Що подивитися у Кам’янець-Подільському – місця, куди варто піти
![Що подивитися у Кам'янець-Подільському – місця куди варто піти](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2023/07/kamyanets_podilskii_golovna-1024x582.jpeg)
Маленьке, але дуже красиве місто – так про Кам’янець-Подільський говорять усі, хто бував у ньому. Архітектурний стиль, поєднуючись із дивовижними природними ландшафтами, надає цим місцям особливої, казкової атмосфери. PokuponBlogTeam розповість, як доїхати, які пам’ятки Кам’янця-Подільського та околиць подивитися, чим зайнятися та де зупинитися на відпочинок, щоб ваша поїздка була максимально наповнена емоціями та комфортом.
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/vector.png)
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/vector.png)
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/reload.png)
5 акцій
Як доїхати до Кам’янець-Подільського
Доїхати до Кам’янець-Подільського можна потягом, але далеко не з усіма містами є пряме залізничне сполучення. У такому випадку краще вибрати автобус, відправитися у подорож на особистому транспорті або у складі екскурсійного туру.
З Києва можна дістатися прямим залізничним рейсом, а ще поїздами Київ-Чернівці: Кам’янець-Подільський у цьому випадку буде проміжною зупинкою. Квитки на поїзд можна купити на сайті Укрзалізниці. А якщо задаєтесь питанням: «Коли краще їхати?» – рекомендуємо в середині весни чи осені, тому що влітку пік туристичного сезону та охочих дуже багато. Але якщо ви все ж таки хочете вирушити до Кам’янця-Подільського у розпал літа – квитки та житло бронюйте якомога раніше.
З Одеси можна доїхати поїздом до Жмеринки, потім з пересадкою до Кам’янця-Подільського. Щоб дістатися міста без пересадок, вибирайте автобусний маршрут.
З Дніпра, Харкова, Львова можна доїхати потягом з пересадкою в Хмельницькому, або автобусом безпосередньо. Якщо їдете автівкою, вибирайте маршрут зі свого міста – мапа підкаже, яку дорогу вибрати, щоб доїхати швидше:
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/vector.png)
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/vector.png)
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/reload.png)
16 акцій
Де зупинитися у Кам’янці-Подільському
Якщо ви вирішили поїздити та відпочити самостійно, вам треба самому подумати про житло. У Кам’янці-Подільському можна орендувати житло подобово, знайти готелі з басейном, бази відпочинку та апартаменти. З Pokupon та знижками на готелі у Кам’янці-Подільському проживання обійдеться на 40% дешевше. Читайте відгуки туристів та обирайте готель за смаком 👇
«Optima Collection Кам’янець-Подільський»: комфортабельний готель розташований у старому місті, недалеко від Ратуші. До послуг гостей оздоровчий SPA-центр із сауною, солярієм та масажним кабінетом. У ресторані подають оригінальні страви української та європейської кухні.
![Готель «Оптіма», де можна зупинитися в Кам'янці-Подільському](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2024/04/otel_optima-1024x576.jpg)
![Номер готелю у Кам'янці-Подільському](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2024/04/otel_optima-2-1024x576.jpg)
«Біля річки»: колоритний готель на березі річки Смотрич, неподалік Кам’янець-Подільської фортеці. У готелі є чан, лазня, відкритий басейн, організовують екскурсії містом та місцевими пам’ятками.
![Готель біля Смотрицького каньйону у Кам'янці-Подільському](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2024/04/otel_okolo_rechki.jpg)
![Де зупинитися у Кам'янці-Подільському? – у готелі «Біля річки»](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2024/04/otel_okolo_rechki_2.jpg)
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/vector.png)
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/vector.png)
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/reload.png)
30 акцій
Що подивитися у Кам’янець-Подільському
Кам’янець-Подільська фортеця
Фортеця в Кам’янці-Подільському – головна пам’ятка та фактично візитна картка міста. Вважається, що замок було засновано князями Коріатовичами у XIV столітті, хоча є припущення, що він існував ще за часів Київської Русі.
![Фортеця історії у Кам'янці-Подільському](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/kamenets-podolskaia-krepost.jpg)
Розмах і рівень збереженості будівлі вражають. Старий замок до наших днів зберіг 11 веж, у кожну з яких можна заглянути. Екскурсія прохолодними кам’яними коридорами дозволить з головою поринути в атмосферу минулого, а захоплюючі експозиції розкриють історичні таємниці Подільського замку. А якщо душа попросить розваг, ви завжди можете постріляти з лука або відвідати майстер-клас з гончарної майстерності прямо на території.
