Їдемо в Ужгород: що подивитися, куди піти і де зупинитися

Одним із найкрасивіших міст України по праву вважається Ужгород з його європейським виглядом та казковою середньовічною атмосферою. Тож якщо ви вирішили на вихідні з’їздити до Ужгорода, то це правильний вибір! А щоб подорож пройшла максимально цікаво і насичено, BlogPokuponTeam розповість, куди піти, що подивитися за 1 день, чим себе розважити, де зупинитися в Ужгороді з комфортом та дешевшими завдяки знижкам від Покупону.
Читайте у нашому огляді:
- Парки й алеї сакур
- Замки, фортеці та пам’ятки архітектури
- Музеї Ужгорода
- Де зупинитися
- Де поїсти
- Як дістатися до Ужгорода
Парки й алеї сакур
Сакури в Ужгороді
Весною розквітає не лише ботсад, а й чеський мікрорайон Малий Галагів – подивитися, як цвітуть сакури, з’їжджаються туристи не лише з України, а й близького зарубіжжя.
Коли цвіте сакура в Ужгороді? Щоб побачити на власні очі чудове цвітіння сакури і влаштувати фотосесію на тлі розквітлих ніжно-рожевих квітів, в місто потрібно приїхати в проміжок з початку-середини квітня до початку травня – саме у цей час розквітає посаджена ще у 60-х роках на проспекті Свободи алея сакур в Ужгороді. Приблизно тоді зазвичай проходить музично-творчий фестиваль «Сакура Фест», під час якого проводиться маса цікавих заходів.
А ось і список найпопулярніших місць, прикрашених квітучими сакурами в Ужгороді:
- проспект Свободи;
- вул. Закарпатська;
- алея найстаріших сакур Ужгорода, посаджена чехами, на вулицях Ракоці, Довженка та Крилова біля скверу імені Героїв Майдану;
- вулиця Боженка поряд зі сквером ім. Масарика;
- парк Св. Тетяни на вулиці Гойди;
- вул. Менделєєва;
- площа Театральна біля пішохідного мосту та лялькового театру «Бавка» та площа Богдана Хмельницького;
- окремо стоїть дерево сакури на вулиці Льва Толстого;
- вул. Заньковецької, вул. Грушевського (біля «Океану»), Митна, Собранецька, Бращайків;
- Слов’янська, Православна та Київська набережні;
- сквер Томаша Масарика;
- Драмтеатр та ще багато інших локацій.








Місцеві іноді жартують про горілку із сакури – нібито є такі народні умільці, які збирають пелюстки сакури та роблять із неї самогон, а потім продають з-під поли на вулиці Корзо. З чуток, це найдорожчий напій Закарпаття, але навряд чи ви зможете купити його навіть за великі гроші – бо насправді такої горілки не існує.
Сквер Марії-Терезії
Насолодитися тишею та спокоєм наодинці зі своїми думками можна у сквері поряд із храмом. Маленький парк присвятили австрійській імператриці Марії-Терезії, тій самій, що й передала храм до юрисдикції греко-католиків.

Липова алея
Обов’язково пройдіться пішохідним мостом, який з’єднує два береги річки Уж з розташованою на них Липовою алеєю – найдовшою в Європі. Міст, будівництво якого розпочалось у кінці 19 століття, давно вже уподобали місцеві закохані парочки та весільні фотографи, й не дарма, адже види краєвиди тут неймовірні! Особливо рекомендують побувати там увечері, коли навколо запалюються вогні, й набережна стає ще красивішою та наряднішою.


Боздоський парк
Гуляючи Ужгородом, не обійдіть увагою Боздоський парк – велику зелену локацію площею 58 га. Відкритий у 1954 році, парк і сьогодні залишається однією з найширших прогулянкових зон у місті. У центрі його ви побачите великий пам’ятник – меморіальний камінь на честь заснування парку. Відпочинок порадує різноманітністю: у Боздоському парку є і тихі місця для спокійних прогулянок, і веселі атракціони для дітей та дорослих.

Ботанічний сад
Якщо ваша подорож припала на осінь, весну й літо, то вам неодмінно слід насолодитись красою Ужгородського ботанічного саду – у листопаді він вражає червоно-золотою палітрою, а в квітні й травні там в самому розпалі весняне цвітіння. Особливою любов’ю місцевих жителів і туристів користується магнолія, представлена в кількох видах, та 120 видів роз у прекрасному розарії.

Замки, фортеці та пам’ятки архітектури
Ужгородський замок
За деякими даними, доводиться ровесником самому місту, а це означає, що йому близько тисячі років чи трохи менше. На території замку ви знайдете фундамент церкви святого Юрія, закладений ще в 14 столітті, розкішний сад та красиві статуї, а самому палаці можна відвідати краєзнавчий музей.

