Культурний і гастроемоційний Львів за 2 дні

Якщо іноземець може більше розповісти вам про Львів, чим ви побачили, отже ви, як українець, прогавили щось цінне, і, як патріотичний турист, терміново повинні заповнити прогалину в своєму списку «must to see places».

Львів – батьківщина унікальної неповторної архітектури, душевно-креативних закладів та колоритного діалекту Галицького ґвару, найжвавіша точка «перевалу» на шляху до різних куточків світу.

Це перше українське місто, яке увійшло в ТОП 100 найбільш відвідуваних туристичних міст Європи, де можна відпочити і провести вихідні не менш цікаво, культурно і пізнавально, ніж у Вільнюсі, Гданську, Люцерні або Познані.

Фонтан «Нептун» на площі Ринок у Львові.
Фонтан «Нептун» на площі Ринок у Львові.

За даними досліджень Центру туристичної інформації за перше півріччя 2018 року 63,3% іноземців приїжджають до Львова задля відпочинку і гарних емоцій.

«Місто Лева» можна вивчати нескінченно. За 2 дні ви, звичайно, не встигнете обійти всі визначні пам’ятки Львова, але в нашому гайді точно знайдете для себе найцікавіші місця. Впевнені, ви отримаєте масу задоволення і ще не раз сюди повернетеся.

Куди піти у Львові

Отже, у вас на все про все 2 дні. Як мінімум на найвідоміші, видатні пам’ятки і розваги Львова.

Як будувати програму вихідного дня, щоб охопити максимум за короткий проміжок часу?

Ми пропонуємо найцікавіші місця, куди сходити в центрі Львова – серце Старого міста, найбільш насичену культурою та історією його частину. Місця, де відбувається саме близьке знайомство з місцевим колоритом і надбанням. Весь смак, яскравий аромат і багата палітра архітектури, мистецтва, живопису та національної кухні, за якою до Львова їдуть туристи з усього світу.
Читайте і відвідуйте.

Архітектурні пам’ятки Львова

Церква святих Ольги та Єлизавети (Костел Святої Ельжбети)

Якщо перше, що ви побачили, приїхавши у Львів, – це перон залізничного вокзалу, починайте свою захоплюючу подорож за маршрутом дев’ятого трамвая в бік центра міста.

Крокуючи за естетичною насолодою, одна з ваших перших зупинок – хКостел Святих Ольги і Єлизавети на площі Кропивницького.

Костел Святої Ельжбети на площі Кропивницького у Львові.
Костел Святої Ельжбети на площі Кропивницького у Львові.

Є щось містичне і загадкове в цьому храмі. Вам не здається? Ефект неоготики або довгих шпилів, стрілчастих арок і розети над входом? У будь-якому випадку, спорудження дихає шляхетністю і величчю. Нагорі є оглядовий майданчик, з якого відкривається чудовий вид на старе місто.

Собор Святого Юра

Архікатедральний Собор Св. Юра– сакральне надбання Львова, перлина української архітектури епохи пізнього бароко, яка зарахована до Світової спадщини ЮНЕСКО.

Стиль бароко створено для церковної архітектури. Він був покликаний справляти незабутнє враження на віруючих, підкреслюючи велич Бога і нікчемність людини в порівнянні з небом.

Собор Святого Юра на площі Св. Юра, 5. Архітектурний стиль бароко-рококо.
Собор Святого Юра на площі Св. Юра, 5. Архітектурний стиль бароко-рококо.

Тоді і зараз – неможливо встояти перед красою, химерністю і динамічністю «кам’яної пишноти». Тут красиво скрізь: на території Саду Собору Св. Юра, зовні і всередині будівлі (куди не глянь вражає буйство розкоші, позолоти, кольорів і фресок). Якщо милуватися кожною деталлю, в соборі можна «зачепитися» на півдня.

