Уся правда про EMS-тренування

Якщо на шляху до стрункого, підтягнутого тіла вас все ще зупиняє брак часу і страх виснажливих тренувань, тоді саме час дізнатися більше про заняття EMS. Всього по 30 хвилин 2-3 рази на тиждень — і у вас підтягнуте тіло через 3-5 місяців! Причому тренуватися таким способом можна навіть після травм, за умови делікатних фізичних навантажень.

BlogPokuponTeam розповість що таке EMS тренування, яка їхня ефективність, чи є протипоказання, і чи можуть вони завдати шкоди організму. Кому такий метод підходить, той сміливо може користуватися знижками до 60% від Покупона в кращі спортклуби вашого міста.

Читайте:

Що таке ЕМС-фітнес

ЕМС в контексті фізичних занять розшифровується як електрична м’язова стимуляція і нічого спільного з «електромагнітною сумісністю» з області техніки не має.

Принцип дії технології досить простий. Спеціальні провідники (міостимулятори) посилають в м’язи малопотужні інтенсивні електричні імпульси, змушуючи м’язові тканини скорочуватися як при фізичному зусиллі, але людина при цьому знаходиться в спокійному стані і сама по собі не напружується.

Вперше мiостимуляцію м’язових тканин застосували в 1960-х роках для реабілітації радянських космонавтів після перебування в невагомості. Десятиліттям пізніше EMS технологія допомагала німецьким футболістам відновлюватися після травм. Саме завдяки німецькій фірмі Miha Bodytec система стала доступна широкому загалу і дійшла до наших днів в якості незвичайного фітнесу.

Сучасні EMS-заняття проходять в спеціальному костюмі для одночасного впливу на різні м’язові групи. Випускаються і окремі міостимулятори, розраховані на одну локальну м’язову группу (прес, стегна, сідниці, грудні м’язи і т.д.) — такі зручніше використовувати в домашніх умовах. В інструкції до пристрою детально описано як його юзати.

Купити домашні міостимулятори можна на сайті Покупон з кешбеком до 15% і доставкою від Нової Пошти.

EMS-тренінг — ефективність і переваги

Навколо ефективності ЕМС йде бурхлива дискусія в спортивних і наукових спільнотах. Адже можливість отримати гарне і струнке тіло своєї мрії без тренажерів, штанг, гантель — виглядає воістину фантастикою! Давайте розбиратися чи реальні такі результати.

Почнемо з того, що EMS-тренінг — недостатньо вивчений. Окремими вченими проводилися лише локальні дослідження із залученням нечисленних груп чоловіків і жінок. Більшість засвідчило, що метод дійсно працює. Стимуляція м’язів електроімпульсами показала зростання силових показників, хороший анаболічний індекс і ефективність для набору маси у всіх учасників експериментів.

А чи можна схуднути? На жаль, процес спалювання калорій виявився дуже низьким — до 76 ккал/год при найвищій інтенсивності. Виходячи з цього, дослідники констатували мінімальну корисність ЕМС-тренувань саме для схуднення. Рекомендується поєднувати їх з традиційними заняттями в спортзалі, дотримуючись при цьому правильного харчування.

Читайте також:
Принципи правильного харчування
Як схуднути за допомогою вправ
Кращі масажі та обгортання для схуднення

Проте, були відзначені і суттєві переваги EMS-тренувань над звичайними заняттями спортом:

 • Кращий варіант для людей з обмеженими можливостями або на реабілітації після травм.
 • Відсутність ризику травм хребта, кісток і суглобів завдяки тренуванням без зайвого навантаження і великої ваги.
 • За одне заняття опрацьовується до 90% м’язів, чого неможливо досягти під час звичайного заняття фітнесом.
 • Ефективний ЕМС-тренінг вимагає всього 20-30 хвилин по 2-3 рази в тиждень, що дозволяє значно зекономити час.
 • Тренування в залах зазвичай проходять з тренером, який стежить за технікою виконання вправ і коригує навантаження на м’язи.
 • Не потрібно носити з собою форму, все необхідне видається на місці.
 • За рахунок чергування міостимуляторами процесів напруги і розслаблення, м’язи не «забиваються», і звична для спортсменів крепатура відчувається в рази менше.

Протипоказання до використання міостимуляторів

Дослідження також не виявили ніякої шкоди або інших негативних наслідків EMS-тренувань для організму людини. Але дуже важливу роль відіграє професіоналізм тренера при комплексному тренінгу на всі групи м’язів. На Покупоні ви знайдете тільки перевірених кваліфікованих фахівців і вигідні знижки до 60% на EMS-фітнес.

