Їдемо у санаторій – що брати з собою на оздоровлення
Хто бував у санаторіях, той знає, як важливо правильно зібратися і не забути речі, необхідні для комфортного відпочинку. Список того, що треба брати з собою на лікувальний курорт, залежить від того, хто їде і коли – взимку, навесні, влітку чи восени. BlogPokuponTeam розповість, що взяти з собою до санаторію жінці, чоловіку, дитині, підлітку, щоб не страждати від браку найнеобхідніших речей під час відпочинку.
34 акцій
Особисті документи і медкарта
- Паспорт (ID-картка або застосунок «Дія»)
- Документ про туристичне страхування, якщо є.
- Санаторно-курортна картка від терапевта.
- Путівка і квитанція про оплату.
- Квитки на транспорт, яким ви плануєте добиратись до кінцевого пункту.
- Результати аналізів та УЗД (якщо є) та лікарські висновки. Вагітній жінці необхідно взяти з собою обмінну карту, в якій зафіксовано особливості перебігу вагітності.
Гроші
Окрім готівки обов’язково візьміть з собою банківську картку (а якщо є можливість, то декілька). Гроші й картки бажано зберігати в різних місцях, аби у випадку форс-мажору не залишитись зовсім без коштів.
100 акцій
Ліки, які повинні бути з вами у санаторії
- Таблетки від головного болю.
- Но-шпа.
- Смекта.
- Антисептичні засоби: йод, хлоргексидин, зеленка або бетадин.
- Вата, бинт і пластирі.
- Термометр.
- Якщо є проблеми з тиском – тонометр.
- Препарати, пов’язані з лікуванням індивідуальних захворювань та хронічних станів. Так, людині з цукровим діабетом 1-го типу потрібно мати з собою інсулін, астматикові – інгалятори та прописані лікарем таблетки, людям із хворобами серцево-судинної системи – серцеві препарати тощо.
Звісно, поряд може знаходитись аптека, а в самому санаторії певно буде медпункт, але вирушати у дорогу без необхідного мінімуму ліків – надто смілива витівка.
86 акцій
Зв’язок
Сьогодні без мобільного зв’язку нікуди, тому обов’язково візьміть із собою у санаторій телефон та зарядний пристрій, аби у вас була можливість зв’язатись з близькими, а у них – з вами.
За бажанням також можете взяти з собою планшет для перегляду улюблених фільмів та серіалів і фотоапарат, щоби закарбувати у пам’яті найяскравіші моменти відпочинку.
9 акцій
Зручні для санаторію одяг і взуття
Брати до санаторію весь свій гардероб не обов’язково. Зазвичай перебування на оздоровчому курорті передбачає спокійний розмірений відпочинок з певним режимом лікування, тому краще зупинити вибір на зручному кежуал-одязі, спортивному костюмі і, можливо, парочці більш ошатних образів для виходу в ресторан, на концерт або просто вечірньої прогулянки.
Не забувайте про відповідність вбрання сезону та погоді. Взимку окрім теплого верхнього одягу не забудьте про гарне непромокальне взуття, шкарпетки та термобілизну, особливо якщо курорт знаходиться у гірській місцевості, де завжди холодніше, ніж в середньому по країні.
Влітку ваш маст хев – легкий одяг, купальник, головний убір, сланці та босоніжки, а на випадок раптового похолодання – тепла кофта, вітровка, шкарпетки. Не зайвим буде взяти і дощовик на випадок, якщо ви потрапите під дощ.
Для пересування санаторієм візьміть із собою гумові капці або в’єтнамки. Якщо в сумці буде залишатися місце, дівчині можна прихопити туфлі або босоніжки на підборах для урочистих випадків.
14 акцій
Білизна
Зазвичай санаторії не тільки забезпечують відпочивальників комплектом рушників для душу, халатами й капцями для номеру, але й надають послуги пральні та зміни постільної білизни (однак щодо цього краще уточнити заздалегідь). Тому не варто забивати половину валізи зайвими речами, краще візьміть з собою улюблені банні речі, якщо знаєте, що на курорті є спа, й ви плануєте релакс в сауні та басейні щоденно. Що дійсно важливо – змінна нижня білизна (труси, бюстгальтери для жінок, бандажі для вагітних, майки для чоловіків), з собою слід взяти не менше п’яти комплектів, а краще більше.
267 акцій
Косметика і засоби гігієни
Тут діє те ж правило, що й з білизною: в хороших санаторіях і профілакторіях шампунь, зубна паста, мило й креми входять у вартість проживання, у косметичний міні-набір для ванни. Але якщо ви звикли користуватись тільки своїми перевіреними засобами, першим ділом покладіть до косметички те, що вам точно не нададуть в санаторії: прокладки – для жінок, пінку для гоління – для чоловіків, дезодорант, парфуми чи туалетну воді, гребінець, манікюрний набір, сонцезахисний крем.
Якщо щось забудете, а на місці цієї дрібнички не буде (зубної пасти, наприклад), можна докупити необхідне у найближчому супермаркеті чи аптеці.
