Куди піти в Буковелі і що подивитися: цікаві розваги і місця
Буковель – один із найкращих курортів Карпат, насичених розвагами та гірськолижною інфраструктурою. Загальна протяжність трас становить 68 км, а пропускна спроможність 16 підйомників – близько 33 тисяч осіб на годину. Але розваги Буковеля не обмежуються гірськолижним спортом. У Буковелі є чим зайнятись і куди сходити будь-якої пори року: влітку, восени та навесні. Читайте наш огляд, якщо хочете дізнатися, що подивитися в Буковелі, куди піти і що робити, які Буковель готелі (з басейном та спа у тому числі) краще бронювати, на які ціни орієнтуватися і які пам’ятки заслуговують на увагу.
18 акцій
Читайте в нашому огляді:
- Буковель розваги
- Буковель підйомники
- Буковель куда піти: цікаві та красиві місця
- Куди поїхати біля Буковеля
- Де зупинитися у Буковелі
- Де поїсти у Буковелі недорого
- Як доїхати до Буковеля
Буковель розваги
Буковель – багатогранний курорт. Ще вдень ви можете кричати в ейфорії від стрибка над озером Молодості, а ввечері – спокійно релаксувати у лазні або ліниво засмагати біля літнього басейну просто неба. Розповідаємо, як відпочити, чим зайнятися та які розваги Буковель варто спробувати обов’язково 👇
Буковель родельбан
Курорт і влітку і взимку пропонує круту розвагу для любителів гострих відчуттів – гірки Буковель, санну трасу завдовжки 1500 метрів. У санках вміщується один-два пасажири, швидкість руху можна регулювати самостійно. Початок спуску знаходиться біля верхньої станції витягу №2.
Буковель американські гірки ціна складає:
- 600 грн для одного;
- 1000 грн для двох.
Буковель гірки подарують вам незабутні враження та море адреналіну, тож якщо екстрим – ваша слабкість, обов’язково сюди завітайте.
120 акцій
Буковель аквапарк
На озері Молодості в Буковелі є комплекс водного релаксу VODA club: пляж з шезлонгами, басейни (всесезонний теплий, басейн з підігрівом на плавучій терасі, освіжаючий з холодною водою), дитяча зона з гірками, джакузі просто неба і надувний водний парк. Також влітку 2024 планувалося відкриття аквапарку «Мавка», але було відкладено з технічних причин.
Канатна дорога в Буковелі
Дивовижна можливість подивитися на Буковель з висоти пташиного польоту – проїхатись канатною дорогою. Пропускна спроможність «канатки» – близько 2400 особ на годину, загальна її довжина становить 1067 метрів. Одна з найпопулярніших трас – А2, дістатися сюди можна витягом R2. Буковель канатна дорога ціна – від 300 грн за особу.
Санки Буковель
Розваги в Буковелі взимку складно уявити без санок. До ваших послуг – добре освітлена майже трикілометрова санна траса 14 В (підйомник №14). Можна придбати разовий або тригодинний абонемент, у вартість входять санки (класичні – до 120 кг, або підліткові – до 60 кг), на своїх кататися не можна. Вікових обмежень на цей атракціон немає – діти до 6 років можуть кататися на санках з батьками.
47 акцій
Атракціони Буковель
Які ще є Буковель атракціони, від яких захоплює дух? Розкажемо про захоплюючі розваги курорту, які доступні цілий рік:
- Велопрогулянка канатною дорогою над озером Молодості «Bike Zip».
- Стрибки з найвищої в Україні «Адреналінової вежі» на курорті Буковель. Її висота сягає 28 метрів, як висота дев’ятиповерхового будинку.
- Буковель тролей, найдовший в Україні, де можна перелетіти озеро Молодості.
- Повіражити між соснами на Буковельських гірках «Roller Coaster».
- Пройти екстремальний маршрут у мотузковому парку на вершині оглядового витягу 2R. Доведеться долати шлях на висоті від 1,5 до 6 метрів над землею.
- Покататися на картингу у центрі «Жага швидкості».
- Влаштувати драйвові велогонки та даунхіл у байк-парку.
Дитячий табір
Буковель пропонує насичену програму відпочинку для дітей у таборах та санаторіях Карпат. Шкільні канікули – навесні, влітку, взимку, восени – проходять максимально весело, активно та корисно. Найпопулярнішими дитячими таборами Карпат залишаються «Артек-Буковель» та «Радість». Спортивні змагання, заняття, що розвивають, веселі розваги і аніматори забезпечать дитині незабутні канікули.
