Куди сходити і чим зайнятися в Коблеві: найкращі місця для ненудного відпочинку
Коблеве — невелике селище на березі Чорного моря між Одесою та Миколаєвом, найбільша рекреаційна зона Миколаївської області, перлина Чорноморського узбережжя. Завдяки зусиллям українських та молдавських підприємців, останні 50 років курорт активно розвивався.
Зазвичай Коблеве приваблює туристів золотими пісками та чистою водою морського узбережжя, але цього року у зв’язку з війною пляжі доведеться замінити іншими розвагами, а плавати та засмагати – біля басейну. BlogPokuponTeam довідалася докладніше, чим зайнятися, куди сходити і що подивитися у Коблеві, щоб відпочинок запам’ятався як дорослим, так і дітям.
Читайте:
- Відпочинок у готелях Коблева
- Куди піти у Коблеві
- Що подивитись у Коблеві та неподалік від курорту
- Як дістатись
Відпочинок у готелях Коблева
У морі цього року не скупатися, але у Коблеві є готелі, де можна відпочити не гірше, ніж на пляжі: з купанням у чистому блакитному басейні та релаксом на шезлонгу під спекотним південним сонечком. Бронюйте номери та плануйте свою ідеальну літню відпустку ??
Котеджний комплекс «Sunrise»: 4 доби відпочинку для двох чи трьох у номері люкс за 5100 6800 грн – з релаксом у відкритому басейні з дитячою зоною (6 х 12 м), користуванням зоною барбекю з мангалами.
«Del Mar»: 2 дні проживання для двох за 1199 1500 грн – з плаванням у басейні, користуванням спільною кухнею та зоною барбекю.
8 акцій
Куди піти у Коблеві
Піти в аквапарк
Коли море недоступне, в спеку рятує аквапарк ?? «Орбіта» в Коблеві – ідеальне місце для тих, хто хоче освіжитися, позасмагати та отримати порцію адреналіну, скатившись із крутих гірок у прохолодну воду.
В аквапарку є безліч водних атракціонів на будь-який смак: від найпростіших до екстремальних з високим рівнем складності (на них веселіше!). Окремо є дитяче містечко та локація для дітей від 3 до 10 років, тож сюди можна прийти цілою родиною, і ніхто не занудьгує. Особливо якщо скористатися знижкою від Покупону, що дозволяє заощадити 50% ?
Де знаходиться: Коблеве, Курортний проспект, 7.
Відвідати винзавод «Коблево»
Ще в 1790-х роках англієць Томас Кобле (герой взяття Очакова, військовий, на честь якого було названо село Коблеве) почав культивувати на землях селища виноград і помідори. А майже 200 років по тому був побудований найвідоміший український винзавод — ПАТ «Коблево». Завод володіє виноградниками площею близько 2,5 тисяч гектарів.
Поїхати на екскурсію? — Легко. Винзавод проводить ознайомлювальні тури як всередині будівлі, так і по виноградниках. На екскурсії детально розповідають історію створення заводу, про його потужності, технології виробництва вин і тонкощі професії сомельє.
Найочікуваніша частина екскурсії, звичайно ж, дегустація вина і бренді. Також вам запропонують відвідати галерею заводу, в якій зібрані найкращі картини художників Причорномор’я.
Де знаходиться: Виноградне, вулиця Виноградна, 2А.
Сходити у дельфінарій
Дельфінарій «Немо» запрошує дорослих і дітей на денні та вечірні шоу-виступи морських мешканців: дельфіни, морські котики і леви станцюють, заспівають, намалюють картину і виконають неймовірні трюки для глядачів. Хочете познайомитися з морськими артистами ближче? Можете поплавати з дельфінами, зробити з ними фото під водою і на березі.
Після шоу не поспішайте залишати дельфінарій — загляніть в океанаріум на території комплексу. Розігрався апетит? Тоді вам в піцерію, яка притягує гостей дельфінарію своїми неймовірними ароматами.
Де знаходиться: Коблеве, вулиця Морська, 163.
Відпочити у Родео Парку
Комплекс розваг «Родео Парк» — унікальне місце для веселого дозвілля всієї сім’ї.
Парк оформлений в стилі Дикого Заходу і пропонує тематичні розваги для дорослих та дітей: приборкання механічного бика і коня, батути, веселі атракціони, міні-гольф в «Індійському селі», катання на квадроциклі, стрільба в тирі з арбалета, лука, пневматики, страйкбольної або пейнтбольний гвинтівки, дротиками.
