Як зрозуміти що болить серце: що робити, ліки від болю в серці

Як зрозуміти, що болить серце: при глибокому вдиху поколює груди, стискає грудну клітину зліва, німіє ліва рука, нога, під час швидкої ходьби бракує повітря, з’являється задишка. Ці симптоми перші ознаки кардіологічних захворювань. Але буває і так, що під подібною симптоматикою ховаються захворювання зовсім іншого роду, тому не поспішайте робити висновки. BlogPokuponTeam розбиралася, чому і як болить серце, і що ще може турбувати у грудях зліва. А також підготувала знижки до 85% у категоріях «Діагностика і лікування», «Аналізи» у провідних лабораторіях вашого міста.

Акції
Обстеження у кардіолога з ЕКГ у «Благомед»
Київ, Еспланадна вулиця, 20
-53%
650 грн
319.0 грн
Обстеження у кардіолога з ЕКГ у «Global Med»
Київ, Володимира Івасюка проспект, 48
-73%
1025 грн
279 грн
Показати всі
21 акцій

Читайте в нашій статті: 

Як зрозуміти, що болить серце: симптоми 

Протягом останніх 20-ти років хвороби серця лідирують серед причин смертності в усьому світі. З 2000 року число летальних випадків від серцево-судинних захворювань зросло більш ніж на 2 мільйони і в 2019 досягло 9 мільйонів. І статистика продовжує зростати, враховуючи негативні наслідки коронавируса для серця і судин. Дуже важливо вчасно діагностувати проблему і почати лікування. 

Як зрозуміти, що причина періодичних болів і дискомфорту в грудях – захворювання серця? Біль при серцевих проблемах може бути тупий, гострий, тягнучий, колючий, давлячий (серце наче стискається). Хворобливі відчуття бувають різної інтенсивності і локалізації, можуть віддавати в кінцівки, викликати супутні болю в інших органах. Підступно і те, що в деяких випадках хвороба протікає безсимптомно. Але частіше про її наближення все ж сигналізують різні симптоми.  

Біль у серці

Ішемічна хвороба (ІХС) 

Характеризується нападами стенокардії. Хворий скаржиться на різкий біль за грудиною, що може віддавати в ліву руку, брак повітря, набряки, прискорений пульс при фізичному навантаженні. Для спонтанної стенокардії характерні больові відчуття, які розвиваються навіть коли людина знаходиться в спокої, лежить або спить. 

Приступ стенокардії триває 3-5 хвилин і проходить після припинення фізичного навантаження або прийому нітрогліцерину.

Акції
Аналізи у мережі лабораторій «Дніпролаб»
Київ, Ялтинська вулиця, 8
-40%
180 грн
108.0 грн
Аналіз визначення COVID-19 в мережі «Ескулаб»
Київ, Олександра Довженка вулиця, 3
-25%
200 грн
178.0 грн
Показати всі
92 акцій

Інфаркт міокарда 

Є гострою формою прояву ішемії. Інфаркт характеризується такими симптомами: 

 • гострий затяжний біль різної інтенсивності в лівій частині грудей, за грудиною, що віддає в одне або обидва плеча і навіть щелепу; 
 • німіє ліва рука; 
 • тіло покривається холодним, липким потом; 
 • слабкість; 
 • прискорене серцебиття; 
 • блювота, нудить; 
 • блідість; 
 • важкість у животі. 

Такі ознаки вимагають негайного реагування і виклику швидкої. 

Аритмія 

Патологію можна визначити за такими симптомами: 

 • раптово прискорюється (тахікардія) або сповільнюється (брадикардія) ритм серцевих скорочень; 
 • перебої, нестача повітря, задишка; 
 • паморочиться голова; 
 • здавлюючі відчуття в районі грудного відділу; 
 • почуття тривоги, пригніченості, втрата свідомості. 
Акції
Показати всі
41 акцій

Вада серця 

Це хвороба серцевих клапанів, при якій вони працюють неправильно, створюючи додаткове навантаження на серце. Відбувається порушення кровообігу і як наслідок – розвивається серцева недостатність аж до летального результату. 

Вада може бути вродженою або набутою. У першому випадку, ще в дитячому віці необхідна операція. За умови своєчасного втручання можливе повне одужання з відновленням всіх функцій серця. Набута вада може бути ускладненням після перенесених ревматичних, інфекційних захворювань (таких як ангіна), наслідком травм, операції або променевої терапії.

