Як доглядати за волоссям: секрети здорових та красивих локонів

Дівчата та жінки регулярно задаються питанням: яким повинен бути правильний догляд за волоссям, щоб вони залишались густими, міцними, сяючими та здоровими? З проблемою посічених кінчиків, випаданням і виснаженням волосся зіштовхується ледве не кожна дівчина. Причина може бути будь-яка: ви пофарбували волосся чи зробили біозавивку, перенервували, вийшли на вулицю в сильний мороз без головного убору чи перетримали волосся під прямими сонячними променями.

Давайте дізнаємось про головні правила та корисні поради, які допоможуть правильно доглядати за волоссям в домашніх умовах – за сухим, жирним, нормальним, тонким, кучерявим, в будь-яку пору року (взимку, навесні, влітку та восени), за будь-якого впливу барвників та хімічних речовин.

Миття

Миття волосся – процедура, до якої регулярно вдаються навіть ті, хто не приділяє особливої уваги ретельному догляду. Але попри всю безпечність та обов’язковість процедури потрібно вміти правильно це робити, щоб не травмувати структуру волосся та не пересушувати шкіру.

Рекомендації як часто мити волосся

Для початку треба позбутись звички мити голову щоденно чи надто часто. Дерматологи наполегливо рекомендують вдаватись до миття волосся не частіше, ніж через день, а надто й раз на три дні або рідше. Головна проблема сухості та ламкості волосся – в тому, що за частого миття з поверхні голови змивається не тільки шкірне сало, але й природній захисний шар жиру, котрий запобігає пересушуванню шкіри. Якщо дуже часто мити волосся, порушується природний захист. Це, в свою чергу, змушує сальні залози активніше працювати, а волосся – інтенсивніше і швидше забруднюватись. Жирні корені й суха лупа – часта проблема дівчат, які зловживають миттям волосся.

Рекомендації як часто мити волосся

Миючі засоби

Універсальна порада від професіоналів – підбирайте шампунь за типом волосся: для жирного, сухого, нормального, кучерявого, пофарбованого тощо. Неправильно підібраний шампунь може виявитись не тільки неефективним, але й шкідливим, через специфічні інгредієнти, що він містить.

Шампунь, призначений для миття жирного волосся, містить речовини, які балансують роботу сальних залоз. Такі компоненти, як екстракти лікувальних рослин, вітаміни, цинк, потрібні, щоб знижувати кількість виділяємого себуму. Сухому волоссю такий специфічний склад може нашкодити: окрім підвищеної сухості шкіри голови є ризик з’явлення зуду, подразнення та почервоніння, саме ж волосся стане ламким і тьмяним. Шампуні для сухого волосся містять поживні, зволожуючі та вологоутримуючі інгредієнти – олії, вітаміни, пантенол. Якщо такі засоби помилково використає дівчина з жирним волоссям, її проблема може поглибитись. 

Якщо в вас нормальне волосся, не схильне до зайвої жирності чи сухості, оптимальним варіантом буде шампунь з відповідною позначкою.

Особливу увагу вибору шампуня слід приділити, якщо в вас фарбоване волосся. В процесі фарбування лусочки волосся підіймаються; якщо їх не закрити за допомогою спеціальних засобів, колір буде вимиватись швидше, ніж вам хотілося б. Тому так важливо використовувати спеціальні шампуні, які містять полімери й протеїни, котрі, огортаючи волос, згладжують, прикривають лусочки й тим самим забезпечують не тільки повільніше вимивання кольору, але й додатковий захист від сонця та жорсткої проточної води.

Покупоне допоможе не тільки підібрати відповідний шампунь, але й купити його за вигідною ціною з приємним кешбеком.

Миючі засоби для волосся

Поради як правильно мити голову 

Перед миттям слід добре розчесати волосся – це потрібно для того, щоб уникнути їхнього травмування в процесі намилювання. Змочивши волосся, не слід одразу наносити шампунь: бажано побути під душем 2-3 хвилини, щоб лусочки відкрились від дією вологи – таким чином миючому засобу буде легше подіяти, а саме волосся краще очиститься. 

Намагайтесь не мити голову гарячою водою. Це провокує посилену роботу сальних залоз, й волосся починає швидше жирнитись. 

