Як швидко вивчити англійську мову самостійно: ви її або вона без вас?

Англійська буквально заполонила наш простір: найгарячіші новини світу, прем’єри і тренди завжди спершу прозвучать in English language. Що вже говорити, кожна друга українська професія вимагає як мінімум базового, а то і середнього рівня знань. Тому кожен з нас напевно замислювався про те, що потрібно не відставати від сучасних тенденцій і впритул зайнятися вивченням інтернаціональної мови, відвідуючи групові курси, онлайн заняття або розраховуючи на власні сили (про що, власне, і буде наша стаття).

Якщо ж ви все-таки вирішили побороти лінь та інші відмовки типу «почну з наступного тижня/місяця/року», «зараз немає часу/грошей/можливості», але не знаєте, як це зробити з нуля самостійно в домашніх умовах, то наші поради саме для вас.

1. Визначте мотивацію і цілі

Інколи в інтернеті можна побачити слогани, які буквально «кричать»: «вивчити англійську за місяць — це реально!» або «через 24 години ви вільно почнете говорити англійською, якщо… ». Повірте нам — ні, ви не заговорите англійською за місяць, навіть через рік, якщо у вас немає належної мотивації і мети.

Іноді, при вивченні іноземних мов, люди не знають, якого саме результату вони чекають на фініші. Немає мети — немає мотивації. З цього випливає простий висновок: перед тим як почати вивчати англійську, потрібно правильно розставити пріоритети і зуміти відповісти на наступні питання: «Мені потрібна англійська, тому що… », «Я вчу англійську для того, щоб… ».

Мотивація пройшла успішно? А може з’явилося бажання освоїти нову професію? Клікайте швидше сюди, та відкривайте для себе світ різноманітних курсів зі знижкою до 95% від Покупона.

Визначте мотивацію і цілі

Спочатку мова потрібна, щоб обмінюватися інформацією. Якщо, завдяки своїй англійській, ви зможете донести в діалозі з іноземцем, що ви хочете, то вважайте — ви на вірному шляху.

Різноманітність англійської мови може налякати недосвідчену людину. В цілому англійська налічує приблизно 1 000 000 слів. Але поспішаємо вас порадувати, для того, щоб ви могли спокійно висловлювати свою думку і спілкуватися з носієм мови, досить знати 2500-3000 слів, виходячи з досліджень Оксфордського університету. Як же їх вивчити?

Кращим варіантом, звичайно, є занурення в середу носіїв мови, яка вивчається, але не забувайте про граматику — правильну побудову конструкції речення ніхто не відміняв.

2. Чатимося з користю

Першим і найефективнішим способом, який допоможе вам «штучно» створити англомовне середовище навколо себе, є перемикання всіх знайомих вам медіа на англійську мову.

Довго зависаєте в Instagram, Facebook та інших соціальних мережах? — Заходьте в мовні налаштування і вибирайте English. Тепер весь функціонал сайту на вашій сторінці буде англійською. Але це не повинно викликати труднощів, адже ви давно користуєтеся ресурсом і інтуїтивно знаєте де що знаходиться. А тепер ще й поповнюєте свій словниковий запас і регулярно занурюєтеся в англійську.

Більш того, пропонуємо змінити мовні налаштування не тільки в соцмережах, а й у всіх своїх гаджетах. При тривалому користуванні своєю технікою, ви і так напам’ять знаєте весь зміст свого смартфона. Тому на підсвідомому рівні ви вже будете проводити паралелі і запам’ятовувати незнайомі вам слова і терміни. І тепер, на чиїсь зауваження про те, що ви проводите з телефоном занадто багато часу, ви зможете гордо заявити, що займаєтеся англійською.

Чатимося з користю

До речі, добре б знайти собі англомовного співрозмовника. Всім відомо, що без постійної практики неможливо вивчити мову. Які інструменти потрібно використовувати для цього? В ідеалі знайти людину з вашого оточення, яка з радістю поговорить на цікаві для вас теми (англійською, звичайно). Якщо у вашому оточенні таких людей немає, або ж вам просто незручно, або ви соромитеся, ви можете скористатися такими сервісами, як:

 • Slowly.         
 • Tandem.         
 • Будь-який сайт або форум з англомовними користувачами.         

Тут ви зустрінете таких же людей, які з радістю з вами поспілкуються і допоможуть практикувати свою англійську.

Якщо ж ви рішуче налаштовані на вивчення англійської, та у вас є вільний час, то радимо звернути увагу на «speaking clubs». Ви можете відвідати, як професійні розмовні клуби з викладачем, так і аматорські гуртки, на ваш смак.

