Догляд за фарбованим волоссям: як правильно подбати про шевелюру та зберегти колір

Наважившись змінити колір волосся, необхідно пам’ятати: навіть найякісніша фарба справляє хімічний вплив на волосся, робить його вразливішим, й чим частіше ви робите фарбування, особливо, знебарвлювання, тим слабкішим, ламкішим стає волосся й тим більше воно потребує якісного професійного догляду.
Як доглядати за фарбованим волоссям, як підтримувати стійкість отриманого в результаті фарбування кольору, що робити, якщо волосся потребує не стільки профілактики, скільки лікування та відновлення? Відповідаємо на ці та інші наболілі питання про волосся у нашій статті.

Правила догляду за фарбованим волоссям у домашніх умовах
Якщо ви хочете, аби після фарбування ваше волосся не втратило густоту, блиск та шовковистість, запам’ятайте кілька простих правил щодо догляду за ним. Дотримуючись них, ви збережете і яскравий первісний колір, набутий завдяки фарбуванню, та здоров’я вашої шевелюри.
Якісне фарбування
У першу чергу, не жалійте грошей на гарну фарбу для волосся, котра не тільки надасть йому бажаний колір, але й не нашкодить його структурі. До якісних фарб для волосся у сегменті мас-маркет відносять фарби таких виробників, як Естель, Гарнієр, Лореаль. З професійних фарб особливою популярністю користуються Матрікс, Колорспрестиж, Лізап, Каарал.
Найкращий варіант – записатися на фарбування у салоні, де спеціаліст у сфері колористики докладе максимум зусиль, аби наблизити результат до того, чого ви хочете, з урахуванням особливостей природного кольору, бажаного відтінку та актуального стану волосся. До речі, знайти крутого майстра у своєму місті ви можете на Покупоні, і не просто так, а за однією з супер-акцій, що регулярно оновлюються.

Фарбування натуральною фарбою
Якщо ви боїтеся, що звичайні фарби можуть завдати шкоди вашому волоссю, хочете надати йому близький до натурального відтінок чи просто трохи відтінити його, звівши до мінімуму усі ризики, то можете спробувати фарбування натуральними барвниками. При фарбування басмою чи хною ваше волосся отримає не тільки гарний колір, але й стане здоровішим, міцнішим та блискучішим.
Якщо ваша мрія – яскраве волосся, пофарбоване в рожевий, відтінки фіолетового, жовтий, але ви не хочете використовувати стійкі фарби, то спробуйте пофарбуватися антоціаніновою фарбою на основі природного пігменту антоціану, котрий виділяють з листя та пелюстків рослин.
Фарби цього типу не містять аміаку та шкідливих речовин та дають ефект біо-ламінування. Підходять подібні фарби будь-якому типу волосся, але важливо розуміти, що, незважаючи на ламінуючий ефект, перепалене, висушене волосся вони не врятують, тож якщо ваше волосся потребує лікування та відновлення, спочатку займіться ними, а потім вже використовуйте антоціанін.
Миття волосся
Аби зберегти колір волосся, важливо правильно мити волосся. По-перше, бажано використовувати для миття спеціальні засоби, про які ми ще скажемо нижче, а по-друге, не варто захоплюватися частим миттям: якщо надто часто мити волосся, шкіра голови й саме волосся швидко висихають, а останнє стає ламким і тьмяним. Але якщо вам не вдалося уникнути цієї проблеми, й ви хочете повернути шевелюру до життя, обов’язково почитайте, як зміцнити ламке та сухе волосся.

Також перший час після фарбування слід уникати шампуней проти лупи – часто-густо вони містять відлущуючі компоненти на кшталт саліцилової кислоти, котрі можуть впливати не тільки на шкіру голови, але й на пігмент фарби, що вкриває волосся. Особливо ризиковано мити голову такими шампунями, якщо для фарбування ви обрали насичений рудий або чорний колір. Хіба що колір після фарбування здасться вам занадто яскравим та перенасиченим, й ви захочете таким чином приглушити його яскравість.
Розчісування
Забудьте про шкідливу звичку розчісувати волосся відразу після миття! Вологе фарбоване волосся відрізняється особливою ламкістю, тому його структуру дуже легко пошкодити гребінцем. Професіонали радять розчісувати волосся, коли воно вже повністю чи майже висохло.

