Як позбутися целюліту: обов’язкові процедури і здоровий підхід

Як позбутися целюліту: обов'язкові процедури і здоровий підхід

Найпоширеніша ідея фікс у жінок стосовно їх зовнішнього вигляду – позбутися целюліту, і бажано зробити це швидко і назавжди 🙄 Та не забувайте, що целюліт є вторинною ознакою жіночої статі (він проявляється у 95-98% дівчат), тому повністю зникнути не може. Навіть не вірте, якщо хтось каже, що одна якась вправа чи певний фрукт перед сном позбавить вас целюліту. Але й не спішіть засмучуватись – існують певні підходи і методи, які допоможуть суттєво зменшити прояви целюліту і зробити шкіру пружною і еластичною. В комплексі вони дають дуже гарний результат. 

З нашого огляду ви дізнаєтесь що таке целюліт, які причини його виникнення, як він проявляється і що робити, щоб його прибрати, а також знайдете знижки на спорт, косметологію і дієтологію – ті заходи, які допоможуть пришвидшити результат.

Акції
До 5 сеансів антицелюлітного масажу
Київ, Академіка Палладіна проспект, 18/30
-46%
1500 грн
999.0 грн
До 5 сеансів антицелюлітного масажу в «Air Touch»
Київ, В'ячеслава Чорновола вулиця, 30
-46%
1500 грн
999.0 грн
Показати всі
62 акцій

Читайте в нашому огляді:

Що таке целюліт

Целюліт (ліподистрофія, або як часто його називають у повсякденному житті «апельсинова кірка») – це патологічний стан шкіри, який виникає у результаті структурних змін підшкірної жирової клітковини (гіподерми), її запалення. Але при цьому целюліт не є хворобою, а скоріше косметичним дефектом.

Чому виникає целюліт
Чому виникає целюліт

Якщо говорити простими словами, то «апельсинова кірка» утворюється за наступним принципом. При неправильному харчуванні та стилю життя жирові клітини (адипоцити), з яких складається гіподерма, починають накопичуватись і розбухати. У той час, колагенові волокна, які їх перетинають і не мають здібності розтягуватися, як резинка, виступають такими собі затискачами. Разом з цим спостерігається порушення іннервації (чутливості), кровопостачання, лімфострумування, з’являється той самий неестетичний дефект – бугристість, пухкість, дряблість, ямковитість шкіри. 

Така особливість зустрічається переважно у жінок білої раси, і ніколи – у чоловіків, вони генетично не схильні до такої проблеми. 

Найприкріше, що целюліт може з’явитися в будь-якому віці, на будь-якій фігурі. Запалення підшкірно-жирової клітковини трапляється як у підлітків в період статевого дозрівання, так і у зрілих жінок; як у худеньких, так і пишнотілих красунь.

Залежно від стадії целюліту, косметичний дефект шкіри проявляється по-різному – від легкої непомітної, але відчутної набряклості до явно вираженої «апельсинової шкірки», горбків і дряблості. Проявляється целюліт на тих ділянках тіла, які, в силу особливостей жіночої конституції, найбільше схильні до накопичення надлишків жиру: на сідницях, стегнах, животі, ногах; рідше – на боках і руках.

💡Якщо апельсинова кірка помітна при стисканні шкіри рукою, то це є нормою, а якщо целюліт помітний стоячи, сидячи або лежачи без будь-якого здавлювання – з ним потрібно боротися, якщо ви відчуваєте у цьому потребу.

Чому з’являється «апельсинова шкірка»

Якщо вік і статура ні при чому, то від чого тоді виникає целюліт? Наведемо найпоширеніші причини патології: 

 • Гормональний фон і його коливання. Найкритичніші періоди у жіночої статі – це вагітність, лактація, ранні періоди клімаксу, настання менопаузи, підлітковий вік. 
 • Спадкова схильність.
 • Малорухливий спосіб життя.
 • Неправильне харчування.
 • Збої в метаболізмі (обміні речовин). 

