Куди поїхати на море в Україні: кращі курорти на Чорному та Азовському узбережжі

Відпочинок на морі – так уявляють собі літню відпустку більшість українців, особливо з дітьми. Хто шукає бюджетний варіант житла, хто – подорожче, але всі однаково хочуть провести час незабутньо класно. BlogPokuponTeam зібрала в огляді кращі пляжні курорти в Україні зі знижкою від Покупона до 60%, куди можна поїхати комфортно відпочивати влітку.
Читайте в нашому огляді:
- Одеса, або де відпочити кайфушно
- Затока і Кароліно-Бугаз
- Відпочинок в Грибівці
- Коблево влітку
- Залізний Порт, Лазурне та Скадовськ
- Кінбурнська коса
- Кирилівка
- Генічеськ і Арабатська стрілка
- Бердянськ
Одеса, або де відпочити кайфушно
Відпочинок на Чорному морі в Одесі ідеально підходить тим, хто хоче отримати від курорту все й одразу: не тільки відпочивати на пляжі, але й у барчик на дискотеку сходити, подивитися кінофільм, балет, гумористичний стендап, смачно поїсти… Загалом зануритися в насичену культурну, пляжне і нічне життя міста.
Розваги, які можемо порекомендувати для відпочиваючих:
- Зайти до «Цитрус Прокату» на набережній Аркадії і покататися на велосипеді або самокаті по місту, Трасі здоров’я.
- Покататися на сапах або каяках – зі знижкою від Pokupon до 50% ви можете дозволити собі і дітям більше розваг в розпал пляжного сезону.
- Зарядитися з дітьми адреналіном на атракціонах в Лунапарку.
- Відвідати знакові пам’ятки Одеси, в тому числі великий підземний лабіринт Одеські катакомби. Більше місць ви дізнаєтеся з нашого спеціального огляду.
- Поїхати на екскурсію в Акерманську фортецю або на завод вин «Шабо».
- Перепробувати всі одеські ласощі в кафешках і ресторанчиках, заощадивши при цьому до 50% завдяки Покупону.
- Потусити в нічному клубі.
- Сходити в музей, на виставку, в театр, кіно, зоопарк і багато іншого.

Читайте також:
Білгород-Дністровський і Аккерманська фортеця
Куди піти в Одесі з дитиною
Де смачно і атмосферно поїсти
Великий плюс відпочинку в Одесі – можливість доїхати будь-яким видом транспорту. Потяги, літаки, автобуси, BlaBlaCar – це все у вашому розпорядженні, якщо, звичайно, не хочете відправитися в подорож на особистому авто.
Туристам, хто вирішив поїхати відпочивати в Одесу влітку, варто враховувати, що місто – портове, і море тут не зовсім чисте. Тим не менш, є одеські пляжі, які відзначені Блакитним прапором і вважаються найбезпечнішими: Причал №1, Калетон, Сандалі, Zanzibar. Читайте докладніше: Всі пляжі Одеси з фото і відгуками.
Подивитися житло в Одесі зі знижкою до 60% від стандартної ціни можна тут
Затока і Кароліно-Бугаз
Курорти примітні тим, що обидва розташовані на Будакській Косі між Чорним морем і Дністровським лиманом. Захід в море пологий, вода тепла, поблизу є яскраві пам’ятки архітектури та виноробства. Відпочиваючі можуть легко доповнити пляжний відпочинок на морі культурними вилазками.

В цьому напрямку насичене транспортне сполучення: з Одеси можна доїхати електричкою, автобусом, маршруткою. Курорти розташовані від південної Пальміри на відстані 40-60 км в залежності від району.
Затока і Бугаз ідеально підходять для відпочинку з дитиною – розваги знайти не проблема. Чим можна зайнятися, крім як позасмагати і поплавати:
- Посерфити.
- Пізнати водний екстрим на банані або таблетках.
- Здійснити морську прогулянку на катамарані або катері.
- Попустувати в аквапарку Затоки.
- Покататися на атракціонах в Лунапарку.
- Перекусити в місцевій кав’ярні або ресторанчику.
- Розважитися в нічному клубі, на дискотеці.
- З’їздити на екскурсію в Одесу.
- Відвідати знакові пам’ятки: Білгород-Дністровську фортецю (докладніше про неї читайте тут), центр культури вина «Шабо» і багато чого цікавого. Читайте повний огляд куди поїхати і що подивитися в Затоці та її околицях.
Затока йде відразу за Кароліно-Бугаз, і чим далі острівцем суші, тим краще відпочивати дикуном.
Погода влітку на Будакській косі з червня по серпень приблизно однаково тепла з температурою повітря в середньому +27-29 градусів.
Відпочинок в Грибівці
Грибівка – відмінний бюджетний курорт для сімейного відпочинку. Чисте і тепле море з пологим спуском, широка пляжна смуга і людей в два-три рази менше, ніж в кайфушній і тусовочній Одесі, – все, що потрібно для чілаута з дітьми. Більшість пляжів, бази відпочинку, готелі і гостьові будинки обладнані дитячими майданчиками.
Грибівка знаходиться за 30 км від Одеси, і на курорт досить легко дістатися на рейсовому автобусі, маршрутці з одеського аеропорту або залізничного вокзалу.

