Музеї Києва: 16 найцікавіших експозицій для дітей та дорослих

Музеї Києва: 10 найцікавіших експозицій для дітей та дорослих

Центр Києва наповнений не лише красивими старовинними будинками та пам’ятниками – не останнє місце серед визначних пам’яток займають музеї. Історичні, художні, сучасні – тут зібрані диковинки та інсталяції, які більше ніде не побачиш.

BlogPokuponTeam зібрала найпопулярніші, найцікавіші та незвичайні музеї столиці, які варто відвідати хоч раз кожному, а також підготувала знижки на квитки до 45%.

Акції
Квиток до музею «Становлення української нації»
Київ, Лаврська вулиця, 27
-44%
315 грн
175.0 грн
Знижка 30% на вхідний квиток в «Miniland.UA»
Київ, Степана Бандери проспект, 34А
-30%
0 грн
15 грн
Показати всі
2 акцій

Становлення української нації

Інноваційний новий музей історії, де минуле йде в ногу з сучасними технологіями. На екскурсії ви ознайомитеся з багатовіковою історією української нації, побачите 25 експонатів із сюжетами та реалістичними 3D фігурами видатних особистостей України. Експозиції зроблені на основі історичних досліджень, мають наукове обґрунтування та є результатом багаторічної роботи вчених та експертів.

Вартість: для учнів та студентів – 275 грн; дорослий – 325 грн, але ви можете купити квитки дешевше зі знижкою до 45% від Покупон.
📍 Лаврська вулиця, 27 (вхід з вулиці Запечерна, тильна сторона Меморіалу Батьківщина-Мати)

Акції
Квиток до музею «Становлення української нації»
Київ, Лаврська вулиця, 27
-44%
315 грн
175.0 грн
Показати всі
1 акцій

Національний науково-природничий музей НАН України

Музей НАНУ включає геологічну, палеонтологічну, ботанічну та зоологічну частини. Тут зібрані стародавні копалини, археологічні знахідки, наскельні «листи» з часів первісних людей, величезні скелети динозаврів та інших вимерлих тварин, невідомі рослини і ще багато цікавостей, що захоплюють дух і переносять у минуле нашої планети.

Вартість квитка: для дорослого – 160₴; для школярів, студентів та пенсіонерів – 80₴.
📍 вулиця Богдана Хмельницького, 15 (м. Золоті ворота)

Акції
Знижка 50% на прокат велосипедів на ВДНГ
Київ, Академіка Глушкова проспект, 1
-50%
0 грн
20 грн
Знижка до 55% на прокат велосипедів від «Veliki.ua»
Київ, Муромець парк
-55%
0 грн
20.0 грн
Показати всі
5 акцій

Експериментаріум

Музей науки і техніки – місце, де наука стає цікавою, а навчання – легким і незабутнім. Експонати музею захоплять як дорослих, так і дітей. Тут можна перевірити електропровідність предметів, запустити хмару під стелю, розібрати людину (звичайно модель 😉) на частини та багато іншого.

Експозиція «Експериментаріуму» налічує понад 300 інтерактивних експонатів присвячених механіці, оптиці, електриці, магнетизму та акустиці – беріть діток та вивчайте нове разом.

Вхід: для дітей – 380; для дорослих – 400 грн, а зі знижкою від Покупон квитки до музею коштуватимуть дешевше.
📍 Київ, Степана Бандери проспект, 6Д (м. Почайна)

Музей мініатюри Miniland.UA

Найбільший український залізничний макет «Miniland.UA» – мініатюрна країна, яка зображує колорит сучасної автентичної України. Команда авторів мініатюр дуже педантична, тому кожен макет виглядає максимально реалістично та деталізовано.

Завітавши до музею ви побачите такі локації як: Івано-Франківський вокзал, водяний млин, вузькоколійний вокзал у Гайвороні та інші цікаві місця України.