Ознаки патології: 

 • Давлячий біль в грудях, області спини, між лопаток, що посилюється при фізичних навантаженнях; 
 • Блідість шкірних покривів; 
 • Утруднене дихання;
 • Постійна втома, швидка стомлюваність; 
 • Запаморочення; 
 • Набряклість ніг; 
 • Сухий кашель і кровохаркання; 
 • Перебої в роботі серцевого м’яза; 
 • Втрата свідомості. 

Серцева недостатність 

Розвивається на тлі вже наявних відхилень в роботі серця і призводить до порушення роботи інших внутрішніх органів. Через те, що серце не в змозі перекачувати кров, розвиваються застійні явища. Статистика цього захворювання невтішна: половина хворих на серцеву недостатність живуть не більше 5 років, значна частина з них помирає протягом всього лише одного року. 

Хвороба проявляється поступово, у міру наростання недостатності: 

 • Спочатку людина відчуває слабкість, втому, у неї часто паморочиться в голові. 
 • Потім з’являється задишка при фізичному навантаженні, а пізніше – і без нього, в спокої, особливо в положенні лежачи на лівому боці. 
 • Спати доводиться на додаткових подушках, щоб тіло прийняло більш високе положення, інакше важко дихати. 
 • Прискорений пульс навіть у спокої. 
 • З’являється набряклість нижніх кінцівок, черевної і плевральної порожнини. 
Акції
Обстеження у кардіолога з ЕКГ у «Благомед»
Київ, Еспланадна вулиця, 20
-53%
650 грн
319.0 грн
Обстеження у кардіолога з ЕКГ у «Global Med»
Київ, Володимира Івасюка проспект, 48
-73%
1025 грн
279 грн
Показати всі
22 акцій

Запальні захворювання серця 

 • Перикардит проявляється прискореним серцебиттям, тупим, ниючим болем, зосередженим у центрі грудей, який іноді віддає в руку, спину, шию, посилюється при ковтанні та кашлі. Хворому легше сидіти, ніж лежати. 
 • Міокардит (запалення міокарда) заявляє про себе дискомфортом, болем різної інтенсивності в області грудної клітини. До цього додаються порушення ритму серця, слабкість, задишка, стомлюваність. Нітрогліцерин в таких випадках не приносить полегшення. 
Тромбоемболія артерії легенів

Кардіоміопатія 

Основними скаргами є сильні болі в області серця, стомлюваність, загальна слабкість, відчуття тяжкості в правому підребер’ї, задишка, поява набряків, напади задухи, відчуття завмирання серця, набухання шийних вен. Кардіоміопатія може спровокувати більш важкі хвороби серця і раптову смерть. 

При будь-якому нездужанні – навіть якщо серце тільки іноді болить, щемить, поколює – необхідно проходити обстеження у кардіолога. Діагностика включає ЕКГ, коронарографію, ехокардіографію, МРТ, аналізи: холестерин, коагулограма – перевірка показників згортання крові, ферменти – АЛТ, АСТ, креатинфосфокиназа. При виявленні відхилень від норми і схильності до захворювань серцево-судинної системи обстежуватися потрібно кожні півроку. А з метою профілактики – щорічно, особливо при таких факторах, як часті стреси, спадковість, вік старше 45 років. У домашніх умовах дуже важливо регулярно вимірювати пульс і артеріальний тиск. 

Медична допомога
Акції
Обстеження у невропатолога у центрі «Велес»
Київ, Анни Ахматової вулиця, 13В
-61%
600 грн
239.0 грн
Програми лікування спини у центрі «Respine»
Бровари, Львівська вулиця, 8А
-80%
2065 грн
499.0 грн
Показати всі
8 акцій

Стеноз аорти 

Характерними симптомами є сильне серцебиття, здавлювання грудної клітини, слабкість, можуть атакувати напади стенокардії і астми. Хворий скаржиться на підвищену стомлюваність і задишку під час ходьби, будь-якої фізичної активності. З перебігом хвороби з’являється запаморочення і задишка під час сну. При раптовій зміні положення можна втратити свідомість. 