![Замок у Кам'янці-Подільському у вечірній час](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/krepost-vecherom.jpg)
Міська ратуша
Пам’ятник архітектури, який навряд чи сховається від вашої уваги, поки ви будете гуляти по Кам’янець-Подільському, – будівля міського магістрату, збудована в першій половині XIV століття. Протягом часу ратушу то й річ добудовували, і в підсумку вона поєднує в собі елементи двох архітектурних стилів: ренесансу і бароко. У 1884 році на вежі будівлі було встановлено механічний годинник, який працює і сьогодні. У ратуші проводяться екскурсії, відвідати визначну пам’ятку можуть усі охочі, а вартість необхідно уточнювати на місці.
![Міська ратуша у Кам'янець-Подільському](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/horodskaia-ratusha.jpg)
Кафедральний собор святих апостолів Петра і Павла
Католицький собор святих Петра і Павла, ймовірно, був зведений у 1375 і спершу, як і чимало середньовічних церковних споруд, був дерев’яним. Кам’яна версія, відома нам сьогодні, датується початком XVI століття, і включає в себе сам собор, дзвіницю, тріумфальні ворота.
![Кафедральний собор з мінаретом османського періоду](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/sobor-petra-y-pavla.jpg)
Коли Кам’янець-Подільський був захоплений турками, костел перетворили на мечеть і прибудували до нього мінарет. Після закінчення періоду мусульманського панування храм знову перейшов до католиків, і на вершині мінарету було встановлено статую Діви Марії з німбом з 12 зірок.
![Фрагмент готичної ліпнини на фасаді собору](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/hotycheskaia-lepnyna.jpg)
Зазирнувши на прихрамову територію, ви обов’язково побачите красивий доглянутий сад. Двір церкви прикрашений численними скульптурами, а під бароковою аркою з фігурами ангелів і святого Яна місцеві радять загадати бажання – кажуть, воно неодмінно збудеться.
Домініканський монастир святого Миколая
У «Перлини Поділля» багата і захоплююча історія. Перша згадка про тоді ще дерев’яний храм датується 1372 роком, а в 1420 році він повністю згорів у пожежі. Таким, яким монастир знають зараз місцеві жителі і туристи, він став завдяки князям Потоцьким, які його відбудували в 1754 році. Саме їх герб «Пилява» можна побачити на фасаді костелу. Сьогодні релігійна споруда належить Братству Святого Павла Першого Пустельника, останні кілька років в ньому ведеться реставрація.
![Вид на домініканський монастир святого Миколая](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/domynykanskyj-monastyr-1024x682.jpg)
Хрестовоздвиженська церква
Якщо спуститися під Кам’янець-Подільську цитадель, то на березі річки Смотрич можна побачити невеликий дерев’яний храм. Він є православним і був збудований в першій чверті XVIII століття, хоча джерела вказують, що до нього на цьому місці був інший храм, зведений близько 1672 року. Архітектура вражає своєю простотою і гармонійно вписується в навколишній пейзаж.
![Хрестовоздвиженська церква біля підніжжя Кам'янець-Подільської фортеці](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/krestovozdvyzhenskaia-tserkov.jpg)
Новопланівський міст
Воістину вражаюче видовище являє собою Новопланівський міст, сконструйований у другій половині XIX століття для з’єднання Старого міста з Новим. Його довжина становить 136 метрів, а висота опор, що впираються у дно Смотрицького каньйону, – 38 метрів. З нього відкривається приголомшливий вид на міські ландшафти, на сам каньйон і, звичайно, на Кам’янець-Подільську фортецю. Левову частку світлин з цим краєвидом зроблено саме з Новопланівського моста.
![Новопланівський міст](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/novoplanovskyj-most.jpg)
![Популярний «листівковий» краєвид з Новопланівського моста](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/vyd-s-mosta.jpg)
Тринітарський костел
Ще одна споруда, яка привертає увагу туристів, – Тринітарський костел святого Йосафата: красивий, у стилі бароко, пофарбований у пастельно-білі тони з білосніжною ліпниною. Побудований у XVIII столітті, він досить довгий час належав ордену ченців-тринітаріїв, які викуповували полонених християн у мусульман. За радянських часів тут зберігалися фонди Хмельницького обласного державного архіву, а у 90-х роках храм перейшов до рук греко-католиків, які подарували йому нове життя.
