Як і чим лікувати кашель: сухий і мокрий

Кашель — це поштовхоподібні видихи, за допомогою яких організм очищає дихальні шляхи від сторонніх частинок-подразників. Людина неодноразово кашляє рефлекторно. І це нормально. Але якщо кашель супроводжується високою температурою, задишкою, або довго не проходить, це може свідчити про ускладнення простудних захворювань верхніх дихальних шляхів і не тільки. Які основні причини кашлю, чим відрізняється сухий кашель від мокрого, чим лікуватися в тому чи іншому випадку, в яких лікарів консультуватися, де проходити обстеження (аналізи, УЗД) з вигідними знижками до 85% від Покупона – читайте в нашій статті.

Що може провокувати кашель

Кашель — дуже необхідна рефлекторна реакція організму, спрямована на очищення дихальних шляхів від речовин, що заважають процесу дихання (мокротиння, слизу, гною, твердих частинок). Перш ніж лікувати будь-який кашель або усувати його симптоми, потрібно розібратися з причинами його виникнення: вони можуть бути не пов’язані з органами дихання. Характер кашлю, його тривалість, наявність супутніх симптомів допомагає визначити, що стало фактором розвитку патології і зрозуміти, яке лікування застосовувати в кожному конкретному випадку. 

1. ГРВІ або застуда

Найбільш часта причина кашлю – інфекційний процес, викликаний дією вірусів. У цьому випадку первинним симптомом захворювання є нежить: в носі відбувається посилене вироблення слизу, який стікає по задній стінці горла, чинить подразнюючу дію, викликаючи кашель. Також у хворого незначно підвищена температура тіла, головний біль. Для ГРВІ характерним є те, що кашель може тривати протягом близько 3 тижнів, в той час як інші ознаки захворювання (температура, соплі) вже відсутні.

Кашель при простуді

Зазвичай кашель при застуді досить швидко лікується і не несе серйозну загрозу організму, однак важливо не пропустити розвиток ускладнень (приєднання до вірусної інфекції бактеріальної складової, наприклад – про відмінності між ними читайте в нашій статті). Консультація лікаря є обов’язковою, якщо у хворого спостерігаються наступні симптоми:

 • Крім кашлю – дуже висока температура тіла (38-39 градусів і вище), яка погано збивається і тримається кілька днів, висипання на тілі, сильно болить голова, втома. 
 • Хворий кашляє довше 3 тижнів.
 • Стан хворого погіршився після тимчасового поліпшення: знову піднялася температура, ознаки інтоксикації (слабкість, головний біль).
 • Кашель все більш посилюється, стає виснажливим.
 • Болить у грудях.
 • Сильний біль у горлі, набряк горла.
 • Утруднене дихання (задишка).
 • Хворий відкашлюється з виділенням мокротиння бурого, коричневого, зеленого кольору, з домішками крові.
 • Різка втрата ваги.

Крім сімейного лікаря, записатися до якого можна за допомогою електронної системи Helsi (детальніше про це читайте тут), ви можете звернутися до терапевта або педіатра в найкращих приватних клініках вашого міста і онлайн – на Покупоні послуги зі знижкою до 70%.

2. Хвороби травної системи

Кашель може бути викликаний процесом закидання вмісту шлунка в стравохід – гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ). Патологія в легенях відсутня, головна проблема – в порушенні роботи стравохідного сфінктера, його слабкості м’язів.

При зворотньому закиданні кислоти в стравохід верхні відділи травної системи, їх слизова оболонка запалюється, печіння, першіння в горлі провокує кашель. При цьому хворий відкашлюється мокротою з кислим присмаком.

Рефлюкс
Патологія органій травлення – можнива причина кашлю

Звичайні ліки, що полегшують симптоми кашлю (сиропи, льодяники), не ефективні. Необхідна консультація гастроентеролога – завдяки акціям від Покупона на прийомі можна заощадити до 75%. Також знадобиться додаткове обстеження – аналізи (знижки до 65%), УЗД (в комплексі з консультацією гастроентеролога – зі знижками до 85% ). За результатами діагностики лікар призначає лікування і дає рекомендації, спрямовані на мінімізацію потрапляння вмісту шлунка до стравоходу і зниження кислотності шлунка:

 • зміна харчової поведінки: їсти часто, малими порціями;
 • коригування раціону: виключити продукти, що підвищують кислотність шлунка (жирне, смажене, шоколад, помідори, цитрусові. цибуля, часник);
 • боротьба із зайвою вагою;
 • відмова від шкідливих звичок (куріння, алкоголь);
 • спати на високій подушці, не приймати горизонтальне положення відразу після прийому їжі;
 • прийом медикаментів з метою контролю кислотності шлунка. 