Тромбоемболія артерії легенів (ТЕЛА) 

Найбільш небезпечне ускладнення тромбозу глибоких вен ніг, коли відбувається закупорка тромбом легеневої артерії. В результаті різко знижується артеріальний кровотік в легенях. Тиск в легеневій артерії підвищується, правий шлуночок перевантажується, лівий в свою чергу не викидає достатню кількість крові. Погіршується коронарний кровообіг, що може викликати некроз міокарда, коронароспазм і навіть зупинку серця. Симптоми ТЕЛА: 

 • Гострий інтенсивний, колючий, ріжучий біль, рідко буває загрудинним, стискаючим, як при інфаркті міокарда, частіше локалізується в боку або збоку від грудини, не дає хворому можливості рухатися і розмовляти. Біль не віддає в інші місця (без іррадіації) і посилюється при вдиху. 
 • Зниження артеріального тиску. 
 • Різка задишка. 
 • Тахікардія. 
 • Синюшність шкірних покривів. 

Нітрогліцерин не дає полегшення. Якщо виявлені такі симптоми – негайна госпіталізація. 

Психосоматика серцевих недуг 

Недарма кажуть, що всі хвороби від нервів. Агресія, образи, злість, гнів, ненависть руйнують весь організм. 

Причини патологій серця дуже глибокі. Щоб розібратися в проблемах, які викликали хворобливий стан, потрібно проаналізувати поведінку людини і її відношення до життя. У такому разі допоможе професійний підхід досвідченого фахівця: психологи проводять консультації як онлайн, так і офлайн.

Ішемічну хворобу серця, артеріальну гіпертонію, аритмію, кардіоневроз дуже часто провокує нестабільний психічний стан.

Причиною інфаркту міокарда можуть стати постійні переживання і емоційна нестабільність. 

Припускають, що тахікардія розвивається у тих, хто відчуває тривожність і страх. Цю патологію часто діагностують у молодих людей, які не вміють справлятися з емоціями. Постійне внутрішнє напруження, бажання все тримати під контролем, занурення в старі образи, ревнощі, жаль, жалість і інші негативні емоції відбиваються на роботі нашого серця. 

Акції
УЗД серця в «Pechersk Medical Studio»
Київ, Лесі Українки бульвар, 23А
-44%
900 грн
499 грн
Консультація кардіолога з ЕКГ у «Impulse Medical»
Київ, Урлівська вулиця, 8
-50%
690 грн
345.0 грн
Показати всі
21 акцій

Коле і болить у грудях: коли терміново потрібна допомога 

Серцю терміново потрібна допомога, коли є такі симптоми: 

 • Раптовий біль в грудному відділі триває 5-10 хвилин і довше, віддає в ліве плече або руку, супроводжується слабкістю, сильним запамороченням, холодним потом, блідістю або синюшністю шкірного покриву, онімінням кінцівок. Стурбованість повинен викликати синюшний трикутник навколо губ. 
 • Порушення ритму серцевих скорочень: прискорений (більше 100 ударів в хвилину) або уповільнений пульс (менше 50 ударів в хвилину). Щоб самостійно виміряти пульс, необхідно обхопити зап’ясті посередині трьома пальцями, притиснувши променеву артерію, або скористатися портативним пульсометром. Для чоловіків нормою вважається 60-80 ударів в хвилину, для жінок – на 5-10 ударів більше. 
 • Набряк ніг, нижньої частини обличчя, передньої черевної стінки. 
 • Задишка і кашель в положенні лежачи, часте сечовипускання в нічний час. 
 • Часто болить голова, гіпертонія. У нормі артеріальний тиск – 120/80, показники вище 140/90 мм.рт.ст. сигналізують про проблеми зі здоров’ям. Для контролю рівня артеріального тиску необхідно мати тонометр – механічний (прилад вимагає хорошого слуху і чіткого зору) або електронний, більш простий у використанні. 

Чекаючи швидку: 

 • Ляжте прийнявши зручне положення. Під голову покладіть подушку. 
 • Забезпечте надходження свіжого повітря. Розстебніть здавлюючий або незручний одяг. 
 • При підозрі на інфаркт, лягати не можна, краще перебувати в сидячому положенні. 
 • Гострий біль можна вгамувати нітрогліцерином, поклавши його під язик, але тільки в тому випадку, якщо ці ліки раніше призначив вам лікар. Слід враховувати, що препарат може різко знижувати артеріальний тиск, що дуже небезпечно. 
 • Для знеболення і розрідження крові рекомендований аспірин, але не більше 325 мг. Корвалол або валокордин мають виключно заспокійливий ефект. 

Прийом будь-яких препаратів припустимо тільки при відсутності алергії.  

