Культурний і гастрономічний Львів: що подивитися і де погуляти

Львів – неймовірно прекрасне і колоритне місто на заході України, яке за даними Euromonitor посіло 80 місце у топ 100 найвідвідуваніших туристичних міст світу. Завдяки насиченості історією і архітектурою місто заслужено називають осередком культури. Будучи у Львові навіть проїздом і маючи у розпорядженні всього кілька годин вільного часу, вже біля залізничного вокзалу і тим паче у центрі можна знайти яскраві пам’ятки та цікаві місця. А ще Львів – це місто смачної кухні. BlogPokuponTeam розповість де побувати, що подивитися і як розважитися у Львові, незалежно від того наскільки ви приїхали – на вихідні, 3, 4, 5 днів або більше. А щоб не переплачувати за відпочинок, користуйтеся знижками від Покупона до 50% на: готелі, їжу і розваги.

Читайте у нашому огляді:

Пам’ятки та цікаві місця у Львові

У Львові понад 2,5 тисячі історичних пам’яток архітектури та історії, багато з яких представляють світову спадщину ЮНЕСКО. Тож, якщо і виникає дилема що подивитися за 2 або 3 дні, то тільки тому, що хочеться побачити все і відразу, а часу як завжди обмаль. Для початку почніть з найяскравіших пам’яток поблизу 😉😊.

Якщо іноземець може більше розповісти українцю про Львів, отже той прогавив щось цінне, і, як патріотичний турист, терміново має заповнити прогалину у своєму списку «must to see places».

Навіть якщо ви у Львові не вперше і здається, що вже все бачили, деякі місця настільки шедевральні, що завжди хочеться поглянути на них ще раз. Шанувальники високого мистецтва навряд чи відмовляться відвідати чергову прем’єру в оперному, а гурмани – приїхати на вихідні до Львова заради прекрасного ранку з чашечкою фірмової вишневої кави і ніжним лимонним чізкейком ☕️🍰😋.

Костел Святих Ольги та Єлизавети (Ельжбети)

Якщо перше, що ви побачили, приїхавши у Львів, – це перон залізничного вокзалу, починайте свою захоплюючу подорож маршрутом дев’ятого трамвая у бік центру міста. На площі Кропивницького знаходиться найвища (88 метрів) архітектурна споруда Львова – Костел Святих Ольги і Єлизавети.

Пам'ятки Львова: Костел Свв. Ольгі і Єлизавети біля вокзалу
Пам’ятки Львова: Костел Свв. Ольгі і Єлизавети біля вокзалу

Неоготика заворожує і пробуджує дивовижну естетичну насолоду. Ці довгі шпилі, стрілчасті арки і розетта над входом… Будівля дихає шляхетністю і величчю. Нагорі є оглядовий майданчик, звідки відкривається дивовижна панорама старого міста.

Яскрава архітектура Львова: неоготичний храм Святої Ельжбети
Яскрава архітектура Львова: неоготичний храм Святої Ельжбети

Собор Святого Юра

Архікатедральний Собор Св. Юра – сакральне надбання Львова, перлина української архітектури епохи пізнього бароко. Стиль бароко створений для церковної архітектури. Він був покликаний справляти незабутнє враження на віруючих, підкреслюючи велич Бога і нікчемність людини в порівнянні з небом.

Собор Святого Юра на площі Св. Юра, 5. Архітектурний стиль бароко-рококо.
Собор Святого Юра на площі Св. Юра, 5, архітектурний стиль бароко-рококо

Тоді і зараз – неможливо встояти перед красою, химерністю і динамічністю «кам’яної пишноти». Тут красиво скрізь: на території саду, зовні і всередині будівлі. Куди не кинь оком, всюди буйство розкоші, позолоти, кольорів і фресок. Якщо милуватися кожною деталлю, в соборі можна «зачепитися» на півдня.

Палац Потоцьких і цікаві місця дорогою

Влітку гуляти Львовом одне задоволення. Через вулицю від саду Святоюрського Собору ще одна зелена зона – парк імені Івана Франка, а в кілометрі – пам’ятник рюкзаку біля Львівського національного Університету. «Приміряти» його і заселфитися поруч – свого роду затвердити себе в статусі туриста, який прагне нових відкриттів.