3. Алергічна реакція

Захворювання з алергічним компонентом нерідко супроводжуються кашлем. В залежності від органу дихальної системи, що піддався дії алергену, виділяють такі види алергічних захворювань:

 • Алергічний фарингіт.
 • Алергічний трахеїт.
 • Алергічний бронхіт.
 • Бронхіальна астма.
Алергічний кашель

На відміну від інших захворювань, для алергічного кашлю характерним є наступне:

 • раптовий прояв сухого подразливого кашлю, без мокротиння;
 • відсутність ознак запалення в органах дихання (горло не червоне), інтоксикації (високої температури, головного болю);
 • в анамнезі – інші прояви алергії (дерматит, сінна лихоманка);
 • наявність близьких родичів-алергіків (спадковий фактор); 
 • крім кашлю – сверблячі висипання на тілі, нежить з прозорими виділеннями, сльозотеча.

Про лікування алергічного кашлю читайте в блоці нижче.

4. Хвороби серця і судин

Іноді наявність сухого, виснажливого, гучного кашлю є наслідком проблем із серцево-судинною системою – міокардиту, серцевої недостатності, але це тема іншої нашої статті та підстава подумати про консультації кардіолога для виявлення цих факторів. Якщо ви вирішили серйозно зайнятися обстеженням серцево-судинної системи та пошуком несправностей в ній, записатися до лікаря-кардіолога можна за направленням сімейного лікаря, але часто зручніше скористатися вигідними акціями на Покупоні і пройти одночасно комплексне обстеження з апаратної кардіодіагностики, ЕКГ з розшифровкою і описом, аналізами і призначенням програми лікування із солідними знижками, які ніколи не бувають зайвими.

5. Гормональні порушення

Порушення ендокринної системи, гормональний дисбаланс може спровокувати кашльовий симптом. Так, наприклад, збільшена щитовидна залоза здавлює трахею, викликаючи роздратування її рецепторів, болючість, відчуття комка в горлі, утрудненого дихання. Виникає рефлекс, покликаний звільнити дихальні шляхи від здавлюючого фактора – дратівливий, гавкаючий кашель.

Збільшена щитовидна залоза
Причиною кашлю може бути збільшена щитовидна залоза

У разі гормональних збоїв необхідно звертатися до ендокринолога і пройти ретельне обстеження: зручніше і вигідніше це зробити комплексно, по акції від Покупона – крім консультації лікаря пропозиції часто включають УЗД, аналізи та іншу діагностику, знижки на послуги становлять до 70%. 

6. Психоневрологічні причини

Провокувати напади кашлю можуть різні психоневрологічні фактори, хвороби автономної вегетативної нервової системи. Психоемоційний фон може змінюватися під впливом таких факторів, як публічний виступ перед слухачами, виникає соматичний прояв у вигляді кашлю. 

Пошук причини, зацикленість на кашлевому синдромі спричиняють неврози, депресивні та тривожні стани. Характерним є те, що такий психогенний кашель без мокротиння рідко проявляється вночі і під час заняття розслаблюючими, комфортними видами діяльності. Симптом вимагає всебічного обстеження, виключення всіх можливих причин кашлю, в разі підтвердження психогенної складової необхідна допомога психотерапевта –  на Покупоні консультації можна отримати зі знижкою до 90%, в тому числі онлайн, не виходячи з дому.

Як відрізнити мокрий кашель від сухого 

Сухий кашель

Сухий кашель є результатом запалення верхніх дихальних шляхів, викликає подразнення рецепторів чужорідними тілами і набряком слизових оболонок дихальної системи. Характер сухого кашлю — гучний, «ревучий», іноді свистячий, виснажливий, відчувається як кашель з «горла». Хворий кашляє без мокротиння, тому такий кашель називається непродуктивним, виражається короткими або тривалими нападами.

