Славське відпочинок: що подивитись, чим зайнятись, ціни
Хто любить Карпати, гірськолижний спорт, трекінг і не проти зміцнити імунітет фітонцидами, той неодмінно повинен побувати в Славському. У цьому огляді ви дізнаєтеся, чому невелике селище для багатьох стало одним з улюблених гірськолижних курортів України, що подивитись в Славському, чим зайнятися, які тут є розваги, та чим урізноманітнити Славське відпочинок взимку та влітку. Плануйте відпустку та користуйтеся знижками до 50% на найкращі Славське готелі з харчуванням та сервісом.
5 акцій
Славське гірськолижний курорт
Гірськолижний відпочинок Славське – те, заради чого туристи їдуть на курорт у зимовий сезон. Інфраструктура з кожним роком розвивається, рівень сервісу зростає, а ціни в рази дешевше в порівнянні з австрійськими чи швейцарськими лижними курортами. Якщо з погодою щастить і зима видається сніжна, то можливість кататися на лижах, санках і сноуборді в Славському з’являється вже з кінця листопада. Моніторити погоду та траси найзручніше по онлайн веб-камерах (тимчасово не працюють у зв’язку з обстановкою в країні). Плануючи Славське відпочинок взимку, орієнтуйтеся на прогнози погоди або зателефонуйте у готель, де збираєтесь жити.
Лижний курорт Славське оточений горами:
- Високий Верх (1243 м).
- Тростян (1232 м).
- Погар (857 м).
- Кремінь (850 м).
- Менчул (1072 м).
- Ільза (1066 м).
- Маківка (933 м).
23 акцій
Тростян
Легендарна гора, з якої, як вважається, і почалася історія курорту. До гори Тростян 2 км від центру, Тростян висота дорівнює 1232 м. Тут офіційно нараховується 11 гірськолижних трас загальною протяжністю 2200 метрів. Працюють 7 бугельних підйомників взимку і 1 крісельний одномісний впродовж усього року. За годину бугелі пропускають від 200 до 250 чоловік, кріселка – близько 400 осіб. Вартість одноденного скі-пасу – 700-850 грн.
Навіть якщо ви приїхали на курорт не заради Славське відпочинок лижі, або не вмієте кататися, просто підніміться на оглядовий майданчик, звідки відкриваються розкішні панорами.
Дивіться відео про гірськолижні розваги на горі Тростян
Погар
Незважаючи на те, що Погар (1,4 км від центру) – відносно невисока гора, її вважають однією з найбільш екстремальних в Славському. Тут аси змагаються зі слалому, лижні специ з могулу стрибають на буграх, а любителі фрірайду прокладають нові маршрути та лижні спуски. На Погарі працює ратрак, снігові гармати, бугельний і крісельний двомісний підйомники, два мультиліфти. А траса «КарпатЛижСпорт» освітлюється навіть вночі.
Квитки на день катання обійдуться у 500 грн, а разовий підйом – 150 грн. Є знижки для дітей і пенсіонерів, учасники бойових дій і малюки до 6 років можуть кататися безкоштовно. Буває, що адміністрація комплексу готує трасу під тюбінг Славське.
Кремінь
Ще на початку ХХ століття на горі Кремінь поляки спорудили гірськолижну тренувальну базу з примітивним підйомником, який працював за рахунок тягової сили коней. Пізніше на цьому ж місці встановили бугельний підйомник НУ «Львівська політехніка», або коротко «Політехнік». Крім нього, є другий довший (1000 метрів) бугель «Фізико-механічний інститут» (ФМІ) і мультиліфт. Траса «Політех» – найпологіша, з невеликим перепадом висот до 200 метрів. Тому ідеально підходить для дітей, початківців лижників і сноубордистів. Гора Кремінь знаходиться всього в 2,2 км від залізничної станції Славське.
Спуск по трасі Політех дивіться на відео
Високий Верх
Між Славським і Волосянкою знаходиться найвища на курорті гора Високий Верх (6,4 км від залізничної станції) і майже ідеальні траси гірськолижного комплексу «Захар Беркут». Поверхня лижних спусків регулярно чиститься і вирівнюється ратраком. За рівнем складності лижні траси задовольнять найрізноманітніші запити – від простих для початківців до дуже складних і екстремальних. Загальна протяжність – 9000 метрів. На горі працює 3 бугельних і 1 новий парнокрісельний підйомник.
Скі-пас на один день коштує близько 800 грн, є знижки для дітей та учасників бойових дій. Одноразовий підйом на крісельному підйомнику без лиж на оглядовий майданчик – 250 грн.