Тож судячи з певних причин, зрозуміло, що навіть в домашніх умовах можна прибрати целюліт – як мінімум харчуванням, спортом і дбайливим ставленням до здоров’я. Далі ми розповімо про найефективніші вправи, режими харчування, домашні техніки і салонні косметичні процедури, які допоможуть швидко привести шкіру в порядок 👇

Читайте також:
✔️Початок клімаксу – його симптоми і вплив на організм
✔️Аналізи на гормони – які, коли і як правильно здавати

Стадії целюліту і як він виглядає

Ті, хто хоче вдома швидко і назавжди позбутися целюліту, повинні засвоїти кілька аксіом. Перша – що раніше ви почнете боротися з целюлітом на ранніх стадіях, то більше шансів його подолати. Друга – чим комплексніший підхід, тим ефективніше і швидше настає результат. 

А тепер уважно оцініть свої проблемні зони, ті місця, де жирок любить накопичуватися – на стегнах, сідницях, животі. Це дасть розуміння, яким шляхом рухатися далі і скільки приблизно часу займе позбавлення від целюліту. 

Перша стадія: «м’який» жировий целюліт 

Стан шкірного покриву візуально практично не погіршується. Шкіра як і раніше рівна, хоч і менш пружна. Горбки помітні тільки при стисканні м’яких тканин. Через застій міжклітинної рідини (лімфи) відзначається невелика набряклість і припухлість в області сідниць і стегон. Це часто відбувається в результаті порушеного кровообігу, сповільненого виведення з організму токсинів і продуктів метаболізму, недостатнього харчування та насичення клітин киснем. 

М'якого целюліту позбутися найпростіше
М’якого целюліту позбутися найпростіше

На початковому етапі досить переглянути і збалансувати раціон, перестати нервувати і в домашніх умовах періодично робити курс нескладних косметичних процедур. 

Якщо не хочете залишати целюліту жодного шансу ;), рекомендуємо з метою профілактики, 1-2 рази на рік проходити курс коригувальних антицелюлітних процедур в салоні – економія з Покупоном до 80%.

Друга стадія: набрякла «апельсинова шкірка»

Мінливий гормональний фон, надмірна вага, малорухливий спосіб життя, в тому числі сидяча робота, – все це негативно позначається на стані судин. Стінки капілярів стають слабкими, тонкими і легко проникними, погіршується кровообіг, порушується ліполіз (процес розпаду жирів і їх перетворення в калорії). Рідина легко проникає в тканини, заповнює жирові клітини, застоюється в міжклітинному просторі і викликає набряк. Гіпертрофовані (збільшені в об’ємі, набряклі) жирові клітини здавлюють судини ще більше, ускладнюючи кровообіг і лімфотік. Таке замкнуте коло запускає стрімкий розвиток набрякового целюліту.

При натисканні на набряклу шкіру залишається вм’ятина, яка вирівнюється значно повільніше, ніж на здоровій. А при напруженні м’язів або защипуванні шкіри в складку видно підшкірно-жирові нерівності і бугристості.

На даному етапі проблема вирішується так само правильним харчуванням, обгортаннями і масажем в комплексі з банними процедурами.

Третя стадія: «жорсткий» фіброзний целюліт

Крім естетичного дефекту, жорсткий целюліт ще й болісний. Найчастіше це стадія запущеного захворювання, з яким ви маєте справу вже не перший рік, але безуспішно. Проблема не просто спотворює ноги (як правило саме нижня частина тіла є проблемною зоною), а й істотно знижує якість життя. 

Целюліт, який видно неозброєним оком, вимагає більш тривалого і комплексного підходу
Целюліт, який видно неозброєним оком, вимагає більш тривалого і комплексного підходу

Через масивне і глибоке ураження тканин серйозно порушується кровообіг, шкіра стає холодною та іноді набуває синюшного відтінку. М’язова тканина майже повністю атрофується. 

Легкий, ледь помітний целюліт 1-ої стадії може вважатися варіантом норми і його легше підкоригувати не виходячи з дому. Випадки запущеного целюліту вимагають більш радикальних змін в образі життя і заходів, часто з проходженням курсу апаратного масажу і позбавленням хірургічним шляхом.

Що робити, щоб позбутися целюліту

Зробіть харчову паузу

Головна функція жирової тканини – накопичення і збереження жиру. Підшкірна жирова клітковина служить організму своєрідним енергетичним депо: при посиленому вживанні їжі кількість жиру в клітинах збільшується, а при голодуванні – зменшується. Тож якщо ви не будете вживати їжу протягом певного часу, жир потроху почне танути. 

