Куди сходити і чим зайнятися в Коблево: найкращі місця для ненудного відпочинку

Коблево – невелике селище на березі Чорного моря, між Одесою і Миколаєвом. Завдяки зусиллям українських та молдавських підприємців, останні 50 років курорт активно розвивається. Сьогодні Коблево – найбільша рекреаційна зона Миколаївської області, перлина Чорноморського узбережжя. Сприятливий клімат, золотисті піщані пляжами, тепле море і розвинена інфраструктура щорічно приваблює сюди тисячі туристів. BlogPokuponTeam довідалася докладніше, чим зайнятися, куди сходити і що подивитися в Коблево, щоб відпочинок запам’ятався як дорослим, так і дітям. А ще – підготувала гарячі знижки до 35% на розміщення в готелях та пансіонатах курорту.
Читайте:
Пляжі курорту
Пляжний відпочинок – те, за чим їдуть в Коблево в першу чергу. Піщаний берег і зручний мілководний захід у море відмінно підходять для відпустки з дітьми. Берегова лінія Коблево тягнеться 7 км, а це значить, що пляжів тут предостатньо. Більшість з них належать пансіонатам, готелям і базам відпочинку, і щоб відпочити біля моря, вам доведеться заплатити за вхід. Але є і безкоштовний облаштований пляж, і дикі зони відпочинку, де можна запросто зупинитися з наметами.
Індустрія водних розваг дуже розвинена: на кожному пляжі є надувні гірки, банани, водні мотоцикли, катамарани та інші атракціони. Тому і молодь, і сім’я з дитиною зможуть знайти собі розвагу до душі.

Центральний пляж
Найвідоміший і популярний у туристів – Центральний пляж з безкоштовним входом. При бажанні можна орендувати лежаки і парасольки, що дуже до речі, тому що навісів з тінню тут замало.

Кришталевий пляж
Платний пляж готелю Crystal Beach Koblevo, розташованого в «українській» частині курорту. Крім шезлонгів і парасольок на території є басейн, волейбольний майданчик, кафе Kokos.

Пансіонат «Nikolaev» з великою озелененою територією і басейнами: від 8499 (10000) грн за 6 днів відпочинку для чотирьох. Ціна сертифікату включає проживання в двокімнатному сімейному люксі, користування дитячим і дорослим басейном з гідромасажем і водними атракціонами, волейбольним майданчиком, парковкою, Wi-Fi, відвідування дитячої ігрової зони.
Готель «Del Mar», в 30 м від моря («українська» зона): від 519 (800) грн за 2 дня відпочинку для двох. У вартість сертифіката включено проживання в номері люкс, користування загальною кухнею, зоною барбекю, Wi-Fi. Оренда шезлонга – 30 грн в день.
Пляж Bora Bora
Bora Bora – пляжна зона в «молдавської» частини Коблево, в центрі курорту. Відпочити можна з комфортом, є шезлонги (ліжка), парасолі. Як такої плати за вхід на пляж немає, але розташовуватися можна або зайнявши місце на безкоштовному ротангу (це маленький диван зі столиком), або взявши на прокат ліжко. Ціна залежить від розташування: найбюджетніший варіант в будь-який день тижня 250 грн, кращий 300 і 500, плюс депозит 100-200 грн на вихідних до ціни оренди.

Крім звичайного релаксу у моря тут пропонують розважальні шоу-програми, спортивні змагання, водні атракціони. На території є ресторан, бар і нічний клуб.
Пансіонат «Лазурний берег», 60 м до моря («молдавська» зона): від 2399 (3040) грн за 5 днів відпочинку для двох.У вартість сертифіката включено проживання в номері комфорт, користування волейбольним майданчиком, Wi-Fi. На території працює їдальня, вартість триразового комплексного харчування – 240 грн.
Кемпінг «Теремок» в молдавській зоні, до пляжу 8 хвилин пішки: від 599 (800) грн за 3 дні бюджетного відпочинку для двох. У вартість сертифіката включено проживання в номері зі зручностями, користування загальною кухнею, приладдям для барбекю, альтанкою, дитячим майданчиком, парковкою, Wi-Fi.
Пляж For Rest
For Rest – платний пляж однойменного готелю в Коблево. Персонал ретельно стежить за чистотою: прибирає сміття і водорості, просіює пісок. Пляж обладнаний тіньовими навісами і шезлонгами (їх можна взяти на прокат), терасою, на території працюють кафе і ресторани, для дітей є ігровий майданчик. Для бажаючих розважитися пропонуються водні атракціони. Порядок підтримується службою охорони готелю.