Високі температури
Не варто зловживати прасочками, фенами та плойками: екстремально високі температури й на нефарбоване волоссі впливають вкрай негативно, ушкоджуючи волосяний стрижень та стоншуючи його, що вже казати про шевелюру, на яку вплинула фарба, нехай навіть і якісна. Якщо все ж таки потребуєте додаткового моделювання зачіски за допомогою подібних інструментів, користуйтесь термозахисними засобами та вибирайте плойки та прасочки з керамічним покриттям, які менше шкодять волоссю, – їх можна знайти та купити на Покупоні за гарною ціною, та ще й кешбеком.
Купання у басейні
У перші 2-3 дні після фарбування утримайтеся від купання в басейні чи на морі. Хлорована та солона вода доволі швидко вимиває пігмент, тож краще дочекатися, аби колір закріпився, і тільки потім пірнати :).

Регулярне оновлення
Колір волосся потребує регулярного оновлення. За звичайного фарбування важливо стежити за тим, аби не відростали корені, та вчасно зафарбовувати їх – звичайною стійкою фарбою чи спеціальним консилером для волосся, котрий надає тимчасовий косметичний ефект. Якщо у вас омбре, шатуш, балаяж або інший різновид складного фарбування (про те, які ще бувають варіанти фарбування волосся, читайте у статті), що не зачіпає коріння, то оновлювати їх треба не надто часто.
Більше корисних порад про те, як доглядати за волоссям, читайте тут.
Як підібрати правильні доглядові засоби для фарбованого волосся
Як ви вже зрозуміли, загалом догляд за фарбованим та нефарбованим волоссям, особливо довгим, не дуже відрізняється – у будь-якому випадку важливо не допускати механічних, хімічних та температурних ушкоджень волосся та підбирати засоби, які будуть максимально дбайливо берегти шкіру голови та самі стеблини від шкідливого впливу оточуючого середовища. До речі, про засоби – як не крути, але якщо ви хочете зберегти свій улюблений колір, вам доведеться потурбуватися про те, щоб у вашій шафі знаходилась спеціальна косметика для фарбованого волосся.

Професійні засоби
Асортимент професійної косметики для фарбованого волосся є дуже широким, та щоб не загубитися в цьому розмаїтті, просто запам’ятайте низку основних принципів, котрі полегшать вам вибір:
- Шампуні обирайте з нейтральним рівнем рН, аби під час миття шкіра та коріння зазнавали м’якого очищення, та при цьому не було зруйновано пігмент фарби. Найоптимальніший варіант – використання шампунів, призначених для фарбованого та пошкодженого волосся.
- Не забудьте про відтіночні шампуні, які підтримають потрібний вам тон: подібні шампуні бувають для світлого, темного і навіть для рудого фарбованого волосся. Якщо у вас фарбований блонд, вам необхідний професійний шампунь з фіолетовим пігментом, який не допустить з’явлення жовтизни.
- Фарбування навіть найякіснішою фарбою, особливо освітлення (знебарвлення), дуже сушить волосся. Наслідки усім відомі: ламке сухе та пористе волосся, посічені кінчики, тьмяність та відсутність здорового блиску. Виправити ситуацію вам допоможуть зволожуючі засоби: маски на основі амінокислот, морських водоростей, цінних масел. Користуватися масками перукарі рекомендують не рідше, ніж 1-2 рази на тиждень.
- Якщо ви все ж таки зіштовхнулися з проблемою сухості волосся, й делікатні заходи не допомагають, зверніть увагу на сучасні інтенсивні відновлюючі засоби: це може бути лосьйон, емульсія, сироватка, незмивні маски для волосся, бальзам. Виснаженому пошкодженому волоссю життєво необхідні ліпіди, вуглеводи та білки, які проникають вглиб волосяного стрижня та справляють відновлюючу дію – саме ці речовини повинні бути присутніми в обраних вами засобах. Зверніть особливу увагу на кератиномісткі засоби.
- Для укладки волосся вибирайте стайлінгові засоби (спрей, мус, лак, пінка, крем для укладки) з мінімальним вмістом спирту та максимальним – амінокислот, вітамінів та рослинних компонентів. Така необхідність зумовлена тим, що спирт дуже сушить волосся та негативно впливає на колір.
- Запишіться на професійні доглядові процедури, які можуть стати як відмінною профілактикою для здорового волосся, так і рятувальним кругом, якщо у вас вже є проблеми: ламінування, кератинове відновлення, лазерне відновлення тощо.
Народні засоби
Вдома за фарбованим волосся можна доглядати не тільки за допомогою косметики з арсеналу професіонала, але й користуючись народними засобами: відварами трав, масками з олій та інших натуральним компонентів. Догляд «по-народному» – прекрасне доповнення до базового догляду звичними для багатьох салонними косметичними засобами, і зайвим він точно не буде.