Протипоказання для EMS-тренувань:

 • Наявність в тілі металевих пластин, імплантатів, штифтів і кардіостимулятора.
 • Вагітність і період лактації.
 • Епілепсія, діабет, туберкульоз.
 • Грижі в паховій зоні.
 • Тяжкі неврологічні захворювання.
 • Серйозні порушення кровообігу, гемофілія.

При захворюваннях серцево-судинної системи легкого ступеня тренуватися можна, але краще попередньо проконсультуватися з кардіологом, щоб виключити будь-які можливі ризики — зі знижкою від Покупона економія складе до 75%. І обов’язково повідомте про свій стан тренеру для складання індивідуальної програми тренувань.

Читайте також: Все про болі в серці

Як проходить тренування з міостимуляторами

Знайти EMS-тренування в звичайних фітнес клубах практично неможливо. Вони, як правило, проходять в спеціалізованих спортзалах і реабілітаційних центрах. На тренування потрібно брати тільки шкарпетки і змінне взуття, адже займатися ви будете в футуристичному костюмі, який видається на місці. Поверх костюма надягають міостимулятори — на ті групи м’язів, які будуть опрацьовуватися. А хід тренування і силу електроімпульсів контролює тренер зі спеціального пульта.

Під час EMS-тренування ви перебуваєте під постійним наглядом тренера
Під час EMS-тренування ви перебуваєте під постійним наглядом тренера

Як уже згадувалося вище, оптимальний час для ЕМС-заняття — 20-30 хвилин (залежить від вашого рівня підготовки і витривалості). Це можна порівняти з 2-3-х годинним тренуванням в традиційному тренажерному залі.

Етап 1. Кардіо

Починається заняття з звичного кардіо. Але замість бігу і інтенсивного спінінга на велотренажері, ви виконуєте суміжні вправи в межах невеликої зони в легкому темпі. Тренер весь час стежить за виконанням і вашим самопочуттям, регулюючи силу імпульсів і навантаження. Етап кардіо може займати до половини заняття.

Етап 2. Опрацювання м’язів

Друга частина заняття присвячується глибокому опрацюванню м’язів в лежачому положенні. А тренер по черзі запускає імпульси в усі групи м’язів. Відчуття досить дивні — ви нерухомі, а тіло працює! Найскладніше — звикнути до цього. Особливо тим, хто регулярно займається спортом.

Нескладні статичні і динамічні вправи доповнюють заняття з EMS
Нескладні статичні і динамічні вправи доповнюють заняття з EMS

Етап 3. Силовий тренінг

Третім етапом розвивається сила. Причому ви вільні обирати які зони хотіли б зробити міцнішими. Комплекс складається з статичних нескладних вправ без ваги або з мінімальним навантаженням у вигляді гантель по 1-2 кг. І весь цей час на м’язи впливають електричні імпульси різної інтенсивності. Такий прийом найбільш ефективний для опрацювання зон — наприклад, сідниць і стегон, які досить важко активізувати під час звичайного тренування.

Етап 4. Релакс

Закінчується EMS-тренування розслабляючим масажем за допомогою тієї ж технології. На кілька хвилин ви поринете в легке блаженство, відчуваючи як м’язи починають релаксувати з припливом крові.

Масаж після тренування — що може бути приємніше?)
Масаж після тренування — що може бути приємніше?)

Детальніше, як проходить ЕМС-тренування дивіться у відео:

Читайте також:
Що їсти до і після тренування
Вправи з гантелями для прокачування всього тіла

EMS-тренінг називають фітнесом майбутнього не просто так. Численні позитивні відгуки і реальні фото до і після людей, що спробували метод на собі, — доводять його ефективність. Так що, якщо традиційні виснажливі тренування — не ваше, ЕМС-заняття — хороша альтернатива. Користуйтеся знижками до 60% від Покупона в кращі EMS-клуби вашого міста і діліться враженнями від тренування в коментарях 🙂

2 коментарів
 • Olena

  Пройшла пробне тренування. Відчуття двояке після заняття. Кріпатура з’явилася через 24-30 годин, при чому вона набагато глибша й сильніша, ніж при звичайних фізичних навантаженнях. Хочу позайматися хоча б місяць по 2 рази на тиждень, тоді можна буде описати більше.

 • Диана

  К сожалению тяжеловато найти время для тренировок( хотя и надо бы заниматься здоровьем и формой, но как всегда что-то мешает) Знакомая блогер вроде занималась подобными тренировками, вроде результат дают неплохой.

Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубліковано. Обов'язкові поля відмічено *