Траса для фрірайду, «Захар Беркут»
71 акцій
Читайте також:
🔷 Пішохідні Славське туристичні маршрути
🔶 8 кращих курортів Карпат для відпочинку з дітьми
🔷 Ідеї модного манікюру на короткі нігті
🔶 Що робити, коли болить горло
🔷 Курорт Буковель: лижі, спа та прогулянки
Чим зайнятись влітку в Славському
Розташування курорту визначило лижну тематику розваг у Славському. Але з розвитком інфраструктури Славське перестало бути суто гірськолижним курортом. Славське відпочинок влітку, а також навесні та восени, становить не менший інтерес. Славське що подивитись влітку, що робити, куди піти з друзями чи з дітьми, які є розваги – читайте далі 👇
Рафтинг
Популярні Славське розваги влітку складно уявити без рафтингу. У теплу пору року гірськолижний курорт перетворюється на мекку екстремального зеленого туризму. Через селище Славське протікає річка Опір, головна права притока Стрия, довжиною 53 км.
Кам’янистий ландшафт річкового русла з порогами і перекатами, галькове дно і наповнення річкового басейну створюють прекрасні умови для рафтингу різного рівня складності. Та й вибір сплавних засобів великий: каяки, байдарки, катамарани. Навесні, коли річка стає повноводною, сплавні маршрути стартують зі Славського. Влітку, коли рівень води значно опускається, – з містечка Сколе (приблизно в 25 км).
Найпопулярніші маршрути рафтингу 2 категорії складності на річці Опір:
- Короткий для новачків: Сколе – Верхнє-Синьовидне, протяжність 15 км, триває близько 3,5 годин.
- Сколе – Розгірче, протяжність 30 км.
- 30-ти кілометровий сплав Славське – Верхнє-Синьовидне за умови достатнього рівня води.
28 акцій
Катання на квадроциклах
Карпати просто створені для прогулянок на квадроциклах. Ці потужні і швидкі всюдиходи підіймаються на будь-яку гору, гірку, проходять корчі, вибоїни і ями. Де, як не в Карпатах, відчути повний драйв, отримати порцію адреналіну і насолодитися мальовничими панорамами. Формат може бути різним – від годинної прогулянки до тривалої екскурсії з професійним гідом-інструктором. Прокат квадроциклів Славське ціни стартують від 1000 грн за годину оренди.
Кінні прогулянки Славське
Якщо ви любите коней і давно мріяли піднятися верхи на полонину, відпочинок Славське – слушна нагода. Тут, як і на інших західних курортах України, дуже легко знайти пропозицію: від рекламних візиток на ресепшені готелю до місцевих екскурсійних пунктів. Верхова прогулянка – чудова ідея для активного відпочинку з дітьми, вражень залишиться на рік уперед.
Взимку можна покататися на бричці чи санях, в теплу пору року – прогулятися верхи на гору Ільза або по околицях Славського. В середньому година коштує 300 грн.
6 акцій
Риболовля
У Карпатах є два види риболовлі – «дика» і «де завжди клює» 😜 У першому випадку берете з собою в поїздку (або на прокат) спінінг, знаходите підходяще місце, де течія річки Опір або Стрий сповільнюється, і намагаєтеся зловити рибу. Найкраще це робити в кінці весни, коли поновлюється дозвіл ловити струмкову форель Славське в гірських водоймах після нересту. Рибалити рекомендують в проводку, без поплавка, весь час пересуваючись уздовж берега.
Канатна дорога
У селищі Славське біля гори Високий Верх, на схилі гори Зворець, знаходиться найдовша в Україні крісельно-канатна дорога «Захар Беркут» (Захар Беркут гора висота становить 964 м). Взимку вона виконує функцію лижного витягу, а влітку, навесні і восени – маршруту оглядової екскурсії. З вершини відкривається чудова панорама і проглядається навіть Закарпатська область.
15 акцій
Польоти на парапланах
Якщо давно мріяли або спонтанно народилася ідея політати в хмарах на параплані, на курорті Славське є така можливість. Парапланеризм хоч і екстремальний вид розваг, але не настільки ризикований, як стрибки з парашутом. Польоти здійснюються з гори Тростян. При високому рівні майстерності і сприятливих погодних умовах на хорошому параплані виходить пролетіти 30-50 км за 1-2 години. У період воєнного часу польоти проводяться на низьких висотах, на невеликі відстані і тільки якщо немає повітряної тривоги.
Спа
Карпати у багатьох асоціюються зі спа-процедурами. А все тому, що практично в кожному готелі є свій спа-центр, а в приватних садибах – сауна або лазня на дровах. Найліпшим автентичним варіантом західного релаксу по праву вважається Славське відпочинок з чанами. Купатися взимку просто неба – це одночасно і своєрідна екзотика, і б’юті-ефект, і круті інстафото в стрічку. Славське чани ціна починається від 1200 грн за дві години.