Хлопець спілкується онлайн з носіем мови

3. Дивіться відеоконтент

У наш час важко знайти людину, яка не проводила б вечори за переглядом телеканалів, розважальних відео або якихось безкоштовних пізнавальних програм на онлайн сервісах відеоконтенту, таких як YouTube. Тепер ви можете займатися всім цим з користю, оскільки подібні сервіси надають величезну кількість ресурсів на різноманітну тематику, в тому числі, на англійській мові. Все що вам потрібно зробити — включити субтитри і поглинати нову інформацію.

Всі ми любителі подивитися якісний фільм або серіал з гарячим попкорном або іншими смаколиками, які вам можуть привезти прямо до дверей (приємні знижки до 60% на доставку їжі в вашому місті ловіть на Покупоні). Влаштуйте кіновечір англійською — це супер простий і зручний метод з неймовірною кількістю переваг.

Під час перегляду ви маєте можливість практикувати своє фонетичне сприйняття, поліпшити вимову, поповнити словниковий запас, вивчити стійкі словосполучення і в якому контексті вони вживаються і, найголовніше, почати вивчати англійську граматику і сленг. Майже кожен сервіс відеоконтенту надає можливість включити субтитри і отримувати задоволення від перегляду, не зациклюючись на тексті акторів. Ми якраз підготували для вас список крутих фільмів і серіалів, які допоможуть ефективно засвоїти англійську мову.

Дівчина дивиться фільми на англійській

4. Слухайте музику

Звичайно, тільки читати і бачити знайомі слова не допоможе вам заговорити з іноземцем на вулиці. Потрібно тренувати ваше фонетичне сприйняття. Це, напевно, найпростіший варіант в плані того, що він зовсім не вимагає вашої уваги і концентрації. Достатньо час від часу включати англійське радіо в якості фону або слухати англомовну музику в навушниках (тут ви можете придбати класні девайси з мега кешбеком), і непомітно для себе ви почнете чути вже знайомі вам слова і розуміти суть контексту.

Слухайте музику

5. Побільше читайте

Так, ви вже поміняли мову інтерфейсу на англійську але хочете, щоб англійської стало ще більше? Читайте новини на «BBC News». Щоранку, по дорозі на роботу, або ввечері, їдучі додому, стоячи в пробці, ви можете приділяйте час читанню статей англійською. BBC, як правило, пише чітко і за фактами, без вживання своєрідного сленгу, що дозволяє навіть людям далеким від інглишу зрозуміти суть написаного. І, повірте, на перших порах, цього більш ніж достатньо.

Любите читати статті популярних блогів, які допомагають вам прокачувати свої навички? Частіше звертайте увагу на блоги, які роблять акцент саме на вивченні англійської мови. Один з таких сайтів — Skyeng.magazine: тут вам зрозуміло і доступно розкриють секрети і методики ефективного вивчення інгліша, проведуть захоплююче тестування для дорослого та дитини, і розкажуть про стажування, подорожі і еміграцію за кордон.

Дівчина читає блог

Якщо ви дійшли до цього пункту, можна припустити, що ви все-таки любите читати, а отже вам не обійтися без електронної книги, яку можна придбати на Покупоні з крутим кешбеком. Давайте використовувати цей інструмент для того, щоб швидше вивчити англійську. На даний момент, в інтернеті можна знайти всі книги світу, на всіх можливих мовах. Якщо у вас є улюблена книга, яку ви знаєте напам’ять, але все одно хочете її перечитати — зробіть це англійською. За ефективністю цей спосіб можна помістити в трійку «лідерів швидкого вивчення англійської», але це досить складний метод. Ось пара додатків, які допоможуть полегшити цей процес:

 • Ewa. Зручний сервіс, який дозволяє читати улюблені вами книги мовою оригіналу, не відволікаючись кожну секунду на перекладач. Творці зробили все за вас. Під час читання досить просто натиснути на незнайоме вам слово і ви відразу побачите переклад. У додатку є система інтенсивного повторення, яка дозволяє додавати незнайомі слова в ваш словник і повторювати їх в ігровій формі.         
 • readore: english with books. Додаток в якому ви зможете знайти тисячі світових бестселерів і прослухати їх. Корисно буде практикувати синхронне читання з оповідачем. У цьому вам допоможуть книги-білінгви, які написані паралельно на двох мовах, що позбавить від необхідності витрачати купу часу на пошук того чи іншого слова в словнику. Таким чином ви зможете поліпшити фонетичне сприйняття і свою вимову.         