Розваги в Грибівці:
- Пляжний відпочинок.
- Водні атракціони.
- Велопрогулянки.
- Прогулянки піщаним пляжем.
- Настільні ігри.
- Риболовля в Чорному морі, на Дністровському лимані, річці Барабій або в Грибовському озері.
- Відпочити в кафе, барі або ресторанчику.
- Екскурсії: до Одеси, Чорноморську, на страусину ферму-етнопарк «Нью-Васюки», в Акерманську фортеця (докладніше читайте в нашому огляді), центр культури вина «Шабо», лікувальний басейн з ропою Куяльницького лиману.
За цінами Грибівка дешевша в порівнянні з яскравою і експресивною Одесою і більш популярною Затокою. Як правило, у відпочиваючих не виникає труднощів з пошуком доступного житла. А знижки від Покупона дозволяють економити на пляжному відпочинку в Україні ще більше.
Коблево влітку
Влітку Коблево ㅡ одне з кращих місць в Україні для відпочинку з дітьми. Тут є тепле і чисте море, піщані пляжі і соснові гаї. Ідеальне лікувальне повітря добре підійде для профілактики респіраторних захворювань і зміцнення імунітету у малюків.
Коблево знаходиться на чорноморському узбережжі Миколаївської області. Дістатися до села можна через Миколаїв чи Одесу на автобусі або маршрутці. Від Миколаєва їхати 82,6 км, від Одеси – 59 км.

Розваги Коблево:
- Засмагати і плавати.
- Який же відпочинок на морі без «бананів», «плюшок» і скутерів?
- Аквапарк «Коблево». Безлімітне відвідування входить у вартість проживання в готелі «Aquapark Koblevo» по знижці від Pokupon – від 3675
(5250)грн за 4 дні на чотирьох. Сніданки, Wi-Fi, парковка, розважальна програма та анімація враховані. - Дельфінарій «Немо».
- Атракціони в коблевському Лунапарку.
- Посиденьки в місцевих кафешках і ресторанчиках.
- Пляжні паті.
- З’їздити на день до столиці гумору. Читайте також в наших оглядах: що подивитися і де смачно поїсти в Одесі.
- Побувати на винзаводі «Коблево». Екскурсію або дегустаційний тур можна замовити на місці, по приїзду на курорт.
- Відвідати знакові пам’ятки. Про красиві і цікаві місцях в Коблево ми розповіли окремо.

Зупиняйтесь на відпочинок «все включено» в готелі «Laguna» з басейном – від 3829 (4500) грн за 4 дні для двох. У вартість купона входить проживання в номері стандарт, триразове харчування, користування басейнами, Wi-Fi. Більше варіантів житла дивіться на сайті Pokupon.
Залізний Порт, Лазурне та Скадовськ
Буде справедливо об’єднати курорти Залізний Порт, Лазурне та Скадовськ Херсонської області в одному блоці, оскільки вони компактно сусідять на південному узбережжі Чорного моря.

