Розшифровка аналізу крові ㅡ норми основних показників

Как расшифровать анализ крови

Аналіз крові ㅡ один із найшвидших і найдоступніших методів діагностики більшості хвороб. І тим більш із сучасними лабораторіями, де результати ранкових аналізів ви можете отримати вже ввечері. У цій статті ми розповімо, як попередньо розшифрувати аналіз крові самостійно, поки ви чекаєте на консультацію лікаря. А також як економити і де здавати аналізи зі знижками до 90%!

Читайте в нашій статті:

Види аналізів крові

Кров є індикатором стану організму людини. Будь то легке нездужання або серйозна недуга, основні показники крові змінюються і допомагають кваліфікованому лікарю визначити хворобу, призначити лікування або додаткову діагностику.

Сучасні лабораторні дослідження показників крові в Україні проводять за допомогою автоматичних гематологічних аналізаторів. Обладнання здійснює підрахунок відразу декількох параметрів – від 5 до 24.

Аналізи крові допомагають діагностувати найменші порушення в роботі організму
Аналізи крові допомагають діагностувати найменші порушення в роботі організму

Існує безліч видів аналізів крові (або гематологічних аналізів):

 • Загальний клінічний аналіз крові. Забір матеріалу при цьому відбувається з пальця або з вени (за призначенням лікаря). Загальноклінічний аналіз показує найменші відхилення в процесах життєдіяльності і може сигналізувати про наявність запалення в організмі. Аналізуються значення таких показників як еритроцити, лейкоцити, гемоглобін, лімфоцити, моноцити, гематокрит.
 • При біохімічному аналізі кров беруть з вени, а сам аналіз показує стан внутрішніх органів і обміну речовин. Основні показники аналізу: глюкоза, кілька видів білірубіну, аспартатамінотрансфераза (АСТ), аланінамінотрансфераза (АЛТ), холестерин, альбумін, калій, натрій, креатинін та інші.
 • Імунологічний аналіз крові – для нього також використовується венозна кров. Цей тип досліджень допомагає визначити ВІЛ, різновиди гепатиту, венеричних захворювань, кір, краснуху і токсоплазмоз. Також даний вид аналізу застосовується при алергологічних дослідженнях і діагностиці онкологічних захворювань.

Аналізи крові гормональної групи відображають наявність проблем в ендокринній системі. Необхідно здати кров з вени і проаналізувати показники гормонів щитовидної залози, гіпофіза, надниркових і статевих гормонів.

Клінічні аналізи крові призначають дорослим і дітям
Клінічні аналізи крові призначають дорослим і дітям

Будь-який аналіз крові потребує спеціальної підготовки. В іншому випадку його результати будуть хибними, а ви можете отримати неправильний діагноз і додаткові витрати на повторні дослідження. Перед здачею крові та сечі найчастіше забороняється вживати жирну, гостру їжу, алкоголь. Залежно від виду дослідження є й інші обмеження, тому обов’язково прочитайте нашу окрему статтю про те, як правильно підготуватися до аналізів. 

Розшифровка аналізу крові для дорослих

Норма показників крові різниться залежно від статі, віку і навіть дня менструального циклу у жінок. Тому уважно вивчайте наші таблиці з показниками і зберігайте собі, щоб не втратити!

Кров моментально показує будь-які зміни в організмі
Кров моментально показує будь-які зміни в організмі

Загальний і розгорнутий клінічний аналіз крові

1. Еритроцити відповідають за кисень в нашій крові. Недостатня кількість еритроцитів призводить до зниженого гемоглобіну і свідчить про анемію. Якщо показники підвищені, то у людини існує ризик розвитку тромбозу.

Таблиця норми еритроцитів для дорослих
Таблиця норми еритроцитів для дорослих

Абсолютний вміст еритроцитів в крові має позначення RBC. Крім цього розраховується формула середнього об’єму еритроцита (MCV). Результат аналізу дає зрозуміти, чому виникла анемія, і як саме з нею потрібно боротися. У таблиці представлені норми показника в залежності від віку (різниться у підлітків, дорослих, літніх людей) і статі. 