6. Використовуйте смарт-помічників

Наступний спосіб вивчення, випливає з попереднього. Іноді, для розуміння суті всього контексту, недостатньо розуміння всього одного слова, в такому випадку, потрібно завжди мати під рукою онлайн-перекладач. Ось невеликий список додатків, які допомагають завжди бути в темі:

 • reDict (в разі якщо цікавить правильна вимова).         
 • Multitran (коли хочеться зрозуміти в якому контексті можна використовувати слово, його синоніми і приклади пропозицій з цим словом. Також відмінно підходить для перекладу сленгових слів та зворотів).         
 • Google Translate (в разі, якщо попередні словники не дали жодних роз’яснень).         
Онлайн перекладач на смартфоні

Раз тема зайшла про додатки, то варто згадати такі сервіси як:

 • Lingualeo.         
 • Duolingo.         
 • Memrise.         
 • Busuu.         

Всі ці програми доступні на платформах Android та iOS. Вони допоможуть вам в ігровій формі освоїти складні часові конструкції і вивчити базові слова. Плюс цих додатків полягає в тому, що вони насправді захоплюють, як і будь-яка гра, тільки замість звичайного «марнування» часу ви прокачаєте свій рівень володіння англійською мовою.

7. Вивчайте нові слова, ідіоми і фрази

Щоб ваша англійська просувалася, необхідно постійно тренувати мозок — вивчайте нові слова, фрази, неправильні дієслова, записуючи їх в свій словничок і не забувайте про транскрипцію. Труднощі із запам’ятовуванням? Візьміть стікери, і розклейте їх на всі предмети у вашому домі, попередньо написавши їх назви англійською. Ви будете здивовані скільки всього нового і цікавого ви знайдете у себе вдома.

Послухайте, що радить коуч і фахівець в області розвитку пам’яті Олексій Безсонов в своїй невеликій лекції на тему «Секрети швидкого оволодіння іноземною мовою».

І ось здавалося б, ви вже відмінно сприймаєте англійську на слух, вивчили більшу половину розмовника, можете без проблем підтримати розмову. Але тут на вашому шляху трапляється нова перешкода — ідіоми. Як би відмінно ви не знали англійську мову, її граматику і фонетику, ви не зможете підтримувати спілкування, якщо не розумієте англійських фразеологізмів. Складність цих усталених словосполучень полягає в тому, що ви не зможете перекласти їх дослівно не втратившу сенсу. Відповідно, не залишається іншого виходу, як просто визубрити їх. Вивчити їх буде найлегше, розбивши на категорії, як тут.

8. Переказ текстів та відео

Цей метод, в першу чергу, допоможе вам позбутися страхів неправильної вимови, адже головний критик і оцінювач якості виконаного завдання в даному випадку — ви самі. Крім цього, прийом допоможе вивчити необхідну лексику і часто вживані тематичні фрази, наприклад в сфері спорту, реклами або економіки.

Хлопець дивиться відео на планшеті

9. Виконуйте тренувальні вправи і тести

Не порівнюйте виконання письмових вправ і тестів зі спогадами про нудну шкільну програму. Насправді такі граматичні завдання на переклад речень і фраз дуже корисні: вони допомагають швидко формулювати свої думки англійською мовою і візуально оцінювати свої помилки. Інтернет пропонує безліч ресурсів для тренування ваших знань з миттєвою видачею результатів і аналізом виконаних вправ.

Полюбляєте від руки заповнювати робочі зошити? Ознайомтеся з нашими тренувальними матеріалами для дорослих і дітей з приємним кешбеком.

Людина виконує тест

10. Повторюйте пройдений матеріал

Ще один «інструмент» у нашому списку — інтенсивне повторення. Ви можете вивчити всі слова, запам’ятати весь зміст розмовника від початку до кінця, добре розумітися в часових конструкціях і навіть складати речення. Але все це швидко забудеться без постійного повторення.

Здавалося б, що тут складного, але багато хто про це просто забуває. Запам’ятайте, важливо приділяти хоча б 20 хвилин в день на повторення вивченого матеріалу.

Повторюйте пройдений матеріал

11. Переймайте чужий досвід

Не варто нехтувати досвідом інших людей, які так само, як і ви, прагнули не просто обмежитися знанням англійського алфавіту, а розвивати свої скіли. Зазвичай, ці люди діляться не тільки порадами і методиками, які дозволяють вільно володіти мовою, але й помилками і труднощами, які їм довелося подолати, але яких ви можете уникнути.

Дівчина робить записи у блокнот

12. Сприйняття помилок і боротьба зі страхами

Одним з головних етапів вивчення англійської є подолання страху зробити помилку. Часто, починаючи вивчати мову, люди бояться спілкуватися англійською через небажання виглядати безглуздо в очах співрозмовника. Але розглянемо цю ситуацію на прикладі іноземця, який приїхав в нашу країну і намагається говорити ламаною українською або російською. Хіба ми будемо його засуджувати і сміятися над ним, коли він неправильно буде використовувати відмінки? Звичайно, ні. Це працює в обидві сторони.