За умовами, береговим ландшафтом, кліматом, погодою, водними розвагами і визначними пам’ятками їх можна розглядати приблизно з рівноправних сторін. Але Залізний Порт все ж лідирує і залишається найбільшим територіально і насиченим інфраструктурно. У містечку гармонійно поєднується молодіжний і сімейний відпочинок. Скрізь є продуктові, господарські та сувенірні магазинчики, аптеки, відділення пошти, інтернет. У приватному секторі можна купити домашніх продуктів.
Доїхати до будь-якого з курортів можна приміським автобусом з Херсона, дорога триватиме 1,5-2,5 години.
Середня температура води на чорноморському узбережжі Херсонської області влітку становить близько +20-23 градусів тепла. Пляжі – піщані з дрібним черепашником і пологим заходом у воду. Трохи тепліше (за рахунок мілкоти заток) на узбережжях Тендрівської коси і острова Джарилгач, найбільшого в Україні і в Чорному морі. У такому поєднанні створюються комфортні умови для купання та відпочинку з дитиною.
Відмінний бюджетний варіант – база відпочинку «Еліт» в Лазурному – від 1349 (1800) грн за 3 дні на двох в червні або в оксамитовий сезон. Вартість сертифікату від Pokupon включає проживання, дворазове харчування, Wi-Fi, користування басейном і парковкою.
Водні розваги в Залізному Порту, Лазурному, Скадовську виходять за рамки бананів, плюшок і надувних гірок. Влітку сюди з’їжджаються любителі кайту, віндсерфінгу і дайвінгу (особливо класно занурюватися поруч з Чорноморським біосферним заповідником).
Є в Херсонській області і пам’ятки, які варто відвідати. Одна з найяскравіших – заповідник Асканія-Нова. Що з Лазурного, що з Генічеська або Генгорки (курорти Херсонської області, але на Азовському узбережжі) відстань близько 70-150 км в одну сторону. Екскурсійні тури можна замовити на місці. Де? – гіди вас самі знайдуть ??
А ще з Залізного Порту і Лазурного зручно добиратися до термального джерела. Одна процедура навряд чи надасть суттєвий лікувально-оздоровчий ефект, але шкіра точно посвіжішає.
Риболовля – одна з популярних розваг на Чорному морі для тих, хто не уявляє відпочинок без спінінгу. Найпопулярніше місце – Джарилгачська затока і сам острів. Влітку добре ловиться ставридка, бичок, сарган. Якщо хочете отримати яскравіші емоції, не полінуйтеся знайти місцевого рибалку-провідника і вийти з ним в море на човні або катері. Так є ймовірність зловити більше цікавих екземплярів риб – кефаль, камбалу, пеленгаса, ската.
Між Залізним Портом і Лазурним знаходиться ще одне курортне селище – Приморське (раніше Більшовик). Сюди можна поїхати відпочити навіть при мінімальному бюджеті – не так, щоб ціни зовсім копійчані, але трохи дешевше ніж у більш популярних «сусідів». Пляж в Приморському – піщаний, з пологим заходом у воду, що дуже зручно, якщо ви з дитиною.
З розваг – стандартні надувні гірки, банани, плюшки і що дуже радує молодь і любителів клубної музики – щорічний фестиваль вуличних культур на березі Чорного моря – MYASORUBKA (Мясорубка). У програмі батли діджеїв, танців (Hip Hop, House, Breaking) і баскетболу за участю зірок з усієї України. В 2021 році музично-танцювальний фестиваль запланований на 27-28-29 серпня.
Житло будь-якого формату: бюджетний приватний сектор (кімнати здаються від 100 грн за людину), пансіонати, котеджі, готелі. Любителі зеленого туризму на кожному з курортів без проблем знайдуть дикі пляжі і кемпінги.
Читайте також:
Куди піти і що подивитися в Залізному Порту
Пляжі Скадовська
Кінбурнська коса
Відпочиваючі називають Кінбурнську косу українськими Мальдивами;) Напевно, ніяке порівняння не передасть ліпше красу і ніжність малолюдних пляжів з білосніжним піском і незайманої дикої природи. Незважаючи на віддаленість курорту, тут можна знайти як комфортні гостьові будиночки, котеджі з басейнами, так і відпочити дикуном в наметах.

Курорт знаходиться у віддаленому районі. Добиратися сюди складно, але, за словами, туристів, воно того варте. Доїхати до Кінбурнської коси можна на громадському транспорті через Очаків (267 км) і Миколаїв (206 км), або на катері з Очакова, або на поромі з Одеси.
Вода в морі на косі вважається однією з найчистіших в Україні. Розваги на курорті відмінні: катання на квадроциклах, морські і сухопутні екскурсії, пам’ятка у вигляді старовинної фортеці. Головна особливість – незаймана природа, ретрит і релаксаційний звуковий фон. Враховуйте, що в липні море наповнює величезна кількість кольорових медуз.