![Тринітарський костел](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/trynytarskyj-kostel.jpg)
Розваги у Кам’янці-Подільському
Екскурсія до Музею мініатюр
Коли хочеться побачити не лише замок у Кам’янці-Подільському, а й найграндіозніші фортеці України, але немає можливості відвідати все й одразу, вас врятує Музей мініатюр. Гуляючи Кам’янцем-Подільським, обов’язково туди загляньте. Упевнені, вам не вдасться оббігти експозицію за 10 хвилин, тому що біля кожного з 16 макетів хочеться зупинитися довше, щоб уважно роздивитися деталі. Ви побачите міні-версію Кам’янець-Подільських фортифікацій, зменшену версію Підгорецького замку, копію Білгород-Дністровської фортеці та інші, не менш красиві та майстерно зроблені, мініатюри.
![Макет Кам'янець-Подільської фортеці на тлі справжньої](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/muzej.jpg)
![Підгорецький замок в мініатюрі](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/muzej-mynyatiur.jpg)
Мотузковий парк
Біля Лебединого озера на любителів активних розваг чекає «Альпін-парк». Мотузковий атракціон розрахований на будь-який вік, але особливо радітимуть йому діти та підлітки, яких хлібом не годуй, дай повеселитися 😜 В «Альпін-парку» є підвісні лінії перешкод, «тарзанки», гойдалка, мости та сходи на висоті від 1 до 12 метрів. Всім учасникам екстремальних веселощів видають спеціальне спорядження, а перед підйомом на висоту проводиться обов’язковий інструктаж.
![Мотузковий парк](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/verevochnyj-park.jpg)
Джампінг
Екстрім – ваше все? Рельєфи Кам’янця-Подільського немов спеціально створені для банджі- та роуп-джампінгу. Захоплюючий дух стрибок із найвищого мосту України «Стрімка лань» – розвага для сміливих і міцних духом. Однак якщо вас не лякає висота і швидкість вільного падіння, стрибок у прірву стане одним із найяскравіших спогадів вашої подорожі. Ціна такого задоволення – від 550 грн і вище, попередній запис є обов’язковим.
![Джампінг – візитна картка екстремальних розваг Кам'янця-Подільського](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/dzhampynh-856x1024.jpg)
Переправа через Смотрицький каньйон
Лайт-версія для тих, хто не зміг набратися сміливості для джампінгу – переправа через Смотрицький каньйон на тролеї. Жодних різких рухів, жодної ілюзії падіння, тільки спокійний політ від одного краю прірви до іншого. Погодьтеся, переправлятися з Нового міста до Старого повітряним шляхом значно веселіше, ніж йти по мосту пішки 😉
Читайте також:
✔️Що подивитися в Чернівцях
✔️Розваги та пам’ятки Мигово
✔️Модні образи весна-літо 2024
✔️Як позбавитися від целюліту до літа
✔️Які аналізи потрібно здавати щороку
Визначні місця біля Кам’янець-Подільська
Місто Кам’янець-Подільський – компактне, тож на його дослідження у вас піде день-два, а потім, можливо, захочеться рушити далі, щоб дослідити нові гарні місця.
З того, що можна подивитися поряд із Кам’янець-Подільським, на околицях міста – чимало природних та архітектурних пам’яток. Мапа підкаже любителям самостійних подорожей, як дістатися найцікавіших містечок, описаних у нашому огляді.
Дністровський каньйон
Унікальне диво природи – Дністровський каньйон – відносять до низки найбільших каньйонів Європи. Його загальна довжина – 250 км, він проходить по межах чотирьох областей: Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької. У глибині каньйону тече річка Дністер, горбисті береги, створені силами вітрової та водної ерозії, вкриті пишною зеленню чагарників та дерев. Приголомшливі краєвиди – візитна картка каньйону, що вражає не лише довжиною, а й красою.
![Вид на Дністровський каньйон](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2022/07/image-2.jpeg)
Печера Атлантида
Поруч із Кам’янцем-Подільським знаходиться таємнича карстова печера – Атлантида. Її відкрили у 60-ті роки XX століття. Площа її займає 10 гектарів та цілих три поверхи з численними галереями, залами, гротами і коридорами. Її прикрашають красиві сталактити і сталагміти різних кольорів – варто тільки направити на всю цю красу ліхтарик, як ви станете свідком справжнього шоу світла і кольору.