Огляд лікаря
Акції
Знижка на брекет-системи в «Приємна стоматологія»
Київ, Лагерна вулиця, 46/48
-50%
0 грн
249.0 грн
КТ або рентген зубів у «MODна стоматологія»
Київ, Володимирська вулиця, 10
-65%
400 грн
219.0 грн
Показати всі
96 акцій

Серце дало збій: шкідливі звички

Скарги на різкий біль, який стискає груди, гострі поколювання в серці можуть свідчити лише про тимчасове відхилення в стані здоров’я. Щоб привести його в норму, потрібно зовсім небагато: переглянути спосіб життя, змінити щоденний раціон і відмовитися від згубних звичок. 

Куріння 

Кинули палити, а серце болить – такий стан відчувають курці, які вирішили позбутися згубної звички. Пояснити характер болю можна фізіологічними процесами, що відбуваються в організмі. 

При відсутності впливу нікотину нормалізується кровообіг, відновлюється нормальний рівень кисню, судини розширюються, що викликає зниження тиску. Внаслідок навантаження на серцево-судинну систему виникає біль у грудях, прискорене серцебиття, задишка, відчуття нестачі повітря. Згодом серцева діяльність нормалізується і неприємні відчуття зникнуть. 

Паління
Акції
Комп'ютерна томографія в мережі «Доктор Філін»
Київ, Казимира Малевича вулиця, 86Г
-38%
1400 грн
875.0 грн
Комп'ютерна томографія у центрі «VitaCom»
Київ, Солом'янська вулиця, 17
-50%
1400 грн
839.0 грн
Показати всі
28 акцій

Міцна кава у великих кількостях 

Напевно, багатьом кавоманам знайома ситуація, коли після чашечки міцної кави серце вискакує з грудей. Винен кофеїн, що міститься в ароматному напої. Його збудлива дія на нервову систему провокує підвищення тиску і виділення гормону адреналіну, що змушує серце скорочуватися швидше. Тому людям з аритмією або гіпертонією краще зовсім відмовитися від кави або віддати перевагу неміцному напою. Кава з сигаретою, особливо на голодний шлунок, можуть викликати тиснучі відчуття і поколювання в області грудей. Це відбувається внаслідок різкого звуження судин. 

Сам напій не може стати причиною хвороби, він лише є каталізатором вже наявної проблеми.  

Кава та біль у серці

Зловживання алкоголем 

Така ж ситуація з алкоголем. Вплив спиртного на серце залежить від випитої кількості. Зловживання спиртними напоями може: 

 • викликати серцеву недостатність; 
 • збільшити ризик інфаркту міокарда та раптової смерті; 
 • стати причиною нападу стенокардії або високого тиску.

Похмілля навіть у здорової людини здатне спровокувати аритмію. Найчастіше люди в такому стані потребують екстреної допомоги. Вживаючи спиртне, потрібно пам’ятати про почуття міри.  

Похмілля
Акції
Комп'ютерна томографія у центрі «VitaCom»
Київ, Солом'янська вулиця, 17
-50%
1400 грн
839.0 грн
Комп'ютерна томографія у клініці «М-плюс»
Київ, Шовковична вулиця, 39/1
-30%
1200 грн
839.0 грн
Показати всі
17 акцій

Болі в області грудей, не пов’язані з серцем 

Стан, коли тисне в грудях, серце пронизує гострий біль – частий привід для екстрених звернень за медичною допомогою. Це лякає, турбує, і людина не знає що робити. Але коли лікар починає з’ясовувати як і де саме болить, пацієнт не може дати зрозумілу відповідь. Кардіограма – теж в нормі. Все тому, що не завжди причиною є саме серце. Як дізнатися, що болить і наскільки це серйозно? 

Відрізнити захворювання легенів від серцевої задишки, нудоту і блювоту при виразці і гастриті від судинної патології і поставити точний діагноз – під силу тільки лікарю.  У категорії «Діагностика і лікування» на Покупон можна знайти хорошого спеціаліста зі знижкою до 85%. Самостійно визначити причину болю і усунути симптоми практично неможливо. Більш того, самолікування може ускладнити ситуацію і привести до незворотних наслідків. 