Палац Потоцьких і все, що по дорозі

Влітку гуляти у Львові одне задоволення. Через вулицю від саду Святоюрського Собору ще одна зелена зона – парк імені Івана Франка, а в кілометрі – пам’ятник рюкзаку біля Львівського національного Університету. «Приміряти» його і заселфитися поруч – свого роду затвердити себе в статусі туриста, який прагне нових відкриттів.

Як говорив Далай Лама: «Раз на рік, відвідуй місце, де ти ніколи не був».

Пройдіть трохи далі на вулицю Коперника і ви побачите за масивними кованими воротамиПалац Потоцьких – одна з найцікавіших пам’яток архітектури Львова XIX століття, збудований для польських Магнатів.

Зовні він вам нічого не нагадує? Ну ж бо … «Один за всіх, і всі за одного». Так, Палац Потоцьких – той самий будинок Де Тревіля з фільму «Д’Артаньян і три мушкетери».

Палац Потоцьких на вулиці Миколи Коперника, 15. Архітектурний стиль класицизм.
Палац Потоцьких на вулиці Миколи Коперника, 15. Архітектурний стиль класицизм.

Якщо ви до цих пір вважали, що бачили достатньо багатства і розкоші в житті, то, напевно, ще не були всередині Палацу. Це не Версаль, але теж є, на що подивитися. На першому поверсі відтворені інтер’єри епохи французького барокового класицизму в стилі Людовика XVI: ліплення, позолота, мармур і живопис. Всередині багато залів: Блакитний (колишня їдальня Графа), Дзеркальний (бальний зал), Червоний … Всі вони служили для парадних прийомів і зустрічей, власне як і зараз, тільки вже нових і нових облич. На другому поверсі працює картинна галерея.

Романтична вуличка - проїзд Крива Липа (Пасаж Гаусмана) в Галицькому районі Львова, вимощена бруківкою.
Романтична вуличка – проїзд Крива Липа (Пасаж Гаусмана) в Галицькому районі Львова, вимощена бруківкою.

Неподалік Палацу Потоцьких є затишна місцина – проїзд Крива Липа. Невелика пішохідна вуличка, вимощена бруківкою. Одне з найромантичніших місць з тихою затишною кафешкою «Кулінарною студією Крива Липа» і символічною лавкою для закоханих під 150-річним деревом.

Будинок Вчених у Львові

Львівський будинок вчених – красиве двоповерхове мансардне приміщення архітектури початку ХХ століття в стилі європейського бароко. Сюди варто прийти хоча б заради величних сходів, яким понад 100 років, а виглядають вони як і раніше бездоганно. У кого дійсно варто брати «рецепт молодості»!

Гвинтові сходи із натурального різблення дерева у Будинку Вчених у Львові.
Гвинтові сходи із натурального різблення дерева у Будинку Вчених у Львові.

Декор з дерева вражає і красою, і масштабами.

Спочатку задумка полягала в тому, щоб організувати тут чоловічий клуб: бренді, сигари, карти, тютюновий дим і ділові розмови в неформальній обстановці. В наші дні Будинок вчених у Львові – місце проведення щорічних львівських балів. Як музей Будинок працює щодня.   

І, до речі, ця будівля так само «знімалася» в «Трьох мушкетерах» в ролі резиденції кардинала Рішельє.

Проспект Свободи

Не полінуйтеся повернутися 700 метрів в бік проспекту Свободи. Красива елегантна вулиця, яка уособлює ділове і культурне життя старовинного міста Лева. Кожна будівля площі заслуговує на увагу своєю мальовничістю та естетикою.

Проспект Свободи у центрі Старого Львова.
Проспект Свободи у центрі Старого Львова.

Але що по-справжньому зробило проспект Свободи у Львові відомим на всю Європу – так це Львівський театр Опери та Балету, побудований в 1900 році. У центрі проспекту височить монумент видатному письменнику і поету Тарасу Григоровичу Шевченку, на якому зображено ідейні скульптурні композиції до його творів. Логічно завершити прогулянку по проспекту оглядом мармурової статуї Діви Марії на площі Міцкевича.

