Чернівці: що цікавого можна подивитися, куди сходити і де зупинитися
![](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/06/chernovcy.jpg)
Буковина славиться своїми визначними пам’ятками, а що вже говорити про її головний культурний центр – Чернівці. У цьому місті чудово все: і архітектура, і парки, і загальна атмосфера. Чернівці – місце, в якому хочеться затриматися якомога довше, але що робити, якщо відпустка закоротка і на огляд місцевих красот у вас всього кілька днів? #PokuponBlogTeam розповість цікаві факти про місто, що подивитися в Чернівцях, де найбільш гарні та цікаві місця, куди поїхати неподалік, щоб отримати масу яскравих вражень за один-два дні.
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/reload.png)
1 акцій
- Пам’ятки Чернівців
- Що подивитися в околицях
- Розваги в Чернівцях
- Де зупинитися
- Де смачно поїсти в Чернівцях
- Як дістатися
Пам’ятки Чернівців
Будинок-корабель
Якщо ви приїхали в Чернівці потягом, то піший туристичний маршрут зручніше починати з цієї будівлі. Одна з найвидатніших архітектурних пам’яток Чернівців – це Будинок-корабель на перехресті вулиць Головної та Шолом-Алейхема. Він був побудований в кінці XIX століття, і місцеві донині називають його «шіфа», що перекладається з німецької як «корабель». І не дарма – будівля дійсно нагадує судно! Вузький фасад корабельним носом дивиться на південь, просторий балкон на другому поверсі навіює асоціації з палубою, а баштовий шпиль впирається в небо, немов щогла.поверсі навіює асоціації з палубою, а баштовий шпиль впирається в небо, немов щогла.
![Будинок-корабель на перетині Головної та Шолом-Алейхема](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/dom-korabl.jpg)
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/vector.png)
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/vector.png)
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/reload.png)
11 акцій
Вулиця Ольги Кобилянської
Тільки по одній вулиці в Чернівцях не їздять машини – Ольги Кобилянської (раніше в 1786 році Молодіївській, потім Панській). Саме сюди ми пропонуємо пройтися після Будинка-корабля. На самому початку вулиці ви знайдете будівлю колишньої елітної кав’ярні «Габсбург», в якій пила каву сама Леся Українка. Вона вирізняється на тлі інших споруд красивою фігурною башточкою та ефектним забарвленням фасаду, що поєднує в собі пастельні відтінки бежевого і блакитного.
![Вулиця Ольги Кобилянської у вечірніх вогнях](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/ulytsa-kobylianskoj-1024x683.jpg)
![Будівля колишньої кав'ярні «Габсбург»](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/kofejnia-habsburh-1024x987.jpg)
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/vector.png)
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/vector.png)
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/reload.png)
2 акцій
У центральній частині вулиці розташований Краєзнавчий музей, а поряд із ним височіє кафедральний собор Святого Духа.
![Чернівецький обласний краєзнавчий музей](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2023/09/chernovetskii_muzeei.jpeg)
![Собор Святого Духа](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/sobor-sviatoho-dukha.jpg)
В кінці вулиці Кобилянської знаходиться Німецький Народний Дім, побудований в дусі неоромантизму німецьким архітектором Густавом Фрічем.
![Німецький Народний Дім](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/nemetskyj-narodnyj-dom-1024x682.jpg)
Прогулянка маршрутом однієї вулиці принесе вам море естетичного задоволення, яскравих вражень і ефектних світлин для соцмереж ?
День міста Чернівців традиційно відзначається у першу суботу жовтня. У 2023 році свято випадає на 7 жовтня.
Вірменська церква
З вулиці Кобилянської маршрут можна продовжити по вулиці Вірменській, на якій знаходиться Вірменська церква. Любителям екзотики сподобається незвичайна архітектура вірменської церкви східного обряду, присвяченої святим апостолам Петру і Павлу. Стиль, в якому її спроектував вже згадуваний раніше Йозеф Главка, поєднує в собі елементи готики, романської архітектури і бароко. Церкву була зведено в 1875 році, і наразі вона використовується не тільки для богослужінь, а й для органних концертів.