Найспритніші гості комплексу зможуть випробувати свою удачу на «Призових сходах», подолавши яку можна виграти призи та сувеніри від «Родео Парк». У жаркий день гріх не скупатися в прохолодному басейні комплексу і пограти на волейбольному майданчику. Зголоднівши, відвідайте місцевий ресторанчик.
Після активного дня в «Родео Парк» гості орендують номери і будиночки для відпочинку, паряться в лазні. На території комплексу є автостоянка.
Де знаходиться: Коблеве, вулиця Морська, 148.
Сходити до Луна-Парку
Куди ще піти в Коблеві з дитиною або друзями? Звичайно ж у Луна-парк. Ввечері туристи, як метелики тягнуться з усіх куточків Коблева до яскравих вогників десятків атракціонів для дорослих та дітей. Центрифуга, машинки, автогонки, кімната страху, каруселі, водні скутери, тир, ігрові автомати та інші розваги веселять приїжджих гостей сонячними літніми днями та теплими вечорами.
Де знаходиться: Коблеве, проспект Курортний, 34-42.
Устрична ферма
«Устриці Скіфії» — перша устрична ферма в Україні. Завдяки місцевій екосистемі, устриці ростуть в виключно чистому середовищі проживання, що безумовно впливає на виражений унікальний смак молюсків.
Устрична ферма регулярно проводить екскурсії з дегустацією, але ви можете приїхати сюди просто так — поласувати морським делікатесом з чудовим видом на Тилігульський лиман. Вартість однієї устриці – 30-40 грн, також можна замовити пакетну дегустацію, в яку входить екскурсія фермою, 3 або 6 устриць і келих сухого білого вина. Вартість пакету – 330 грн за маленький (3 устриці) та 540 грн за великий (6 устриць).
Де знаходиться: Червоноукраїнка, вулиця Тилігульська.
21 акцій
Що подивитися у Коблеві та неподалік від курорту
Коблеве не має в своєму культурному арсеналі важливих історичних пам’яток, музеїв, театрів та архітектурних шедеврів, але, завдяки природній спадщині, славиться своїми мальовничими морськими краєвидами, різноманітністю флори і фауни, археологічними знахідками.
Скульптура слона
У липні 2009 року на одному з пляжів в Молдавській частині курорту, дві маленькі дівчинки виявили дивний камінь, що стирчав з піску під час відливу. Почавши розкопки, дівчатка привернули увагу близько сотні туристів, які поспішили їм на допомогу.
Виявилося, що в піску перебувала старовинна скульптура слона, що датується XVI-XVII століттям. Час неабияк попсував статую: у слона був відсутній хобот, але відмінно проглядалися химерні візерунки і накидка на спині тварини. Є припущення, що скульптура перевозилася одним з кораблів, який зазнав краху біля берегів сучасного Коблева. Побачити пам’ятку можна на пляжі, навпроти ресторану «Глечик».
Де знаходиться:
Тилігульський лиман
Тилігульський лиман — найчистіший (прозорість води — до 7 м) та глибокий лиман регіону, відокремлений від Чорного моря пересипом. Його довжина становить 80 км.
Лиман відомий своїми лікувальними властивостями і сірководневою гряззю, яку застосовують для лікування різних хвороб кісткової і м’язової системи. Дивно, але поблизу немає жодного грязелікувального пансіонату, хоча органи влади вже не один рік планують його будівництво. Місцеві жителі та туристи приїжджають сюди лікуватися «дикуном», зупиняючись на нічліг в наметових містечках.
Через сильні вітри води лиману відмінно підходять для кайт-серфінгу, тому тут регулярно проводились тренування і міжнародні змагання з цього екстремального виду спорту.
Де знаходиться:
Регіональний ландшафтний парк Тилігульський
Тилігульський ландшафтний парк, до складу якого також входить орнітологічний заказник, — заповідний об’єкт площею близько 8200 га. Тут охороняються унікальні види представників флори і фауни, частина яких занесена в Червону книгу України, проводяться наукові дослідження і туристична діяльність з популяризацією поширення екологічних знань (екотуризм).