Формула середнього об'єму еритроцита (MCV)
Формула середнього об’єму еритроцита (MCV)

2. Показники гемоглобіну (HGB або HB) тісно пов’язані з еритроцитами. Цей білок міститься в еритроцитах і забезпечує організм корисними мікроелементами, в першу чергу залізом. При зниженому рівні гемоглобіну в крові організм відчуває железодефицит. Занадто високий рівень гемоглобіну може бути викликаний різними причинами – і фізіологічними і патологічними:

 • Недостатнє споживання рідини (кров стає занадто густою).
 • Шкідливі звички (паління).
 • Підвищені фізичні навантаження і знижений вміст кисню в повітрі: у професійних спортсменів, альпіністів, пілотів і стюардес. 
 • Цукровий діабет з частим сечовипусканням.
 • Серцево-судинні, легеневі захворювання.
 • Надмірна кількість вітамінів В9, В12 (як перевірити свій вітамінний статус – читайте в нашій статті).
 • Еритроцитоз: захворювання, викликане високим продукуванням еритроцитів.
 • Онкологія.
Норма гемоглобіну
Показники гемоглобіну (HGB)

Розширений аналіз крові включає в себе додаткові формули за гемоглобіну:

 • Середній об’єм гемоглобіну (MCH) в еритроциті. Цей показник допомагає визначити вид анемії у людини. Норма показника для дорослих ㅡ 26-35 пг. Показник більше норми вказує на мегалобластную анемію, а якщо знижений — залізодефіцитну.
 • Середня концентрація гемоглобіну (MCHC) в загальній масі еритроцитів. У нормі цей параметр від 320 до 360 г/л. Низький MCHC говорить про порушення синтезу гемоглобіну (про те, як підвищити гемоглобін, читайте в нашій окремій статті).

3. Колірний показник (ЦП) – ступінь концентрації гемоглобіну в одному еритроциті. Норма ЦП – від 0,8 до 1,0. Підвищений колірний показник може свідчити про брак в організмі вітаміну D. Знижений – про дефіцит заліза, анемію внаслідок крововтрат, лейкоз та інші захворювання.

4. ШОЕ або швидкість осідання еритроцитів (на бланках російською мовою ㅡ СОЭ). У процесі лабораторної проби обчислюється час, за який відбувається осідання еритроцитів. Підвищений показник ШОЕ у розшифровці ОАК (загального аналізу крові) вказує на наявність запальних або патологічних процесів.

Показник ШОЕ
Показник ШОЕ

5. Лейкоцити (WBC) є частиною імунної системи організму і покликані боротися з різними інфекціями. Ці клітини крові утворюються в кістковому мозку і лімфатичних вузлах. Підвищення рівня лейкоцитів свідчить про наявність інфекції, викликаної різними чужорідними антигенами: бактеріями, вірусами, алергенами, пухлинними клітинами. Зниження показника лейкоцитів свідчить про захворювання крові. Норма лейкоцитів у крові для дорослих старше 16 років коливається від 4,0 до 9,0 (мМоль/л).

Лейкоцити, або білі клітини крові відрізняються один від одного за зовнішнім виглядом і виконуваних функцій. У відповідності з цим виділяють 5 видів цих клітин:

 • Лімфоцити (LYM або LYMPH): відповідають за захист від вірусів. А значить при підвищенні норми лімфоцитів в організмі розвивається хвороба, пов’язана з вірусною інфекцією, а при зниженому рівні лімфоцитів є ймовірність проблем з імунітетом. Норма показника для людей старше 16 років коливається від 20 до 30%.
 • Нейтрофіли (NEU): незрілі паличкоядерні нейтрофіли посилено продукуються при гострій бактеріальній інфекції. Надалі паличкоядерні дозрівають до сегментоядерних нейтрофілів. Цей вид лейкоцитів допомагає нашому тілу боротися з бактеріальною інфекцією. Підвищення рівня паличкоядерних нейтрофілів свідчить про гострий запальний процес, викликаний хвороботворними бактеріями. Недостатня кількість нейтрофілів говорить про зниження імунітету людини. Показник нейтрофілів для дорослих в нормі повинен бути від 45 до 70%, або 1,8-6,510^9/л.
 • Моноцити (MON) – одноядерні зрілі лейкоцити, найбільші за розміром. Моноцити переробляють чужорідні мікроорганізми і видаляють відмерлі клітини власного організму. Підвищення рівня моноцитів показує наявність інфекції, захворювання крові. Знижений показник говорить про пригнічений стан імунітету внаслідок важких хвороб, травм, операцій. Для дорослих від 16 років рівень моноцитів у відсотковому співвідношенні до загального обсягу крові становить 3-9%.
 • Еозинофіли (EO) – ще один вид лейкоцитів, які захищають організм від чужих агентів (мікробів, хімічних речовин, токсинів, у тому числі через діяльність паразитів). Включаючись в роботу після лімфоцитів і нейтрофілів, еозинофіли розчиняють залишки патогенної мікрофлори. Ще одна функція цього виду лейкоцитів – контроль вироблення тілом гістаміну – речовини, що викликає алергію. Завдяки дії еозинофілів знижується сила, з якою імунітет реагує на чужорідний білок. 
 • Базофіли (BA) допомагають розширювати судини під час перебігу інфекції для полегшення виведення залишків хвороботворних клітин. Саме базофіли першими реагують на появу в тілі алергенів – їх рівень підвищується. Разом з еозинофілами базофіли беруть участь в імунній відповіді на наявність паразитів. У нормі базофілів у крові дорослої людини, незалежно від статі, має бути від 1 до 300 мкл.
Види лейкоцитів в крові
Види лейкоцитів в крові

Підрахунок кожного з видів лейкоцитів в крові і визначення їх процентного співвідношення називається лейкоцитарною формулою. Вона дозволяє визначити, який вид інфекції викликав дане захворювання. 

Розширений аналіз крові обов’язково включає лейкоцитарну формулу з такими показниками:

 • Процентне і абсолютний вміст середніх клітин (MID) – яка кількість моноцитів, базофілів і еозинофілів міститься в загальній суміші лейкоцитів.
 • Процентне і абсолютний вміст гранулоцитів (GRA або GR) – скільки нейтрофілів, базофілів і еозинофілів міститься в загальному обсязі лейкоцитів. Підвищений вміст гранулоцитів говорить про запальний процес, знижений – про зниження кровотворної функції кісткового мозку, системному червоному вовчаку та інших захворюваннях.

Для дорослих лейкоцитарна формула у нормі, якщо в ній переважають сегментоядерні нейтрофіли. Підвищення, наприклад, еозинофілів може показувати паразитарне зараження, алергію в гострій стадії (в тому числі – алергію на сонце), астму, а базофілів – тривалі запалення та алергії.

6. Гематокрит (HCT) або кількість еритроцитів у загальному обсязі крові. Знижується після сильних крововтрат, перенасичення організму рідиною (набряклість), недоотримання кисню. За допомогою цього показника крові лікарі можуть визначити ступінь анемії у пацієнта.

Норма гематокриту
Норма гематокриту

7. Тромбоцити (абсолютна їх зміст – PLT) в аналізі вкажуть на проблеми зі згортанням крові. Якщо тромбоцитів недостатньо, у хворого є ризик внутрішніх кровотеч, ниркова недостатність або отруєння важкими металами. При підвищенні рівня тромбоцитів велика ймовірність хронічних захворювань, які викликають запальні процеси. Норма тромбоцитів:

 • для чоловіків – від 200 до 400*10^9 кл/л;
 • для жінок ㅡ від 180 до 320*10^9 кл/л (в період місячних і вагітності показник як правило знижується).