![Вірменська церква](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/armianskaia-tserkov.jpg)
Миколаївський собор
На вулиці Руській вас чекає православний собор святого Миколи Чудотворця, який з першого погляду приваблює своєю оригінальною архітектурою. Насправді, «кручені» куполи, які виглядають незвично в очах багатьох туристів, характерні для румунського церковного стилю неоромінеск.
![Миколаївський собор](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/nykolaevskyj-sobor.jpg)
Миколаївський собор був єдиною православною церквою, в якій не припинялися богослужіння в радянський період. Завдяки цьому здебільшого збереглося його унікальне оздоблення: старовинний різьблений іконостас, ікони, бронзове панікадило, вітражі під куполами і інше церковне начиння.
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/vector.png)
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/vector.png)
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/reload.png)
8 акцій
Музично-драматичний театр ім. Ольги Кобилянської
Роздивилися собор у всіх деталях? Тепер можна неспішно повернутися Руською на Головну вулицю, і звідти прогулятися до Театральної площі, яку прикрашає музично-драматичний театр. Це красива будівля також відноситься до числа архітектурних символів Чернівців. Театр імені Ольги Кобилянської був побудований за проектом віденських архітекторів, його урочисте відкриття відбулося в 1905 році. Ім’я знаменитої української письменниці було присвоєно театру тільки в 1954 році.
Фасад будівлі оформлений в стилі віденського бароко і доповнений елементами модерну, в нішах ви побачите бюсти таких видатних майстрів мистецтва, як Гете, Бетховен, Моцарт, Шевченко, Пушкін та інші.
![Музично-драматичний театр ім. Ольги Кобилянської](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/teatr.jpg)
Для маршруту вихідного дня подивитися будівлю зовні буде достатньо. А ось якщо ви приїхали до міста не на один, а на більшу кількість днів, обов’язково відвідайте це місце. Що подивитися всередині? По-перше, виставу. Репертуар театру шикарний: від п’єс вітчизняних авторів до світової класики. По-друге, зверніть увагу на розкішну ліпнину і поєднання вишневих і золотих відтінків в оформленні інтер’єру, які створюють ефект справжньої розкоші.
Чернівецький національний університет
Навряд чи ми помилимось, якщо скажемо, що більшість людей, почувши згадку про Чернівці, в першу чергу згадують знаменитий університет. Чернівецький університет був заснований у 1875 році – в цей час місто входило до складу Австро-Угорської імперії, і навчання тут велося німецькою мовою.
![Чернівецький національний університет: вид з висоти пташиного польоту](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/unyversytet.jpg)
Втім, сама будівля, побудована архітектором Йозефом Главкою, до кінця Другої світової війни належала не університету, а Буковинської єпархії. Тут було розташовано резиденцію митрополитів Буковини і Далмації, про що красномовно свідчить чудовий храм Трьох Святителів – головна прикраса архітектурного комплексу. На території університету також знаходиться дендропарк, де ви можете помилуватися зеленню і скульптурними композиціями.
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/vector.png)
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/vector.png)
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/reload.png)
75 акцій
![Храм Трьох Святителів на території колишньої резиденції митрополитів Буковини і Далмації](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/chernovytskyj-unyversytet.jpg)
Внутрішнє оздоблення будівлі не менш ефектне, ніж екстер’єр. У центральному, «митрополичому» корпусі знаходяться неймовірної краси зали: Мармурова, або Синодальна, Червона, Блакитна та Зелена. Семінарський і Монастирський корпус також заслуговують на увагу – тільки обережно, прогулянка дивовижно красивими коридорами та авдиторіями може викликати напад неконтрольованої ностальгії за студентськими роками та бажання отримати другу вищу прямо в Чернівецькому університеті, який часто називають «українським Гоґвортсом».