Перш ніж нанести шампунь на волосся, добре вспіньте його в руках, потім масажуючими рухами розподіліть по всій довжині волосся, починаючи з потилиці. На кінчики достатньо використати ту піну, що ви вже маєте. Не слід намилювати волосся двічі в процесі одного миття. Це ще більше розрихлює структуру волосяного стрижня й призводить до виснаження волосся та посічених кінців.

По закінченню миття ополосніть волосся холодною водою: вона закриє лусочки, пригладить кутикулу, надасть блиску й шовковистості. 

Засоби після миття та правила їх застосування

В рамках комплексного догляду за локонами бажано застосовувати бальзами-ополіскувачі й кондиціонери. Як і у випадку з шампунями, при виборі додаткових засобів з догляду звертайте увагу на їхню маркіровку та обирайте ті з них, які відповідають вашому типу волосся. Ідеально, коли шампунь, бальзам, кондиціонер та маска – з однієї серії. Так більше вірогідність отримати максимальний ефект.

Для чого взагалі потрібні бальзам-ополіскувач і кондиціонер для волосся? Після використання шампуня та взаємодії з жорсткою водогінною водою волосся потребують додаткового догляду, оскільки шампунь, як правило, турбується виключно про видалення бруду, пилу, змертвілих часток шкіри й себуму. Протягом миття лусочки відкриваються, волосся стає вразливішим, саме тому настільки важливо забезпечити їм додатковий захист. Кондиціонер закупорює лусочки, посилює гладкість та блиск, робить волосся слухнянішим, захищає їх від шкідливого впливу зовнішніх факторів. Бальзами додатково живлять та зволожують волосся, насичують їх корисними речовинами.

Багато хто робить помилку, наносячи бальзам і кондиціонер не тільки на волосся, але й на корені. Якщо це не вказано в інструкції, краще так не робити! Захисна плівка, що її створюють ці засоби, зберігає волосся, але може нашкодити шкірі голови, забивши пори та перешкоджаючи обмінним та дихальним процесам, в результаті чого буде порушено роботу сальних залоз, живлення волосся, і вони почнуть швидше жирнитись.  

Засоби після миття та правила їх застосування

Як правильно сушити волосся

Навіть якщо ви правильно підібрали шампунь та допоміжні засоби, неправильне висушування волосся та надмірна термічна обробка здатні звести нанівець всі ваші старання.

Кращим методом висушування волосся було й є природне висушування без допоміжних засобів та приладів. Це не значить, що слід перетримувати волосся в просоченому вологою, скрученому рушнику. Після миття трохи промокніть волосся і дайте йому висохнути у природний спосіб.

Але у такого підходу є свій недолік – на гарну укладку сподіватись не доводиться. Коли потрібно терміново висушити волосся, акуратно уложити їх феном чи плойкою, важливо робити це грамотно:

  • Не сушити волосся феном відразу після миття.
  • В процесі висушування допомогати рукою, а трохи пізніше, по мірі висихання, – гребінцем з рідкими зубцями.
  • Починати сушити з коренів, не дуже затримуватись на кінчиках – вони й так висохнуть швидше, а пересушування загрожує ламкістю.
  • Не використовувати найгарячіший режим, старатись сушити волосся рівномірно.
  • Не тримати фен під прямим кутом, в іншому випадку існує ризик перепалити волосся.
  • Користуватись термозахисними засобами від час укладки.
  • Якщо є час, краще робити перерви в процесі висушування, щоб дати волоссю трохи відпочити від сухого повітря. Більше детально як правильно сушити волосся феном, читайте в нашій статті.
Як правильно сушити волосся

Якщо вам потрібен гарний недорогий фен, обирайте на нашому сайті з вагомим кешбеком.

Комплексний догляд за волоссям в домашніх умовах

Правильне миття голови – далеко не єдине, що ви можете зробити для свого волосся, не виходячи з дому. Існує чимало методів профілактики слабкості, ламкості і тьмяного кольору. 

Розчісування

Якщо ви хочете зберегти волосся гарним і здоровим, зверніть увагу, як ви їх розчісуєте. Найпоширенішою помилкою є розчісування волосся від коренів, тоді як правильно починати з кінчиків, особливо в тому випадку, якщо в вас довге, тонке, неслухняне та кучеряве волосся. Перш ніж розчісувати кучері, нанесіть зволожуючий спрей чи незмивну сироватку та розділіть волосся на пасма. Розчісування повинне тривати не менше трьох хвилин; гребінець необхідно регулярно мити, аби він був чистим та не забруднював волосся.