Травми і хвороби хребта 

За ниючим болем в серці може ховатися сколіоз, наслідки захворювань хрящових поверхонь кісток опорно-рухового апарату, гриж міжхребцевих дисків, остеохондрозу шийного або грудного відділу хребта, травм. Основною причиною розвитку хвороб є неправильний розподіл навантаження на хребет, порушення обміну речовин, вік, малорухливий спосіб життя. При остеохондрозі міжхребетні диски поступово звужуються, стискаючи нервові корінці. Грудна клітка має масу нервових закінчень і великих сплетінь, при подразненні яких з’являється біль, що імітує серцевий напад. Це і вводить в оману. Визначити, що проблема пов’язана саме з хребтом, можна виходячи з характеру болю, який: 

 • проявляється при зміні положення тіла, повороті голови, піднятті руки; 
 • довго не проходить: годинами, тижнями, а якщо не лікуватися, то і роками; 
 • спалахує на кілька днів, затихає і знову відновлюється. 

У таких ситуаціях потрібна консультація невролога, травматолога, в окремих випадках – хірурга. 

М’язове перенапруження, спазм 

Міалгія або спазм м’язів може заявити про себе сильним різким болем при глибокому вдиху в області, де знаходиться серце. Можливі причини: 

 • Переборщили з фізичним навантаженням, виснажливими силовими тренуваннями в спортзалі, підняли щось важке. М’язи, що не встигли відпочити і відновитися, на чергову порцію навантаження реагують спазмом, результат – різкий ниючий біль. 
 • Застуда чи переохолодження може спровокувати загострення. 

При міалгії необхідно зняти перенапруження і поліпшити м’язовий метаболізм. Справитися з хворобливими відчуттями допоможуть: 

 • зігріваючі мазі і гелі (финалгон, фастум гель, диклофенак, никофлекс, хондр-сила, бенгей і ін.); 
 • знеболюючі та нестероїдні протизапальні засоби (нурофен, діклоберл, доларен, кетонал, налгезін і ін.). 

Міжреберна невралгія 

Її підступність полягає в тому, що, в залежності від локалізації болю, вона імітує різні хвороби, в тому числі і стенокардію, що може ввести в оману при постановці діагнозу. Невралгія характеризується сильним, пекучим, ниючим болем в грудях, який не відпускає ні вдень, ні вночі. Сильно пече праворуч або ліворуч між ребрами. Місце, де саме болить, ви можете точно визначити: натисніть на міжреберні проміжки – біль посилиться. Неприємні відчуття при найменшому русі, ходьбі, глибокому вдиху або видиху, кашлі, чханні. Вони можуть бути постійними або атакувати нападами. 

Медикаментозна терапія включає знеболюючі та протизапальні препарати, за призначенням лікаря, застосування сухого тепла. Доповнюють лікування фізіотерапевтичні процедури, лікувальні масажі, мануальна та голкорефлексотерапія. 

Масаж
Акції
УЗД всього організму у центрі «Global Med»
Київ, Володимира Івасюка проспект, 48
-80%
2925 грн
599.0 грн
УЗД всього організму в «Global Medic»
Київ, Володимира Маяковського проспект, 26А
-61%
1460 грн
569.0 грн
Показати всі
71 акцій

Шлунково-кишковий тракт

Якщо після прийому їжі ви відчуваєте печіння або через кілька годин після їжі з’являється біль, неприємні відчуття за грудиною, що дають про себе знати при нахилах і в положенні лежачи, особливо на лівому боці, – це порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Під маскою серцевої недуги можуть ховатися гастрит, коліт, виразкова хвороба, запалення підшлункової залози (панкреатит) і жовчнокам’яна хвороба. 

 • Діафрагмальна грижа стравохідного отвору дає про себе знати тривалої печією і різкими пульсуючими болями в серцевої області, характерними в лежачому положенні після їжі. 
 • Біль, який вказує на гастрит, виразку шлунка, відчувається в надчеревній ділянці, за грудиною, під лопаткою. Посилюється після їжі і характеризується кислим смаком в роті. 
 • Спазм стравоходу може спровокувати порушення роботи його мускулатури. Нагадає про себе пекучим болем за грудиною і утрудненням ковтання. 
 • Камені в жовчному також можуть бути причиною болів, які віддають в серце. 
 • Гастроезофагеальний рефлюкс проявляється викидом соляної рідини в шлунок і характеризується хворобливими симптомами в лівій частині. Біль віддає під щелепу, шию, руку і ребро. 

Щоб діагностувати ці захворювання, знадобиться гастроскопія і УЗД черевної порожнини. 