6 акцій
Велопрогулянки і спорт
Активний Славськ відпочинок складно уявити без велосипедних прогулянок. Причому можете обирати маршрут в силу своїх можливостей: від легкої сімейної прогулянки до даунхілу. У Славському оренда двоколісного велосипеда та екіпірування – не проблема, до того ж завжди можна замовити послуги гіда-супровідника.
Піші прогулянки
Гори – це таке місце, де не завжди навіть потрібно щось крім заспокійливих прогулянок лісом та пагорбами. Виділіть хоча б півдня на пішохідні маршрути: зберіть невеликий рюкзачок, візьміть із собою воду та перекус, можете навіть захопити все необхідне для пікніка на гірській галявині, і йдіть дихати ароматом трав, слухати спів птахів і дзюрчання гірської річки. Некваплива прогулянка на природі подарує вам гарний настрій та відволіче від повсякденних турбот.
1 акцій
Славське що подивитись
Крім лиж, розваг та смачної їжі потішити туристів можуть екскурсії Славське. Славське Львівська область та околиці багаті визначними пам’ятками, які варто побачити, якщо ви хочете отримати повний набір вражень. Славське куди піти, що подивитися, які є цікаві місця – читайте далі👇
- Печера «Писана Криниця». Гарне творіння природи – печера з джерелом води, прихована в тіні букового гаю. За місцевими народними повір’ями, напившись із джерела, ви отримаєте силу, яку мав знаменитий лідер опришків Олекса Довбуш.
- Греко-католицький храм Успіння Пресвятої Богородиці – кам’яна церква, збудована у 1901 році за проектом українського архітектора Василя Нагірного. Приходьте посидіти на храмовому подвір’ї вранці або ввечері, насолодитися красою будівлі, гармонійно вбудованої в гірський пейзаж, і блиском золотих куполів, у яких відбивається сонце. Обов’язково зайдіть всередину, щоб розглянути розписи, натхненні народним мистецтвом.
- Водоспад Кам’янка – унікальне місце сили у національному природному парку «Сколівські Бескиди». 7-метровий водоспад розташований на однойменній річці і незмінно привертає увагу туристів своєю красою та розслабляючим шумом води.
Якщо ви вирішили подовжити відпочинок в Карпатах Славське більше ніж на 2-3 дні, влаштуйте екскурсії зі Славського і в місця подалі:
- Історико-культурний заповідник «Тустань» – заснований у 1994 році і є руїнами наскальної дерев’яно-кам’яної фортеці XI століття, що захищала місцеві краї від монголо-татарських атак. Знаходиться заповідник у селі Урич Сколівського району Львівської області. Славське Тустань відстань становить 168 км.
- Стрий – нагадує маленький Львів. Це одне з найстаріших міст українських Карпат з оригінальною архітектурою.
- Районний центр Сколе – невелике містечко, де обов’язково на власні очі варто побачити палац Гределю XIX століття. Будівля палацу, фонтан, ворота і місцевий парк добре збереглися до наших днів.
- Поїздка до Львова (у 135 км від Славське) з оглядом пам’яток архітектури та культури, прогулянками старовинними вулицями та смачними перекусами у концептуальних гастрозакладах.
- За півгодини на електричці зі Славського можна дістатися до Воловця, а звідти ще півгодини на автобусі до Пилипця. Мальовниче селище в горах знамените Боржавськими полонинами і водоспадом Шипіт. Крім того, в Пилипці фанати лижного спорту також можуть оцінити гірськолижні схили з підйомниками. Але зі своїми лижами сюди краще добиратися на машині, або скористатися на місці прокатними.
- Мукачево. На поїзді сюди можна доїхати за 2 години. Зате скільки вражень: прогулянки старовинними вуличками, архітектурні пам’ятки – міська ратуша, костел святого Мартіна, замок Паланок!
- Озеро Синевір – справжній скарб західної України, ясне блакитне око Карпат у однойменному природному заповіднику. Поїздка на озеро подарує вам радість спілкування з природою та дивовижні світлини.
- Закарпатські сувенірні риночки – це не звичайний шопінг. Асортимент товару настільки різноманітний і колоритний, що прогулянка торговими рядами перетворюється на справжню екскурсію гончарного, handmade, розписного, кулінарного та знахарського мистецтва.
78 акцій
Славське готелі та приватні садиби
Відпочинок в Славське пропонує багатий вибір житла: котеджі Славське, Славське готелі з басейном, бази відпочинку. Є реальна можливість недорого зняти номер в готелі, отримати якісний сервіс, влаштувати затишний Славське відпочинок з дітьми або з другою половинкою – щоб не прогаяти її, перед поїздкою обов’язково читайте реальні відгуки.
Готелі Славське коштують у середньому 1500-2000 грн за добу у звичайному двомісному номері, але на pokupon.ua можна знайти відпочинок зі знижкою до 50% від вартості та забронювати класне житло дешевше.