У парку відмінно збереглася природна рослинність цього краю: трав’янисті болота, водні співтовариства, земляні та кам’янисті степи, засолені луги, солончаки і солонці, деревно-чагарникові зарості та багато іншого.
Тилігульський парк — місце масового гніздування перелітних птахів під час міграції. Тут можна зустріти 270 видів пернатих, серед яких незвичайні та рідкісні види – це рожевий пелікан, малий баклан, жовта чапля, чорний лелека, колпиця.
Де знаходиться:
90 акцій
Миколаївський зоопарк
Миколаївський зоопарк вважається кращим зоопарком України по догляду та утриманню тварин, і одним з кращих звіринців в Європі по тваринному підбору. Колекція зоопарку налічує близько 4500 особин, що належать до 450 видів. Більше 50 видів тварин України представлені тільки в Миколаївському зоопарку. Миколаївський звіринець був прийнятий до Європейської асоціації зоопарків в 1993 році, ставши першим зоопарком України, який заслуживи членство в асоціації EAZA.
Де знаходиться: Миколаїв, площа Миколи Леонтовича, 1.
Заповідник «Ольвія»
Заповідник «Ольвія» — історико-культурна спадщина України періоду античності. Місто Ольвія було одним з чотирьох найбільших держав північного Причорномор’я і торговим центром, в якому займалися виноробством та риболовлею. Заснована в першій половині VI століття до нашої ери, Ольвія існувала майже 1000 років.
У 1924 році були знайдені руїни стародавнього міста і заснований археологічний заповідник, який на даний момент належить Інституту археології НАН України. Розкопки на території заповідника ведуться і до тепер, проходять роботи по реставрації та консервації знахідок.
Де знаходиться: Парутине, Миколаївська область.
Сосновий бір
В українській зоні Коблева знаходиться сосновий бір і, звичайно ж, безліч баз відпочинку, які пропонують свої послуги на території лісового масиву. Ви можете відпочити тут дикуном з наметами, а можете зупинитися в комфортабельних номерах або будиночках. Приїхати сюди однозначно варто, адже не так часто морський курорт може похвалитися чистим лікувальним повітрям хвойних лісів неподалік.
Де знаходиться:
Розглядаючи екскурсійні маршрути з Коблева, обов’язково влаштуйте виїзд до яскравої Одеси.
8 акцій
Читайте також:
? Що подивитись в Одесі за 2 дні
? Де смачно поїсти в Одесі
? Куди сходити в Одесі з дитиною
? Куди поїхати на вихідні з Одеси
? Де посмажити шашлики в Одесі
Як дістатися
Через відсутність залізничного сполучення в Коблеве можна потрапити тільки дорожнім транспортом (на автобусі, маршрутці або таксі). Селище знаходиться в Миколаївській області, але межує з Одеською, що дуже зручно, адже дістатися сюди можна з двох обласних центрів відразу, причому ближче буде саме з Одеси (55 км). З Миколаєва — 78 км.
Як доїхати з Одеси
З центрального автовокзалу Одеси можна доїхати у Коблеве на автобусі, маршрутки частіше їдуть від автостанції Привокзальна або Привоз. У пік сезону автобуси і маршрутні таксі відправляються кожні 30 хвилин з 6.00 і до 21.00. Час в дорозі — 1 година 30 хвилин.
Як дістатися з Миколаєва
З Миколаєва автобуси до Коблева відправляються від автовокзалу Центральний. Маршрутки до курортного селища курсують на Привокзальній площі залізничного вокзалу «Миколаїв-пасажирський» та від автостанції Приміська. Час в дорозі — 2 години.
З інших міст
Коблеве пов’язане прямими автобусними рейсами з багатьма обласними центрами України. У будь-який час сюди можна дістатися з автовокзалів Києва, Дніпра, Львова, Чернігова, Вінниці, Херсона, Умані та інших міст. У гарячий сезон вводяться додаткові рейси з інших міст країни та найближчого зарубіжжя.
Читайте також:
? Куди поїхати на море в Україні
? Відпочинок в Карпатах влітку
? Де відпочити в Карпатах з дітьми
? Розваги курорту Буковель
? Цікаві пам’ятки Західної України
? Лавандові поля України
Коблеве – чудовий та недорогий курорт для літнього відпочинку з дитиною. Діліться у коментарях своїми враженнями від готелів з басейнами, в яких вам пощастило відпочити ?