Як говорив Далай Лама: «Раз на рік, відвідуй місце, де ти ніколи не був».

Пройдіть трохи далі на вулицю Коперника і ви побачите за масивними кованими ворітьми Палац Потоцьких – одна з найцікавіших пам’яток архітектури Львова XIX століття, збудований для польських Магнатів.

Зовні він вам нічого не нагадує? Ну ж бо… «Один за всіх, і всі за одного». Так, Палац Потоцьких – той самий будинок Де Тревіля з фільму «Д’Артаньян і три мушкетери».

Палац Потоцьких на вулиці Миколи Коперника, 15. Архітектурний стиль класицизм.
Палац Потоцьких на вулиці Миколи Коперника, 15. Архітектурний стиль класицизм.

Якщо ви до цих пір вважали, що бачили достатньо багатства і розкоші в житті, то, напевно, ще не були всередині Палацу. Це не Версаль, але теж є, на що подивитися. На першому поверсі відтворені інтер’єри епохи французького барокового класицизму в стилі Людовика XVI: ліплення, позолота, мармур і живопис. Всередині багато залів: Блакитний (колишня їдальня Графа), Дзеркальний (бальний зал), Червоний … Всі вони служили для парадних прийомів і зустрічей, власне як і зараз, тільки вже нових і нових облич. На другому поверсі працює картинна галерея.

Неподалік Палацу Потоцьких є затишна місцина – проїзд Крива Липа. Невелика пішохідна вуличка, вимощена бруківкою. Одне з найромантичніших місць з тихою затишною кафешкою «Кулінарною студією Крива Липа» і символічною лавкою для закоханих під 150-річним деревом.

Романтична вуличка – проїзд Крива Липа (Пасаж Гаусмана) в Галицькому районі Львова, вимощена бруківкою.
Романтична вуличка – проїзд Крива Липа (Пасаж Гаусмана) в Галицькому районі Львова, вимощена бруківкою

Будинок Вчених у Львові

Львівський будинок вчених – красиве двоповерхове мансардне приміщення архітектури початку ХХ століття в стилі європейського бароко. Сюди варто прийти хоча б заради величних сходів, яким понад 100 років, а виглядають вони як і раніше бездоганно. У кого дійсно варто брати «рецепт молодості»!

Гвинтові сходи із натурального різблення дерева у Будинку Вчених у Львові.
Гвинтові сходи із натурального різблення дерева у Будинку Вчених у Львові

Декор з дерева вражає і красою, і масштабами.

Спочатку задумка полягала в тому, щоб організувати тут чоловічий клуб: бренді, сигари, карти, тютюновий дим і ділові розмови в неформальній обстановці. В наші дні Будинок вчених у Львові – місце проведення щорічних львівських балів. Як музей Будинок працює щодня.   

І, до речі, ця будівля так само «знімалася» в «Трьох мушкетерах» в ролі резиденції кардинала Рішельє.

Проспект Свободи

Не полінуйтеся повернутися 700 метрів в бік проспекту Свободи. Красива елегантна вулиця, яка уособлює ділове і культурне життя старовинного міста Лева. Кожна будівля площі заслуговує на увагу своєю мальовничістю та естетикою.

Проспект Свободи у центрі Старого Львова.
Проспект Свободи у центрі Старого Львова

Але що по-справжньому зробило проспект Свободи у Львові відомим на всю Європу – так це Львівський театр Опери та Балету, побудований в 1900 році. У центрі проспекту височить монумент видатному письменнику і поету Тарасу Григоровичу Шевченку, на якому зображено ідейні скульптурні композиції до його творів. Логічно завершити прогулянку по проспекту оглядом мармурової статуї Діви Марії на площі Міцкевича.

Собор Успіння Діви Марії

Базиліка Успіння Пресвятої Діви Марії – дуже популярний у Львові костел XIV століття, головний римо-католицький храм України. Перший камінь фундаменту заклав сам польський король Казимир Великий.