Сухий кашель
Розпізнати сухий кашель легко – він має гучні і рвучі ноти

Загальновідомі джерела виникнення непродуктивного сухого кашлю — патологічні зміни в органах верхніх (фарингіт, епіглотит, ларингіт, бронхіальна астма) і нижніх (трахеїт, пневмонія, бронхіт, пухлинні ураження легень) дихальних шляхів. Однак сухий кашель може бути наслідком захворювань ЦНС, хвороб серця, при сильному емоційному напруженні і стресі. Звертали увагу, що при збудженні і тривозі людина починає мимоволі прикривати рот рукою і підкашлювати? Це пов’язано з психогенним фактором. 

Непродуктивний кашель розвивається при термічному, механічному, хімічному впливі і атрофічних процесах — іноді сухий кашель повністю припиняється при видаленні цих провокуючих факторів. Під термічними процесами мається на увазі тиск на повітроносні тіла, метастази, потрапляння сторонніх зовнішніх тіл в легені. В якості термічних подразників виступають дим і пил, різка зміна холодного і гарячого повітря. Хімічна дія на дихальні шляхи здійснюється при проживанні або тривалому перебуванні на забруднених територіях (заводи, шахти). Сухий кашель відмічається також при кору, коклюші, паракоклюші і мікоплазмозі.

Мокрий кашель

Мокрий кашель не такий виснажливий, як сухий, і називається продуктивним через наявність мокротиння при відкашлюванні, що найчастіше є етапом до одужання. 

Вологий кашель
Кашель з мокротами здатний дати важкі ускладнення

Вологий кашель характеризується різним за кількістю відходженням мокротиння: воно може бути рясним (мокрота добре відхаркується) і не дуже — у випадку дуже в’язкого слизу. Його легко розпізнати — він клокочущий, гучний, відчувається в легенях і бронхах, йде з грудної клітки. Серйозну загрозу кашель з мокротою несе для дітей — у них дихальні шляхи більш вузькі, а м’язи грудної клітки не такі сильні, як у дорослих, тому відкашлятися їм важче. Також мокротиння у дітей при відхаркуванні більш густе і складніше відходить, викликаючи ускладнення — пневмонію.

Продуктивний мокрий кашель розвивається при бронхоектатичній хворобі легень, бронхіальній астмі та бронхіті, туберкульозі, абсцесі легень, попаданні крові з судин у тканини легень при набряку.

Якщо продуктивний кашель не лікувати, то мокрота застоюється, підвищується ризик розвитку вторинної бактеріальної інфекції, оскільки такі умови є ідеальними для бактеріальної флори.

При діагностуванні вологого кашлю важливий колір мокротиння, що відходить, — по ньому визначається характер патології: 

 • прозорий колір мокротиння сигналізує про норму;
 • білий колір означає наявність запалення в дихальних шляхах;
 • жовта або зелена мокрота говорить про наявність ГРВІ, бронхіту, обструктивної хвороби легень, початкової стадії пневмонії;
 • коричневий або гнійний слиз з кров’ю характеризує важку форму пневмонії, муковісцидозу, бронхіту, іноді абсцесу легень. 

Як лікувати сухий простудний кашель при ГРВІ

Сухий кашель не супроводжується виділенням мокротиння, тому він буває досить болючим, бо викликає напруження спини і грудей і роздратування слизової горла. Такий моторошний кашель здатний спровокувати носову кровотечу, головний біль, підвищення тиску, напади задухи і сильні блювотні позиви. 

При терапії сильного сухого кашлю потрібно застосовувати препарати, що пригнічують напади кашлю, зменшують їх інтенсивність, нормалізують секрецію і чутливість дихальних шляхів. 

Насамперед сухий кашель потрібно зробити продуктивним, з відходженням мокротиння. Слідкуйте, щоб в кімнаті хворого повітря не було сухим. Для цього потрібно регулярно провітрювати кімнату, проводити вологе прибирання, по можливості підтримувати необхідний рівень вологості за допомогою зволожувача (відмінні варіанти є на Покупоні з кешбеком і доставкою до дверей від Нової Пошти), вживати якомога більше теплого пиття.