За легендою, за правління угорського графа Другета, його дочка закохалася у польського воєводу. Він був їхнім ворогом, який збирався захопити фортецю. Закохана дівчина розкрила йому таємні ходи. За це граф Другет наказав замурувати власну доньку живцем в одну зі стін замку.
Хрестовоздвиженський собор
Естетичне задоволення вам подарує похід до Хрестовоздвиженського кафедрального греко-католицького собору, збудованому в стилі рококо у 18 столітті. Обов’язково зайдіть всередину, щоби своїми очима побачити прекрасний бароковий іконостас та розписи, написані рукою Йосипа Бокшая.

Синагога
Зведена у 1904 році за проектом архітекторів Д. Паппа та С. Ференца. Особливий стиль, що придає будівлі вишуканий екзотичний вигляд, зветься неомавританським та об’єднує в собі елементи романтизму й арабо-мароканські упереміш з візантійськими мотиви. В теперешній час будівля синагоги не виконує релігійних функцій – в трагічні сорокові роки, відзначені масовим знищенням євреїв, радянська влада зробила з нього філармонію.

Совине гніздо
Прихильникам старовини прийдеться до смаку так зване «Совине гніздо», збудоване в далекому 1781 році. У цієї видатної кам’яної будівлі багата історія: спершу тут було розташовано пивний завод, пізніше дім використовували в якості готелю, який мав саме таку назву – «Совине гніздо», а в той період, коли Закарпаття входило до складу Чехословаччини, тут був винний бар. Починаючи з 90-х років, коли Україна стала незалежною, будівля стала місцем регулярного проведення міських винних фестивалів та тематичних свят.

Костел Святого Юрія
Побудований в XVIII столітті, костел Святого Юрія сьогодні щосили привертає увагу туристів і зачаровує стрункою бароковою архітектурою. Свою назву римо-католицький храм отримав на честь небесного покровителя Юрія Другета, який був власником міста в 1583-1620 роки. У 1820 році на вежі костелу розмістили годинник – їх неодноразово замінювали, останній раз – в 1904 році. На подвір’ї храму знаходиться статуя Діви Марії.


Гірчичне зерно
Популярна ужгородська локація, в якій має побувати кожен гість міста – провулок «Гірчичне зерно». Колись це місце було досить брудним і недоглянутим, але завдяки ініціативі небайдужих городян його перетворили на справжній райський куточок. Сьогодні це 70-метровий пішохідний провулок, що сполучає 2 центральні вулиці міста, оформлений у ретро-стилі 30-х років минулого століття. Тут можна сфотографуватися на кованому стільці, випити ароматної кави в кафешці, закупитися сувенірами, зробити селфі із «вартовим провулка», схожим на австрійського солдата, подивитися на сонячний годинник та багато іншого.



На одному із ліхтарів у провулку «Гірчичне зерно» ви побачите напис: «Мф. 17:20». Це посилання на євангельський вірш із притчею про гірчичне зерно. Її сенс у тому, що творити дива може навіть віра розміром із маленьке зернятко. Якщо знати історію вулички, заради створення якого автору проекту довелося закласти квартиру, авто та навіть обручки, сенс назви грає особливими фарбами.
Пасаж Баті
Ще одна визначна пам’ятка, яку ви знайдете в самому серці Ужгорода, – мінімалістичний, але дуже жвавий Пасаж Баті. Він був побудований в 1931 році Томашем Батом – засновником взуттєвої фабрики Bata. У цій суворій будівлі в стилі функціоналізму були розміщені сам торговий дім і взуттєві майстерні, а під ним розташовується вхід в пасаж. Останній з’єднує одну з іншою Театральну площу і пішохідну вулицю Волошина. Активне життя в Пасажі Баті не припиняється й донині: якщо ви завітаєте сюди, то побачите купу маленьких крамничок, в яких йде жвава торгівля.

Горянська ротонда
Якщо ви обійшли центр міста й відчуваєте, що в вас ще залишились сили, вирушайте до мікрорайону Горяни – там на вас чекає Горянська ротонда чи церква Святої Анни, збудована приблизно у 14-15 столітті. Храм вражає старовинними фресками, які увібрали в себе вплив раннього італійського Відродження, а неподалік від нього вже деякий час ведуться археологічні розкопки перших поселень Ужгороду.

Читайте також:
🔷 Відпочинок у Карпатах з дітьми
🔶 Трускавець – місто здоров’я
🔷 Замок Паланок у Мукачеві
🔶 Найкрасивіші місця західної України
Музеї Ужгорода
Скансен
Літо, наприклад, – ідеальний час для того, щоб відвідати Ужгородський скансен. Це музей народної архітектури та побуту, розташований просто неба, один з перших подібного типу в Україні.