Дикі пляжі Коблево
Дикі пляжі приваблюють всіх, хто любить тишу , спокій і повне єднання з природою. Ніякої інфраструктури – тільки море, небо і пісок. Територій «дикого» відпочинку кілька: в «молдавській» частини Коблево за пляжем Bora Bora, за Миколаївським базами, і трохи далі – в районі Тилігульського лиману. На безлюдному узбережжі можна розташуватися саме так, як вам буде комфортно. Приймаючи сонячні ванни не забудьте про пляжну парасольку і правила безпечної засмаги.

Яку б частину узбережжя ви не вибрали – не пропустіть дивовижні серпневі зорепади, які найкраще спостерігаються на місцевих пляжах в нічний час. Унікальне романтичне явище приваблює туристів, які не проти влаштувати пікнік і загадати найзаповітніше бажання на березі Чорного моря.

Читайте також:
Куди піти в Коблево
Відвідати винзавод «Коблево»
Ще в 1790-х роках англієць Томас Кобле (герой взяття Очакова, військовий, на честь якого було названо село Коблево) почав культивувати на землях селища виноград і помідори. А майже 200 років по тому був побудований найвідоміший український винзавод — ПАТ «Коблево». Завод володіє виноградниками площею близько 2,5 тисяч гектарів.

Поїхати на екскурсію? — Легко. Винзавод проводить ознайомлювальні тури як всередині будівлі, так і по виноградниках. На екскурсії детально розповідають про історію створення заводу, його потужності, технології виробництва вин і тонкощі професії сомельє.

Найочікуваніша частина екскурсії, звичайно ж, дегустація вина і бренді. Також вам запропонують відвідати галерею заводу, в якій зібрані найкращі картини художників Причорномор’я.
Де знаходиться: Виноградне, вулиця Виноградна, 2А.
Піти в аквапарк
У Коблево є цілих два аквапарки, а один з них має статус найбільшого на півдні країни. Ми говоримо про однойменний аквапарк «Коблево», який безумовно став однією з визначних пам’яток виноробного курорту. Всі басейни аквапарку наповнені чистою артезіанською водою, тому валятися в джакузі або кайфувати від гідромасажу під відкритим небом стає ще приємніше.

Аквапарк варто відвідати з дитиною – є окрема дитяча зона з неглибоким басейном і десятьма гірками для дітей різного віку. А для дорослих – безліч водних гірок і екстремальних атракціонів.

Аквапарк «Коблево» також має свій міні-готель, затишні і комфортабельні номери якого бронюються з ранньої весни. Тому, якщо вам не вистачило часу відірватися в аквапарку по повній, ви завжди можете зупинитися тут на ніч або кілька днів. До речі, саме ввечері тут регулярно проводяться яскраві шоу-програми і водна анімація.
Де знаходиться: Коблево, вулиця Морська, 150.
Невеликий аквапарк «Орбіта» належить однойменній базі відпочинку в центральній частині селища. Гірок для дорослих не так багато, зате дітям є де розгулятися – на території є дитяче містечко водних розваг «Райський острів». Повірте, діти зависнуть тут надовго, поки дорослі будуть попивати коктейльчик, купатися в басейні і засмагати на лежаках.

Де знаходиться: Коблево, проспект Курортний, 7.
Сходити у дельфінарій
Дельфінарій «Немо» запрошує дорослих і дітей на денні та вечірні шоу-виступи морських мешканців: дельфіни, морські котики і леви станцюють, заспівають, намалюють картину і виконають неймовірні трюки для глядачів. На денне шоу діє знижка від Покупона – квитки вийдуть вдвічі дешевше. Хочете познайомитися з морськими артистами ближче? Можете поплавати з дельфінами, зробити з ними фото під водою і на березі.

Після шоу не поспішайте залишати дельфінарій — загляніть в океанаріум на території комплексу. Розігрався апетит? Тоді вам в піцерію, яка притягує гостей дельфінарію своїми неймовірними ароматами.
Де знаходиться: Коблево, вулиця Морська, 163.
Відпочити в Родео Парку
Комплекс розваг «Родео Парк» — унікальне місце для веселого дозвілля всієї сім’ї.