Латинський кафедральний собор і шедевральні каплиці

Базиліка Успіння Пресвятої Діви Маріїi – дуже популярний у Львові костел XIV століття, головний римо-католицький храм України. Перший камінь фундаменту заклав сам польський король Казимир Великий.

Собор Успения Пресвятой Девы Марии во Львове. Готическая архитектура.

У сукупності архітектурних будівель особливо приваблюють каплиця Боїмів (збудована на замовлення багатого купця з Угорщини Георгія Боїма в 1609-1617) і Кампіанів (на замовлення родини львівських патриціїв Кампіанів та спорідненої з ними сім’ї Острозьких в кінці XVI століття).

Родинна каплиця-усипальниця Боїмів біля Латинського собору на Кафедральній площі. «Перехожий, стань і подумай, чим страждання твої, більше моїх».
Родинна каплиця-усипальниця Боїмів біля Латинського собору на Кафедральній площі. «Перехожий, стань і подумай, чим страждання твої, більше моїх».

Споріднені усипальні вважаються шедеврами ренесансного стилю, розташовані у вузькій вуличці, площі Катедральній, позаду Латинського кафедрального собору. Зверніть увагу на фасади, наскільки вони вражаючі та витончені. Делікатна різьба з мармуру і алебастру, гармонійні ярусні конструкції, рельєфи і маса дрібних декоративних деталей. Але щоб оцінити всю пишноту каплиці Боїмів, спробуйте потрапити всередину. Впевнені, інтер’єр архітектури XVII століття залишить незабутні враження. Словами не описати. Це варто того, щоб раз побачити.

Стиль: пізній ренесанс з елементами нідерландського маньєризму. У XVII і початку XVIII століття в каплиці були поховані 14 членів родини Боїмів. У другій половині XVIII століття останки з гробниці перенесли на львівське кладовище, а ключі від каплиці передали кафедральному собору (як заповідав Георгій Боїм).
Стиль: пізній ренесанс з елементами нідерландського маньєризму. У XVII і початку XVIII століття в каплиці були поховані 14 членів родини Боїмів. У другій половині XVIII століття останки з гробниці перенесли на львівське кладовище, а ключі від каплиці передали кафедральному собору (як заповідав Георгій Боїм).

Площа Ринок і Львівська ратуша

Площа Ринок у Львові називають історично важливим, архітектурним ансамблем, своєрідним музеєм під відкритим небом. Мега насичене цікаве місце для «п’ятибальною» вікенду.

Найвища в Україні Львівська міська ратуша, 4 поверху, 65 метрів, прикраса площі Ринок. Обов'язково підніміться на оглядовий майданчик – відкривається чудова панорама міста.
Найвища в Україні Львівська міська ратуша, 4 поверху, 65 метрів, прикраса площі Ринок. Обов’язково підніміться на оглядовий майданчик – відкривається чудова панорама міста.

Тут і Львівська міська ратуша (65-метрова вежа XIV століття, в якій засідає Львівська міськрада), і чотири фонтани зі статуями героїв античної міфології Діани, Адоніса, Амфітрити та Нептуна (твори знаменитого львівського скульптора австрійських коренів Гартмана Вітвера), і 44 будівлі – будинки і палаци іменитих городян , – кожне з яких побудовано за унікальним проектом. На більшості збереглися елементи готичної архітектури XV-XVI століть і пізнього ренесансу: В палаці флорентійського купця Бандінеллі, будинок Корнякта, будинок №4 «Чорна Кам’яниця».

Італійський дворик і Домініканський Собор

Тут же, в 36 метрах від Львівської ратуші, в маленьких вузьких вуличках, сховався триярусний палаццо з прекрасним внутрішнім Італійським двориком роботи архітектора Петра Барбона. Це перлина львівської архітектури пізнього Ренесансу XVI століття в поєднанні з готикою і місцевими старовинними традиціями.