При проведенні розгорнутого клінічного аналізу крові по формулі також можуть визначати такі показники:

 • відносна ширина розподілу тромбоцитів (PDW) – показує їх рівень гетерогенності (неоднорідності) розподілу;
 • середній об’єм тромбоцитів (MPV) – в нормі від 7 до 10 фл;
 • частка (відсоток) від загального об’єму крові, займаний тромбоцитами – тромбокрит (PCT): в нормі тромбокрити від 0,108 до 0,282.

Ці параметри допомагають більш об’єктивно оцінити стан крові та виявити приховані патології.

Розшифровка біохімії крові

В результаті біохімічного аналізу крові отримують показники, які допоможуть докторові більш глибинно вивчити стан організму пацієнта. У числі найважливіших:

 1. Глюкоза. Її підвищений вміст говорить про розвиток цукрового діабету. Це ендокринне захворювання виникає внаслідок недостатнього вироблення гормону інсуліну, що бере участь у засвоєнні глюкози. Для дорослої людини цукор в нормі становить 4,1-5,9 мМоль/л, у літніх кількість цукру в крові поступово збільшується, тому показник глюкози в нормі може становити 4,6-6,7.
 2. Сечовина. Дозволяє проаналізувати видільну роботу нирок: підвищена сечовина в крові говорить про проблеми з фільтрацією. В нормі цей показник у межах від 2,5 до 8,3 мМоль/л. Разом із сечовиною розглядають також показник креатиніну (в нормі від 44 до 106 мкМоль/л), він теж допомагає оцінити роботу нирок.
 3. Загальні ліпіди (жири) – в нормі від 4 до 8 г/л.
 4. Загальний білок. Низький показник свідчить про виснаження організму, а високий – про хвороби печінки. У дорослих цей показник коливається в межах від 65 до 85 г/л.
 5. Загальний холестерин – в нормі від 3,6 до 7,8 мМоль/л. Підвищений холестерин говорить про ризик розвитку атеросклерозу. Це захворювання викликане відкладенням холестерину на стінках судин, внаслідок чого відбувається їх патологічне звуження і закупорка.
 6. Загальний білірубін утворюється при розпаді гемоглобіну (норма – 8,5-20,55 мкМоль/л). Високий показник білірубіну веде до розвитку жовтянки (часте явище у немовлят – фізіологічна жовтянка).
 7. Ферменти. Показники використовують для оцінки функцій найважливіших органів організму:
 • печінки – АЛТ (норма – від 7 до 41 МО/л), перевищення говорить про хворобах печінки;
 • серця – АСТ (норма – від 10 до 38 МО/л), підвищений рівень говорить про розвиток серцевих хвороб;
 • підшлункової залози (амілаза, ліпаза) – високий рівень цих ферментів говорить про запальні процеси в підшлунковій залозі.
 1. Азот, кальцій, калій, натрій, хлор, залізо: найважливіші для організму мікроелементи (детальніше – читайте в нашій окремій статті).

Коагулограма 

Перед проведенням хірургічних операцій важливо мати уявлення про стан системи згортання крові. Буває, що людина генетично схильна до тромбозів або кровотеч. Синці у таких людей утворюються навіть від легких ударів. Ризик особливо великий при вагітності, травмах, переломах, прийомі оральних контрацептивів. Щоб проаналізувати згортання крові, роблять коагулограму – дослідження чотирьох базових параметрів або розширений варіант з більшим переліком показників.

Норми показників згортання крові (розширена коагулограма)
Норми показників згортання крові (розширена коагулограма)

Імунологічні аналізи

Імунологічна група аналізів крові включає в себе дослідження крові на наявність антитіл до вірусів. Основний метод, який відрізняється високою чутливістю до шуканої речовини – метод імуноферментного аналізу. 

Є 2 різновиди антитіл, що вступають у дію на різних етапах імунної відповіді організму. Відповідно виділяють 2 види аналізів на антитіла: IgM і IgG. Перший показує новостворені антитіла під час захворювання або відразу після нього, а другий – на стійкий імунітет до вірусу, що виробився. Підвищені показники антитіл будь-якої з груп вказують на гострий перебіг хвороби.