Центральна площа
Після прогулянки до Чернівецького університету обов’язково завітайте на Центральну площу Чернівців – «Площу Ринок» (прямо як у Львові). Тут життя вирувало завжди, починаючи з того часу, коли вона грала роль головного міського ринку, через який проїжджали європейські та східні купці.
![Міська ратуша на Центральній площі Чернівців – «Серце міста»](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2023/09/centralnaya_ploshad-1024x680.jpeg)
Головну прикрасу площі – міську ратушу, збудовану в 1843-1847 роках за проектом Андрія Микулича, – називають «серцем міста». Її видно здалеку завдяки двоярусній вежі з мідним шпилем. Поруч із ратушею розташований художній музей, який зайняв приміщення Дирекції Буковинської ощадної каси. Прикрашене мозаїчним панно, ця будова вважалася однією з найкрасивіших у всій Австро-Угорській імперії.
![Мозаїчне панно на фасаді Чернівецького обласного художнього музею](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2023/09/centralnaya_ploshad-1024x680.jpeg)
Центральна площа є ефектним архітектурним ансамблем: крім ратуші та музею, її прикрашають будівлі колишніх готелів «Під чорним орлом», «Золотий лев» та «Париж».
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/vector.png)
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/vector.png)
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/reload.png)
23 акцій
Читайте також:
? Причини поїхати до Карпат восени
? Заради чого варто відпочивати у Миговому
? Чим захоплює західна Україна
? Що нового та цікавого почитати цього року
? Все про «український Памір» – що це і де знаходиться
Що подивитися в околицях
Круті пам’ятки та цікаві туристичні місця є не тільки в Чернівцях, а й поруч. Якщо плануєте відпочивати в Чернівцях або Чернівецькій області (Мигове, Вижниця та інші курорти), то розповідаємо, що можна подивитися в околицях ??
Хотинська фортеця
В Україні чимало старовинних фортець, але Хотинська, зрозуміло, відноситься до числа найкрасивіших і добре збережених. Фундамент перших фортифікаційних споруд на цьому місці був закладений ще в V столітті. Того вигляду, в якому ми знаємо фортецю сьогодні, вона набула тільки в XV столітті.
![Вид на Хотинську фортецю](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/khotynskaia-krepost-1.jpg)
В Хотинської фортеці багата історія: нею розпоряджалися галицько-волинські князі і молдавські господарі, вона була під владою Речі Посполитої, Османської та Російської імперій. Тільки з середини XIX століття вона перестала бути оборонною спорудою, а в ХХ столітті перетворилася на музей і одну з найпопулярніших декорацій для історичних фільмів.
![Хотинська фортеця з висоти пташиного польоту](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/khotyn-1.jpg)
Відстань до Хотинської фортеці – 63,4 км.
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/reload.png)
39 акцій
Заліщики і Хрещатицький монастир
Місце, яке поєднує в собі красу мальовничих пейзажів і чарівність старовини, – панорама на березі міста Заліщики. У цьому місці його круто огинає Дністер, завдяки чому невелике містечко з певного ракурсу схоже на річковий острів.
![Вид на Заліщики](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/zaleshchyky.jpg)
Якщо встати на протилежному березі, який обривом нависає над річкою, то можна побачити і самі Заліщики, і автомобільний міст, що веде до міста, і блискучі маківки Хрещатицького монастиря. Перші чернечі поселення з’явилися на території ще в XVII столітті. А в 1768 році тут був офіційно заснований Хрещатицький чоловічий монастир і зведена церква святого Іоанна Богослова. За радянських часів релігійний комплекс використовували як турбазу, але вже в 1991 році тут знову зазвучали молитви і чернечий спів.
![Церква святого Іоанна Богослова в Хрещатицькому монастирі](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/kreshchatytskyj-monastyr.jpg)
Відстань до Хрещатицького монастиря – 47,5 км.