Італійський дворик – одне з найромантичніших місць Львова. Верона в гостях українського Льва.

Італійський дворик на площі Ринок вражає повітряною легкістю, піднесеною красою і гармонією різних пропорцій: нижні масивні колони злегка випуклої форми переходять в більш тонкі і витончені колони другого ярусу і завершуються граційними іонічними капітелями. Декор фасаду в стилі рустик прикрашений багатими атичними рельєфами і фігурами короля і лицарів.

На першому поверсі відкритий ресторанчик. Це місце з чарівною атмосферою прекрасно підійде для спокійного романтичної вечері у Львові.

За 2 хвилини пішки звідси розташований діючий костел у Львові – Домініканський Собор. Ще одна культова споруда світового значення, старовинний пам’ятник архітектури.

Високий Замок

Барвисті Селфі, соковиті кадри на фоні міста, огляд з висоти пташиного польоту, старовинний Львів як на долоні … Вам на Високий Замок. Точніше на оглядовий майданчик на Княжій (Замковій) горі.

Панорама міста з оглядового майданчика Високого Замку.
Панорама міста з оглядового майданчика Високого Замку.

Від замку тут залишився невеликий фрагмент, а ось пішою прогулянкою по парку площею 36 га можна насолодитися в повній мірі і «наклацати гарних фото». Верхня тераса знаходиться на висоті 413 метрів над рівнем моря. Вид дивовижний.

Костел єзуїтів – Церква святих апостолів Петра і Павла

Костел Єзуїтів – перший пам’ятник архітектури бароко у Львові, побудований за зразком соборної церкви Іль-Джеза в Римі. Святиня входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Всередині Храму святих апостолів Петра і Павла.
Всередині Храму святих апостолів Петра і Павла.

Що фасад, що інтер’єр – вам буде звідки почерпнути красу і захоплення: пілястри, приголомшливий вівтар в стилі бароко (скульптора і архітектора Себастьяна Фесінгера), розписні склепіння, старовинні фрески, декоративне ліплення і різьблення, скульптури XV-XVI століття, статуї єзуїтських святих Ігнатія Лойоли, Франциска Ксаверія, Станіслава Костки, Андрія Боболі.

Обов’язково побувайте в підземеллях Костелу святих апостолів Петра і Павла. Кажуть, що в них заховані великі скарби ордену ченців Католицької церкви. А ще можна зустріти привида Чорного ченця :), який, продавши душу дияволу, намагається знайти того, хто допоможе йому розірвати цю згубну домовленість.

Театри і музеї Львова

Львівський Національний Академічний театр опери та балету

Театр опери та балету імені Соломії Крушильницької знаходиться в самому центрі Львова на проспекті Свободи. Крім того, що тут можна послухати оперу і оперету, подивитися балет за участю видатних акторів, споглядання самої будівлі вже викликає захоплення. Монументальний, грандіозний, величний – оперний театр побудований в архітектурному стилі віденського псевдо бароко (кінець ХІХ-початок ХХ століття), з властивою йому багатою декоративною ліпниною і ритмічною рустикою.

Театр опери і балету на проспекті Свободи.
Театр опери і балету на проспекті Свободи.

З боків фасаду «сидять» скульптури усміхненої і доброї Комедії (з маскою в руці) і серйозною, похмурою Трагедії (з ножем в руці). Трагедія і комедія – одвічні опори театрального мистецтва, як і людського життя. Адже воно – ніщо інше, як гра.

Музи (загалом їх 8 на театрі), покровительниці ірзних видів мистецтв, прикрашають фасад Театру опери та балету. Спиною до вас – Муза Удачі.
Музи (загалом їх 8 на театрі), покровительниці ірзних видів мистецтв, прикрашають фасад Театру опери та балету. Спиною до вас – Муза Удачі.

По сусідству з ними, трохи вище, як і личить покровителькам мистецтва, науки і натхнення, «живуть» музи.