Ціна квитків: для дітей віком до 14 років – 200 грн; для дорослих – 250 грн, але зі знижкою 30% від Покупон квитки обійдуться дешевше.
📍 Степана Бандери вулиця, 34В (РЦ «Блокбастер»)

Акції
Знижка 30% на вхідний квиток в «Miniland.UA»
Київ, Степана Бандери проспект, 34А
-30%
0 грн
15 грн
Показати всі
1 акцій

Музей Apple

Перший в Україні музей легендарної техніки Apple відкрився нещодавно – з 1 червня 2023 року. У музеї налічується понад 100 експонатів, серед яких:

  • комп’ютер Стіва Возняка (співзасновника компанії Apple у 1976 році, разом зі Стівом Джобсом та Рональдом Уейном),
  • перший портативний комп’ютер вагою понад 7 кг,
  • перший комп’ютер, що забезпечив масовий бездротовий доступ до Інтернету та ще багато цікавостей.

Вхід – безкоштовний.
Графік роботи: щоденно – 10:00-22:00.
📍 Хрещатик вулиця, 42 (м. Хрещатик)

«Музей медуз»

Перший в Україні і наразі єдиний Музей живих медуз у Києві, який своєю незвичністю і красою приємно вражає кожного. Його багата експозиція створена професійними акваріумістами, палко закоханими в море. Тут ви знайдете неймовірно велику колекцію цих чарівних морських створінь.

У музеї вам розкажуть багато цікавого, зокрема скільки відомих людству видів медуз мешкає на Землі, які з них смертельно отруйні, а яка медуза, взагалі, – єдина безсмертна істота на планеті.

📍Адреса: вул. Хрещатик, 7.
🎟 Вартість: 220 грн дорослий, 180 грн діти та пільговий (до 4х років безкоштовно).

Виставка-досвід «Ти як?»

Художній проект «Ти як?» – це виставка картин та творчих робіт, присвячених подіям в Україні з початку повномасштабного вторгнення росії 24 лютого 2022 року. Її основою став «Архів мистецтва воєнного стану» Українського музею сучасного мистецтва.

У роботах знайшли віддзеркалення невимовний біль і страждання, з якими стикнулися українці, страх, журба, втома, самопожертва, і разом з тим сила, міць, любов і надія. 

Експозиція вже була представлена ​​у галереї сучасного мистецтва The Naked Room, у червні її розмістили в Українському домі. Кількість експонатів налічує близько 500 творів мистецтва, але це не остаточна кількість. «Жива» експозиція доповнюватиметься і змінюватиметься у безперервній взаємодії із загальним переживанням війни у ​​реальному часі. Її наповнення триватиме до моменту, коли офіційно оголосять про завершення воєнного стану.

Серед авторів виставки такі українські художники та художниці як Жанна Кадирова, Данило Немировський, Давид Чичкан та багато інших.

Арт об'єкт «Скільки їх треба...» на виставці «Як ти?» у Києві

📍Адреса: вул. Хрещатик, 2, Національний центр «Український дім».
🎟 Вартість: безкоштовно.
Коли: з 1 по 25 червня 2023 року.

Золоті Ворота

Музей «Золоті Ворота» у Києві – центральний вхід до міста Ярослава Мудрого. Багато років ворота простояли у напівзруйнованому стані, доки до 1500-річчя Києва їх не відреставрували. Не можна з упевненістю говорити про справжній зовнішній вигляд архітектурної пам’ятки, оскільки зображень Золотих Воріт XI століття не залишилося і після реконструкції деякі елементи будівлі були змінені і доповнені. Але незважаючи на це, пам’ятник-музей не втратив своєї історичної цінності і залишається однією з визначних пам’яток столиці.

Вартість квитків: для дітей та студентів – 30₴; для дорослих – 60₴.
📍 Володимирська вулиця, 40А (м. Золоті ворота)

Музей історії України у Другій світовій війні

Музей знаходиться на території величезного Меморіального комплексу у Києві з алеєю міст-героїв та виставкою військової техніки у монументальній скульптурі Батьківщина-мати. Експозиції музею «розкажуть» про найкривавішу війну в історії людства – Другу світову, а також про нинішню – російсько-українську повномасштабну війну.