Звичайно, ще можна було б написати про десятки способів, що дозволяють частіше стикатися з англійською в повсякденному житті, але вони не такі значущі. Впевнені, почавши, ви самі придумаєте щось, щоб урізноманітнити вивчення мови, можливо навіть знайдете новий підхід, про який ніхто раніше не писав.

Сприйняття помилок

Не бійтеся експериментувати, не відступайте при перших складнощах. Вивчення мови — це перший крок на шляху до знайомства з новою культурою, носії якої живуть і мислять абсолютно по-іншому.

Як говорив Карл Великий: «Володіти другою мовою, значить володіти другою душею». Подорожуйте, мотивуйте себе, спілкуйтеся, робіть помилки — і незабаром ви заговорите англійською. Як швидко? Залежить від вас.

P.S. Для загального розвитку, пропонуємо вам подивитися «How to learn any language easily» by TEDx. І пам’ятайте: english — це просто! Але якщо вам терміново потрібно прокачати граматику або підготуватися до ЗНОосвітні курси від Покупона зі знижкою до 95% вам на допомогу 🙂 Удачі!

9 коментарів
 • neo

  Привет! Граматику и новые слова можно практиковать общаясь в английском чате с иностранцами или с изучающими. Ваш уровень быстро поднимется.

 • Мария

  Начинала учить наверно раз 10. Эффективней всего было, когда язык реально ежедневно нужен был на работе, и мотивация, и практика. А так если не использовать на практике, все забывается. Сейчас стараюсь уделять время чтению и просмотру сериалов на английском.

 • Мария

  у меня есть способности к языкам, английский обожаю и знаю очень хорошо. но к сожалению домашние дела и учеба с ребенком занимают все время, и не находится времени для практики. Поэтому уменьшился словарный запас. Стараюсь смотреть фильмы, сериалы. Раз смотрела сериал и даже без субтитров, и серии на 3 осознала, что понимаю все приколы и общий смысл. Это очень круто.

 • Ксения Жданова

  В студенческие годы у меня вся комната была обклеяна стиками со словами и короткими фразами, они постоянно мелькают перед глазами и легко запоминаются. Если понимала, что уже точно выучила, снимала и клеила новый. Как-то ставила приложуху, но мне не зашла, нужно попробовать те, что в статье рекомендовали. Ну и фильмы с субтитрами хорошо работают, лучше всего смотреть сериальчик, который уже видели, так проще для восприятия. Сейчас на карантине времени прибавилось, иногда смотрю, кое-что запоминается)

 • Егор

  В изучение английского языка самостоятельно нужен сильный характер и умение себя замотивировать. Я читаю книги и смотрю сериалы на английском, ну и иногда переписываюсь в чате с друзьями с Европы, могу сказать что нужна постоянная практика иначе забывается все.

 • Юлия

  до карантину ходила на курсы английского. все нравилось и преподаватель хороший, но сейчас когда сижу дома не хочу забросить и снова все забыть. буду пробовать сначала смотреть фильмы с субтитрами, чтобы не забывать хотя бы произношение

 • Леся

  Скачала Tandem для вивчення іншої мови, але знайшла друзів по переписці англійскою мовою) дуже крутий варіант, щоб потренуватися в письмі.
  Ще один непоганий варіант для вивчення англ мови – якщо шукаєте якийсь кліп в ютубі, можна написати назву і eng sub. Так і послухаєш потрібну пісню, і подивишся текст)

 • Яна

  Мне вот стартонуть помогли приложухи на телефон, есть много обучающих грамматике приложений и приложений для расширения словарно запаса. Пользоваться ими легко и хорошо помогают запоминать. Потом я начала читать статьи или рассказы на инглише, выписывала в блокнот не понятные слова и запоминала их. Дальше начала смотреть фильмы с субтитрами и учиться разбирать на слух речь. Конечно по началу сложно, причем сложен каждый этап. Всегда лень) Но само в голове оно не появится) До fluent english мне еще далеко, но основа заложена и понимать речь и читать тексты уже могу достаточно легко. Главное не ленится и развиваться дальше, без постоянной практики все забывается….

 • Настя К.

  Чтоб выучить английский, надо его учить, всю жизнь. Чудес не бывает. увы))) Правда еще погружение в среду хорошо работает. Приезжаешь в Европу и первое время как собака, все понимаешь, а сказать не можешь. А потом, откуда оно и берется, слова сами в голове всплывают, потом предложения и уже болтаешь. Если учил, конечно, раньше)))

Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубліковано. Обов'язкові поля відмічено *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.