Театр ім. Заньковецької

Драматичний театр імені Заньковецької не такий видовищний зовні, проте урізноманітнить вашу культурну програму.

Аптека-музей

Інтерактивний музей-аптека у Львові поруч з музеєм скла в центральній частині міста – найдавніша з існуючих у Львові аптек. Її відкрив військовий фармацевт Франц Наторп ще в 1735 році. Аптека-музей являє собою простору кімнату в стилі старовинного торгового залу.

Експозиція торгового залу в Аптеці-музеї «Під чорним орлом». Стародавній касовий апарат.
Експозиція торгового залу в Аптеці-музеї «Під чорним орлом». Стародавній касовий апарат.

Тут представлена найбільша колекція посуду з прозорого і кольорового скла, яка особливо широко стала застосовуватися з першої половини ХIХ століття.

Експозиція вітрини в торговому залі Аптеки-музеї.

Історичний музей зброї «Арсенал»

Умузеї «Арсенал» ви побачите величезну колекцію всіх видів зброї: холодної (кинджали, ножі, ятагани, мечі, шаблі), вогнепальної, метальної, захисного озброєння.

Музей зброї «Арсенал» у Львові. Серед експонатів переважає холодна.
Музей зброї «Арсенал» у Львові. Серед експонатів переважає холодна.

Тут зберігаються експонати з більш, ніж 30 країн світу XI-XX століть. У числі найцінніших екземплярів – меч XIV століття із зображенням на рукоятці Тевтонського ордена.

Музей народної архітектури та побуту у Львові

Гарну погоду треба використовувати максимально, тим більше, якщо на кону музичний, культурний чи етнічний український фестиваль у львівському Музеї архітектури і побуту. Проходять вони не часто, але регулярно. Якщо захід співпав з вашим вояжем, гріх не відвідати.

У музеї під відкритим небом ви можете гуляти, вивчати експозиції історії і народного побуту Західної України, відвідувати творчі майстер-класи (проходять з середи по неділю).

Карта Музею народної архітектури і побуту у Львові.

В радіусі 400 метрів від Музею зосереджені пам’ятки народної архітектури, в тому числі національного значення: Храм Премудрості Божої, Церква Святої Параскеви П’ятниці, Храм Перенесення мощей Святого Миколая та інші.

Личаківський цвинтар – ви серйозно?

Спочатку трохи дивно звучить пропозиція відвідати Личаківський цвинтар в Личаківському парку Львова. Але … це не просто заміське кладовище, а єдине в своєму роді, яке збереглося з часів австрійського імператора Йосифа II (1783-1784 рр). Вражає, чи не так?

Історико-меморіальний музей-заповідник «Личаківський цвинтар» у Львові, одне з найстаріших кладовищ України.
Історико-меморіальний музей-заповідник «Личаківський цвинтар» у Львові, одне з найстаріших кладовищ України.

Цей меморіальний музей-заповідник став «вічним притулком» тисячі відважних воїнів Української національної армії, Радянської армії, «Львівських орлят», повстанців польського Січневого повстання 1863-64 років, Марсове поле.

Польський меморіал на Личаківському кладовищі у Львові - «Меморіал львівських орлят».
Польський меморіал на Личаківському кладовищі у Львові – «Меморіал львівських орлят».

Стільки історії Галичини, багатостраждальної епохи і унікальної природи в одному місці!

Музей «Тюрма на Лонцького»

Меморіальний музей «Тюрма на Лонцького» – колишнє місце позбавлення волі у Львові, яке з 2009 року стало національним музеєм-меморіалом жертв окупаційних режимів.

Якщо вже ходити по львівським музеям, то з максимальною користю. З екскурсії з гідом ви почерпнете куди більше цікавої інформації, ніж просто оглядаючи інтер’єр, нехай навіть антуражний.