Виставки музею:

  • Обереги з війни – історія звичайних предметів, які служили талісманами для українців, які опинилися в кровопролитних соціалістичних катаклізмах ХХ століття та в сучасному вторгненні росії в Україну.
  • Україна на обкладинках світових ЗМІ. Візуальна колекція – з перших днів вторгнення в Україну на сторінках відомих світових видань зарясніли українські символи та матеріали про сміливість, боротьбу та жертовність нашого народу. Колекція налічує 96 обкладинок та відображає перебіг подій війни очима журналістів, фотографів та ілюстраторів.
  • Захисники – проект про мужніх, сталевих, хоробрих та сильних воїнів, які понад рік обороняють Україну, Європу та світ від глобального російського зла.
  • Маріупольський щоденник – історія восьмирічного хлопчика, який 100 днів виживав разом із сім’єю в окупованому місті. Записи у щоденнику чергуються радістю, болем, кров’ю та смертю… Відомий на весь світ «Маріупольський щоденник» можна почитати, побачити та послухати – музей створив анімаційний фільм, де сам хлопчик озвучує свою історію.
  • Україна-розп’яття – виставка про російсько-українську війну наших днів.
  • Мультимедійний проект «Діти» – на згадку про загиблих дітей у повномасштабній війні.
  • МультиЛіки від війни – анімаційний проект для дітей, заснований на тривожних та сумних малюнках, які музей переробив на позитивні та життєрадісні, щоб майбутнє покоління України росло з вірою у Перемогу та відчувало себе частиною згуртованого, хороброго та сильного народу бійців.

Вартість квитків: для дорослих – 50₴; школярів, студентів – 30₴.
Вартість екскурсії: 150₴ для дорослих, 100₴ – для учнів та студентів навчальних закладів України, 300₴ – іноземною мовою.
📍 Лаврська вулиця, 27 (м. Звіринецька (колишня Дружби народів)).

Акції
До 2 годин прокату квадроциклів від «Kvadro Kiev»
Київ, Погребський шлях, 58
-20%
1000 грн
799.0 грн
До 3 годин прокату квадроциклів у X-Park
Київ, Муромець парк
-40%
1000 грн
799.0 грн
Показати всі
9 акцій

Київ у мініатюрі

Парк-музей просто неба знаходиться на території Гідропарку. Це місце, де за 30 хвилин можна побачити весь Київ у деталях, а за годину – всю країну. У музеї безліч міні-копій найпопулярніших пам’яток, вулиць та архітектурних творінь столиці. А на локації «Україна в мініатюрі» ви «перенесетеся» до різних куточків нашої прекрасної країни та побачите деталізовані копії пам’яток Львова, Тернополя, Чернігова та інших міст.

Вартість входу: для дітей віком до 12 років – 100 грн; для дорослих – 150 грн; дітям до 3 років – безкоштовно.
📍 Броварський проспект, 9В (м. Гідропарк)

Музей води

Водно-інформаційний центр знаходиться у колишній водонапірній вежі, яка є частиною першого централізованого водопроводу столиці. У «Музеї води» ви дізнаєтеся все про гідросферу планети, а також про ближчі нам побутові тонкощі водопостачання та споживання. У багатьох демонстраціях є можливість взяти участь.

Вартість: дорослий – 120 грн; дитячий – 100 грн; дітям до 6 років із супроводом батьків – безкоштовно.
📍 Михайла Грушевського вулиця, 1В.

Пирогово

Музей народної архітектури та побуту України знаходиться на південній околиці Києва. Пирогово – це величезна територія просто неба, де зібрані зразки архітектури практично з усіх куточків України. 275 експонатів з 16 по 20 століття включаючи церкви, млини, пасіки, хати та багато іншого. Пішки обійти весь музей займе багато часу та сил, але при вході можна орендувати велосипед чи електротранспорт, а щоб заощадити – користуйтеся знижками від Покупон.