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/vector.png)
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/vector.png)
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/reload.png)
16 акцій
Садиба Оренштайна і Сторожинецький дендропарк
Обов’язково завітайте до садиби Оренштайна. Її було побудовано в кінці XIX століття багатою родиною Флондерів, але вельми скоро продано єврейському меценатові та землевласникові Оренштайну. Саме його стараннями тут в 1912 році був закладений розкішний Сторожинецький дендропарк, – найбільший парк в Чернівецькій області – що займає 17,5 гектарів.
![Садиба Оренштайнів](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/usadba-orenshtajnov.jpg)
У дендропарку ви знайдете дві освіжаючих водойми, ботанічний майданчик, куточок карпатської природи. А ще тут у відкритих вольєрах гуляють стрункі козулі, горді павичі, строкаті фазани, цесарки і дикі качки. Також на території парку з 1945 року функціонує навчальний заклад – лісовий котедж.
![Один із ставків Сторожинецького дендропарку](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/storozhynetskyj-dendropark-1024x672.jpg)
Відстань до садиби Оренштайнів – 24,7 км.
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/vector.png)
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/vector.png)
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/reload.png)
43 акцій
Скельний монастир в Галиці
Хочете ще більше пам’яток старовини? Тоді вирушайте до Галиці, де розташований скельний Свято-Миколаївський чоловічий монастир. Заснований близько ХІ-ХІІ століття, він спочатку називався Галицьким скитом, потім став Свято-Георгіївським і був перейменований на честь святого Миколая в 1820 році після того, як в ніч на день святого Миколая в небі над монастирем з’явився хрест із зірок.
![На оглядовому майданчику скельного монастиря в Галиці: вид на Дністер](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/halytsa.jpg)
Скельний комплекс складається з 20 висічених у твердій породі келій, до яких прибудовані зовнішні стіни. Монастир займає ряд східчастих терас з сходовими переходами і кам’яними арками, звідки відкривається неймовірний вид на Дністер.
Відстань до Галиці – 140 км.
«Український Памір»
За містичними пейзажами і незвичайними світлинами на пам’ять вирушайте до гори Томнатик на півдні Чернівецької області. Саме на її вершині розкинула свої величезні куполи закинута радіолокаційна станція «Памір».
![Радіолокаційна станція «Памір» на вершині Томнатика](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/ukraynskyj-pamyr.jpg)
Незвичайна пам’ятка користується великою популярністю серед туристів. І не дарма – станція виглядає своєрідним пам’ятником футуризму, навіваючи асоціації з космічними пейзажами і історіями про прибульців. Підйом на Томнатик і знайомство з давно вже не працюючою станцією залишиться у ваших спогадах на все життя!
Відстань до РЛС «Памір» – 132 км.
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/vector.png)
![](/wp-content/plugins/cupon_ads/assets/image/reload.png)
39 акцій
Розваги в Чернівцях
Ботанічний сад
Чернівці – місто різнопланове, тут легко можна організувати не лише культурно-екскурсійну програму, а й розважальну. Запрошуємо додати у відпочинок найпопулярніші в Чернівцях розваги ??
![Тюльпани в ботанічному саду](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/botsad.jpg)
У ботанічному саду налічується 755 видів листяних порід, 437 – хвойних, оранжерея може похвалитися 920 видами тропічних рослин. А в дендрарії росте 768 видів і 385 декоративних форм і сортів рослин: квітів, трав, кущів. Одних тільки тюльпанів тут 100 сортів! Якщо цифри вам ні про що ні говорять, просто повірте на слово – навесні і влітку тут справжній рай.
Музей народної архітектури та побуту
Насичуючи туристичний маршрут розвагами, не обійдіть увагою Чернівецький музей народної архітектури та побуту. Сюди можна прийти з дітьми, і зрештою будуть задоволені всі!
![Автентичні млини](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/melnytsy.jpg)
Скансенів в Україні досить багато: в Києві, Львові, Переяславі-Хмельницькому, Ужгороді, і старими будиночками з побілкою і плетеним з лози тином, здавалося б, нікого не здивуєш, але це помилка. В кожного музея архітектури і побуту є своя родзинка, історія, унікальність.