В музеї представлені головним чином експозиції закарпатського краю 18-19 століть: хатинки з інтер’єрами, посуд, інвентар. Сюди обов’язково треба сходити кожному, хто цікавиться культурою та етнографією Закарпаття, а ще це вдала ідея для прогулянки з дітьми – яка дитина не прийде в захоплення від можливості уявити, що він потрапив до невеликої казкової деревеньки, цілком не схожою на те, що він звик бачити в сучасних містах?
Меморіальний дім-музей Ф. Манайла
Тут зібрано великий творчий доробок видатного українського художника та одного з основоположників Закарпатської школи живопису Федора Манайла. У музеї ви познайомитеся зі зразками його живопису і графіки, пронизаних фольклорними й етнографічними мотивами. Крім художніх творів експозиція музею порадує добре збереженими особистими речами Манайло, а також документальними матеріалами, які висвітлюють його творчість.

Художній музей ім. Й. Бокшая
Музей названий на честь художника, який розписав Хрестовоздвиженський кафедральний собор. У фондах музею зберігається понад 10 тисяч експонатів, а в залах представлені приголомшливі зразки західноєвропейського, центрально-європейського, російського, українського та закарпатського живопису XVI-XX століть.

Закарпатський краєзнавчий музей Тиводара Легоцького
Тут на вас чекає експозиція з більш ніж 1000 історичних раритетів із приватної колекції археолога Тиводара Легоцького. Свого часу вона вважалася однією з найбільших приватних колекцій Австро-Угорщини. Тиводар Легоцький ще за свого життя хотів відкрити регіональний музей, у 1909 році зробив перші кроки до здійснення своєї мрії, але влада перешкодила його ініціативі. Тоді археолог заповів колекцію своїй сім’ї, і та втілила його мрію у життя. Музей знаходиться у будівлі Ужгородського замку, про який ми писали вище.

Де зупинитись
В Ужгороді ви знайдете різні категорії житла: хостели біля залізничного вокзалу, приватні будинки, кімнати, готелі в центрі та спальних районах, апартаменти. У 2024 році готелі коштують у середньому 1300-1500 грн за добу проживання у звичайному двомісному номері, але на Покупоні можна знайти відпочинок із знижкою до 30% від початкової вартості і забронювати комфортне житло дешевше. Готелі зі знижкою оновлюються на Покупоні щодня.
Також ви можете зупинитися на одному із найближчих закарпатських курортів, якщо плануєте відпочинок на природі, а відвідування Ужгорода хочете зробити частиною екскурсійної програми.
Де поїсти
Нагуляли апетит? Зазирніть в один із гастрозакладів Ужгорода, щоб дати відпочинок ногам та порадувати внутрішнього гурмана. Де можна смачно поїсти у Львові ?
- Паб «Корзо» – тут смачно, ситно, а ще можна випити якісного крафтового пива з апетитними закусками.
- Кафе «Ням-Ням» – затишна місцинка, де подають просто неймовірно смачні млинці.
- Грузинський ресторан «GRANAT GRILL & WINE» у провулку «Гірчичне зерно» – тут на вас чекають хінкалі, хачапурі, м’ясо гриль, вино та чача.
- Ресторан «Honey», де ви можете скуштувати не тільки смачного м’яса та вина, але й подиміти ароматним кальяном.
- Заклад «Grant» – з апетитним меню, естетичним сервіруванням та найкращими в місті грузинськими винами.
- Знаменита ужгородська кондитерська «Valentin & Valentina Shtefanyo» – тут продається солодкий символ міста торт «Ужгород», створений господарем закладу Валентином Штефаньо.




Як дістатись Ужгорода
До Ужгорода можна доїхати прямими поїздами:
- Київ-Ужгород
- Одеса-Ужгород
- Харків-Ужгород.
- Зі Львова, Хмельницького, Тернополя підійде будь-який відповідний потяг.
- З інших міст потрібно їхати з пересадками.
Дізнатися точний розклад і замовити квитки онлайн можна на офіційному сайті «Укрзалізниці». Щоб було легше зорієнтуватися і вибрати правильний квиток, читайте статтю про те, як замовити квитки онлайн.
Читайте также:
🔷 Відпочинок у Карпатах восени
🔶 Що подивитися та куди сходити у Львові
🔷 10 найкрасивіших фотолокацій Львова
🔶 Де та як відпочити в Одесі
🔷 Куди поїхати зі Львова
А ви збираєтеся відвідати Ужгород? Про які ще цікаві місця, гарні кафе і затишні готелі, про які ми не згадали, ви чули, знаєте? Діліться у коментарях 🤗
пару раз были в ужгороде по дороге в словакию. останавливались в отеле “у аниты” оч прикольный сделан в частном доме с зеленой территорией. город ужгород однозначно обожаю
Ужгород мой родной город. я могу часами о нем говорить, знаю интересные улочки и могу посоветовать оригинальные маршруты прогулки. в статье очень неплохо рассказали что обязательно нужно увидеть в этом прекрасном городе.
В Ужгороде очень понравилось: город невероятно приветливый и красивый. Особенно нравится набережная с металлическими мини-статуэтками – прогулку по городу можно превратить в своеобразный квест, обнаруживая их. Настоятельно рекомендую зайти в Eatme.Cafe за вкусными солеными и сладкими вафлями с разнообразными начинками.