Кирилівка
Своєю екологічністю і комфортними піщаними пляжами Кирилівка (Запорізька область) може скласти конкуренцію Арабатській стрілці. Пляжна зона формується переважно береговою лінією двох кіс – Федотовою і Пересип.
Доїхати до Кирилівки можна на автобусі або маршрутному таксі: із Запоріжжя, Дніпра, через Мелітополь. Дороги до курорту в хорошому стані.
У Кирилівці можна відпочивати на пляжі, а можна потішитися й іншими розвагами:
- Похлюпатися в аквапарку «Острів скарбів».
- Побачити шоу дельфінів в Дельфінарії «Оскар».
- Кінний цирк «Кирилівська Січ» – територія козацтва, де регулярно проходять кінні шоу з екстремальними трюками, демонстрація традиційних бойових мистецтв і театралізовані посвячення в козаки, працює кузня.
- Отримати порцію адреналіну в одному з лунапарків Кирилівки: «Адреналіншоу» або на косі.
- Взяти уроки з віндсерфінгу або кайту.
- Дискотеки, нічні клуби.
- Ресторани, кафе і бари.
Ви дізнаєтеся чим зайнятися в Кирилівці і які пам’ятки курорту подивитися, прочитавши наш спеціальний огляд.
Генічеськ і Арабатська стрілка
Влітку з маленькими дітьми добре їхати відпочивати на екологічно чисті курорти Арабатської стрілки – Генічеська Гірка (Генгорка), Щасливцеве, Стрілкове, і курортне місто Генічеськ. Узбережжя 100 кілометрової коси між Азовським морем і затокою Сиваш встелене піском із дрібною черепашником, полога прибережна зона поступово набирає глибину приблизно в 100 метрах від кромки води. Кисень насичений іонами брому, натрію і йоду. Вода в розпал літнього сезону прогрівається до +28-30 градусів.
Тут буде цікаво і дорослим. З розваг і визначних пам’яток однозначно запам’ятаються: майже екзотичне фотогенічне Генічеське рожеве озеро, термальне джерело, аквапарк «Оазис», Сафарі-парк, заповідник Асканія-Нова, українська пустеля Олешківські піски тощо.
Людей вистачає всюди, як на міських пляжах, так і на косі. Але якщо хочете відпочити в більш спокійному і безлюдному місці, бронюйте житло на віддалених курортах Арабатської стрілки.
Інфраструктура регіону досить розвинена, можна знайти готелі та бази відпочинку європейського рівня, а також кімнати і гостьові будинки в приватному секторі.
Бердянськ
Як і Кирилівка, Бердянськ знаходиться в Запорізькій області, на північному узбережжі Азовського моря.

З одного боку, відпочиваючих відлякує морський торговельний порт в місті. З іншого – адаптовані під типовий пляжний відпочинок піщані локації можна знайти на узбережжі Бердянської затоки, Бердянській косі (правда море тут глибше) і з боку лиманів. За рахунок активних випаровувань від таких невеликих солоних озер дихати влітку в Бердянську стає ще корисніше.
Комфортно і бюджетно можна відпочити на «Вілла Яліта» в 50 метрах від моря на ближній косі – від 1399 (2000) грн за 3 дні в номері люкс для двох. У вартість купона входить проживання, користування загальною кухнею, паркінгом, Wi-Fi.
Клімат сухий і спекотний, дрібне Азовське море відмінно прогрівається з червня по вересень. Тож їхати до Бердянська з дітьми влітку – найідеальніший час. У місті є маса розваг: зоопарк, аквапарк, красива набережна з кумедними скульптурами, колесо огляду, дельфінарій «Немо», морська рибалка, прогулянки на туристичних бутафорських човнах, SUP бординг, вінд-і кайтсерфінг. Читайте в окремій статті чим зайнятися і що подивитися в Бердянську.

Доїхати до Бердянська відносно просто – залізничним транспортом, автобусом, машиною. Щодня з Києва відправляються прямі потяги. Тільки жд квитки на гарячий сезон краще бронювати заздалегідь: плацкарт близько 280 грн, купе 500 грн. Проїзд на автобусі – приблизно як і в купейному вагоні.
Житло в Бердянську можна зняти будь-яке – від кімнати і приватної квартири до бази відпочинку з басейном. Зорієнтуватися щодо погоди допоможуть веб-камери Бердянська.
Замовляйте бюджетний номер в міні-готелі «Морський бичок» – від 699 (1000) грн за 3 дні для двох. У вартість входить проживання в стандарті, користування загальною кухнею, парковкою, мангалом.
А ви вже вирішили куди хочете поїхати цього літа на море в Україні – Чорне чи Азовське? Можливо є пам’ятки, які мрієте побачити на власні очі? Діліться в коментарях;)
спасибо за наводки)
Спасибо за статью. Раньше не было времени отпуска для посещения украинских курортов. Было много предложений недорогих авиабилетов и квартир от прямых хозяев в Европе. Теперь лавочку прикрыли, пришло время для внутреннего туризма. Была удивлена большим выбором комфортабельных гостиниц на юге. Уже забронировала для себя отель в железном порту, жду с нетерпением.
Арабатская стрелка, Геническ. Азов как Азов, но. Прикол этого курорта в том, что кроме моря рядом – озеро Сиваш плюс горячие источники. На море – шторм, медузы, например, – а на Сиваше тишь да гладь. На море холодная вода, а на источниках – как дома в ванной. Недалеко есть аквапарк, новый, модный. Инфраструктура. В общем, курорт развивается. И не дорого.
Класс, давно искал инфо такую