Собор Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові. Готична архітектура.
Собор Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові. Готична архітектура.

Шедевральні каплиці

У сукупності архітектурних будівель особливо приваблюють каплиця Боїмів (збудована на замовлення багатого купця з Угорщини Георгія Боїма в 1609-1617) і Кампіанів (на замовлення родини львівських патриціїв Кампіанів та спорідненої з ними сім’ї Острозьких в кінці XVI століття).

Родинна каплиця-усипальниця Боїмів біля Латинського собору на Кафедральній площі. «Перехожий, стань і подумай, чим твої страждання, більше моїх».
Родинна каплиця-усипальниця Боїмів біля Латинського собору на Кафедральній площі. «Перехожий, стань і подумай, чим твої страждання, більше моїх».

У XVII і початку XVIII століття в каплиці були поховані 14 членів родини Боїмів. У другій половині XVIII століття останки з гробниці перенесли на львівське кладовище, а ключі від каплиці передали кафедральному собору (як заповідав Георгій Боїм).

Споріднені усипальні вважаються шедеврами ренесансного стилю, розташовані у вузькій вуличці, площі Катедральній, позаду Латинського кафедрального собору. Зверніть увагу на фасади, наскільки вони вражаючі та витончені. Делікатна різьба з мармуру і алебастру, гармонійні ярусні конструкції, рельєфи і маса дрібних декоративних деталей.

Щоб оцінити всю пишноту каплиці Боїмів, спробуйте потрапити всередину. Впевнені, інтер’єр архітектури XVII століття залишить незабутні враження. Словами не описати. Це варто того, щоб раз побачити.

Каплиця Боїмів: пізній ренесанс з елементами нідерландського маньєризму
Каплиця Боїмів: пізній ренесанс з елементами нідерландського маньєризму

Площа Ринок і Львівська ратуша

Площа Ринок у Львові називають історично важливим, архітектурним ансамблем, своєрідним музеєм під відкритим небом. Мега насичене цікаве місце для «п’ятибальною» вікенду.

Найвища в Україні Львівська міська ратуша на площі Ринок
Найвища в Україні Львівська міська ратуша на площі Ринок. Автор фото @mayleegram

Що подивитися на площі Ринок у центрі Львова:

 • Львівська міська ратуша – 65-метрова вежа XIV століття, в якій засідає Львівська міськрада. Нагорі є оглядовий майданчик, звідки відкривається шикарна панорама міста.
 • Чотири фонтани зі статуями героїв античної міфології: Діани, Адоніса, Амфітрити та Нептуна. Всі вони – роботи знаменитого львівського скульптора австрійських коренів Гартмана Вітвера.
 • 44 будівлі – будинки і палаци іменитих городян, – кожна з яких побудована за унікальним проектом. На більшості збереглися елементи готичної архітектури XV-XVI століть і пізнього ренесансу: в палаці флорентійського купця Бандінеллі, будинок Корнякта, будинок №4 «Чорна Кам’яниця».
Фонтан «Нептун» на площі Ринок у Львові
Фонтан «Нептун» на площі Ринок у Львові
Статуя Нептуна.
Статуя Нептуна. Автор фото @mayleegram

Італійський дворик і Домініканський Собор

Тут же, в 36 метрах від Львівської ратуші, в маленьких вузьких вуличках, сховався триярусний палаццо з прекрасним внутрішнім Італійським двориком роботи архітектора Петра Барбона. Це перлина львівської архітектури пізнього Ренесансу XVI століття в поєднанні з готикою і місцевими старовинними традиціями.

Італійський дворик – одне з найромантичніших місць Львова. Верона в гостях українського Льва.

Італійський дворик на площі Ринок вражає повітряною легкістю, піднесеною красою і гармонією різних пропорцій: нижні масивні колони злегка випуклої форми переходять в більш тонкі і витончені колони другого ярусу і завершуються граційними іонічними капітелями. Декор фасаду в стилі рустик прикрашений багатими атичними рельєфами і фігурами короля і лицарів.

На першому поверсі відкритий ресторанчик. Це місце з чарівною атмосферою прекрасно підійде для спокійного романтичної вечері у Львові.

