Як вибрати сімейного лікаря та укласти декларацію – корисні поради
![Як вибрати сімейного лікаря та укласти декларацію – корисні поради](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2019/08/yak-vubratu_simeunogolikarya_golovna.jpg)
Здоров’я нам дається одне на все життя, а тому ставитись до нього потрібно відповідально. І не останню роль у цьому відіграє вибір сімейного лікаря, який допоможе стежити за станом здоров’я і вчасно направляти до профільних фахівців.
Українську медичну реформу було розпочато ще у 2017 році. Тепер ви не зобов’язані ходити до терапевта, за яким закріплені за пропискою, а можете вибрати лікаря самостійно – там, де вам зручно, і того, що подобається. BlogPokuponTeam розповість, як правильно вибрати сімейного лікаря та укласти договір на обслуговування.
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/reload.png)
30 акцій
Навіщо укладати декларацію з лікарем
Почнемо із того, що підписувати декларацію необов’язково. Ви можете відвідувати терапевта і без цього документа, але в такому разі вам доведеться платити навіть у державній поліклініці. Тобто, щоб виписати пігулки від ГРВІ чи поставити штампік у лікарняному від дільничного терапевта, доведеться віддати невеликі, але гроші.
З 2020 року медицина стала безкоштовною лише для осіб, які не досягли 16 років, людей з невиліковними захворюваннями, в екстрених випадках, під час пологів та медичної реабілітації.
Щоб як і раніше ходити в державні поліклініки та амбулаторії безкоштовно, вам необхідно укласти договір із сімейним лікарем. Також держава надає вигідну страхову програму E-liki. Вона покриває витрати на певні групи ліків, виписані сімейним лікарем через електронний рецепт. Для укладання страхового полісу E-liki необхідно мати декларацію із сімейним лікарем з державної клініки та укласти страховий договір у ПриватБанку (приватні клініки у програмі не беруть участь).
Якщо ж ви хочете обстежуватись у приватних клініках, але при цьому не платити захмарні суми – можна оформити медичну страховку здоров’я. Для цього вам знадобиться тільки паспорт та РНОКПП (ІПН). Крім цього, якщо вам потрібно здати лабораторні аналізи, які не роблять безкоштовно в поліклініці, або пройти апаратну діагностику, за відсутності медичного страхування, ви можете користуватися знижками Покупона на медичні послуги.
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/vector.png)
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/reload.png)
75 акцій
Медицина по декларації – переваги та перелік послуг
![Тепер ви самі маєте право вибирати лікаря](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2023/05/simeinui_likar.jpg)
Основні плюси підписання декларації з лікарем:
- Ви можете обрати лікаря самостійно і в лікарні, де вам зручно. Тобто ви абсолютно не прив’язані до прописки і можете укладати договір в будь-якій клініці, що сподобалася.
- Після укладання декларації ви отримуєте безкоштовні консультації лікаря, діагностику (щоправда, на цей вид послуг стоїть чимала черга пацієнтів – на кілька місяців, а то й на рік уперед), направлення до профільних лікарів (докладний список дивіться нижче).
- У вас з’явиться можливість записуватись до лікаря на певний час через онлайн-систему helsi.me (хелсі мі).
- Сімейний лікар зацікавлений у кожному пацієнті, тому що отримує гроші безпосередньо за те, що вас обслуговує. Отже робить це якісно.
- Декларація підписується безстроково, її не потрібно переукладати знову. Тільки в тому випадку, якщо ви самі захочете переукласти договір з іншим терапевтом, педіатром або сімейним лікарем.
Перелік безкоштовних послуг після укладення договору з лікарем:
- Консультації лікаря.
- Діагностика та лікування.
- Невідкладна допомога.
- Виклик лікаря додому.
- Планова вакцинація (за наявності безкоштовної вакцини у медичній установі).
- Профілактичні огляди.
- Надання паліативної допомоги (спрямованої на покращення якості життя пацієнтів, які страждають невиліковними хворобами).
- Оформлення лікарняних листів, довідок, виписка паперових (у 2023 році їх дію продовжили на час воєнного стану) та електронних е-рецептів на ліки.
- Лабораторні дослідження.
Безкоштовні дослідження та аналізи по декларації:
- Загальний аналіз крові із лейкоцитарною формулою.
- Загальний аналіз сечі.
- Глюкоза крові.
- Загальний холестерин.
- Вимірювання артеріального тиску.
- Електрокардіограма.
- Вимірювання ваги, зросту, талії.
- Швидкий тест на вагітність.
- Швидкий тест на тропонін.
- Швидкі дослідження на ВІЛ, вірусні гепатити.
- Дерматоскопія.
- Отоскопія.
Більш розширені аналізи робляться платно, але щоб заощадити, можете скористатися знижками від Покупон.
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/vector.png)
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/reload.png)
99 акцій
Як вибрати лікаря, з яким укласти декларацію
![Головна сторінка Медичного порталу](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2023/05/med_portal-1024x429.png)
Щоб вибрати «правильного» лікаря, який підійде вам за веденням, концепцією лікування і буде поряд з домом, для початку:
- Погуглить, які лікарі укладають декларації на сайті «Електронне здоров’я». Вибравши пункт «Декларація з лікарем», перед вами відкриється повний список лікарів, потім виберіть місто, вулицю або необхідний район.
![Список лікарів амбулаторії](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2023/05/sousok-likariv-1024x467.png)
- Читайте відгуки. На даний момент сервіс запису до лікаря Helsi відображає тільки рейтинг, складений на основі відгуків, що залишилися в системі, але не самі відгуки пацієнтів. Запитайте у знайомих, друзів, родичів, чи є у них хороший перевірений лікар, якого вони можуть вам порекомендувати або перегляньте реальні відгуки про лікарів на Покупоні.