Водні розваги

Львівський аквапарк «Пляж» – найбільший критий аквапарк в Україні площею майже 14 тисяч квадратів. 5 басейнів з температурою води +30 С, екстремальні гірки, аніматори та купа інших розваг.

Якщо ви приїхали з дітьми та вирішили присвятити день відпочинку на воді, Аквапарк «Пляж» у Львові– вдале рішення в будь-яку погоду. За посиланням ви знайдете і приємний бонус від «Покупон» – знижку на відвідування.

Сувеніри – без презентів не вертатись!

Гуляючи в центрі міста і відвідуючи культові пам’ятки, знайти сувеніри простіше за будь-що. На шляху досить часто зустрічаються сувенірні лавки і ринки, де можна купити найпоширеніші подарунки: магнітики, кружки, чашки, домашні обереги, глиняний посуд, вироби з вовни, українські костюми тощо. Ціни скрізь приблизно однакові.

Оберіги для дому, розписні фігурки з глини, декор ручної роботи.
Оберіги для дому, розписні фігурки з глини, декор ручної роботи.

Ринок «Вернісаж» – сувенірний ринок під відкритим небом на проспекті Свободи біля Оперного театру (якщо стояти до театру обличчям, ринок буде у вуличці праворуч, приблизно в 100 метрах) славиться шедеврами художнього мистецтва місцевих майстрів. Крім усього іншого тут багато картин і гравюр з мальовничими краєвидами Львова, прикрас ручної роботи з бісеру, шкіри, срібла, дерева.

Заклади Львова: де поїсти з емоцією

Бути у Львові, столиці української колоритної гуцульської кухні, і харчуватися фаст-фудом – просто блюзнірство. Не побувати в жодному з ресторанів високого кулінарного мистецтва, наче з’їсти лимон без цукру, еклер без начинки, солянку без м’яса. Тобто ви позбавляєте себе найсмачнішої, насиченої і феєричної трапези. І повірте, ми зупинилися на одних з найбільш колоритних гастро-закладів (але насправді, ресторанів і кафе, куди варто сходити, набагато більше).

Мережа ресторанів «!FEST»

Цілий холдинг емоцій. У рестораторів стільки креативу, що було просто неможливо вмістити всі оригінальні концепції та ідеї в одному закладі. Всі ідейно різні, але однаково привітні та цікаві. Будете в одному з них, неодмінно скуштуйте фірмові львівські наливки.

Мережа «!Fest» налічує більше двох десятків закладів, серед яких:

«Криївка»

Найвідвідуваніший заклад Європи. 1 мільйон візитів за рік. Останнє підпільне укриття воїнів Української повстанської армії (УПА), яке збереглося з часів Другої світової.

«Все життя – боротьба» … За щастя, за правду і чесність, справедливість, смачний обід та заслужений відпочинок 🙂 – якось так. При вході в «Криївку» вас запитають пароль- «гасло», щоб переконатися, що ви свій. Нагадуємо пароль: впевнено промовляйте «Слава Україні», вам відповідатимуть «Героям слава!» і дадуть покуштувати чарочку фірмової львівської медовухи.

Реберня «Під арсеналом» (вул. Підвальна, 5)

Бюджетний заклад за цінами, але ні в якому разі не за смаковими якостями, різноманітністю страв і колоритністю атмосфери. Реберця, нежирні м’ясні страви – «візитна картка в медовому соусі з ароматом грилю».  

Манери та стиль закладу – їсти руками смачніше, і приходити без краватки. У закладі завжди людно. За день може бути більше тисячі гостей. Тому забронювати столик можна тільки на місці – приходьте, «займайте» чергу на дошці при вході і чекайте. Вам намагатимуться знайти вільний столик найближчим часом. Очікування може зайняти від 10 хвилин до півгодини. Ресторан працює щодня з 12:00.

«Мазох-кафе»

По стопах і світогляду австрійського письменника Леопольда Захера-Мазоха, якого вважають «батьком» мазохізму. Трапеза з перчинкою – тут завжди гаряче, а нескромні видовища розпалюють апетит (у всіх сенсах :)).