Пішохідні маршрути, або трекінг
Плануєте поїхати в Буковель літом? Трекінг та туристичні походи – улюблене заняття активних туристів та адептів зеленого туризму у теплу пору року.
З Поляниці, селища, де знаходиться гірськолижний курорт Bukovel, можна відправитися в туристичний похід у гори, кожна з яких – визначна пам’ятка. Куди піти в Буковелі літом, де погуляти та які місця варто відвідати, щоб відпочинок залишив класні спогади та гарні фото:
- На Говерлу – найвищу точку України, 2061 метрів. Ідеальний період для аматорів – з кінця весни до середини листопада, поки немає снігу. Є легкі, середні і складні маршрути, на один або кілька днів. Групи відправляються з Ворохти. Тут також знаходиться мальовниче і найзагадковіше високогірне озеро Несамовите.
- В гори Довга і Полонина з лисою верхівкою. Нагорі Полонини місцеві жителі випасають худобу, і проходить дегустація традиційних гуцульських сирів: бринзи, будзу і вурди. Нескладний підйом і прогулянка займають 5-6 годин.
- Сходження на гору Хом’як або Маковиця за маршрутом середньої складності, одним днем.
- Похід на гору Піп Іван з відвідуванням місцевої визначної пам’ятки – руїн обсерваторії, колишньої польської астрономічної і метеорологічної станції.
- Похід на одну з найкрасивіших гір Довбушанку на гірському масиві Горгани. Зазвичай маршрути стартують з селищ Зелене, Черник або Бистриця (приблизно 70-90 км від Поляниці). Але можна також йти з Яремче через перевал Переслоп і гори Ведмежик або Поленський.
86 акцій
Рафтинг
Якщо ви жодного разу не сплавлялися гірською річкою, ви багато втратили. А якщо сплавлялися і хочете в черговий раз пережити радісну ейфорію, то відпочинок в Буковелі – вдалий привід. Рафтинг-тур можна знайти в околицях. Найближчі локації сплавних маршрутів знаходяться приблизно в 55 км від курорту: в селищах Верховина, Ільці, Дземброня. Рафтинг річкою Черемош – це найвдаліший варіант у поєднанні з відносно легким рівнем і достатньою порцією адреналіну. Тож якщо вас цікавлять розваги Буковель літо, готуйтеся до екстриму на воді 😉
Для любителів більш відчутного екстриму більше підійде рафтинг Чорною Тисою – річкою з великою концентрацією порогів. Якщо цілеспрямовано хочете сплавлятися річкою, то краще їхати на курорт навесні з квітня – на початку травня (великий паводок в період танення снігів), а також влітку і восени до середини жовтня.
Прогулянки та екскурсії на квадроциклах
Їзда на квадроциклах – традиційна розвага в Карпатах, від якої складно втриматися, якщо хочеться драйву і дріфту по серпантину гірських доріг. Можливі два варіанти управління квадромонстром: з гідом (кайфувати доведеться на пасажирському задньому сидінні), або самостійно після інструктажу і за умови наявності водійських навичок. Орендувати квадроцикл коштуватиме від 1000 грн за годину.
Більше зимових розваг
У Буковелі взимку не скучиш, курорт заточений під веселі розваги в кучугурах. Чим зайнятись, які атракціони в Буковелі відвідати взимку, коли кортить крутих вражень:
- Гірськолижний відпочинок у Буковелі, під який відведено понад 60 км трас різного рівня складності.
- Для покатушок на санчатах призначена спеціальна траса – 14В біля витягу 14. Гірка освітлена, довжина близько 3-х метрів, обмежень за віком немає.
- Сноутюбінг для дітей з 8 років або з дорослими з 3-х років. Локації на центральній площі і біля підйомника 7.
- Єдиний в Карпатах льодовий каток під відкритим небом в Буковелі знаходиться біля розважального центру «Бука». Тут створені всі умови для комфортного катання, в тому числі початківцям можна взяти підтримуючі стійки у вигляді милих тваринок і звернутися за допомогою до інструктора.
- Драйв на снігоходах і сноубайках.
- Прогулянки на собачих упряжках з хаскі взимку. Сибірські хаскі не тільки покатають вас з вітерцем засніженими лісовими стежками, а й дадуть погладити себе за вухом. Пункт прокату упряжки і старт маршруту – біля підйомника №14.
- Санна траса родельбан «Speed Fun». До речі вона працює цілий рік, тож прокотитися на екстремальному атракціоні можна і навесні, і восени, і влітку.