Такий підхід ще називається лікувальним голодуванням, але процеси жирозжигання запускаються не раніше, ніж на 4-5 день паузи: відбувається розконсервація стратегічних запасів жиру і організм перемикається на жирове харчування. Такий підхід вимагає попереднього контролю показників здоров’я і консультації як мінімум сімейного лікаря або дієтолога. Адже головне правило при схудненні та у боротьбі проти целюліту – не нашкодити собі.

Акції
Обстеження у терапевта з ЕКГ у «Pharmaclinic»
Київ, Бастіонна вулиця, 2/1
-40%
420 грн
249.0 грн
Невропатолог або терапевт у клініці «Медпроф»
Київ, Вишгородська вулиця, 31
-57%
500 грн
239.0 грн
Показати всі
12 акцій

Дотримуйтесь правильного харчування

Правильне харчування – найкращий підхід до споживання їжі, який дозволяє досягти і підтримувати результат у довготривалій перспективі.

Буде добре, якщо 70-90% вашого раціону складатимуть корисні для здоров’я продукти. Це:

 • обов’язково фрукти та овочі;
 • вуглеводи – каші, цільнозернові хлібці, цільнозерновий рис, паста з твердих сортів пшениці;
 • білки у вигляді нежирного м’яса (здебільшого птиці), риби, кисломолочні і соєві продукти, бобові, сир;
 • збалансоване вживання насичених і ненасичених жирів у невеликій кількості – горішки, авокадо, олія класу extra virgin або flaxseed;
 • вода – звичайна, без газу, в розрахунку по 30 мл на кожен кілограм ваги тіла і додатково 0,5 літрів у дні жироспалювальних тренувань;
 • обмежте цукри;
 • дозоване вживання або за можливості повна відмова від алкоголю;
 • виключити рафіновані (дуже перероблені) продукти.
Дотримуйтесь правильного харчування, щоб позбутися целюліту

Якщо вам складно підібрати правильні продукти і скласти корисне меню, зверніться по допомогу до дієтологів і коучів здорового образу життя – на Покупоні діють знижки до 70% на дієтологію і програми харчування онлайн. 

Читайте також:
✔️Головні принципи правильного харчування
✔️Детокс дієта – чистка організму з ефектом схуднення
✔️Інтервальне голодування – як підготуватися і правильно вийти з режиму

Позбудьтеся або мінімізуйте шкідливі звички

Така порада стосується зокрема цигарок, адже паління знижує рівень вітаміну С, який є необхідним елементом для здорової еластичності шкіри. 

Також візьміть до уваги, що алкогольні напої створюють підвищене навантаження на організм. Відбувається порушення розподілу рідини всередині і з’являються набряки.

Косметичні процедури для покращення стану шкіри

Окрім харчування, яке діє зсередини, боротися з целюлітом допомагають різні фізіотерапевтичні та косметичні процедури. Деякі з ним можна робити вдома самому, а деякі – лише в салоні, як наприклад, апаратні антицелюлітні процедури.

До найбільш ефективних апаратних методик, що ефективно борються з целюлітом, належать:

 • Вакуумно-роликовий масаж, зокрема LPG та Starvac. Цей вид масажу проводиться за однаковим принципом: вакуумна насадка засмоктує шкіру, а ролики її механічно розминають. Під впливом тиску розширюються венозні та лімфатичні судини. Шкірні складки рухаються масажними лініями, в результаті чого зайва рідина і токсини, звільняючи міжклітинний простір, просуваються до лімфатичних вузлів, а потім виводяться природним чином. Така потужна стимуляція активізує процес ліполізу – розщеплення жирів. Шкіра набуває тонусу, зникають зайві кілограми та целюліт. Для Lpg знадобиться також спеціальний костюм, з яким процедура відчувається більш делікатно. Як правило за 3-4 сеанси є позитивний ефект до і після. Як і будь-які косметологічні маніпуляції, пов’язані з механічним впливом на тканини і запуском біохімічних процесів, вакуумно-роликові масажі варто з обережністю проводити при вагітності і варикозі, після консультації професійного косметолога або лікаря.
Вакуумно-роликовий масаж допоможе у борьбі з целюлітом
Акції
До 10 сеансів антицелюлітного масажу в «Ідеал»
Софіївська Борщагівка (Київська область), вул. Боголюбова, 30
-66%
500 грн
279.0 грн
До 3 сеансів вакуумного масажу в «Татуаль»
Бровари, вул. Симоненка, 117
-55%
800 грн
399.0 грн
Показати всі
14 акцій
 • Ендосфера – допоможе не тільки позбутися целюліту і підтягнути шкіру, а й удосконалити контури тіла в максимально стислі терміни. Навіть без вправ, але з правильним харчуванням. За рахунок інтенсивності масажу, вібрації і компресії, дія ендосфера-терапії прирівнюється до активних фізичних навантажень. Навіть 1 сеанс дає миттєвий результат. 
Ендосфера – ефективний метод позбавлення від целюліту
Акції
Знижка на ендосфера-терапію тіла в «Body Like»
Київ, Щекавицька вулиця, 30/39
-50%
4800 грн
469.0 грн
Знижка на ендосферу-терапію всього тіла
Київ, Юлії Зданівської вулиця, 60/5
-22%
1800 грн
159 грн
Показати всі
2 акцій
 • Кріоліполіз – метод, при якому целюліт руйнується за рахунок апоптозу, загибелі і розщепленні жирової клітини під впливом низьких температур. Оптимальний курс 3-4 сеанси протягом 6 тижнів, результат буде помітний вже за місяць. Підійде тим, у кого жирова складка має 2,5 і більше см (щоб вакуумна насадка могла її захопити). 1 день після процедури потрібно утриматися від фізичних навантажень. Ідеально працює у поєднанні з Endospheres Therapy. Протипоказаннями до кріоліполізу є вагітність, лактація, діабет, аномальна реакція на холод, дерматити, онко, захворювання нирок, печінки, аутоімунної системи.
Кріоліполіз – метод позбавлення від целюліту
Акції
До 5 сеансів кріоліполізу тіла в «Естетика»
Київ, Тургенєвська вулиця, 52-58
-55%
950 грн
699.0 грн
До 3 сеансів кріоліполізу тіла в «Body Like»
Київ, Щекавицька вулиця, 30/39
-70%
1700 грн
679.0 грн
Показати всі
7 акцій
 • Кавітація – один із способів безопераційної ліпосакції ультразвуком, який допомагає усунути целюліт швидко, але без важких наслідків і реабілітації як при хірургічному втручанні. Під дією ультразвукових хвиль низьких частот в жирових клітинах утворюються кавітаційні бульбашки, які витісняють молекули ліпідів. Останні в свою чергу трансформуються і, потрапляючи в лімфу, виводяться з організму (близько 90%). Тривалість курсу залежить від стану шкіри і ступеня наявного целюліту, але з Покупон вартість навіть 10-ти сеансів буде бюджетною – від 600-750 грн на одну проблемну зону. Користуйтесь знижками і досягайте тіла своєї мрії 😊
Кавітація – один із способів безопераційної ліпосакції ультразвуком, який допомагає усунути целюліт швидко
Акції
Кавітація у «Beauty-room by Dr.Dr. Ishchenko»
Київ, Євгена Сверстюка вулиця, 6
-85%
1200 грн
479.0 грн
До 10 сеансів кавітації в кабінеті «Ma-Belle»
Київ, Героїв Дніпра вулиця, 20А
-75%
1200 грн
599.0 грн
Показати всі
12 акцій
Акції
До 5 сеансів антицелюлітного масажу
Київ, Академіка Палладіна проспект, 18/30
-46%
1500 грн
999.0 грн
До 5 сеансів антицелюлітного масажу в «Air Touch»
Київ, В'ячеслава Чорновола вулиця, 30
-46%
1500 грн
999.0 грн
Показати всі
62 акцій

Читайте більше цікавих статей:
✔️LPG масаж – про результати і техніку
✔️Ендосфера – що це таке і як працює
✔️Масажі для схуднення – який краще бореться з об’ємом і целюлітом

У свою домашню програму боротьби проти целюліту корисно додати також такі косметичні маніпуляції:

 • Баночний масаж. До цього виду масажу вдаються найчастіше, щоб прибрати целюліт в домашніх умовах. Для цього вам знадобиться вакуумна силіконова банка, яку можна придбати в будь-якій аптеці або косметичному інтернет-магазині. За рахунок подразнення шкірних рецепторів покращується периферична церкуляція крові, лімфи і міжклітинної рідини, усуваються застійні явища, підсилюється обмін речовин, підвищується тонус та еластичність шкірного покриву. Банковий масаж робиться круговими, зигзагоподібними та прямолінійними рухами, оминаючи внутрішню частину стегон. Для помітного антицелюлітного ефекту домашні масажі потрібно робити, як правило, курсом, впродовж місяця. При купівлі домашнього засобу для боротьби з целюлітом уважно читайте інструкцію, адже для кожного метода існують свої протипоказання.
 • Лімфодренаж сухою щіткою. Ще один маст хев засіб для дому, якщо хочеш прибрати целюліт, – щітка для сухого масажу. Масажувати потрібно завжди знизу вгору по всій площині ноги – спочатку передній, потім задній. Для зручності обробляйте кожну зону окремо: стопи, передню і задню поверхні гомілки (від щиколотки до колін), передні і задні поверхні стегон, сідниці. Кожній ділянці потрібно приділяти 30 секунд і поступово нарощувати до 1 хвилини. Звичайний масаж сухою щіткою проводиться поступальними рухами, сідниці можна масажувати круговими. Ідеальний час – ранок або вечір, 1 раз в тиждень, або частіше короткотривалими сеансами. Проблемні зони у жінок, як от над колінами або вушка на стегнах, можна домасажувати після звичайного масажу, або присвятити їм окремий день і пропрацювати тільки ці зони.
 • Антицелюлітні обгортання. В домашніх умовах зазвичай використовують різні антицелюлітні креми мас маркету, в салонах – професійні засоби з комплексом процедур для більш швидкого позбавлення від целюліту. 
 • Скрабування – раз на 3 дні. У магазинах можна побачити різні антицелюлітні скраби – цукровий, кавовий, апельсиновий тощо. Насправді, суттєвої різниці немає, але краще підійдуть засоби середньої жорсткості (для більш інтенсивного місцевого припливу крові і лімфи до шкіри з тканин. Зверніть увагу, що розігріваючі скраби,типу перцевого або імбирного, не можна використовувати при варикозі. 
 • Щоденний контрастний душ. Чергування гарячої та холодної води підвищує тонус судин і покращує кровообіг, за рахунок чого відбувається більш активне розщеплення підшкірного жирового прошарку.
 • Зволоження шкіри. Щоразу після душу зволожуйте тіло улюбленим кремом, косметичним молочком або вершками.
 • Тонізуючі ванни з морською сіллю, екстрактами водоростей і ефірними оліями цитрусових, лаванди, ялівцю або сандалу здатні повернути шкірі пружність і привабливий вигляд. У комплексі дані інгредієнти позитивно впливають на обмінні процеси в шкірі і підшкірному шарі, завдяки чому її зовнішній вигляд значно поліпшується.  
Процедури проти целюліту в домашніх умовах
Акції
До 7 сеансів пресотерапії у Апаратна косметологія
Київ, Левка Мацієвича вулиця, 24/1
-75%
1050 грн
399.0 грн
Пресотерапія у «Beauty-room by Dr.Ishchenko»
Київ, Євгена Сверстюка вулиця, 6
-64%
750 грн
449.0 грн
Показати всі
52 акцій

Читайте також:
✔️Все про лімфодренажний масаж
✔️Косметичні обгортання для схуднення

Займайтеся фізичною активністю

Фізичні вправи – важлива складова комплексної програми боротьби проти целюліту в домашніх умовах. Без них вкрай складно позбутися цієї «п’явки з апельсиновою шкіркою». Крім поліпшення мікроциркуляції та обміну речовин, вправи приводять шкіру і м’язи в тонус.