Парк оформлений в стилі Дикого Заходу і пропонує тематичні розваги для дорослих та дітей: приборкання механічного бика і коня, батути, веселі атракціони, міні-гольф в «Індійському селі», катання на квадроциклі, стрільба в тирі з арбалета, лука, пневматики, страйкбольної або пейнтбольний гвинтівки, дротиками.

Найспритніші гості комплексу зможуть випробувати свою удачу на «Призових сходах», подолавши яку можна виграти призи та сувеніри від «Родео Парк». У жаркий день гріх не скупатися в прохолодному басейні комплексу і пограти на волейбольному майданчику. Зголоднівши, відвідайте місцевий ресторанчик.

Після активного дня в «Родео Парк» гості орендують номери і будиночки для відпочинку, паряться в лазні. На території комплексу є автостоянка.
Де знаходиться: Коблево, вулиця Морська, 148.
Сходити у Луна-Парк
Куди ще піти в Коблево з дитиною або друзями? Звичайно ж в Луна-парк. Ввечері туристи, як метелики тягнуться з усіх куточків Коблево до яскравих вогників десятків атракціонів для дорослих та дітей. Центрифуга, машинки, автогонки, кімната страху, американські гірки, каруселі, водні скутери, тир, ігрові автомати та інші розваги веселять приїжджих гостей ночі на проліт.
Де знаходиться: Коблево, проспект Курортний, 34-42.
Відпочити в парку-готелі «Кипарис»
Провести активний та цікавий день на морі можна на території парку-готелю «Кипарис». Для всіх бажаючих працює Surf HUB (станція серфінгу), можна взяти в оренду байдарки (близько 100 грн/година) і катамарани (близько 150 грн/година), пограти у волейбол або зайнятися віндсерфінгом (близько 200 грн/година). При необхідності можна найняти інструктора (близько 200 грн/година).

Також працює лаунж-зона, де гостям пропонують з комфортом відпочити на гамаках або пуфах з кальяном та напоями. Увечері тут проходять романтичні перегляди кінофільмів під відкритим небом. Шум моря надає особливу атмосферность.

Де знаходиться: Коблево, проспект Курортний, 1.
Устрична ферма
«Устриці Скіфії» — перша устрична ферма в Україні. Завдяки місцевій екосистемі, устриці ростуть в виключно чистому середовищі проживання, що безумовно впливає на виражений унікальний смак молюсків.

Устрична ферма регулярно проводить екскурсії з дегустацією, але ви можете приїхати сюди просто так — поласувати морським делікатесом з чудовим видом на Тилігульський лиман.

Де знаходиться: Червоноукраїнка, вулиця Тилігульський.
Що подивитися в Коблево та недалеко від курорту
Коблево не має в своєму культурному арсеналі важливих історичних пам’яток, музеїв, театрів та архітектурних шедеврів, але, завдяки природній спадщині, славиться своїми мальовничими краєвидами на морську гладь, різноманітністю флори і фауни, археологічними знахідками.
Стародавня скульптура слона

У липні 2009 року на одному з пляжів в Молдавській частині курорту, дві маленькі дівчинки виявили дивний камінь, що стирчав з піску під час відливу. Почавши розкопки, дівчатка привернули увагу близько сотні туристів, які поспішили їм на допомогу.
Виявилося, що в піску перебувала древня скульптура слона, що датується XVI-XVII століттям. Час неабияк попсував статую: у слона був відсутній хобот, але відмінно проглядалися химерні візерунки і накидка на спині тварини. Є припущення, що скульптура перевозилася одним з кораблів, який зазнав краху біля берегів сучасного Коблево. Побачити стародавню пам’ятку можна на пляжі, навпроти ресторану «Глечик».
Де знаходиться:
Тилігульський лиман
Тилігульський лиман — найчистіший (прозорість води — до 7 м) та глибокий лиман регіону, відокремлений від Чорного моря пересипом. Його довжина становить 80 км.
Лиман відомий своїми лікувальними властивостями і зародженням сірководневої грязі, яку застосовують для лікування різних хвороб кісткової і м’язової системи. Дивно, але поблизу немає жодного грязелікувального пансіонату, хоча органи влади вже не один рік планують його будівництво. Місцеві жителі та туристи приїжджають сюди лікуватися «дикуном», зупиняючись на нічліг в наметових містечках.

Через сильні вітри води лиману відмінно підходять для кайт-серфінгу, тому тут регулярно проводяться тренування і міжнародні змагання з цього екстремального виду спорту.