На що слід звернути увагу при виборі лікаря:
У відгуках:
- Загальне ставлення до пацієнтів.
- Компетентність.
- Підхід до призначення ліків та лікування в цілому.
У картці лікаря:
- Кваліфікація лікаря.
- Завантаженість.
- Можливість записатися до лікаря в максимально стислий термін.
- Чи приймає лікар у вихідні та святкові дні, чи надає онлайн консультації.
Ви можете обрати спільного сімейного лікаря для себе та діток, а можете укласти різні договори на обслуговування дитини у педіатра, а дорослих – у терапевта.
Не затягуйте із укладанням договору. Не дивлячись на те, що підписання декларації немає кінцевого терміну – програма діятиме доти, доки всі українці не будуть внесені до бази охорони здоров’я – лікарі можуть декларувати обмежену кількість пацієнтів: терапевт ㅡ 2000 людей, сімейні доктори ㅡ 1800 осіб, а педіатри ㅡ 900 пацієнтів. Ви просто можете не встигнути записатися до улюбленого лікаря вашої клініки, тому що у нього більше не залишиться місць.
![Тепер можна ходити до одного лікаря всією сім'єю](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2023/05/likar_dlya-simi.jpg)
Які документи потрібні для укладання договору
Дорослому для укладання договору знадобиться паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон, на який надходить код підтвердження про укладання декларації. Якщо у вас немає мобільного телефону, то до вашого договору додадуть скан-копії оригіналів документів.
Для договору обслуговування педіатра крім документів дорослого вам знадобиться свідоцтво про народження дитини.
Вся процедура підписання декларації з лікарем проходить в електронній чи очній формі (безпосередньо у кабінеті лікаря). Ваші дані вносять у систему, верифікують за допомогою СМС та роздруковують 2 готові договори, які підписуєте ви та ваш лікар (уважно перевіряйте коректність заповнених даних перед підписанням). Один екземпляр залишається у вас.
Укладання договору на обслуговування в державній клініці є абсолютно безкоштовним для всіх громадян України. Для переселенців немає потреби брати додаткові довідки про їх статус. Вам потрібно буде просто вказати адресу своєї реєстрації та проживання.
Відмовити в обслуговуванні лікар може лише на підставі того, що у нього набрано максимальну кількість пацієнтів чи клініка, де працює лікар, не підключена до електронної системи охорони здоров’я.
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/vector.png)
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/reload.png)
27 акцій
Де і як перевірити декларацію з лікарем
Після підписання один екземпляр декларації має бути у вас на руках у роздрукованому вигляді, але якщо так сталося, що ви його втратили – перевірити декларацію та дізнатися її номер можна в особистому кабінеті на порталах: Helsi (якщо договір підписаний у державній клініці), Health24 (для пацієнтів приватних лікарів) або аналогах цих сервісів:
- Емсімед.
- Укрмедсофт.
- МедІнфоСервіс.
- Askep.net.
- МедЕйр.
- Doctor Eleks.
- Simplex-Med.
- Medics.
- nHealth.
- Дорадо.
- EvoMis.
- Каштан.
- Дніпро-МТ.
Усі вищезгадані сервіси підключені до e-Health, а особистого кабінету e-Health немає. Для входу та роботи у системі e-Health лікарі, медичні установи, пацієнти використовують медичні інформаційні системи (МІС). Тобто e-Health – це сукупність інформаційних сервісів (дивіться перелік вище ?).
![Медичні портали для пацієнтів](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2023/05/meduchni_partalu.jpg)
Як перевірити декларацію з лікарем:
- Авторизуйтесь на одному з порталів: введіть номер телефону.
- На мобільний прийде смс із кодом – введіть його у відповідний рядок.
- Вкажіть своє ім’я, стать, дату народження та електронну адресу.
- Зайдіть на пошту та підтвердіть реєстрацію, перейшовши за посиланням у листі.
- Ви потрапляєте до свого особистого кабінету.
- На головній сторінці кабінету можна знайти інформацію про декларацію, свого лікаря, майбутні записи на прийом і т.д.
- Якщо на головній сторінці порожньо – ви не підписували договір з лікарем і ваші дані не перенесені в електронну систему.
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/reload.png)
7 акцій
Читайте також:
✔️ Електронний рецепт на ліки: як отримати
✔️ Алергія на цвітіння – симптоми, лікування
✔️ Як правильно здавати аналізи: кров, сеча, кал
✔️ Аналізи на гормони: які, коли та як здавати
✔️ 16 найпоширеніших хвороб шкіри
✔️ Як економити на ліках
Сподіваємося, наші рекомендації допоможуть вам вибрати кваліфікованого лікаря і укласти декларацію без особливих зусиль ❤️
У моего дорогого мужчинки появился простатит. И куда мы только не писали, нам врачи помочь не могли.
пока не занялась изучением и сбором информации, и не открыла омник. средство помогло)
Vickyelags, спасибо что читаете наш блог). Это хорошо, что вы смогли решить проблему. Но в таких вопросах, как простатит, или любое другое серьезное заболевание, все-таки не стоит полагаться на самолечение. Может повезет, а можно и навредить. Уверены в нашем разделе врачей-урологов можно найти хорошего специалиста по опыту, образованию и отзывам пациентов.
Был у нас отличнейший семейный врач в гос поликлинике, но ее не стало и сначала кидали нашу улицу по разным врачам, как выйдет не выбирая. Но как ввели нововведения по онлайн записи и все записи только через терапевта, вот тогда появилась ясность и нормальность. Врача выбирала мама, так как наслышана была и не ошиблась.