Норми показників IgМ та IgG
Норми показників IgМ та IgG

Обов’язковим аналізом перед лікуванням на стаціонарі є аналіз RW, який виявляє наявність сифілісу. У чоловіка і жінки позитивний результат свідчить про наявність інфекції. При цьому у вагітної жінки може виникнути псевдопозитивна реакція.

Однією з груп імунологічних досліджень є ревмопроби. Обстеження зі складанням ревмопроб призначають при наявності запалень в суглобах, тканинах і внутрішніх органах, в тому числі аутоімунного характеру. Дослідження являє собою групу показників, для аналізу яких хворий здає кров з вени. Стандартно перевіряють такі параметри:

 • Ревматоїдний фактор: особливі білки-аутоантитіла. Підвищений рівень може свідчити про різних захворюваннях, таких як ревматоїдний артрит, поліміозит, цироз печінки, системна червона вовчанка, пухлини, хвороби інфекційного та вірусного характеру.
 • С-реактивний білок – підвищений рівень говорить про гостру фазу запалення і некротичних процесів.
 • Антистрептолизин-О – маркер наявності стрептококової інфекції.

Імунохімічні дослідження 

Імунохімічні аналізи необхідні для проведення гормональних досліджень, визначення показників антитіл. Цей вид лабораторних тестів використовують для діагностики і контролю:

 • анемії;
 • хвороб ендокринної системи (діабету, захворювань щитовидної залози);
 • остеопорозу;
 • порушень функцій репродуктивної системи. 

Для аналізу використовують різний біоматеріал: сироватку і плазму крові, сечу, слину.

Для правильного визначення багатьох параметрів важлива фаза жіночого менструального циклу, час доби та інші фактори. Проконсультуйтеся заздалегідь з лікарем або уточніть правила здавання в лабораторії.

Аналіз крові ㅡ розшифровка для дітей

Загальні показники крові при аналізах різняться в залежності від віку, а іноді і від статі. Тому показники дитини-підлітка і новонародженого немовляти будуть відрізнятися корінним чином.

Розшифровка ОАК для дітей включає в себе показники еритроцитів. Саме вони допомагають визначити наявність анемії і багатьох інших захворювань.

Показник еритроцитів для дітей
Показник еритроцитів для дітей

Лейкоцити моментально показують запальні процеси в організмі. За допомогою цього показника можна визначити, захворіла дитина серйозно або її просто продуло на протязі.

Показник лейкоцитів для дітей
Показник лейкоцитів для дітей

Від кількості гемоглобіну залежить дієта, яку педіатр порадить дитині. Знижені показники часто можна відкоригувати за допомогою правильного харчування з включенням залізовмісних продуктів (гречки, яловичої печінки, гранатів, морської капусти, горіхів і сухофруктів), детальніше – в нашій статті.

Показники гемоглобіну для дітей
Показники гемоглобіну для дітей

Про наявність вірусного захворювання просигналізує підвищений вміст лімфоцитів у крові дитини. Норми за віком наведено в таблиці нижче.

Норма лімфоцитів для дітей
Норма лімфоцитів для дітей

Показник може зростати і при зростанні молочних зубів, і при розвитку аутоімунних захворювань. Тоді як знижені значення можуть вказувати на паразитарні інфекції. Тому відхилення від норми моноцитів вимагає додаткової консультації педіатра. Вибрати фахівця і проконсультуватися зі знижкою до 60% від Покупона можна на сайті. А також отримати допомогу онлайн.

Норма вмісту моноцитів у дітей
Норма вмісту моноцитів у дітей

Гематокрит допоможе виявити зневоднення на ранніх стадіях, до якого часто схильні новонароджені діти. У комплексі з іншими показниками гематокрит дозволяє діагностувати широкий спектр захворювань. Як розшифровується аналіз – дивіться в таблиці.

Показник гематокріту для дітей
Показник гематокріту для дітей

Рівень глюкози в біохімічному аналізі крові для дітей залежить від віку: у немовлят до 1 місяця одні, у дітей старшого віку – інші. Норми по глюкозі можна подивитися в таблиці.