Кафе «Mazox» у Львові – пікантно, в стилі садо-мазо :).
Кафе «Mazox» у Львові – пікантно, в стилі садо-мазо :).

Біля входу стоїть статуя, яка так і «напрошується» щось їй потерти :), за що вас, власне, офіціантки відшмагають батогами. Відверта ідея ресторану підігрівається антуражними декораціями, аксесуарами бдсм (наручники, батоги) і стравами пікантних форм з тонким натяком на ненудне продовження вечора 🙂

Бичачі яйця під соусом з каперсів в кафе «Мазох».
Бичачі яйця під соусом з каперсів в кафе «Мазох».

«Масонська ложа»

Найдорожча ресторація Галичини. Вхід в ресторан приведе вас в … звичайну львівську квартиру, де вас зустріне місцевий житель в халатику і поцікавиться метою вашого візиту :). Але не будемо розкривати всі секрети. Якщо ви пройшли «міні-квест» на вході, далі вас чекає «дотик» розкоші: оксамит, кришталь, свічки, картини знаменитих масонів на стінах, дуже незвичайна вбиральня.

Зверніть увагу на божевільні ціни в меню, але нехай вас даний факт не лякає. У ньому теж є крапля гумору. Головне, знати «лайфхак» для туристів: у будь-якому закладі мережі «!Fest» попросіть мережеву картку клієнта, отримайте по ній знижку 50% в «Масонської ложі» і насолоджуйтеся трапезою в атмосфері пишного, багатого антуражу.

«Під золотою Розою» – ресторан без цін

Галицька жидівська кнайпа (кафе) «Під золотою Розою» – справжній єврейський заклад, де подають «настойку на пейсах єврея» і вітають торг. Розповівши анекдот або заспівавши пісню, ви зможете не тільки підняти настрій собі і публіці, але і отримати приємну знижку.

Домашній затишок і тепло традиційного єврейського будинку. І не забудьте помити руки в тазику перед трапезою, а при розрахунку торгуватися :).
Домашній затишок і тепло традиційного єврейського будинку. І не забудьте помити руки в тазику перед трапезою, а при розрахунку торгуватися :).

Львівська копальня кави – місце народження «Львівської кави»

Львів і кава – поняття нероздільні. Хто хоч раз побував в просякнутому культурою місті, без «пригоршні кави» не повертався. «Що дивного в черговий кав’ярні, які відкриті тут на кожному кроці?», – запитаєте ви.

А якщо ми відкриємо вам місце, де можна побачити, як «добувають» і готують найароматнішу та найсмачнішу каву у Львові?

Спускайтесь в підземелля! Якщо варити, то свіжий, якщо пити, то кращий, якщо в хорошій компанії, то під колоритні пісні українських бендів.

Вхід до «Копальні кави».
Вхід до «Копальні кави».

«Львівська копальня кави» на площі Ринок – стилізована копальня-музей під землею, де народжується істинна кава. До копальні веде прохід через залу зі столиками, а біля входу стоїть український шляхтич, віденський купець, власник однієї з перших віденських кав’ярень, сам Юрій Кульчицький (статуя, зрозуміло :)).

Внизу – напівтемрява, але виразно відчувається яскраво виражений кавовий аромат. Стіни вимощені кавовими зернами, але це не декор. Таким оригінальним способом добувається і зберігається справжня кава. Тут же – мішки з уже зібраними «урожаєм», кирка, імпровізовані траншеї, вагонетка … Загалом все, щоб ви відчули себе справжнім копачем «корисних ягід».

Зерна обсмажують прямо при вас, ненав’язливо залучаючи в мистецтво його приготування. Видовищно, цікаво, пізнавально і …. неймовірно смачно.

У «Львівській копальні кави» можна спробувати більше 30 різних напоїв: «Ранковий», «Вечірній», «На добраніч» або «Коли йде дощ», «Бандерівський» і багато інших. А хочете – прямо на місці купуйте фантазійні купажі і радуйте вдома себе та рідних заварною кавою зі Львова.