За 2 хвилини пішки звідси розташований діючий костел у Львові – Домініканський Собор. Ще одна культова споруда світового значення, старовинний пам’ятник архітектури.

Високий Замок

Барвисті Селфі, соковиті кадри на фоні міста, огляд з висоти пташиного польоту, старовинний Львів як на долоні… Вам на Високий Замок. Точніше на оглядовий майданчик на Княжій (Замковій) горі.

Панорама міста з оглядового майданчика Високого Замку.
Панорама міста з оглядового майданчика Високого Замку

Від замку тут залишився невеликий фрагмент, а ось пішою прогулянкою по парку площею 36 га можна насолодитися в повній мірі і «наклацати гарних фото». Верхня тераса знаходиться на висоті 413 метрів над рівнем моря. Вид дивовижний.

Костел єзуїтів – Церква святих апостолів Петра і Павла

Костел Єзуїтів – перший пам’ятник архітектури бароко у Львові, побудований за зразком соборної церкви Іль-Джеза в Римі. Святиня входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Панорама Костелу Єзуїтів, Львів
Панорама Костелу Єзуїтів, Львів

Що фасад, що інтер’єр – вам буде звідки почерпнути красу і захоплення: пілястри, приголомшливий вівтар в стилі бароко (скульптора і архітектора Себастьяна Фесінгера), розписні склепіння, старовинні фрески, декоративне ліплення і різьблення, скульптури XV-XVI століття, статуї єзуїтських святих Ігнатія Лойоли, Франциска Ксаверія, Станіслава Костки, Андрія Боболі.

Інтер'єр Церкви Святих Апостолів Петра і Павла
Інтер’єр Церкви Святих Апостолів Петра і Павла

Обов’язково побувайте в підземеллях Костелу святих апостолів Петра і Павла. Кажуть, що в них заховані великі скарби ордену ченців Католицької церкви. А ще можна зустріти привида Чорного ченця :), який, продавши душу дияволу, намагається знайти того, хто допоможе йому розірвати цю згубну домовленість.

Театри і музеї Львова

Львівський Національний Академічний театр опери та балету

Театр опери та балету імені Соломії Крушильницької знаходиться в самому центрі Львова на проспекті Свободи. Крім того, що тут можна послухати оперу і оперету, подивитися балет за участю видатних акторів, споглядання самої будівлі вже викликає захоплення. Монументальний, грандіозний, величний – оперний театр побудований в архітектурному стилі віденського псевдо бароко (кінець ХІХ-початок ХХ століття), з властивою йому багатою декоративною ліпниною і ритмічною рустикою.

Театр опери і балету на проспекті Свободи
Театр опери і балету на проспекті Свободи

З боків фасаду «сидять» скульптури усміхненої і доброї Комедії (з маскою в руці) і серйозною, похмурою Трагедії (з ножем в руці). Трагедія і комедія – одвічні опори театрального мистецтва, як і людського життя. Адже воно – ніщо інше, як гра.

По сусідству з ними, трохи вище, як і личить покровителькам мистецтва, науки і натхнення, «живуть» музи. Всього їх 8, а та, що повернулася до глядача спиною – Муза Удачі.

Театр ім. Заньковецької

Драматичний театр імені Заньковецької не такий видовищний зовні, проте урізноманітнить вашу культурну програму.

Аптека-музей

Інтерактивний музей-аптека у Львові поруч з музеєм скла в центральній частині міста – найдавніша з існуючих у Львові аптек. Її відкрив військовий фармацевт Франц Наторп ще в 1735 році. Аптека-музей являє собою простору кімнату в стилі старовинного торгового залу.

Експозиція торгового залу в Аптеці-музеї «Під чорним орлом». Стародавній касовий апарат.
Експозиція торгового залу в Аптеці-музеї «Під чорним орлом». Стародавній касовий апарат.

Тут представлена найбільша колекція посуду з прозорого і кольорового скла, яка особливо широко стала застосовуватися з першої половини ХIХ століття.

Експозиція вітрини в торговому залі Аптеки-музеї.