Невроз 

При неврозі мучать поколюючі, ниючі болі в серці різної інтенсивності, задишка, оніміння кінцівок. Болі можуть поширюватися на ліву частину грудини. Симптоми вказують на серцеву недугу, але виною всьому центральна нервова система. Напади найчастіше починаються вранці при пробудженні, тривають від кількох годин до кількох днів, не знімаються судинорозширюючими препаратами, але проходять після декількох вправ або фізичних навантажень. Причиною кардіоневроза є перенесений стрес, тривога, перевтома. 

Невроз

У таких ситуаціях допоможуть заспокійливі трав’яні збори, краплі і лікарські препарати (персен, фітосед, седасен, адаптол, гліцисед, пустирник, валеріана). Важливе значення має регулярна фізична активність. Скориставшись вигідними пропозиціями від Покупона, можна придбати сертифікат у тренажерний зал, фітнес-клуби, школи танців чи на йогу. Але поставити точний діагноз може лише кардіолог, щоб отримати ефективне комплексне лікування, краще звернутися до лікаря.

Акції
Від 2 ночей зі сніданками та SPA в «Гранд Алекс»
Трускавець (Львівська область), Івана Мазепи вулиця, 1В
-27%
2780 грн
2058.0 грн
Від 2 ночей з харчуванням у «Вілла Ігнатьєва»
Східниця (Львівська область), Шевченка вулиця, 99
-24%
1760 грн
1370.0 грн
Показати всі
15 акцій

Вегето-судинна дистонія 

Багатьом, напевно, знайоме відчуття, коли в грудях щось стискається, повітря не вистачає, тіло обдає холодний піт, ще секунда – і непритомність. 

Біль поєднується з панічними атаками. Симптоми вегетосудинної дистонії (ВСД) можна прийняти за напад стенокардії. Але причиною їх є функціональні порушення нервової системи. Це найзагадковіше захворювання, спровоковане багатьма факторами: гормональним збоєм, фізичними і стресовими перевантаженнями, захворюваннями внутрішніх органів, травмою голови. Щоб встановити причину поганого самопочуття, не варто відкладати візит до терапевта. Він дасть рекомендації і при необхідності направить на консультацію до профільних фахівців. 

Акції
Знижка 56% на суші-сети «5 хітів» та «Маскарад»
Київ, Симиренка вулиця, 22Б
-56%
0 грн
40 грн
Знижка 53% на суші-сет «Сушіманія» від «Sushitta»
Київ, Ганни Ахматової вулиця, 46
-53%
0 грн
30 грн
Показати всі
35 акцій

Спазм дрібних бронхів 

Часто виникає відразу після пробіжки, швидкої ходьби, занять спортом, характеризується пронизуючим гострим болем і супроводжується ускладненим диханням. Людина може відчувати, що грудна клітка мовби стискається, дихання супроводжується свистом, з’являється задишка і відчуття браку повітря. Такий стан настає через 15-20 хвилин після початку фізичних навантажень. Ці симптоми характерні для астми фізичної напруги. Напади можна запобігти, приймаючи бронхорозширюючі препарати. Подібним чином проявляються алергічні реакції, викликані різними збудниками.

Звняття спортом

Спазм утруднює дихання при гострому, хронічної і обструктивному бронхіті. Неприємні відчуття в грудях ускладнюються кашлем і температурою. 

Лікування поєднує медикаментозні препарати і фізіологічні процедури, які грамотно може призначити тільки лікар.

Акції
Знижка на відбілювання зубів від Альони Савінової
Київ, Анни Ахматової вулиця, 30
-73%
0 грн
179.0 грн
Чистка та полірування зубів у «Ваш стоматолог»
Київ, Перемоги проспект, 98/2
-44%
700 грн
399.0 грн
Показати всі
43 акцій

Хвороби легенів 

Больові відчуття, схожі на серцеві, іноді з’являються при запаленні легенів (пневмонії). Характер болю в грудях залежить від збудника і локалізації запального процесу. Він дає про себе знати на стороні ураженої легені, поширюється на всю грудну клітку, посилюється при кашлі, на вдиху і видиху. Перебіг хвороби супроводжується підвищенням температури тіла, посиленим потовиділенням, задишкою, слабкістю. Ступінь вираженості задишки зазвичай відповідає тяжкості загального стану. 