«Львівські пляцки»

Перша міська пекарня сирників і штруделів, де найславетніші і найпопулярніші серед львів’ян «смаколики» готують за найкращими рецептами місцевих «газдинь». Сюди приводить аромат, а серце гріють найсмачніші спогади.

Штрудель з вишнею від пекарні «Львівські пляцки».
Штрудель з вишнею від пекарні «Львівські пляцки».

Народжена у Львові пекарня «Львівські пляцки» «розрослася» по Україні. Це приклад того, якою має бути ідеальна випічка на смак.

«П’яна вишня»

Мекка смачних наливок, як ви вже зрозуміли. Фірмова – вишнева.

Великий вибір фірмових львівських наливок на будь-який смак.
Великий вибір фірмових львівських наливок на будь-який смак.

«Пошта на Друкарській»

Ресторан-музей, який «втамовує голод» під ностальгію за дзвінками з телефонних будок і телеграм по «5 копійок».

Хочете перекусити в антуражній атмосфері поштових відправлень і одночасно отримати порцію цікавої історії? Тоді «Пошта на Друкарській» чекає вас.

Музей-ресторан «Сало» – трапеза з прошарком культури

Що за Україна без сала? Виявляється українська традиційна страва може бути не тільки смачною і корисною, а й оригінальною. Modern Art Museum «Сало» у Львові – перший у світі ресторан-музей зі своєрідним символом іронії над гламуром і нав’язливою пафосною модою.

«Сало – як вид мистецтва». Те, що до душі багатьом українцям, в чому проявляється їх гостинність, душевна простота та цінність «смачно попоїсти» в кращих українських традиціях.

Концептуальний львівський музей-ресторан «Сало» – унікальний арт-проект, в ідеї якого кухня ідеально поєднується з мистецтвом сучасних талановитих художників, акустичними концертами відомих музикантів і колективів, авторськими сувенірами і суспільством сучасних людей.

Привабливий експонат при вході – велике серце з сала. Тут вам по-справжньому раді!

Чим підкріпитися? Оригінальна арт кухня налічує понад 35-ти видів сала, страви, прикрашені забавними фігурками з сала («Губи Монро», «Ніс Гоголя», «Груди Венери», «Вухо Ван Гога», «Руки Че Гевари» і більш пікантними органами тіла :)), сало-суші і сало-роли, сало в шоколаді на десерт 🙂 і 40 видів горілки. Гуляти так гуляти!

Десерт із сала в арт-ресторані «Сало» у Львові.
Десерт із сала в арт-ресторані «Сало» у Львові.

Цікаво, як виходять такі фігурки? Сало привозять в музей-ресторан раз на тиждень. Частина йде в основне меню, а частину – перемелюють і нарізають слайсами для майбутніх скульптур. Перероблений сало-фарш розкладають по силіконовим формам і заморожують в морозильній шок-камері при температурі -40С. Кожна страва прикрашається скульптурою безпосередньо перед подачею на стіл.

Де зупинитися у Львові

Центр – частина міста, де ви точно не залишитеся без ночівлі. Тут багато готелів від бюджетного до люкс класу, доступна подобова оренда квартир та апартаментів.

З кращого:

Хороші і недорогі:

Подивитись більше доступних авріантів

2 коментарів
  • Александр

    Были во Львове, очень круто, огромное спасибо за статью!!)) Всё очень понравилось, впечатлений осталось море, действительно чувствуется европейский город)) К стати, видели даже самый настоящий снег)) не смотря на то что сам Львов был безснежный)) рядом есть такая база как “Їжак Парк”, там на больших снежных горках на таких таблетках резиновых катаются, всем советую, семья довольна осталась!!)))

  • Ольчик

    наливки со Львова – это любовь…)

Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубліковано. Обов'язкові поля відмічено *