Зволожувач повітря
Вологе повітряв приміщенні — важливий фактор лікування сухого кашлю

Фармакологічні препарати проти кашлю повинні діяти за такими принципами: 

 • Пом’якшення стінок слизової горла, щоб усунути регулярні, постійні напади кашлю. Для цього відмінно підійдуть сиропи: «Пектолван Плющ», «Бронхолитин», «Гербион», «Бронхикум». Пом’якшити роздратоване горло допоможуть народні домашні засоби: соляний розчин і настої з трав ромашки, чебрецю, мати-й-мачухи — ними потрібно полоскати горло. Також для зняття запалення і пом’якшення слизової можна вживати всередину тепле молоко з медом (при відсутності алергії на продукт). 
 • Зниження чутливості рецепторів, що передають сигнал у кашльовий центр. У цьому ефективно допоможуть аптечні засоби — льодяники від кашлю і аерозолі, а з народних засобів рекомендують пити трав’яні настої з цвіту липи або ромашки, гречки, чай з малиною або лимоном, і обов’язково включити до лікування інгаляції — для цього можна скористатися небулайзером (або дихати над парою, але зручніше це робити над паровим інгалятором, який до того ж стане в пригоді в косметологічних цілях), додавши в ємність лікарські препарати, які допоможуть заспокоїти рецептори. Одна з ефективних інгаляцій — з додаванням крапель евкаліптової олії. Пам’ятайте, що процедуру ингалювання роблять тільки при відсутності підвищеної температури, але якщо вас атакує жар і озноб, швидше читайте нашу статтю про те, як збити високу температуру
 • Придушення кашлю на рівні кашльового центру спричинить за собою зменшення виснажливих симптомів. У цьому випадку сучасна медицина використовує наркотичні і більш щадні, ненаркотичні, групи препаратів. Основні компоненти наркотичних медикаментів від кашлю — кодеїн або декстрометорфан. Засоби цієї групи застосовують в крайніх випадках, якщо немає можливості усунути кашель безпечним лікарським препаратом, і відпускаються строго за рецептом. Ненаркотичні препарати — більш удосконалені засоби, при застосуванні яких немає залежності і негативного впливу на дихальні органи. Компонентний склад містить речовини бутамірат, окселадин і глауцин, які не тільки стримують напади кашлю, але і за рахунок зниження опору дихальних шляхів сприяють полегшенню дихання і активно збагачують кров киснем. Бутамірат, глауцин та окселадин входить до складу сиропів «Коделак НЕО», «Синекод», а також «Омнитус».

Коли сухий кашель виникає внаслідок застуди, в доповнення до лікування використовують противірусні засоби. 

Якщо кашель не проходить протягом 7-10 днів, обов’язково потрібно здати аналіз крові, щоб визначити, що стало джерелом інфекції — вірус або бактерія. Це можна зробити в звичайній поліклініці за місцем проживання (при наявності направлення від терапевта або сімейного лікаря, до якого треба завчасно записатися на прийом) або скористатися більш швидким способом і здати аналіз крові в приватній лабораторії, ще й зі знижкою до 65% від Покупона. 

Якщо застуда виявиться бактеріальною і буде супроводжуватися високою температурою протягом 4-5 днів, лікар може призначити терапію антибіотиками. 

Лікування алергічного кашлю

Алергічний кашель найчастіше виникає раптово і триває довго, носить грубий і гавкаючий характер. Алергічна реакція виникає при підвищеній чутливості органів дихання до алергенів, що потрапляють в бронхи. Діагностування і лікування алергічного кашлю полягає в пошуку можливих небезпечних алергенів. Крім того, тільки на основі аналізу історії хвороби пацієнта та результатів лабораторних досліджень можна дізнатися точну причину алергії. Якщо вас замучив алергічний сухий кашель, і ви не можете визначити його джерело, необхідно звернутися за консультацією до алерголога або імунолога, пройти діагностику організму, здати тести на алергени. Необхідних фахівців шукайте в каталозі Покупона в розділі діагностика та лікування або за запитом в полі швидкого пошуку – на сайті акційні пропозиції поповнюються щодня.