Ефективних рецептів для профілактики сухості та ламкості волосся, а також для відновлення та лікування вже пошкодженої шевелюри, існує немало, і ось деякі з найефективніших.
Маска з кокосової олії
Кокосова олія – один з визнаних лідерів у переліку натуральних засобів для догляду за фарбованим волоссям, особливо довгим та сухим. На відміну від інших олій, вона має відносно легку текстуру і не створює відчуття «незмивності». Однак є одне «але»: як і будь-яка інша, кокосова олія може призвести до вимивання кольору, тому краще не використовувати її на свіжофарбоване волосся. Краще зробити курс масок на її основі перед тим, як іти до майстра на оновлення кольору.
Для фарбованого волосся рекомендують використовувати чисту кокосову олію без домішок та додатків. Олію достатньо нанести у розігрітому вигляді на коріння та розподілити по довжині волосся, обгорнути голову рушником і залишити так на 30-40 хвилин. У випадку, якщо вас цікавить відновлення кінчиків, то невелику кількість олії можна нанести виключно на них, перед тим помивши та трохи віджавши волосся рушником.
Жовток і мед
Маска з вмістом меду та яєчного жовтка також справить корисний ефект як на шкіру голови, так і на фарбоване волосся. Подібний засіб можна використовувати й для профілактики, й для лікування пошкодженого через неправильний догляд та часті фарбування волосся.
- Беремо столову ложку меду та один яєчний жовток.
- Розтираємо інгредієнти до стану однорідної маси.
- Наносимо маску на шкіру голови та коріння волосся.
- Обгортаємо голову звичайною поліетиленовою плівкою, а зверху – рушником.
- Через півгодини змиваємо маску теплою водою.
Варіант маски з додаванням часнику та алое:
- Нам знадобиться: мед – 1 столова ложка, сік алое – 1 столова ложка, часничний сік – 1 чайна ложка, 1 яєчний жовток.
- Змішуємо алое й мед, потім додаємо часничний сік. Жовток знадобиться трохи пізніше.
- Отриману суміш наносимо на коріння та шкіру голови, обгортаємо голову целофановою плівкою чи шапочкою та рушником.
- Чекаємо 20 хвилин, після чого змиваємо маску теплою водою.
- Змащуємо вимите вологе волосся збитим жовтком, залишаємо ненадовго, потім знов змиваємо.
Відвар з кропиви або ромашки
Відвар з трав – незамінний засіб у догляді за фарбованим волоссям, особливо якщо використовувати його у комплексі з професійною косметикою та корисними відновлюючими масками. Регулярне промивання волосся трав’яними настоями подарують вашій шевелюрі живий блиск, м’якість та шовковистість, вам стане набагато простіше її розчісувати, а проблема посічених кінчиків піде у минуле.
Дівчатам, в яких волосся пофарбовано у світлі відтінки, слід обирати ромашковий відвар, дівчатам з темним фарбованим волоссям бажано промивати його відваром кропиви. Ці трави у сухому вигляді можна придбати у будь-якій аптеці.
Сама настоянка робиться дуже просто:
- 3 столові ложки трави залийте стаканом окропу.
- Дайте відвару настоятися близько півгодини чи довше.
- Готовий настій процідіть, після чого його можна буде використовувати для ополіскування.

А як ви доглядаєте за фарбованим волоссям? Чи є у вас улюблений ефективний засіб чи перевірений часом рецепт? Діліться у коментарях!
Очень часто крашу свои волосы, люблю менять стиль. После окрашивания я конечно же прикладываю максимально усилий по уходу за ними. Мою волосы только проф шампунями и бальзамами -syoss . Так же стараюсь волосы сразу после окрашивание так сильно часто не расчесывать , ведь как не крути после краски волосы значительно слабеют и кончики секутся.