Показник рівня глюкози для дітей
 Показники глюкози у дітей

Норми показників антитіл IgG для дитини будуть відрізнятися в залежності від віку та статі:

Норми показників антитіл IgG для дітей
Норми показників антитіл IgG для дітей

Антитіла групи IgМ для дітей повинні бути в межах норм:

Норми показників антитіл IgМ для дітей
Норми показників антитіл IgМ для дітей

Особливості показників крові у вагітних

Під час вагітності майбутній малюк справляє сильний вплив на організм жінки. Крім зовнішніх змін ㅡ зростаючого животика, мінливої ходи і багато чого іншого — змінюються і показники крові. Особливо це відображається на вмісті у крові цукру і жіночих гормонів.

Рівень глюкози в крові у вагітної підвищується у порівнянні зі звичайними показниками дорослих людей і становить 4,6-6,7 мМоль/г.

Під час вагітності важлива допомога лікаря
Під час вагітності важлива допомога лікаря

Під час вагітності гінеколог призначає скринінг, який включає в себе ультразвукове дослідження і аналіз крові на гормони. Ключовим в аналізі крові є вміст прогестерону і естрадіолу. Знижені або підвищені значення цих гормонів сигналізують про ризик для плода. 

Розподіл нормальних значень в залежності від терміну вагітності дивіться в наведеній нижче таблиці.

Показники гормонів у вагітних
Показники гормонів у вагітних

Сподіваємося, наша стаття допоможе вам простіше зорієнтуватися в результатах аналізів. І найважливіше ㅡ якісну інтерпретацію результатів може дати тільки професійний лікар. Який би розгорнутий аналіз крові ви не здали, не займайтеся самолікуванням — це може бути небезпечно для життя і здоров’я. Звертайтеся за діагностикою і лікуванням в найкращі медичні установи вашого міста – Покупон пропонує медичні послуги зі знижкою до 90%. Проконсультуватися, отримати розшифровку аналізів можна онлайн, не виходячи з дому.

Нехай аналізи крові будуть тільки профілактичними, не хворійте!
Нехай аналізи крові будуть тільки профілактичними, не хворійте!

А в яких лабораторіях зазвичай здаєте аналізи ви і як часто вам доводиться розшифровувати дані аналізів самостійно, не чекаючи лікаря? Діліться у коментарях і будьте здорові 🙂

35 коментарів
 • Ольга

  Як правельно здати аналіз на Реберга Тареева

  • Наталья Лукьяненко

   Доброго дня, Ольго. В нашій статті ми описали основні групи аналізів крові. Проба Реберга-Тареєва – аналіз сечі та крові, завдяки якому оцінюють видільну спроможність нирок та діагностують ниркову недостатність. За кваліфікованою консультацією та деталями діагностики вам краще звернутися до лікаря нефролога. З повагою, PokuponBlogTeam.

 • Іван

  Чоловік 59 років, діабет 2 типу на інсуліні, аналіз крові еритроцити 3,2х10,лейкоцити 5,3х10, ШОЕ 67, кольоровий показник 0,9; біохімічний аналіз глюкоза 7,2, креатинін 393, калій 5,6, холестирин 5,6

  • Наталья Лукьяненко

   Доброго дня, пане Іван! З приводу відхилень показників від норми радимо вам якомога швидше звернутися до вашого сімейного лікаря або терапевта. Як записатися до лікаря, читайте в нашій окремій статті. Бажаємо здоров’я, БлогПокупон.

 • Віталія

  Доброго дня. Дитині 12 років зробили розгорнутий аналіз крові. Показав- збільшення середнього обєму тромбоцита 13.8. Про що це може свідчити?

  • Татьяна Софиенко

   Добрий день, Віталія. Середній об’єм тромбоцитів у крові понад норму (5-13 фл) може бути як наслідком фізіологічних станів з втратою крові, лікування анемії, ускладнень після респіраторного захворювання (підвищена густина крові, ризик утворення тромбів, ослаблення серцево-судинної системи), так і свідчити про інші патології. Для точної інтерпретації аналізу, додаткової діагностики, встановлення достовірного діагнозу радимо звернутися до кваліфікованого лікаря.