Важливо, щоб гребінець підходив вашому типу волосся. Дівчатам з густим кучерявим волоссям підійдуть гребінці з прорідженими зубцями, для тонкого волосся – дерев’яні чи м’які пластикові зубчики, а щоб кінчики не сіклись, і нарощене волосся довго трималось, – гребінці з натуральною щетиною. Не рекомендовано користуватись гребінцями з металичними зубцями, оскільки вони електризують волосся, пошкоджують їх та дряпають шкіру. Загальне правило, діюче під час підбору гребінців: зубці повинні бути закругленими. Обирайте гребінець за типом волосся на нашому сайті за відмінною ціною з кешбеком.

Розчісування волосся

Масаж голови

Ще одна універсальна рекомендація для тих, хто турбується про здоров’я свого волосся: робіть масаж голови. Щоб зробити волосся густим та блискучим, достатньо раз на день після душу самостійно масажувати собі голову. Ця нескладна процедура покращує кровообіг шкіри голови, живить і стимулює ріст волосся.

Починайте масажувати голову подушечками пальців від шийного відділу, від лінії росту волосся, поступово піднімаючись вгору до потилиці, маківки та скронь – таким чином, щоб захопити кожну ділянку.

Якщо ви часто заплітаєтесь, носите пучки, тугі хвости тощо, на ніч обов’язково розпускайте волосся, давайте цибулинам відпочити, а кровообігу – відновитись.

Олії та маски

Повноцінний догляд за волоссям неможливо уявити без поживних та зволожуючих олій і масок.

Добре живлять шкіру голови та оздоровлюють кутикулу волосся арганова, оливкова і кокосова олії – в них містяться цінні речовини, амінокислоти і вітаміни, які за регулярного застосування позбавляють від таких проблем, як сухість шкіри голови, зудіння, подразнення, тьмяність. Дівчатам з пошкодженим та випадаючим волоссям ідеально підходять розмаринова олія та олія авокадо – вони не тільки позитивно впливають на шкіру голови, але й покращують стан кутикули волоса, закриваючи лусочки, згладжуючи пошкодження та збагачуючи локони вітамінами й корисними жирами. 

Для укріплення коренів і стимуляції швидкого росту волосся ідеально підійде касторова олія: вітамін Е, протеїни і мінерали, ні які вона багата, позитивно впливають на корені та волосяні стрижні, роблячи їх гладкими та сильними. Маску з касторової олії краще за все робити восени та навесні, коли волосся найбільш схильне до випадання.

Щоб не сіклись кінчики, добре використовувати кокосову та мигдальну олії – вони не обтяжують волосся, легко й швидко змиваються, але при цьому створюють захисний бар’єр, який оберігає локони від шкідливого впливу зовнішніх факторів. В кокосовій олії міститься лауринова кислота, корисна своїми зволожуючими властивостями. Кокосова та мигдальна олії можна наносити як в вигляді маски, так і просто на кінчики перед миттям голови або навіть після.

Олії та маски для волосся

Гарні магазинні маски для волосся зазвичай включають в себе вищеперелічені олії, посилюючи їх дію додатковими компонентами. В домашніх умовах можна повторити прості рецепти з натуральних інгредієнтів. 

Для тонкого, з посіченими кінцями волосся ідеально підійде маска на основі оливкової олії та меду: для отримання ефекту необхідно змішати чайну ложку оливкової олії з чайною ложкою меда, а отриману суміш нанести на кінці волосся та залишити їх на годин, обгорнувши харчовою плівкою. Для змивання підійде тепла проточна вода. Більше рецептів для укріплення ламкого волосся, схильного до випадіння, читайте в нашій статті.

Коли проблема вирішується насилу чи потрібна увага спеціаліста, звертайтесь до трихолога за консультацією та обстеженням, на Покупоні представлені пропозиції від провідних медичних центрів з приємною знижкою.

Салонні процедури

Салони краси пропонують те, що у більшості випадків в домашніх умовах зробити важко, – екстрене відновлення, ламінування, термореконструкцію ботоксом, кератинове випрямлення.