Ціна входу: для дорослих – 100 грн; для школярів від 10 років та студентів – 70 грн; для школярів 6-9 років та пенсіонерів – 50 грн; пільговий (пенсіонери, військовослужбовці строкової служби, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (ІІ, ІІІ категорії), багатодітні сім’ї) – безкоштовно в останній четвер місяця.
📍 Академіка Тронька вулиця, 1.

PinchukArtCentre

Центр сучасного мистецтва знаходиться у центрі Києва, біля Бессарабського ринку. PinchukArtCentre не має однієї певної експозиції, виставки регулярно змінюються. Це може бути фотовиставка, інсталяція образотворчого мистецтва, виставка із застосуванням 3D або світлових технологій. Єдине, що поєднує їх усі – сучасність, «свіжий» погляд художників XXI століття.

Вартість: безкоштовне відвідування.
📍 Велика Васильківська вулиця, Басейна вулиця, 1, 3-2 (м. Площа Українських Героїв (колишня Льва Толстого))

Планетарій

Київський планетарій найстаріший та найбільший планетарій України. Тут ви дізнаєтеся все про астрономію, торкнетеся космосу, побуваєте на інших планетах і навіть в інших галактиках. Інтригує, чи не так?

Вартість квитків – від 200₴ (залежно від часу відвідування).
📍Велика Васильківська вулиця, 57/3 (м. Олімпійська).

Акції
Знижка 40% на меню кухні в ресторані «Мітла»
Київ, Прорізна вулиця, 21
-40%
0 грн
30 грн
Від 2 ночей із харчуванням у «Беркут. Перевал»
Яблуниця (Івано-Франківська область), Довгий Грунь вулиця, 512
-32%
3200 грн
2175.0 грн
Показати всі
60 акцій

Національний музей Тараса Шевченка

Музей Тараса Шевченка детально «розкаже» про творчість, побут та життя одного з найвеличніших поетів України. У музеї зібрано оригінали картин, особисті речі та фотографії поета-художника.

Вартість квитків: дорослий – 100 грн; учні, студенти, пенсіонери – 50 грн.
📍 Тараса Шевченка бульвар, 12 (м. Театральна)

Artarea

Культурно-мистецький комплекс – сучасний багаторівневий художній простір, який складається з класичних та digital галерей зі змінними експозиціями. У класичній галереї представлені твори мистецтва, в digital – відеоарти, створені за допомогою мультимедійних технологій, що допомагають повністю поринути в атмосферу того, що відбувається, і посилюють емоційне сприйняття.

Вартість: необхідно уточнювати на місці (залежить від діючої виставки).
📍 Софіївська вулиця, 11-15 (м. Хрещатик).

Акції
Від 1 ночі відпочинку зі сніданками у «Чудодієво»
Вишпіль (Житомирська область), Лісова вулиця, 47
-30%
3750 грн
2599.0 грн
Від 2 ночей з харчуванням у «Галицький двір»
Світязь (Волинська область), Гушове урочище, 24
-20%
3800 грн
3035.0 грн
Показати всі
56 акцій

Читайте також:
✔️ Куди піти з дитиною у Києві: 16 ідей для розваг
✔️ Де посмажити шашлики у Києві та під Києвом
✔️ Парки Києва та передмістя: найкращі місця для прогулянок
✔️ Куди піти у столиці у вихідні
✔️ 15 веломаршрутів: де покататися на велосипеді у Києві
✔️ Куди поїхати на вихідні з Києва
✔️ Відпочинок у Карпатах з дітьми: 8 найкращих курортів

А як часто ви ходите до музеїв? Віддаєте перевагу історичним або сучасним? А може у вас є свій улюблений чи навіть кілька? Діліться у коментарях 🙂

Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубліковано. Обов'язкові поля відмічено *