Розповідаємо про ціни на готелі Славського та де можна зупинитися на відпочинок 👇
Перлина Карпат: 2 дні проживання на двох за 2370 3160 грн – зі сніданками, грою у настільний теніс по 2 години на день, безлімітною грою у більярд (американка).
Готель Калина Славське: 2 дні відпочинку для двох за 1699 2800 грн – з дворазовим харчуванням, орендою альтанки та мангалу, користуванням дитячим майданчиком з батутом.
1 акцій
Дзвінка Славське: 2 діб проживання для двох за 1599 3240 грн. Cлавське база відпочинку пропонує гостям: карпатський чай як welcome-drink, сніданки та вечері, релакс у лазні на дровах, гра в більярд по годині щодня, користування альтанкою, мангалом, дитячим майданчиком.
1 акцій
Славське як доїхати
Де знаходиться Славське? Це селище міського типу у Львівській області, розташоване в 30 км від історичного міста Сколе і в 130 км від Львова, одного з основних культурних центрів України. Незаперечна перевага курорту – розвинена транспортна розв’язка.
Потягом
Залізничний вокзал знаходиться прямо в центрі Славсько і є транзитною зупинкою для більшості поїздів східно-західного напрямку. Завдяки прямому сполученню між Славськом і великими містами України на поїзді можна дістатися в середньому за один день:
- Прямий маршрут Київ-Славське доступний на одному з ужгородських поїздів – близько 12 години.
- Також з Києва до Славського можна дістатися швидкісним поїздом Інтерсіті Київ-Ужгород.
- З Одеси і Дніпра на ужгородському поїзді дорога триває приблизно 15 годин.
- Дорога із Запоріжжя до Славське поїздом триває 19 годин, з Харкова – у середньому 20 годин.
Якщо не вдалося взяти жд квитки на прямий потяг до Славського, виручать приміські поїзди. Наприклад, поїзд Славськ Львів в дорозі лише 2 години. Також дістатись прямою електричкою до Славського можна з Ужгорода та Мукачево. Розклад електричок можна переглянути на вокзалі або на сайті «Укрзалізниці».
Трансфер
З залізничної станції Славське до готелю можна дістатися пішки, на таксі, маршрутному автобусі або трансфером. Все залежить від того як далеко від центру ви зупинилися. На далекі відстані оптимальніше всього замовити трансфер через адміністрацію готелю під час бронювання номеру. Так ви дістанетесь пункту призначення з максимальним комфортом.
Машиною
Славське маршрут на машині з центральних, південних і східних областей України, складає від 650 до понад 1100 км. При цьому дорога не з легких. У 2020 році ведуться ремонтні роботи на багатьох автомагістралях.
По карті можна прокласти оптимальний маршрут як дістатися до Славського на машині
60 акцій
Читайте також:
🔷 Як паритись у лазні з користю для здоров’я
🔶 Куди піти з дитиною у Львові – кращі ідеї
🔷 10 аналізів, які треба здавати щороку
🔶 Історія, їжа, розваги: що подивитися у Львові
🔷 Кращі нові серіали, які прикрасять ваш вечір
А ви вже бували у Славському чи тільки збираєтеся? Розкажіть в коментарях про свої улюблені траси, місця відпочинку і ресторани 🤗
А почему на главной фотографии статьи
курорт Буковель?
Павел, спасибо, что обратили внимание, фото поправили :)
уютный городок, отдыхаю здесь всегда с удовольствием. ес ть большой выбор жилья. а насчет кафе вообще молчу – вкуснейшая карпатская кухня никого не оставит равнодушным
лучше всего селиться поближе к подъемнику, так намного удобнее, пусть даже вы переплатите. а то мы один раз решили сэкономить и поселились чуть дальше. причем даже не особо далеко был отель, но теряется столько драгоценного времени, которое можно потратить на катание или отдых.
спасибо за статью. в славском очень красиво и там всегда есть что посмотреть и чем заняться. обязательно поеду еще
красота
Гарна стаття. Автор непогано розкрив тему. Про цей замок знають більшість українців. Але далеко не всу тут були. Дуже рекомендую відвідати як саме Мукачево, так і замок. Тут крутий вид на місто і сам замок дуже гарний.
приезжайте в Славское не пожалеете!жилье недорогое, мы нашли буквально за пару дней до приезда. еще поднимались на гору на подъемнике и устроили пикник
отдыхали зимой , очень понравилось кататься, а вечером греться у камина в уютном домике. классный курорт
Очень нравится отдыхать в Славском: удобно добраться на поезде и можно совместить с прогулкой по Львову. Очень красивая природа, горы, чистый воздух. Ездили уже два раза и находили классные отели по акции. Рестораны здесь практически все с карпатско-европейской кухней, я бы посоветовала посетить “Шале Фильварок”