Коли переводять годинники на літній час 2025 в Україні

Переведення годинника – начебто невинна формальність, але багато хто до неї ніяк не міг звикнути, страждаючи недосипом, млявістю і короткочасною дезорієнтацією. Особливо, коли переводять часи із зимового на літній режим. Але більше підлаштовуватись і не треба буде. BlogPokuponTeam розповість, коли переводяться годинники в Україні востаннє і як зробити сезонний перехід на зимовий час більш комфортним для організму.


27 акцій


178 акцій
Читайте в нашій статті:
- Перехід на літній час
- Коли переводять годинник на зимовий час 2024
- Навіщо часи переводять
- Переведення годинника: вплив на організм та адаптація
Перехід на літній час
У 2024 році переведення годинників на літній час в Україні мало відбутися востаннє. Проте, станом на березень 2025 року ухвалений більшістю депутатів Верховної Ради законопроєкт №4201 про обчислення часу з метою скасування переведення годинників на літній і зимовий час, все ще чекає підпису Президента України. Тож перехід на літній час планується за традицією в останню неділю березня. У 2025 році переведення годинників випадає на 30 березня: стрілки переводяться о 3:00 ранку на одну годину вперед — тобто на 4:00.




55 акцій
Коли переводять годинник на зимовий час 2024
Перехід на зимовий час відбувається в останню неділю жовтня, о 4 годині ранку. 2025 року цей день випадає в ніч із суботи 25 на 26 жовтня. Стрілки годинника, коли переводять часи в Україні на зимовий формат, необхідно перевести на 1 годину назад, тобто на 03:00. На електронному годиннику переводити нічого не потрібно. Точний час автоматично змінюється відповідно до стандарту часового поясу UTC.
Завдяки тому, що можна побалувати себе зайвою годиною дорогоцінного ранкового сну, осінні зміни в годиннику практично не відчуваються і переносяться більш комфортно, ніж весняні.



93 акцій


14 акцій
Навіщо часи переводять
Вперше, ідею переведення стрілок годинника на літній і зимовий час запропонував Бенджамін Франклін у 1784 році. Видатний американський політичний діяч і вчений припускав таким чином економити електрику за рахунок меншого споживання у вечірній час у холодну пору року.
Вдруге про це заговорив англійський архітектор Вільям Уіллет, який, прогулюючись одного раннього літнього ранку, помітив, що більшість вікон будинків закриті. Вважаючи це «дурною тратою денного світла», він розпочав кампанію в британському парламенті про сезонне переведення часу. Але король Едвард VII не став чекати на офіційне рішення. У 1904-му році він видав указ для мешканців англійських міст Саутгемптон і Віндзор про перехід на літній час.
Переведення часу в Україні на зимове та літнє вперше було здійснено 1981 року. Проте з плином років підтвердили, що така практика сезонного переходу погано впливає на організм людини і зовсім не допомагає енергозбереженню. Тому, влітку 2024 року Верховна Рада України розглянула та ухвалила законопроєкт «Про обчислення часу в Україні», згідно з яким мають припинити переводити годинники та встановити єдиний київський час. Залишилось дочекатися підпису документа Президента України.




59 акцій
Переведення годинника: вплив на організм та адаптація
Головний аргумент прес-служби ВРУ, чому переведення годинника було скасовано в Україні – зміна біологічних ритмів та стрес для організму, який може вплинути на самопочуття людей.
Для здорової людини такі стрибки часу на годину вперед чи назад зазвичай несуттєві. Однак люди у групі ризику – із проблемами кровообігу та хронічними захворюваннями – можуть відчувати загострення.
Тому, якщо ви погано переносите переведення часу – будьте в цей день до себе поблажливими, увечері не перевантажуйтеся домашніми справами, смачно і ситно поїжте, щоб запастися силами та енергією, ляжте раніше спати. І пам’ятайте, що на pokupon.ua діють знижки до 80% на обстеження у лікарів у найкращих клініках вашого міста.

85 акцій


53 акцій
Читайте також:
✔️Коли потрібно міняти гуму
✔️Як розпізнати та боротися з депресією
✔️Куди поїхати у Карпати з дітьми
✔️Як правильно паритися у лазні
✔️Манікюр осінь-зима: тренди з фото
✔️Які аналізи потрібно здавати щороку
А ви відчували дискомфорт у зв’язку з переведенням годинника? Як вважаєте, чи правильно те, що переведення часу скасували? Діліться у коментарях.
Пора давно отменить этот перевод – он же детям вредит – и взрослым – то что говорят 2-3 дня – не правда – неделю а то и полторы – надо вот оставить летнее время что есть и не трогать – экономии нет тут ни какой уже доказано а вот население и дети страдают (((
Поскорей бы уже отменили эти переводы, никогда не понимал и не буду понимать! Статья так себе, хотя все равно дает инфу.
Когда уже отменят этот перевод времени, такая дуристика. Хорошо, хоть автоматом все переводится.
В наше время такая инфа уже не особо нужна) Все на автоматическом переводе, только люди, которые пользуются обычными часами переводят.
Люблю такие статьи, когда рассказывают об истории вещей и понятий. Но я тоже забываю переводить, все автоматически. Господи, мы совсем уже обленились))))))))
Никогда не перевожу часы ибо механическими не пользуюсь, а во всех остальных гаджетах все само переводит, что очень очень удобно, даже бывает вообще не замечаю, что перевели часы. Но чтива получилась занимательная, спасибо)