62 акцій
Підйомники Буковель
У Буковелі всього 16 сучасних витягів – 15 крісельних (двох, трьох та чотиримісних) та 1 бугельний, довжиною від 636 до 1947 метрів. 13 витягів з 15 – чотиримісні, ще 2 – дво- та тримісні. Восени, влітку і з середини весни працюють, зазвичай, тільки оглядові крісельні підйомники, призначені для того, щоб насолоджуватися прекрасними краєвидами гір. Найдовший і наймальовничіший маршрут – №14, з нього відкривається вид на трасу 14А, озеро Молодості та високий хвойний ліс.
Час роботи витягів – з 7:30 до 19:30, проте слід пам’ятати, що не всі приймають лижників «до упору». У лижний сезон туристам пропонують придбати єдиний абонемент на всі витяги – скіпас – який дасть вам доступ до всіх гірськолижних трас. Буковель ціни на підйомники стартують від 300 грн за підйом.
11 акцій
Читайте також:
🔷 Манікюр осінь: тренди осіннього манікюра
🔶 23 ідеї, куди піти з дитиною у Києві
🔷 Що подивитись і куди піти в Яремче
🔶 8 кращих карпатських курортів для відпочинку з дітьми
🔷 Вітамін D – кому і коли приймати
Буковель куди піти: цікаві місця
Пам’ятки Буковеля не обмежуються атракціонами та гірськолижними трасами, тут є й інші цікаві місця: розваги для дорослих та дітей, яскраві туристичні локації, мальовничі куточки первозданної природи. Буковель що подивитись, куди піти влітку, восени та в інші сезони, якщо хочете отримати якнайбільше позитивних емоцій 👇
Буковель Озеро Молодості
Що відвідати в Буковелі в першу чергу, то це озеро Молодості – найбільшу в Україні штучну водойму. Влітку озеро Молодості перетворюється на справжнісінький епіцентр водних розваг і пляжного відпочинку. Локація просто створена для релаксу під літнім сонцем: зручні сходи, щоб заходити у воду, шезлонги, парасольки, бунгало, роздягальні та кришталево чиста прохолодна вода.
Тут-таки знаходиться один із масштабних на околицях спа-комплексів «VODA club». Навіть взимку відпочиваючим пропонують поселитися на відкритому морозному повітрі в гарячих джакузі та в теплому басейні з чудовим видом на гори. І це не рахуючи карпатських чанів, спа в Буковелі та окремих приватних лазень.
Буковель ціни на розваги на озері Молодості 👇
- Вхід для дорослих на озеро в Буковелі – 70 грн, у пт-нд – 80 грн.
- Вхід для дітей до 12 років – 35 грн, у пт-нд – 45 грн.
- На територію «VODA club» вхід – від 850 грн/день з особи, до сб-нд – від 950 грн/день.
73 акцій
Будинок Велетня Буковель
Одне з місць, які цікаво буде відвідати і дорослим і дітям, – Будинок Велетня в Поляниці. Зовні він мало чим відрізняється від звичайних дерев’яних будиночків у типовому карпатському стилі. А ось усередині вам відкриється яскравий інтер’єр із казки про велетнів – з гігантськими меблями, на тлі яких не тільки дитина, а й доросла людина виглядатиме досить мініатюрно 😄 Дім велетня Буковель ціна – від 150 грн за людину, дітям до 3 років вхід безкоштовний.
Гойдалка Буковель
З того, що подивитися в Буковелі влітку є просто обов’язковим, то це – качеля в Буковелі, найвища в Україні, яка потрапила до української Книги рекордів, улюблене місце інстаграмників. Висота гойдалки – 8 метрів 88 сантиметрів, зроблена вона з карпатської ялинки у 2020 році та знаходиться в етнопарку «Гуцул Ленд». У теплий сезон до неї вишикується довга черга з бажаючих зробити ефектне фото на тлі мальовничого гірського пейзажу – і справді воно того варте!
Буковель Перевернута хата
Поруч із сувенірним риночком при в’їзді в Поляницю увагу туристів привертає незвичайний двоповерховий будиночок. Просто він стоїть на даху і всередині все навпаки – з ніг на голову. Якщо шукаєте Буковель розваги для дітей, обов’язково сходіть у це кумедне місце та влаштуйте там круту фотосесію. Вхід для дорослих коштує 300 грн, дитячий квиток – 250 грн.