Історичний музей зброї «Арсенал»

У музеї «Арсенал» ви побачите величезну колекцію всіх видів зброї: холодної (кинджали, ножі, ятагани, мечі, шаблі), вогнепальної, метальної, захисного озброєння.

Музей зброї «Арсенал» у Львові. Серед експонатів переважає холодна.
Музей зброї «Арсенал» у Львові. Серед експонатів переважає холодна.

Тут зберігаються експонати з більш, ніж 30 країн світу XI-XX століть. У числі найцінніших екземплярів – меч XIV століття із зображенням на рукоятці Тевтонського ордена.

Музей народної архітектури та побуту у Львові

Гарну погоду треба використовувати максимально, тим більше, якщо на кону музичний, культурний чи етнічний український фестиваль у львівському Музеї архітектури і побуту. Проходять вони не часто, але регулярно. Якщо захід співпав з вашим вояжем, гріх не відвідати.

У музеї під відкритим небом ви можете гуляти, вивчати експозиції історії і народного побуту Західної України, відвідувати творчі майстер-класи (проходять з середи по неділю).

Львівський музей народного побуту під відкритим небом
Львівський музей народного побуту під відкритим небом

В радіусі 400 метрів від Музею зосереджені пам’ятки народної архітектури, в тому числі національного значення: Храм Премудрості Божої, Церква Святої Параскеви П’ятниці, Храм Перенесення мощей Святого Миколая та інші.

Личаківський цвинтар

Спочатку трохи дивно звучить пропозиція відвідати Личаківський цвинтар в Личаківському парку Львова. Але… це не просто заміське кладовище, а єдине в своєму роді, яке збереглося з часів австрійського імператора Йосифа II (1783-1784 рр). Вражає, чи не так?

Історико-меморіальний музей-заповідник «Личаківський цвинтар» у Львові, одне з найстаріших кладовищ України.
Історико-меморіальний музей-заповідник «Личаківський цвинтар» у Львові, одне з найстаріших кладовищ України.

Цей меморіальний музей-заповідник став «вічним притулком» тисячі відважних воїнів Української національної армії, Радянської армії, «Львівських орлят», повстанців польського Січневого повстання 1863-64 років, Марсове поле.

Польський меморіал на Личаківському кладовищі у Львові - «Меморіал львівських орлят».
Польський меморіал на Личаківському кладовищі у Львові – «Меморіал львівських орлят».

Стільки історії Галичини, багатостраждальної епохи і унікальної природи в одному місці!

Музей «Тюрма на Лонцького»

Меморіальний музей «Тюрма на Лонцького» – колишнє місце позбавлення волі у Львові, яке з 2009 року стало національним музеєм-меморіалом жертв окупаційних режимів.

Якщо вже ходити по львівським музеям, то з максимальною користю. З екскурсії з гідом ви почерпнете куди більше цікавої інформації, ніж просто оглядаючи інтер’єр, нехай навіть антуражний.

Читайте також: Найяскравіші пам’ятки околиць Львова

Водні розваги

Львівський аквапарк «Пляж» – найбільший критий аквапарк в Україні площею майже 14 тисяч квадратів. 5 басейнів з температурою води +30 С, екстремальні гірки, аніматори та купа інших розваг. Якщо приїхали з дітьми, то присвятити день водним утіхам – вдале рішення за будь-якої погоди. Причому, завдяки знижці від Покупона квитки в аквапарк «Пляж» у Львові обійдуться на 50% дешевше.

Аквапарк «Пляж» у Львові взимку і влітку
Аквапарк «Пляж» у Львові взимку і влітку

Заклади Львова: де поїсти з емоцією

Бути у Львові, столиці української колоритної гуцульської кухні, і харчуватися фаст-фудом – просто блюзнірство. Не побувати в жодному з ресторанів високого кулінарного мистецтва, наче з’їсти лимон без цукру, еклер без начинки, солянку без м’яса. Тому не позбавляйте себе смачної, насиченої і феєричної трапези. А куди піти за гастрономічними вишукуваннями ми підкажемо, і навіть поділимося знижками до 50% в кращі ресторани і кафе Львова.