55 акцій
Читайте також:
✔️ Свалява (Поляна) – санаторії, лікувальний відпочинок і розваги
✔️ Санаторії у Східниці – що лікують на курорті
✔️ 10 аналізів, які потрібно здавати щороку
✔️ Інтервальне голодування для здоров’я і схуднення
✔️ Кращі книги, які варто прочитати кожному
✔️ Модні кольори і тренди у фарбуванні волосся
Аксесуари
Біжутерію, ремінь, капелюшок, хустини, палантини та парасольку – все це теж можна взяти з собою до санаторію, в залежності від того, коли ви їдете – влітку, восени, взимку чи навесні, але за залишковим принципом, якщо у сумці вистачатиме місця. В жодному разі не жертвуйте дощовиком чи вітровкою восени заради зайвої красивої шалі, якщо місце є тільки для однієї з цих речей.
22 акцій
Як зібрати дитину у санаторій на відпочинок
Зібрати речі дитини для подорожі до дитячого санаторію – справжній головний біль для батьків, адже необхідно врахувати все, в тому числі й те, що дитина, на відміну від дорослої людини, навряд чи зможе докуповувати в магазині необхідні дрібниці. З підлітками в цьому плані трохи легше, оскільки вони більш самостійні та здатні визначити, чого їм бракує.
Щоб полегшити збирання батькам, які відправляють своїх дітей у самостійну поїздку до санаторію на декілька днів чи тиждень-два, пропонуємо перелік найнеобхідніших дитині речей:
- Білизна (мінімум 5 комплектів трусів та майок).
- Щонайменше дві-три футболки.
- Шорти, джинси, брюки.
- Спортивний костюм.
- Тепла кофта, светр.
- Вітровка, непромокальна куртка.
- Мінімум 5 пар шкарпеток.
- Один-два купальних костюми (плавки для хлопчиків та купальник для дівчаток).
- Панамки, кепки, капелюшки – влітку обов’язково.
- Туфлі, босоніжки, кросівки чи кеди, в’єтнамки чи капці.
- Нарядний одяг для екскурсій та дитячих дискотек – стане в нагоді як дівчинці, так і хлопцю.
- Засоби гігієни: зубна паста, зубна щітка, мочалка, гребінець (а краще два), шампунь, мило, вологі серветки.
- Рушники для душу, рушник для обличчя (в ідеалі – декілька), пляжний рушник, підстилка для засмагання.
- Сонцезахисний крем з високим рівнем захисту (SPF 30-50), засоби від комах та кліщів.
- Сміттєві пакети, пральний засіб (підійде звичайне господарське мило у мильничці).
- Аптечка, до якої повинні входити жарознижувальне, краплі від нежитю, спрей для горла, ліки від діареї; всі ліки обов’язково треба підписати, щоб дитина знала, що від чого, та попередити, щоб без контролю вожатого самостійно нічого не приймала.
- Зошит, ручка, книжка, альбом для малювання, фломастери, олівці – інакше кажучи, всі ті речі, які потрібні, аби скрасити дитині дозвілля.
- Телефон – дитині молодшого віку краще за все давати такий, який не шкода буде втратити чи побити, та зарядний пристрій до нього.
- Гроші на щоденні витрати та екскурсії (якщо плануються), причому бажано дрібними купюрами.
63 акцій
Читайте також:
✔️ Трускавець – місто санаторіїв і здоров’я
✔️ Користь масажу – від лікувального до косметичного ефекту
✔️ Кращі серіали 2024, які цікаво подивитися
✔️ Біль у лівому підребер’ї – що може турбувати
✔️ Види психотерапії: до якого психолога звертатись у разі потреби
✔️ Гіпертонія – як самому швидко знизити тиск
Сподіваємося, ми нічого не пропустили, і наш список допоможе вам зібрати всі необхідні речі до санаторію. А якщо ви знаєте, що ще потрібно покласти у валізу, їдучи на лікувальний курорт, – пишіть у коментарях 🤗
главное это не забыть базовую аптечку документы и деньги. остальное в крайнем случае докупить можно. мы как то ехали на море то забыли и мужу плавки, и шампунь, зубные щетки, пасту, обувь ребенку запасную. то уже как то выкручивались, что-то докупали, без чего-то обошлись
Ох знакомо мне это чувство когда едешь на отдых на неделю а вещей берешь как на месяц. стараюсь брать одежды по минимуму, и чтобы все сочеталось между собой и обязательно погоду смотрю чтоб потом было чем утеплиться и защититься от непогоды
В любой поездке на отдых стараюсь выбирать жилье так, чтобы полотенца, постельное белье и тапочки были включены в стоимость проживания. в этом году с сыном и золовкой отдыхали в Санжейке. В нашем номере было все необходимое, но вот зонт для пляжа не предоставлялся, пришлось покупать, потому что администрация запугала что можно сильно обгореть на солнце без него)
Всегда пишу себе подробный список для поездок, чтобы ничего не забыть, привычка еще с поездок в лагеря, как мама собирала и впихивала не впихиваемое в сумку. Списки думаю нужны везде, не только для поездок, чтобы ничего не забыть или не купить лишнего в магазине.
Многое описанное в статье беру и еще индивидуальные разные вещички.