Лікування алергічного кашлю включає:

 • прийом антигістамінних препаратів, таких як «Діазолін», «Зодак», «Еріус», які допомагають тимчасово впоратися з алергією і усунути першіння в горлі, спровоковане приступом кашлю;
 • промивання носа;
 • виключення алергенів, які можна виявити за допомогою спеціальних тестів, і курс інгаляцій з використанням фізіологічного розчину натрію хлориду;
 • прийом сорбентів(«Карбовит», «Антрален», «Атоксіл», «Сорбогель» або активоване вугілля), так як вони діють зсередини — вбирають в себе алергени, нейтралізуючи їх;
 • у важких випадках, коли починається задушливий, нічний або денний, алергічний кашель і пацієнт задихається, призначають «Преднізолон» і «Дексаметазон». 

Чим лікувати стенозний кашель у дітей

Не менш небезпечний підвид сухого кашлю — стенозний кашель — супутник ларингіту.

Стеноз
Несвоєчасне лікування ларингіту може призвести до утворення стенозу

Якщо вчасно не вжити заходів при лікуванні ларингіту, він може дати ускладнення у вигляді стеноза — звуження просвіту гортані, що в свою чергу веде до поширеного дитячого захворювання — крупу. 

Для маленької дитини круп небезпечний тим, що при його нападах хворий може задихнутися. Як правило, до 6-ти років діти переростають це захворювання. До цього віку в аптечці батьків завжди повинні бути присутніми інгалятор, препарат пульмикорт і необхідна ін’єкція — гормон преднізолон або дексаметазон. 

Зазвичай при нічному нападі достатньо інгаляції пульмикортом (ні в якому разі не гарячої, а кімнатної температури), але якщо через 15 хвилин інгаляція не подіяла позитивно і стан дитини не покращився, потрібно зробити укол (читайте в нашій статті, як це правильно зробити), і чекати на приїзд швидкої допомоги. У разі відсутності знань або досвіду, як вести себе під час нападу крупа, рекомендують не вживати ніяких заходів до приїзду медиків. У цей час потрібно добре провітрити приміщення, взяти дитину на руки (щоб надати вертикального положення), і попросити її повільно і глибоко дихати. 

Як бачимо круп — серйозний наслідок стенозуючого ларингіту, який потрібно вчасно лікувати, щоб уникнути погіршення стану, а ось що з цього приводу говорить доктор Комаровський.

Астматичний кашель і хронічний бронхіт – лікування

Запальні процеси в бронхах – бронхіальна астма і хронічний бронхіт – мають схожу симптоматику:

 • сильний кашель (сухий або вологий), який до кінця дня посилюється;
 • утруднене дихання – при звуженні бронхів ускладнюється надходження кисню в легені;
 • чутливість до таких факторів, як фізична активність, дія алергенів, вірусів: вони можуть викликати рецидив захворювання.

На відміну від хронічного бронхіту, для якого характерні загострення 1-3 рази на рік, мокрий кашель з великим відходженням густого мокротиння та підвищеною температурою, напади бронхіальної астми трапляються набагато частіше, супроводжуються задухою (хворий задихається), особливо вночі.

Лікування бронхіту

Якщо на тлі ГРВІ при вологому кашлі у вас підвищується температура тіла і тримається протягом декількох днів, погіршується самопочуття, мокротиння стає більше і воно має один з перерахованих вище відтінків — точний діагноз зможе поставити кваліфікований терапевт або педіатр, прослухавши легені та бронхи, оцінивши загальний стан, результати аналізу крові, рентгенографії — всі перераховані лабораторні дослідження можна зробити, скориставшись знижками Покупона за посиланням.

Відхаркувальний кашель у дитини – найчастіше ознака розвитку гострого запалення внаслідок простудного захворювання. Це сигналізує, що захворювання опустилося в бронхи, або, що ще гірше, в бронхіоли і альвеоли – розвинувся бронхіт. При несвоєчасному лікуванні існує ризик розвитку пневмонії. Не займайтеся лікуванням дітей при застуді самостійно, зверніться до досвідченого педіатра для встановлення точного діагнозу. 