Lawson pub

Шотландський паб «Lawson pub» у центрі Львова – щось неймовірне. Хто полюбляє тонкощі подачі, обов’язково отримають естетичну насолоду від дерев’яних дощечок, які так пасують м’ясному меню. Та й смак їжі – відповідний. Ціни у пабі досить демократичні, за кілька сотень гривень можна замовити три страви і ситно пообідати.

Де: Львів, пл. Соборна, 12А.Графік роботи: щодня з 11:00 до 24:00.

Середній чек: 380-420 грн, але зі знижкою від Покупона 50% ще дешевше. 

Чесне м’ясо

Поціновувачам м’яса радимо завітати до однієї з м’ясних ресторацій Львова. «Чесне м’ясо» знаходиться у центрі старого міста та створює неймовірні кулінарні шедеври з м’яса мангалиці – угорської породи диких свиней.

Стейк з мангалиці у «Чорне м'ясо» – хто з мясоїдів ще не куштував дикої угорської свининки? 😉
Стейк з мангалиці у «Чорне м’ясо» – хто з мясоїдів ще не куштував дикої угорської свининки? 😉

Натуральний продукт, приготований за технологією хоспер, вважається делікатесом і дуже цінується серед гурманів. Але в меню є й пісні та веганські страви, от як наприклад, теплий салат з грильованих овочів.

Як нагуляєтеся цікавими місцями Львова, підкріпіться запашним борщиком «Чесне м'ясо»
Як нагуляєтеся цікавими місцями Львова, підкріпіться запашним борщиком «Чесне м’ясо»

Де: Львів, пл. Ринок, 28.
Графік роботи: щодня з 11:00 до 23:00.
Середній чек: 450-500 грн, але зі знижкою від Покупона 50% куштувати ще приємніше 😊. 

«Тамада»

Ресторан грузинської кухні «Тамада» знаходиться в історичній частині міста, саме там, де напевно буде проходити кожен турист, який приїхав подивитися місто;) І хоч багато хто з нетерпінням квапиться на дегустацію хінкалі, шашлику та інших грузинських страв, на Вірменській вулиці варто бути неабияк чуйним і уважними до зовнішньої краси. Тут мало не кожна споруда – зразок ренесансу, бароко чи класицизму.

Гарячий харчо в ресторані «Тамада»
Гарячий харчо в ресторані «Тамада»
Будете гуляти в центрі Львова, завітайте до «Тамади» на хінкалі з бульйоном
Будете гуляти в центрі Львова, завітайте до «Тамади» на хінкалі з бульйоном
Ресторан грузинської кухні «Тамада» в центрі Львова
Ресторан грузинської кухні «Тамада» в центрі Львова

Де: Львів, Вірменська вулиця, 18.
Графік роботи: щодня з 11:00 до 23:00.
Середній чек: 500-600 грн, але зі знижкою від Покупона економія 40%.

«TheМ’ясо»

Гурманам м’ясних страв рекомендуємо меню ресторану «TheМ’ясо». Соковиті стейки, реберця на грилі, бургери – і все це можна замовити з доставкою Globo або Raketa в будь-яку точку міста.

На меню ресторану «TheМ'ясо» діє знижка Покупона 40%
На меню ресторану «TheМ’ясо» діє знижка Покупона 40%

Де: Львів, Гетьмана Мазепи вулиця, 1Б.
Графік роботи: щодня з 10:00 до 22:00.
Середній чек: 500 грн, але зі знижкою від Покупона ви економите 40% на замовлення в ресторані або самовивіз.

Дивіться більше ресторанів у Львові зі знижкою від Покупона до 50%.