 • Елена

  Я, конечно, не врач, но понятие “норма показателей” очень размытое. Я имею ввиду то, что у каждого человека своя допустимая норма, и она может немного отличатся от шаблонной общепринятой. Тут нужно учитывать много факторов, перед тем как шифровать себя по поводу каких-то отклонений. Так что всем, кто сверяется с табличкой “нормы” и начинает паниковать – успокойтесь. Без консультации врача и учета всех обстоятельств эти числа способны только напугать.

 • tatiana

  Який ризик наявності раку.Клінічний аналіз крові
  Гемоглобін 110
  Еритроцити 3,49
  Лейкоцити 9,6
  ШОЕ 40
  Міелоцити 12
  Метаміелоцити 3
  Паличкоядерні 2
  Сегментоядерні 3
  Лімфоцити 65
  Моноцити 8
  Плазматичні клітини 2
  Проміелоцити 5
  Нормоцити 4

  • Наталья Авдеева

   будь ласка, зверніться по консультацію до лікаря, оскільки така серйозна хвороба діагностується за комплексом показників

 • Натали

  Добрый день!Сдавали кровь на биохимию и у нас отклонения в ответах
  Эритроциты -5,99
  Цветной показатель -0,83
  Средний объём эритроцитов -79,00
  Нейтрофилы палочкоядерные(абс)-0,33
  Нейтрофилы сегментоядерные(абс)-5,51
  Моноциты (абс)-0,74
  Подскажите пожалуйста почему так ?
  У нас все закрыто и обратиться за расшифровкой к врачу мы на карантине не можем
  Заранее спасибо

 • Елена

  Прописал доктор таблетки вагинальные – клотримазол. И одновременно йогурт пробиотик. Это нормально? Ведь йогурт прописывают при употреблении антибиотиков. Заранее благодарю за ответ.

  • Наталья Авдеева

   да, поскольку йогурт назначают для нормализации микрофлоры в организме, тогда как любые таблетки ее нарушают

 • Елена

  Повышен показатель лейкоцитов в крови. Этот показатель указывает на наличие воспалительного процесса по гинекологии? Или может быть любой другой орган воспален?

  • Наталья Авдеева

   это показывает наличие воспалительного процесса в организме, от миндалин до желчного пузыря

 • Саша

  Вот кому верить,сдал моноциты количество 2.2 пишут,что ниже нормы.а читаю на сайтах норма от 2

  • Наталья Авдеева

   обратитесь к доктору, все показатели комплексные и только по полному анализу можно судить о вашем состоянии

 • Светлана

  У беременной лейкоциты 14 подскажите это влияет на ребенка срок 14 недель

  • Наталья Авдеева

   добрый день, повышение уровня лейкоцитов указывает на воспалительные процессы в организме, проконсультируйтесь с доктором, возможно для безопасности ребенка он назначит дополнительные исследования

 • Алёна

  Доброе утро!
  Ребенку 4.7 г при сдачи общего анализа крови по формуле обнаружили эизонофилы в размере 19%, подскажите пожалуйста ,это очень опасно для здоровья ребёнка?
  Наш врач посоветовал пересдать ещё раз анализ.
  Благодарю

  • Наталья Авдеева

   Процент содержания эозинофилов в крови является вспомогательным показателем при постановке диагноза, поэтому нельзя судить о проблеме только по нему, проконсультируйтесь с еще одним доктором, который изучит анализ свежим взглядом, доктора по отзывам можно подобрать тут