Фізична активність допомогає позбавитися целюліту

Оскільки відтік лімфи йде знизу (від стоп) вгору, то вдома цілком реально виконувати серію простих нескладних вправ, які допоможуть швидше прибрати целюліт:

 • Прокатування масажного ролика (або м’ячика) стопою по підлозі. До 1 хвилини на кожну ногу достатньо, щоб запустити відтік лімфи. Головне, щоб поверхня була не гладкою, а пупирчатою. Експерти рекомендують виконувати вранці або перед будь-яким основним тренуванням.
 • Лімфодренажні стрибки – легкі стрибки на подушечках стоп. Ця вправа відмінно включає відтік лімфи і поліпшує мікроциркуляцію, тому ідеально виконувати вранці після пробудження і протягом дня через кожну годину. 1 підхід – 100 стрибочків.
 • Розтяжка задньої поверхні гомілки. Вправу важливо виконувати протягом дня, особливо якщо ви довго перебуваєте в сидячому положенні, щоб лімфа не застоювалася в критичній зоні – під колінами. Станьте рівно, зробіть крок ногою вперед на п’яту, натягнувши носок на себе. Нахиліться корпусом вперед, поклавши руки на ноги вище колін, і затримайтеся в положенні приблизно на 30-40 секунд до настання приємного розслаблення. Повторіть по черзі на обидві ноги.
 • Перекати стопи стоячи з рівними ногами. Поставте ноги на ширині плечей (носки  дивляться чітко прямо), зігніть корпус перпендикулярно підлозі, руками упріться над колінами і починайте переносити вагу то на подушечки ступней, то на п’яти. За допомогою цієї вправи добре протягаються ікри ніг, біцепс стегна, підколінна ямка. 

Рухливість – головний ворог жирових відкладень, отже за допомогою спорту можна позбутися целюліту.

До цієї бази додайте будь-який вид активності, який вам до душі: стретчинг, пілатес, плавання, аквааеробіку, танці, йогу, їзду на велосипеді, біг, скандинавську ходьбу, щоденні прогулянки… Щоб запустити процес спалювання жиру в жіночому організмі, тренування повинно бути в міру інтенсивним протягом 30-50 хвилин. Можете займатися в тренажерному залі з невеликими вагами, на групових заняттях, інтервальними тренуваннями з еспандерами, фітболами -– будь-яким видом спорту, але без надриву і важких ваг. 

Акції
До 12 занять фітнесом в студії «GlamShape»
Київ, Братиславська вулиця, 14Б
-49%
790 грн
399.0 грн
До 16 занять фітнесом та стретчингом у «FitMotion»
Київ, Срібнокільська вулиця, 12
-50%
550 грн
319.0 грн
Показати всі
37 акцій

Під час тренувань важливо зберігати пульс в нормі, оскільки він впливає на мікроциркуляцію крові: при однотипних кардіо навантаженнях для жінок – 120-150 ударів за хвилину; при інтервальних – до 110 ударів / хв і на етапі заминки – нижче 110 ударів за хвилину.

Дивіться на відео один з комплексів вправ для позбавлення від целюліту в домашніх умовах – всього по 10 хвилин двічі на тиждень

Читайте також:
✔️Як правильно бігати – ази для початківців
✔️Ефективні вправи для схуднення
✔️Йога для новачків – як почати займатися

Намагайтесь менше стресувати

Адже щоразу при стресі збільшується гормон кортизолу, що призводить до накопичення жирової тканини і прогресуванню целюліта. Знімати стрес можна будь-яким заняттям, яке приносить вам задоволення, а також банальним відпочинком.

Акції
Виграй романтичний відпочинок на Різдво у Мигові
Мигове (Чернівецька область), Буковинська вулиця, 178
-0%
0 грн
20 грн
Виграй зимовий SPA відпочинок у Буковелі на Різдво
Поляниця (Івано-Франківська область), Вишня урочище, 338
-0%
0 грн
20 грн
Показати всі
165 акцій

Антицелюлітна профилактика

Питання, чи можна позбутися целюліту повністю і назавжди, хвилює багатьох дівчат і жінок. Але враховуючи особливості жіночої конституції та схильність до утворення ліподистрофії, єдиний спосіб перемогти целюліт – це впровадити рекомендації щодо правильного харчування, спорту та догляду за шкірою у своє життя на постійній основі.

Відсутність целюліту – це щасливий квиток в генетичній лотереї, або результат певного стилю життя.

Мало сісти на тимчасову дієту та пройти одноразовий курс масажу. Це має стати вашою новою корисною звичкою. Тільки так можна розпрощатися з целюлітом та попередити його повторну появу.

А у вас є целюліт? Діліться в коментарях, що вже робили і які методи хочете спробувати, щоб усунути косметичний дефект?

Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубліковано. Обов'язкові поля відмічено *