Ботокс

Процедури для волосся з використанням  ботоксу не мають жодного відношення до підшкірних ін’єкцій, однак результат в них однаковий – ефект розгладжування. Процедура є безболісною й атравматичною: волосся ретельно миється, трохи підсушується, після чого спеціаліст на 10-15 хвилин наносить по всій довжині сироватку з активною речовиною intra-cylane. Органічно-мінеральна молекула інтрасилана проникає в середину волосяного стрижня, заповнюючи порожнини, позбавлені білка, і залишається там близько 2-3 місяців. Щоб молекула дійсно затрималась всередині волосу на такий термін, її «запечатують» за допомогою спеціального лосьйону, до складу якого входять кератин, амінокислоти й вітаміни. Результат такої процедури – гладке, блискуче волосся без натяку на пухнастість та наелектризованість. 

Ботокс, за переконанням спеціалістів, є ідеальним варіантом для фарбованих блондинок, чиє волосся ослаблене внаслідок освітлення, впливу аміачного барвника та потребують оздоровлення.

Ботокс

Кератинове випрямлення

За принципом процедура кератинового випрямлення нагадує процедуру насичення волосся ботоксом, однак, на відіміну від останньої, вона має насамперед косметичний характер. Кератинове випрямлення не лікує волосся, але надає їм зовнішньо здоровий та гарний вигляд. Кератин – це білкова речовина, одна з «будівельних цеглинок» волосу. Щоб повернути волоссю силу, гладкість та блиск, косметологи обробляють локони розчином на основі кератину, який вбудовується до структури кожного волосу, а потім «запаюють» його за допомогою впливу високої температури.

За відповідного догляду волосся залишається гладкими та блискучим більше 3-х місяців. 

Пропозиції з відновлення та лікування волосся ботоксом та кератином ви знайдете на нашому сайті зі знижками.

Нанопластика волосся

Стрімко росте популярність такої відновлюючої процедури, як нанопластика волосся, яка, завдяки виключній безпечності компонентів у складі активного препарату, підходить дівчатам та жінкам будь-якого віку, годувальницям та вагітним. Спеціальний розчин, яким обробляють волосся, містить в собі корисні амінокислоти, протеїни шовку та пшениці, натуральні олії, а також колаген. Проникаючи всередину волосу, діючі речовини препарату відновлюють його структуру на клітинному рівні. По закінченню процедури волосся стає слухняним, гладким та доглянутим. Єдиним побічним ефектом може стати освітлення локонів на один-три тони через дію амінокислот. Результат нанопластики тримається на волоссі близько 4-5 місяців.

Ламінування

Ще одна процедура, котра робить ваше волосся доглянутим та блискучим, – ламінування. Сутність її полягає в наступному: на волосся наноситься спеціальний розчин, що містить біологічно активні компоненти і вітамін В12. Засіб залишається на волоссі в якості захисної плівки, що заповнює лусочки та пошкодження в структурі волосу, і, таким чином, забезпечує локонам гладкість та блиск терміном до 8 тижнів.

Ламінування

Деякі спеціалісти-трихологи вважають, що ходити з ламінованим волоссям не дуже корисно, оскільки засіб обтяжує волосся, негативно впливаючи на корені та провокуючи випадіння. Також висловлюються сумніви щодо користі захисного шару, який залишається на волоссі. Вважається, що він здатний порушити водно-лужний баланс. Точно не рекомендують запаювати тільки-но фарбоване волосся. Детальніше про салонну процедуру та засоби ламінування в домашніх умовах читайте в нашій статті.

Біозавивка

Якщо ви не можете обійтись без кучерів та втомились застосовувати бігуді до свого прямого волосся, завивка – вихід з положення. Тільки з метою дбайливого догляду за волоссям скористайтесь нешкідливою біохімічною процедурою. У порівнянні з традиційною хімічною завивкою, біозавивка практичне не псує волосся.

Біозавивка

Особливість біозавивки в тому, що для отримання потрібного результату використовуються засоби з делікатною формулою, що примірно на 60% складається з натуральних компонентів. Робіть біозавивку, та пам’ятайте, що на Покупоні завжди можна знайти дану послугу по акції.

Сподобалась стаття? Залишайте коментарі та діліться своїми правилами догляду за волоссям!

Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубліковано. Обов'язкові поля відмічено *