Бронхіт
На тлі ГРВІ може розвинутися бронхит

Лікування бронхіту полягає в усуненні запального процесу в бронхах і боротьбі з вологим кашлем, яку проводять прийняттям трьох послідовних заходів: 

 1. Лікування запального процесу. Запалення провокує набряк легенів, звужує внутрішній просвіт бронхів, що не дає мокротинню відходити. На відновлення нормального просвіту бронхів добре впливає фенспірид — компонент, який ефективно бореться із запаленням в бронхах і знімає, якщо є, спазми. Компонент входить до складу препаратів — «Эпистат», «Сиресп», «Эладон» і «Эреспал». З народних засобів протизапальну дію мають трав’яні чаї з чебрецю, солодки, мати-й-мачухи. Особливо дієвим народним способом лікування кашлю при наявності хрипів є картопляний компрес, який роблять тільки при відсутності високої температури. 
 2. Розрідження мокротиння. Ефективно справляються з розрідженням мокротиння муколітики — лікарські препарати з діючими речовинами амброксол, бромгексин, ацетилцистеїн: «Лазолван», «Амброгексал», «Бромгексин Берлін-Хемі», «Флуімуціл», «АЦЦ».
 3. Виведення мокротиння з бронхів. Мукокинетики — ряд препаратів, які роблять виведення мокротиння більш інтенсивним: «Гвайфенезин» і «Гексо Бронхо», але їх не рекомендують вживати дітям до 12 років, дорослому протипоказано застосування тільки у разі виразкової хвороби. Допомагають вивести мокротиння назовні і вищеперелічені муколітики. Ефективний домашній народний засіб для виведення мокротиння — содові інгаляції, а серед трав, які мають відхаркувальні властивості, виділяють подорожник, первоцвіт і алтей, а також солодку. 

Якщо ви вирішили використовувати народні засоби для боротьби з вологим кашлем, не забувайте, що це лише допоміжна терапія для полегшення симптомів у поєднанні з основним лікуванням, призначеним лікарем.

Лікування бронхіту — складний процес, тому використання монотерапії, наприклад, застосування тільки протизапальних препаратів, не дасть позитивного кінцевого результату. У зв’язку з цим останнім часом широко застосовують комбіновані засоби, які здатні одночасно знімати запалення, зменшувати в’язкість мокротиння та сприяти виведенню — до таких відносять «Доктор Мом», «Коделак Бронхо». Вологий кашель може бути ознакою наявності такого серйозного захворювання, як пневмонія, неправильне або невчасне лікування якої веде до тяжких наслідків, тому вибирайте спосіб лікування тільки після консультації терапевта або, у випадку хвороби дитини, досвідченого педіатра

Лікування бронхіальної астми

Хворі на бронхіальну астму потребують постійного нагляду лікаря пульмонолога і ретельного підбору препаратів, бо кожен випадок має свою індивідуальність. Лікування найчастіше полягає в застосуванні препаратів протиастматичної дії, які необхідно вдихати за допомогою інгаляторів (індивідуальних або небулайзерів), які розпилюють діючу речовину у вигляді крапель, або турбухалерів (для розпилення ліків у вигляді порошку). Такі пристосування дозволяють доставити препарат безпосередньо в бронхи і легені.

Астма

Що робити якщо кашель довго не проходить

Якщо кашель затягнувся і довго не проходить (від 3 тижнів до 3 місяців), то слід виявити занепокоєння і відвідати лікаря – терапевта, педіатра, обов’язково зробити рентген органів дихання, здати аналізи

Нерідко причиною тривалого кашлю є самолікування, відсутність адекватного лікування, запущена хвороба. 

Можливі помилки в діагностиці, невірна причина захворювання, а їх може бути багато, ми писали про це вище.

Кашель у дорослих, що не проходить, може бути проявом «синдрому курця» — коли здорова людина, якщо так можна назвати курця, постійно кашляє із сильним виділенням мокротиння. Хронічне обструктивне захворювання легень, при якому відбуваються незворотні процеси в легенях і бронхах — постійна задишка навіть у стані спокою, також є потужним фундаментом для мокрого кашлю. Насамперед необхідно позбутися шкідливої залежності, кинути палити, без цього всі заходи з лікування деструктивних процесів в органах дихання будуть марні, вилікувати такий кашель не вийде.