«Реберня під арсеналом»

Судячи із захоплюючих відгуків один з найулюбленіших та популярніших закладів мережі ресторанів «!FEST». У рестораторів холдингу емоцій стільки креативу, що просто неможливо було вмістити всі оригінальні концепції та ідеї в одному закладі. Ось, наприклад, у «Реберні під арсеналом» смажені реберця та крильця краще смакують руками. А ще тут відкрита кухня, де можна підгледіти, чи готова твоя порція 😉. Крім «Реберні» радимо завітати до не менш атмосферних мережевих ресторанів: 

 • «Львівська копальня кави» (площа Ринок, 10) – кав’ярня, де приготування та вживання кави перетворили на справжній перформанс у стилі підвальних катакомб.
 • «Львівська майстерня шоколаду» (просп. Дмитра Яворницького, 67Д) – заклад, де можна втратити не лише голову від шоколадного афродизіаку, але й фігуру. Проте бути у Львові і не завітати до відомої шокомайстерні – якось не по-туристичному 😉.
 • «Львівські пляцки» (площа Ринок, 13) – місце, куди веде духмяний аромат свіжої випічки, і яке залишає по собі лише смачні спогади.
 • «П’яна вишня» (площа Ринок, 11) – бар, де зігріваєшся взимку, і знаходиш приємний релакс влітку. А все завдяки смачнющій наливці.
 • Театр пива «Правда» (площа Ринок, 13) – для тих, хто обожнює пиво, так само як і відкривати його нові смаки.
 • «Гасова лямпа» (вулиця Вірменська, 20) – ресторація-музей, де можна не лише смачно поїсти, але й подивитися майже найбільшу колекцію гасових лямп в Європі. 
 • Колоритне «Мазох-кафе» (Сербська вулиця, 7), де будь-яка дрібниця натякає на спокусливу відвертість, а їжа подається з присмаком еротизму.

Де: Львів, вул. Підвальна, 5.
Графік роботи: Пн-Чт з 12:00 до 23:00, Пт-Нд з 11:00 до 23:00.
Середній чек: 350 грн.

«Сало»

Музей-ресторан «Сало» – це трапеза з прошарком культури. Якщо шукаєте у Львові цікаві місця, однозначно варто побувати у першому в світі ресторані-музеї зі своєрідним символом іронії над гламуром і нав’язливою пафосною модою. 

Що подивитися у закладі – найбільше серце із сала, занесене до Книги рекордів України, оригінальне і різноманітне оформлення фірмових страв з «білого золота», технологію створення салогонки. Що скуштувати? Звісно сало у бідь-якій інтерпретації на ваш смак, хоч під шоколадною глазур’ю, суші з сала, або ж більш традиційні страви з меню.

Тільки у Львові можна побачити і скуштувати роли з салом та кислим огірочком
Тільки у Львові можна побачити і скуштувати роли з салом та кислим огірочком
У ресторані-музеї «Сало», Львів
У ресторані-музеї «Сало», Львів

Де: Львів, проспект Свободи, 6/8.
Графік роботи: щодня з 12:00 до 00:00.
Середній чек: 300 грн.

Де у Львові зупинитися недорого

Подорожувати і пізнавати світ можна бюджетно. А хто сумнівається, той не користувався знижками від Покупона. Якщо ви приїхали подивитися визначні пам’ятки і цікаві місця Львова, класно відпочити в культурній мецці, тоді бронюйте кращий номер за бюджетною ціною – BlogPokuponTeam рекомендує 👇👍.

«Citadel Inn Hotel & Resort»

Відпочинок в п’ятизірковому готелі «Citadel Inn» – більше, ніж просто комфортне проживання. А все тому, що в готелі є свій спа-центр. Але перше, що кидається в очі і підкорює серце – це сама будівля. Складно знайти більш оригінальний готель у Львові, ніж цей, адже він розташувався у другій вежі Львівської цитаделі XIX століття. Споруда є зразком оборонної архітектури і геологічною пам’яткою природи УРСР.

В одній з веж пам'ятки міста – Львівській цитаделі – розташований готель «Citadel Inn»
В одній з веж пам’ятки міста – Львівській цитаделі – розташований готель «Citadel Inn»

З сертифікатом від Покупона можна заощадити на проживанні від 2 днів: одному, удвох або родиною з маленькою дитиною. Так, за 2639 грн замість 3300 грн ви отримуєте:

 • 2 дня проживання в номері стандарт для одного.
 • Сніданки.
 • Проживання дитини до 6 років (без окремого спального місця).
 • Wi-Fi.
 • Відвідування SPA-центру (сауна, тренажерний зал).
 • Користування парковкою.
 • Допомога з багажем.
 • Прибирання номеру.
 • Можливість відпочивати зі знижкою довше, підсумувавши сертифікати від Покупона. 
«Citadel Inn», Львів
«Citadel Inn», Львів