У Чернівецькому скансені на вас чекають цілих 9 гектарів автентичної краси. Вам не доведеться їхати далеко, щоб погуляти по Хотинщині, Західному Подністров’ю, Прикарпаттю, Гуцульщині і навіть Стародавній Буковині – та побачити, як жили наші далекі предки в різних куточках Західної України. А з красою їхнього духовного світу вас познайомить дивовижний музейний храм – Миколаївська церква 1810 року, в якій, до речі, зовсім недавно встановили нове панікадило.
Прогулюючись скансеном в Чернівцях, можете відвідати один з частих тут культурних заходів, наприклад, літературно-музичну вечірку або нічну театралізовану екскурсію з елементами містики. А можете стати гостем справжнього гуцульського весілля, зіграного з дотриманням споконвічних традицій. На свята і у вихідні в Музеї регулярно проводяться творчі проекти, майстер-класи, тематичні вікенди. Вишенькою на торті до вашої прогулянки скансеном стане ситний обід в місцевій корчмі або пікнік, який можна влаштувати біля млина.
![Симпатичні будиночки в Музеї народної архітектури та побуту – справжня сільська ідилія](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2021/05/skansen.jpg)
Літній театр
Якщо у відпустці чи подорожі кортить отримати більше яскравих вражень і розбавити відпочинок живою музикою, а на вулиці – літо, то вирушайте до Літнього театру в Чернівцях. У теплу пору року він стає осередком культурного життя міста: тут проводяться гучні концерти топових українських виконавців, стендап-вечори, вистави, фестивалі просто неба та яскраві шоу зі спецефектами. Літній театр розрахований на 1800 глядачів. Подивитися афішу та купити квитки завжди можна на сайтах типу Карабас, Контрамарка тощо.
? Знаходиться Літній театр у парку ім. Т.Г. Шевченка, за адресою вулиця Садова, 1.
![Літній театр в Чернівцях](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2023/03/litnii_teatr.jpg)
Кінотеатр «StarMax»
Перлина розважального світу Чернівців – кінотеатр «StarMax» – чекає на тих, хто цінує високу якість. 4 зали місткістю від 105 до 113 осіб, найбільші у Чернівцях екрани, об’ємний 3D-звук та гіперреалістичне 4K-зображення ?, власна попкорн-кухня ?, зручні крісла (а у VIP-зонах – ще й розкладаються, щоб можна було дивитися фільм лежачи) – коротше кажучи, справжній рай для кіноманів.
«StarMax» вважається одним із найкращих кінотеатрів у західній Україні, тому якщо ваш приїзд до Чернівців співпав із прем’єрою крутого блокбастера чи очікуваного вами фільму – не прогавте шанс насолодитися кінопоказом у максимально крутих умовах ?
? Адреса кінотеатру – вулиця Головна, 119б.
![Кінотеатр «StarMax» в Чернівцях](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2023/03/kino.jpg)
Торговельний центр «Depot»
Шопоголіки, увага! Місце, де розбігаються очі, а руки не знають, за що хапатися, – торговельний центр Depot. Сотні магазинів одягу, взуття, ювелірки, парфумерії, косметики, аксесуарів та домашнього текстилю, кінотеатр, ігрові апарати, дитячі розваги, кафе – тут ви знайдете все, що зробить ваше дозвілля яскравішим та захоплюючим. А приємні покупки стануть чудовим нагадуванням про веселий вікенд.
ТРЦ «Depot» знаходиться за адресою вулиця Головна, 265А.
![Торговельний центр «Depot» в Чернівцях](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2023/03/depo-1024x724.jpg)
Де зупинитися
Якщо Чернівці – тільки частина вашої екскурсійної програми, і ви хочете відпочити на свіжому повітрі ближче до природи, радимо зупинитися де-небудь біля гір. Вибирайте житло – готелі та апартаменти – ближче до Чернівців, щоб вам зручно було вивчати і місто, і область. Де можна зупинитись ?