Кашель курця

Що робити при кашлі вагітним

За статистикою організм вагітної жінки в три рази більше схильний до атаки вірусів і бактерій, особливо в перші три місяці, так як імунна система ослаблена. У цей період навіть найпростіші вірусні простудні хвороби переносяться важче, що вже говорити про хронічні захворювання. Так як в цей період особливо гостро відчуваються запахи та інші подразники, причиною появи кашлю може бути алергія — у такому разі, щоб позбутися від кашлю, буває досить усунути алерген. Якщо не вдається виявити його методом аналізу, лікарі рекомендують здати алергопроби.

Кашель у вагітних
Більшість протикашльових препаратів не рекомендовані або протипоказані при вагітності

У першому триместрі вагітності сильний кашель може спровокувати викидень через що виникає тонусу матки. Другий триместр більш безпечний, але якщо кашель не лікувати, це може стати причиною гіпоксії плода або відшарування плаценти. У третьому триместрі кашель може спровокувати гіпертонус матки, що збільшує ризик передчасних пологів.

Чим лікувати кашель у вагітних

Значна частина препаратів від кашлю не рекомендовані або протипоказані при вагітності, тому не займайтеся самолікуванням, а отримаєте консультацію сімейного лікаря, за акціями, які ви знайдете на Покупоні.

Лікують кашель при вагітності строго за призначенням лікаря, а дотримання загальних профілактичних рекомендацій підуть на користь вам і вашій майбутній дитині:

 • Вологість повітря у приміщенні, в якому ви знаходитеся, має бути  не нижче 60%. Для тих, хто любить корисні покупки для дому, Покупон надає різноманітний вибір зволожувачів з приємною можливістю отримати кешбек та доставку від Нової Пошти. Повітря має бути не тільки вологим, але і чистим — регулярно робіть вологе прибирання.
 • Перегляньте свій раціон –  харчування має бути збалансованим, багатим на вітаміни і мінеральні речовини. Поради та рекомендації по правильному харчуванню ви можете знайти у нашій рубриці краса та здоров’я.
 • Вживайте багато рідини — різні чаї, компоти, соки. Питна вода повинна бути хорошої якості або очищена за допомогою фільтра, який можна придбати на Покупоні, не переплачуючи, а навпаки отримуючи частину витрачених коштів назад (кешбек) на особистий рахунок. Також високий рівень вологи в організмі сприяє зволоженню слизових оболонок і «вимиванню» токсинів, що утворюються при інфекційних запаленнях. 
 • Ефективними в лікуванні сухого кашлю при вагітності є інгаляції з відваром липового цвіту, шавлії, а при мокрому кашлі — ромашки, евкаліпту, первоцвіту. Якщо кашель не має занедбану форму, то полегшення стану ви відчуєте вже на наступний день після початку лікування.

Сподіваємося, наші поради допомогли вам. Залишилися питання — пишіть в коментарях і будьте здорові 🙂

7 коментарів
 • Alex

  Мне обычно помогает пектолван плющ, покупаю его пару пачек и вполне хватает.

 • Антон

  Да уж в нынешний период лучше не кашлять, особенно на улице. Спасибо Покупон за столь нужную статью в это нелегкое время.

 • Ира

  В нынешний период на улице кашлянуть вообще страшно, люди шарахаются как от прокаженного. Спасибо за полезную статью, со всеми разъяснениями и причинами. Чем больше народу начнут осведомляться правильной информацией, тем меньше мы начнем походить на паникующее стадо. Рационально думающие люди – сила!

 • Леся

  Спасибо, что выделили аллергический кашель. я аллергик и сейчас реально бывает сложно. Когда начинается кашель на улице, все начинают дико коситься)) круто, что такие статьи повышают осведомленность людей

 • Саша

  Очень нужная статья, особенно в данный не легкий период. Надо знать на что грешить.

 • Оля

  Знаю не по наслышке о мокром и сухом кашле, раньше не особо придавала внимание для их различия пока меня не просветил один лор. Любой кашель плохо, но мокрый лучше чем сухой! Жаль не попалась мне данная статья раньше.

 • Lena

  Считаю эту статью полезной, так как это важно, вовремя распознать какой у вас кашель и как следует лечить его правильно. Были случаи когда знакомый долго болел и не мог никак вылечить свой кашель, они просто вовремя не пошел на консультацию к врачу. Но слава Богу все обошлось, помимо лечения которое ему назначили, он еще и дома отвары из трав готовил по совету бабушки.

Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубліковано. Обов'язкові поля відмічено *