Де знаходиться:
Регіональний ландшафтний парк Тилігульський
Тилігульський ландшафтний парк, до складу якого також входить орнітологічний заказник, — заповідний об’єкт, площею близько 8200 га. Тут охороняються унікальні види представників флори і фауни, частина яких занесена в Червону книгу України, проводяться наукові дослідження і туристична діяльність з популяризацією поширення екологічних знань (екотуризм).

У парку відмінно збереглася природна рослинність цього краю: трав’янисті болота, водні співтовариства, земляні та кам’янисті степи, засолені луги, солончаки і солонці, деревно-чагарникові зарості та багато іншого.

Тилігульський парк — місце масового гніздування перелітних птахів під час міграції. Тут можна зустріти 270 видів пернатих, серед яких незвичайні та рідкісні види: рожевий пелікан, малий баклан, жовта чапля, чорний лелека, колпиця та інші.

Де знаходиться:
Миколаївський зоопарк
Миколаївський зоопарк вважається кращим зоопарком України по догляду та утриманню тварин, і одним з кращих звіринців в Європі по тваринному підбору. Колекція зоопарку налічує близько 4500 особин, що належать до 450 видів. Більше 50 видів тварин України представлені тільки в Миколаївському зоопарку. Миколаївський звіринець був прийнятий до Європейської асоціації зоопарків в 1993 році, ставши першим зоопарком України, який заслуживи членство в асоціації EAZA.

Де знаходиться: Миколаїв, площа Миколи Леонтовича, 1.
Заповідник «Ольвія»
Заповідник «Ольвія» — історико-культурна спадщина України періоду античності. Місто Ольвія було одним з чотирьох найбільших держав північного Причорномор’я і торговим центром, в якому займалися виноробством та риболовлею. Заснована в першій половині VI століття до нашої ери, Ольвія існувала майже 1000 років.

У 1924 році були знайдені руїни стародавнього міста і заснований археологічний заповідник, який на даний момент належить Інституту археології НАН України. Розкопки на території заповідника ведуться і до тепер, проходять роботи по реставрації та консервації знахідок.

Де знаходиться: Парутине, Миколаївська область.
Сосновий бір
В українській зоні Коблево знаходиться сосновий бір і, звичайно ж, безліч баз відпочинку, які пропонують свої послуги на території лісового масиву. Ви можете відпочити тут дикуном з наметами, а можете зупинитися в комфортабельних номерах або будиночках. Приїхати сюди однозначно варто, адже не так часто морський курорт може похвалитися чистим лікувальним повітрям хвойних лісів неподалік.

Де знаходиться:

Розглядаючи екскурсійні маршрути з Коблево, не зупиняйтеся на прилеглих пам’ятках, їдьте в колоритну Одесу.
Читайте також:
Що подивитися в Одесі за 2 дні
Куди сходити в Одесі з дитиною
Як доїхати
Через відсутність залізничного сполучення, в Коблево можна потрапити тільки дорожнім транспортом (на автобусі, маршрутці або таксі). Селище знаходиться в Миколаївській області, але межує з Одеською, що дуже зручно, адже дістатися сюди можна з двох обласних центрів відразу, причому ближче буде саме з Одеси (55 км). З Миколаєва — 78 км.
Як доїхати з Одеси
З центрального автовокзалу Одеси можна доїхати в Коблево на автобусі, маршрутки частіше їдуть від автостанції Привокзальна або Привоз. У пік сезону автобуси і маршрутні таксі відправляються кожні 30 хвилин з 6.00 і до 21.00. Час в дорозі — 1 година 30 хвилин.
Як дістатися з Миколаєва
З Миколаєва автобуси до Коблево відправляються від автовокзалу Центральний. Маршрутки до курортного селища курсують на Привокзальній площі залізничного вокзалу «Миколаїв-пасажирський» та від автостанції Приміська. Час в дорозі — 2 години.
З інших міст
Коблево пов’язано прямими автобусними рейсами з багатьма обласними центрами України. У будь-який час сюди можна дістатися з автовокзалів Києва, Дніпра, Львова, Чернігова, Вінниці, Херсона, Умані та інших міст. У гарячий сезон вводяться додаткові рейси з інших міст країни та найближчого зарубіжжя.
А ви відпочивали в сонячному Коблево? Які цікаві місця можете порадити, де побувати, що подивитися? Діліться ідеями в коментарях 🙂