![Блискучі кристали печери Атлантида](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/peshchera-atlantyda.jpg)
Відстань до Атлантиди – 35,4 км.
Палац Орловського
У селі Маліївці знаходиться палац Орловського – будівлю в стилі раннього французького класицизму, що є дуже красивою, хоча й потребує реставрації. Своїм зовнішнім виглядом він нагадує резиденції французької знаті часів правління Людовика XIV, а от над його створенням працював польський архітектор італо-швейцарського походження Доменіко Мерліні.
![Палац Орловського декоровано в стилі раннього французького класицизму](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/dvorets-orlovskoho.jpg)
Палац був побудований в 1788 році для коронного надвірного ловчого Яна Онуфрія Орловського – фаворита останнього польського короля Станіслава Августа Понятовського. Рід Орловських зібрав у палаці величезну колекцію живопису і книг, частину якої вдалося вивезти після Першої світової війни його останньому власникові.
Крім самої будівлі, в резиденції Орловського збереглася водонапірна вежа, кам’яна паркова стіна, джерело з барельєфом лева та маленьким басейном, два невеликих ставки, водоспад із гротом і парадні сходи з ажурною огорожею.
![Центральна частина фасаду палацу Орловського](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/fasad-dvortsa-orlovskoho.jpg)
Відстань до палацу Орловського – 57,2 км.
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/vector.png)
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/vector.png)
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/reload.png)
46 акцій
Бакота
Сьогодні мало що у цих місцях нагадує про старовинне село Бакота. У період пізнього середньовіччя село було досить великим жвавим містом у складі Галицько-Волинського князівства. При місті існував чоловічий скельний монастир. Історія Бакоти закінчилася 1981 року, коли її мешканців виселили у зв’язку з будівництвом Новодністровської ГЕС.
![Мальовничий краєвид Бакоти](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/bakota.jpg)
У наші дні про Бакоту і древній скельний монастир нагадує невелику кількість поховань і келій ченців, що збереглися, руїни Михайлівської церкви і залишки занедбаних фруктових садів. Сюди приїжджають, щоб насолодитися гарними краєвидами та порибалити на Дністрі. Відпочинок у Бакоті популярний пізньою весною, влітку та ранньою осінню, бо узимку тут настає повне затишшя та ретрит.
![Залишки релігійних споруд у скелях Бакоти](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/skalnyj-monastyr.jpg)
Відстань від Кам’янець-Подільського до Бакоти – 41,9 км.
Хотинська фортеця
Знаменита Хотинська фортеця належить до числа найбільш видатних пам’яток не тільки Хмельницької області, а й Західної України взагалі. Незважаючи на те, що знайомі нам обриси датуються XV століттям, перші укріплення на цьому місці з’явилися ще в V столітті.
![Вид на Хотинську цитадель](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/khotynskaia-krepost.jpg)
Військова споруда за свою історію побувала у складі Галицько-Волинського та Молдавського князівств, Речі Посполитої, Османської імперії. У другій половині XIX століття вона втратила своє оборонне значення, а потім і зовсім перетворилася на музейний об’єкт. З появою кінематографу споруда стала улюбленою локацією режисерів історичних фільмів, а також тут щороку проводять історичний фестиваль «Середньовічний Хотин».
![Фортифікації Хотину з висоти пташиного польоту](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/khotyn.jpg)
Відстань від Кам’янець-Подільского до Хотина – 27,4 км.
Чернівці
Якщо ви знайшли час для Хотина, обов’язково навідайтеся у Чернівці – одне з найкрасивіших міст України. Тут є все, що потрібно туристу-естету: красива архітектура, історичні пам’ятки, музеї і храми, ну і, зрозуміло, місцевий «Хогвартс» – Чернівецький університет. За день можна ознайомитися з найцікавішими місцями Чернівців.
![Церква Трьох Святителів на території Чернівецького національного університету](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/chernovtsy.jpg)
Відстань від Кам’янець-Подільського до Чернівців – 89,8 км.
Читайте також:
✔️Відпочинок на курорті Буковель
✔️Куди поїхати у Карпати з дітьми
✔️Літній манікюр 2024 року: яскраві ідеї дизайну з фото
✔️Фотосесія у цвітінні: найпопулярніші локації по всій Україні
✔️Останні новинки кіно, які варто подивитися
А ви вже були у Кам’янець-Подільському чи тільки збираєтесь приїхати? Які пам’ятки вважаєте найяскравішими? Що плануєте відвідати в першу чергу? Діліться у коментарях 🤗