«Відень»

Готель «Відень» знаходиться в самому центрі Львова, звідки, власне, і відкривається маса піших екскурсійних оглядових маршрутів. Ідеальний варіант розміщення, якщо бажаєте обійти максимальну кількість цікавих місць і пам’яток міста. В готелі ідеально поєднується все: старовинний фасад і сучасний інтер’єр, стримане оздоблення і чистота, сервіс і демократичні ціни.

З сертифікатом від Покупона можете заощадити на проживанні від 2 до 7 днів для одного, двох або трьох. Так, за 760 грн замість 960 грн ви отримуєте:

 • 2 дня відпочинку в номері стандарт для одного.
 • Wi-Fi.
 • Послуга виклику таксі.
Готель «Відень» у центрі Львова
Готель «Відень» у центрі Львова
Готель «Відень» в історичній частині Львова
Готель «Відень» в історичній частині Львова
Готель «Відень», Львів
Готель «Відень», Львів

«Central Park»

Готель хоч і невеликий, без розмашистої розкоші, проте бюджетний і знаходиться в одній з найбільш обожнюваних туристами частин міста. Зупинившись в гостьовому будинку «Central Park», вас оточує маса яскравих пам’яток і цікавих місць Львова: Львівський національний університет імені Івана Франка, Латинська катедра, Петропавлівський костел Святих Петра і Павла, пам’ятник Володимиру Івасюку, проспект Шевченка, Львівський театр опери та балету, Палац Потоцьких і ще багато інших. Та й розташування зручне: в 7 км – Міжнародний аеропорт і в 3 км – залізничний вокзал Львова. Можна легко і швидко доїхати навіть на маршрутці.

З сертифікатом від Покупона вдасться заощадити на проживанні від 3 до 7 днів – бронюйте і вирушайте відкривати для себе запаморочливий у всіх аспектах Львів! Так, за 979 грн замість 1300 грн ви отримуєте:

 • 3 дня проживання для двох
 • Wi-Fi.
 • Заміна постільної білизни і рушників – один раз в три доби перебування.
Міні-готель «Central Park» у центрі Львова
Міні-готель «Central Park» у центрі Львова

Дивіться більше готелів Львова зі знижкою від Покупона до 50%.

Сувеніри – без презентів не вертатись

Гуляючи в центрі міста і відвідуючи культові пам’ятки, знайти сувеніри простіше за будь-що. На шляху досить часто зустрічаються сувенірні лавки і ринки, де можна купити найпоширеніші подарунки: магнітики, кружки, чашки, домашні обереги, глиняний посуд, вироби з вовни, українські костюми тощо. Ціни скрізь приблизно однакові.

Поїздка до Львова не обходиться без аутентичних сувенірів
Поїздка до Львова не обходиться без аутентичних сувенірів

«Вернісаж» – сувенірний ринок під відкритим небом на проспекті Свободи біля Оперного театру. Якщо стояти до театру обличчям, ринок буде у вуличці праворуч, приблизно в 100 метрах. Родзинка базарчику криється у шедеврах художнього мистецтва місцевих майстрів. Крім усього іншого тут багато картин і гравюр з мальовничими краєвидами Львова, прикрас ручної роботи з бісеру, шкіри, срібла, дерева.

А ви бували у Львові? Які ще цікаві місця знаєте? Діліться у коментарях.

2 коментарів
 • Александр

  Были во Львове, очень круто, огромное спасибо за статью!!)) Всё очень понравилось, впечатлений осталось море, действительно чувствуется европейский город)) К стати, видели даже самый настоящий снег)) не смотря на то что сам Львов был безснежный)) рядом есть такая база как “Їжак Парк”, там на больших снежных горках на таких таблетках резиновых катаются, всем советую, семья довольна осталась!!)))

 • Ольчик

  наливки со Львова – это любовь…)

Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубліковано. Обов'язкові поля відмічено *