35 акцій
Диноляндія Буковель
Буковель куди піти з дітьми, щоб подарувати їм найяскравіші емоції? Саме у Динопарку «Диноляндія» у Поляниці живуть найцікавіші та найнезвичайніші мешканці Карпат. Частина тварин автоматизована, вони видають характерні звуки та рухають частинами тіла. У поєднанні з природою Карпат виглядає дуже реалістично. Крім динозаврів, тут є парк комах, парк природи Карпат, айс-парк, тюбінгова гірка, папуги, батутні сітки та Будинок Велетня. Обов’язково рекомендуємо сюди піти, неважливо, в який сезон ви відпочиваєте у Буковелі: взимку, навесні, влітку чи восени. Парк динозаврів Буковель ціна – від 150 грн за особу, розваги для дітей до 3 років безкоштовні.
Етнопарк «Гуцул Ленд»
Розваги у Буковелі можуть мати культурно-етнографічний відтінок, тож якщо шукаєте, що відвідати цікавого та колоритного, зазирніть до етнопарку «Гуцул Ленд». Це великий етнографічний комплекс просто неба, який включає інтерактивний скансен зі старовинними хатками гуцулів, бойків і лемків, творчі майстерні та контактний зоопарк. Гості можуть взяти участь у майстер-класах з традиційних ремесел, скуштувати місцеві страви, поспілкуватися з тваринами, зробити багато класних світлин в тематичних фотозонах та закупитися крутими сувенірами.
Сувенірний ринок Буковель
В цікаві місця в Буковелі можна віднести риночки з колоритними гуцульськими товарами, що є своєрідною прикрасою курорту. Крім розкиданих уздовж центральної вулиці Поляниці прилавків з сувенірами ручної роботи і домашнім вином, при в’їзді в селище стоїть централізований ринок.
Асортимент і ціни скрізь плюс-мінус однакові. Тому якщо хочете сторгуватися, бажано брати багато речей в одному місці. Особливою популярністю у туристів користуються вироби з вовни, українське вбрання, намиста, віночки та інші аксесуари, домашні заготовки, натуральна косметика, сосновий мед, дитячі іграшки з дерева.
53 акцій
Куди поїхати біля Буковеля
Не тільки на самому курорті є круті локації – є цікаві місця біля Буковеля, де можна захоплююче провести час та набратися свіжих вражень.
Водоспад Буковель Женецький Гук
Водоспади біля Буковеля – знакові пам’ятки, і кожен є по-своєму унікальним і красивим. Неподалік від Буковеля, за селищем Татарів (15 км), перед в’їздом в Микуличин знаходиться 15-ти метровий водоспад Женецький Гук. Під’їхати машиною можна тільки до шлагбаума, а далі потрібно пройтися пішки близько 3-х км. Однокаскадний Буковель водоспад однозначно заслуговує захоплення і крутих селфі.
64 акцій
Водоспад Труфанець
Приблизно за 30 км від Буковеля і в 5 км від селища Ясіня знаходиться найвищий водоспад в Закарпатті – Труфанец. Його каскади в сукупності сягають 36 метрів. Видовище справді зачаровує: грайливий напористий потік води збігає каскадами і піниться, б’ючись об каміння. Тому, якщо вода вам здається білою, то вам це не здається.
Парк-музей «Карпати в мініатюрі»
Незвичайна та дуже цікава туристична локація є у Яремче – це парк-музей «Карпати у мініатюрі», унікальна експозиція просто неба, до якої входять 18 мініатюрних копій найяскравіших пам’яток Карпат. Серед них – діюча міні-залізниця, знамениті мости у Ворохті, ресторан «Гуцульщина», водоспад Пробій і не тільки.
Парк розваг Буковель «Полонина Перці»
За 7 км від Буковеля, в селищі Яблуниця, знаходиться дуже цікаве для дітей і дорослих місце – гуцульський парк розваг «Полонина Перці». Тут на вас чекають шикарні фотолокації, філософські бесіди з мольфаром, майстер-класи з кування підкови чи гуцульського побуту, пет-терапія, відпочинок на сіннику влітку, акустична насолода гуцульським говором і багато чого іншого.
42 акцій
Буковель відпочинок – де зупинитись
Відпочинок в Буковелі приваблює туристів настільки, що вони розглядають не лише Поляниця відпочинок, а й житло (готелі, котеджі) у найближчих до неї курортних селищах – Татарові, Микуличині, Яремчі, Ворохті, Яблуниці.