При запаленні плеври (плеврит) виникає біль, що коле, який локалізується на ураженій стороні грудної клітини. Зазвичай має інтенсивний характер і посилюється при глибокому диханні і кашлі. 

Коли болить у грудях після застуди і докучає сухий, нав’язливий кашель – це не серцева недуга, а симптоми трахеїту. Ключовою ознакою є характерне дряпання за грудиною, що підсилюється при кашлі. 

Щоб не сплутати ці хвороби з нападами стенокардії, необхідно звернутися до пульмонолога. 

Огляд пульмонолога

Оперізуючий лишай 

Ще один провокатор болю за типом серцевого – оперізуючий лишай, винуватець – вірус герпесу. Зрозуміти, що атакує саме ця інфекція, складно: спочатку з’являється пекучий нестерпний біль, а через кілька днів – висипання. Найчастіше воно зосереджене в області грудної клітини (у міжребер’ї). Дерматолог зможе поставити правильний діагноз та призначити лікування. 

Оперізувальний лишай
Акції
Від 3 ночей SPA-відпочинку в «VitaPark Карпати»
Жденієво (Закарпатська область), Шевченка вулиця, 257
-15%
8112 грн
6895.0 грн
Від 2 ночей зі сніданками у готелі «Георгій»
Орявчик (Львівська область), Перша Розтока вулиця, 5А
-25%
6550 грн
4909.0 грн
Показати всі
50 акцій

Читайте також: 
✔️Як знизити холестерин: ефективні способи 
✔️Гіпертонія: причини і як знизити тиск
✔️Що робити, якщо тиск низький
✔️Які аналізи потрібно здавати щороку

Болить у грудях при вагітності 

Вагітність

Дуже часто стурбовані майбутні мами скаржаться на пронизливий гострий біль в грудях. У більшості випадків це є нормою для такого стану і викликане змінами в жіночому організмі, що відбуваються в цей період: 

 • збільшення розміру молочних залоз; 
 • розширення грудної клітки, обумовлене вагітністю; 
 • тиск з боку малюка (3 триместр). 

В інших випадках причиною болю є: 

 • стрес; 
 • порушення роботи шлунково-кишкового тракту; 
 • астма. 

Нездужання не можна ігнорувати. Зі скаргами потрібно звернутися до гінеколога, який веде вагітність. При необхідності, за його призначенням, здати аналізи, відвідати рекомендованих фахівців.  

Біль у серці при вагітності
Акції
Консультація у ортопеда-травматолога в «Ортодок»
Київ, Бульварно-Кудрявська вулиця, 33Г
-40%
500 грн
299 грн
Курс кінезіотерапії та масажу від «Spyna Life»
Київ, Миколи Бажана проспект, 1М
-66%
500 грн
199.0 грн
Показати всі
31 акцій

Читайте також: 
✔️Термальні води Закарпаття: гарячі джерела
✔️Тренди одягу весна-літо 2024
✔️ТОП-30+ пам’яток України: де варто побувати
✔️Останні новинки кіно, які варто подивитись
✔️Куди поїхати у Карпати з дітьми

Гострий біль у грудях не завжди означає, що це серце. Але пам’ятайте, що ігнорувати його не можна, своєчасно звернення до лікаря збереже ваше здоров’я. Якщо залишилися якісь питання – пишіть в коментарях.

4 коментарів
 • Саша

  Вчера у сестры были небольшие боли в груди, но вроде прошло и тут наткнулась на статью эту. теперь буду уговаривать ее пойти в к врачу

 • Юля

  Как страшно читать. И то, и это… прям ложись и помирай. У меня давит иногда, но это я сидела криво за компом значит и зажала мышцу. Но наверное, если прям сильно и долго надо сдаваться врачу.

 • Рита

  Бывает сердце побаливает, когда выпью больше двух чашек кофе за короткий промежуток времени. Знаю что надо к врачу, но постоянно откладываю. Как бы терпимо пока, но благодаря вашей статье записалась на прием. Статья полезная и слегка пугающая.

 • Елена

  Да, вспомнила те времена когда работала на кухне, и боли в груди появились только тогда когда я работала поваром. Думала что то с сердцем, но нет, кардиограмма и даже холтер не показал ничего патологического, всему виной была спина, ведь на кухне спину прямо держатm никогда не получалось..вот тогда и защимила нерв. Помогли мази и легкие разминки. Теперь стараюсь более серьезно относиться к спине, да и не только.

Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубліковано. Обов'язкові поля відмічено *