«Provintsia» (Мигове, 57 км до Чернівців): 2 дні відпочинку для двох за 1889 2700 грн з усіма зручностями та відпочинком в альтанці з мангалом.
«BRB Park Hotel» (Виженка, 80 км від Чернівців): затишний готель з широким спектром послуг, сауною, джакузі просто неба і басейном з підігрівом. Зі знижкою Покупону 2 доби проживання на двох зі сніданками та сауною коштуватимуть 2699 4550 грн.
Де смачно поїсти в Чернівцях
Правильне завершення захоплюючої прогулянки – смачний обід чи вечеря у топовому закладі. У Чернівцях є круті ресторани, кафе, бари, паби, де можна поїсти смачно, ситно, у приємній атмосфері та при цьому недорого. Ловіть список найкращих закладів міста ?
- «Буковинська Троя» – база відпочинку та ресторан у передмісті Чернівців. Заклад має два поверхи, в меню – європейська кухня та фірмові авторські страви: «Бігун пустелі», «Барракуда», «Карета для Попелюшки». У процесі виготовлення кулінарних шедеврів використовуються продукти власного виробництва.
- «Панська Гуральня» – один із найколоритніших ресторанів Чернівців, оформлений у старовинному стилі. Фішка інтер’єру – гармонійне поєднання червоної цегли, добротного дерева, розкішних люстр та візерункової плитки. У такому атмосферному місці особливо приємно дегустувати страви буковинської кухні, смачні домашні наливки, ароматні настоянки та крафтове пиво.
- «DiBocca» – заклад європейської та італійської кухні, де можна замовити гарячу піцу з хрусткою скоринкою, ситну пасту, апетитне різотто. Лаконічний стильний інтер’єр стане ідеальним тлом для ваших інстафото.
- «Rita Steinberg» – приємна локація, де не тільки смачно, але й затишно, багато в чому завдяки великій кількості зелені, що прикрашає стіни та стелі. Відвідувачі хвалять перші страви, салати та десерти. З екзотичної їжі тут можна скуштувати страви близькосхідної, зокрема ізраїльської кухні: хумус, фалафель, фаршировану рибу.
- Кав’ярня «Чашка» – невеликий гарний заклад із ноткою дорогої старовини. Заглянувши сюди, можна випадково перенестися в часі, кудись у 19 століття, епоху джентльменів та леді, для яких чаювання – це справжній ритуал.
- «Гопачок» – якщо скучили за національною кухнею, вам сюди. Тут домінують українські кулінарні шедеври, але можна познайомитись і з румунськими, і з європейськими. Відгуки підказують, що сюди варто зайти не лише заради смачної та ситної їжі, а ще й заради доброзичливого персоналу, що створює особливий домашній настрій.
![Гарні ресторани у Чернівцях](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2023/09/restoran_chernovcu_2-819x1024.jpeg)
![Де смачно поїсти у Чернівцях](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2023/09/restoran_chernovcu_3-819x1024.jpeg)
![Доставка їжі у Чернівцях](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2023/09/restoran_chernovcu_1-1-819x1024.jpeg)
![Топ ресторанів Чернівців](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2023/09/restoran_chernovcu_4-819x1024.jpeg)
Як дістатися
До Чернівців, оскільки це великий обласний центр, досить просто дістатися практично з будь-якого міста України. З Києва, Львова, Одеси, Івано-Франківська без проблем можете доїхати до Чернівців на поїзді. Через Київ доведеться їхати тим, хто з Дніпра і Харкова – з цих двох міст прямий поїзд до Чернівців, на жаль, не йде.
Також ви завжди можете прийти на автовокзал свого міста і купити квитки на автобусний рейс.
Читайте також:
? Де відпочити в Карпатах з дітьми
? Буковель – наймодніший курорт Карпат
? Модні тренди осінь-зима
? Новинки кіно, які варто побачити
А ви вже бували в Чернівцях або тільки плануєте? Діліться в коментарях враженнями від поїздки або планами і мріями, якщо тільки збираєтеся їхати!