Однак ближче і зручніше за все, якщо ви приїхали виключно заради лиж чи катання на витягах, зняти номер у самій Поляниці. А щоб відпочинок Буковель вийшов приємний та недорогий, бронюйте готелі зі знижками до 60% на Покупон – з проживанням, басейном, спа та додатковим пакетом послуг.
Рекомендуємо найкращі готелі Буковеля 👇
Мардан Палас Буковель (Mardan Palace Spa Resort): від 3999 5000 грн за 2 дні відпочинку на двох у номері делюкс, у вартість входять сніданки, безлімітне відвідування спа-центру (сауна на дровах, римська парна, соляна кімната, джакузі та два критих басейни), користування спортивним майданчиком (футбол, волейбол, баскетбол, тенісний корт, турніки), барбекю та мангалом, відпочинок на терасі.
«Гірський Кристал»: 2 доби проживання для двох за 4639 5800 грн зі сніданками та всіма необхідними зручностями.
Гора Буковель: 7679 9600 грн за 3 дні відпочинку на двох – зі сніданками, релаксом у хаммамі, мультисауні, лаунж-зоні з фітобаром.
64 акцій
Де поїсти у Буковелі недорого
Сучасному туристу не важко зайти в гугл-мапи, вбити у пошук Поляниця Івано-Франківська область і відобразити всі ресторани, бари та паби, щоб дізнатись, куди піти у Буковелі поїсти. На курорті дуже багато закладів, де можна скуштувати смачну, переважно українську і гуцульську кухню. Але піцу і суші ще ніхто не відміняв. З цікавих оригінальних закладів, з позитивними відгуками і високим рейтингом, можемо порадити:
- Самогонна ресторація «Грибова Хата» здивує казковим оригінальним дизайном. Заходячи в ресторан, здається, що потрапляєш в затишний чарівний світ карпатських легенд.
- Ресторан «Колиба» – затишна та стильна локація, де вас потішать автентичними стравами української кухні: варениками, ситним борщиком, гуцульським баношем, дерунами з грибним соусом і не лише.
- Піцерія «Фелічіта» – для тих, хто божеволіє від італійської кухні. Піцу в ресторані готують у печі, що надає їй особливого смаку та аромату. Також у меню є вісім видів пасти, риба гриль, вишукані салати, ніжні десерти, середземноморські закуски, а також широкий вибір коктейлів для довгого душевного вечора.
- Ресторан «SALO» – фешенебельний атмосферний заклад у центрі курортного селища Поляниця, в нижній резиденції гірськолижного курорту Bukovel, з оригінальним меню, ввічливим сервісом та любов’ю до домашніх вихованців. Ви не помилилися, сюди дозволяють заходити з маленькими собачками. Ціни вищі за середні.
8 акцій
Як доїхати до Буковеля
Прямо до Буковеля без пересадок можна доїхати лише на машині – будуйте маршрут GPS-координатами, вони допоможуть визначити, де знаходиться Буковель 48°21’30.4″N 24°24’27.9″E.
З Києва, Одеси, Харкова та інших міст центральної, східної та південної України зручніше добиратися через Івано-Франківськ чи Татарів.
Яким їхати поїздом 🚆:
- 055К Київ-Рахів;
- 015О Харків-Ясиня;
- 026Ш Одеса-Рахів.
Орієнтовні ціни на залізничні квитки в один бік:
- плацкартний – від 293 грн;
- купе – від 342 грн;
- жіноче купе – від 650 грн;
- люкс – від 1721 грн.
Замовити залізничні квитки можна онлайн на сайті «Укрзалізниці».
Автобуси 🚌 від Івано-Франківська до Буковеля відправляються з автостанції на Залізничній, 30 та зупинки біля залізничного вокзалу на Привокзальній. У дорозі (≈110 км) трохи більше ніж 2 години, ціна квитків від 232 грн.
З Татарова можна буде доїхати автобусом або таксі.
2 акцій
Читайте також:
🔷 Куди піти з дитиною у Львові
🔶 Найцікавіші тури та екскурсії Україною
🔷 10 аналізів, які потрібно здавати щорічно
🔶 Кращі нові серіали, які варто подивитись
🔷 Бази відпочинку під Києвом – де недорого відпочити
А ви вже їздили чи плануєте поїхати відпочивати у Буковель? Діліться в коментарях своїми планами та враженнями 🤗
Обожнюю відпочивати в Карпатах у Буковелі, намагаємось раз в рік/два їздити на відпочинок з дітьми, або ж відправляю дітей у літні табори ❤️
Вітаємо, це дуже чудова практика ;) раді за вас і дякуємо, що читаєте наш блог ?