 • Тамара

  у дитини 4 годіка і 8 місяців
  Моноцити-0,15-1,08 ЕДТА плазма
  середній об’єм тромбоцитів-6,5-12 ЕДТА плазма
  відсоток великих тромблцитів-13-43 ЕДТА плазма
  сегментоядерні нейтрофіли-30-52 ЕДТА плазма
  лімфоцити-35-70 ЕДТА плазма
  еозинофіли-0.5-6 ЕДТА плазма
  швидкість осідання еритроцитів-2-12 ЕДТА плазма.
  Будласка,допоможіть з розшифровкою, в дитини була пневмонія,7 днів кололи антибіотики,температура спала,на 8 день знову піднялася,37.8 і почала рости до 39.6 і так уже 6днів,доктор говорить,що підчепила вірусну інфекцію,забивали температуру,сьогодні 8 день температура держиться 37.6.Знову почали давати антибіотики в таблетках.Чи це дісно вірусна інфекція?Зробили повторно рентген,то сказали,що пневмонія уже не має. Дякую Вам заблаговременно.

  • Наталья Авдеева

   проконсультуйтеся з ще одним лікарем для підтвердження діагнозу, обрати лікаря можно тут, окрім цього зверніть увагу, що при вірусних інфекціях антибіотики не призначають, оскільки вони ефективні лише при бактеріальних інфекціях, і одужуйте скоріше!

 • Мария

  У ребёнка 1,5 года в анализе крови гемоглобин 148 и повышенны лимфоциты 70!семейный врач сказал ничего страшного)стоит ли переживать ?

  • Наталья Авдеева

   Повышенные лейкоциты характерны для воспалительных процессов, при этом важно наблюдать и уровень эозинофилов, эти показатели характеризуют состояние ребенка в комплексе. Случаи резкого повышения лейкоцитов в анализах могут быть при неправильной подготовке (переедание до анализа, физическая нагрузка). Сдайте анализ повторно, соблюдая все правила подготовки, и проследите показатели в динамике.

 • Марія

  Добрий день. У мене хворий котик. По загальному аналізу крові лімфоцити складають 8% від норми – 36-40. Що це означає? І чи можливо ще котика вилікувати? Він слюнявить весь час, в роті є язвочки.
  Буду вдячна за відповідь.

  • Наталья Авдеева

   зверніться до ветеринара, у тварин інші норми показників крові

 • Наталя

  Доброго дня. Допоможіть будь ласка, розшифрувати аналіз крові на ХГЧ- 17761,0 mIU/ml.

  • Наталья Авдеева

   привіт, для адекватної розшифровки аналізу потрібен ваш приблизний строк вагітності, вік та багато інших факторів, тому краще зверніться до лікаря, який допоможе комплексно оцінити ваш стан

 • Людмила Волкова

  У меня гемоглобин 110,, СОЭ 25, семейный врач настаивает на госпитализации в связи с АНЕМИЕЙ и одновременным кровотечением (кишечным) в течение 10 дней. Но судя по статье, нет у меня анемии и воспаления. Кому верить?
  Мне 83 года, перенесла 2 онкологические операции, инфаркт + куча других болезней.

  • Наталья Авдеева

   в статье указано, что для вашего возраста нижняя граница гемоглобина – 120, так что диагноз доктора адекватен

 • Женя

  Да,согласна, про рейтинг лабораторий было бы интересно почитать, главное,чтобы он был реальным. Но,наверное сложно так прям разузнать. Ато почитаешь про ошибки в анализах и не знаешь идти в платную, или сдавать по талонам в поликлиниках.

 • Ингегерда

  Странно.Анализ крови сделали в Израиле.Показатели нормы отличаются от украинских на 2-3 деления.

  • Наталья Авдеева

   в статье использованы рекомендации МОЗ Украины, но вопрос интересный, обязательно дополним статью

 • Ольга

  Интересно написано, теперь можно самой все расшифровать без помощи медсестре, а то они такие прошеные последнее время. Плюсуюсь к предыдущему комментарию.

 • Артем

  Было бы полезно ещё почитать отзывы о разных лабораториях а разных городах. Типа, рейтинг лабораторий Киева, рейтинг лабораторий Днепра и так далее. Много очень разной информации и не понятно, кому верить.

Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубліковано. Обов'язкові поля відмічено *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.