Коли перевзувати авто: коли міняти резину на літню та зимову
Одне з правил сумлінного водія – вчасно перевзутися, адже безпека на дорозі на 70% залежить від гуми. BlogPokuponTeam розповість чому і при якій температурі потрібно міняти зимову резину на літню (або літню на зимову в холодний сезон), скільки коштує перевзути авто, а також куди можна заїхати на шиномонтаж зі знижками до 30%.
2 акцій
Читайте в нашому огляді:
- Навіщо міняти резину на колесах
- Коли міняти резину за законом
- Коли потрібно перевзувати авто
- Що потрібно знати, перевзуваючи машину
- Де зберігати шини
- Коли час купувати нову гуму
Навіщо міняти резину на колесах
Здавалося б, чому потрібно переходити з літньої гуми на зимову (чи навпаки), якщо колеса не мерзнуть, не пітніють та є більш універсальний варіант – так звана всесезонка 2 в 1. Але різниця є, і суттєва.
Протектор
Це візерунок і глибина малюнка. На зимовій він глибший, асиметричний і спрямований. Такий протектор служить для максимально кращого зчеплення коліс з дорогою, а отже – стійкості, маневреності та безпеки в екстремальних погодних умовах. Влітку спокійно можна їздити на звичайнісінькій симетричній (бюджетні моделі) або спрямованій гумі.
16 акцій
Фізико-хімічні властивості
Матеріал по-різному веде себе при тій чи іншій температурі навколишнього середовища. Сезонні шини на літо і зиму будуть відрізнятися формулою складу: змістом натурального і штучного каучуку, масел, смол, сірки, технічного вуглецю та інших елементів.
Літня гума більш тверда і жорстка. При перших легких заморозках, не кажучи вже про значну мінусову температуру взимку, вона дубіє і через деякий час повністю втрачає пластичність, перетворюючись на склоподібну масу з повною відсутністю тертя і зчеплення з дорожнім покриттям.
Якщо взимку не ставити зимову гуму, в ожеледь машину буде заносити на поворотах, колеса будуть пробуксовувати, гальмувати стане складніше і моментально підвищиться ризик аварій на дорогах.
Зимова гума за своїми властивостями – більш м’яка і адаптована під низькі температури. Не змінювати її на літо – дуже небезпечно, дискомфортно і марнотратно. За рахунок більш грубого протектора зимові шини дуже шумлять на сухій і чистій дорозі, а гальмівний шлях при плюсових температурах різко збільшується. Плюс кожне підвищення температури на 15 градусів прискорює знос протектора (а комплект зимової гуми, до слова, коштує дорожче, ніж літньої).
11 акцій
Всесезонні шини
Хтось вважає за краще ставити всесезонку, щоб не міняти часто колеса. Це має сенс, якщо ви розумієте, що універсальні шини забезпечують оптимальне зчеплення з дорожньою поверхнею при певному діапазоні плюсових і мінусових температур. При різких перепадах, або коливаннях поза допустимих меж (а погодні катаклізми, як відомо, складно прогнозувати), всесезонна гума не зможе забезпечити машині безпечне зчеплення з дорогою.
63 акцій
Коли перевзувати авто за законом
Якщо говорити про те, коли міняти зимову резину (і навпаки) згідно із законом, то в Правилах Дорожнього Руху України точно не вказано час та температурний режим, рекомендовані для сезонного перевзування. Але чітко прописано, що:
- водій зобов’язаний перед виїздом перевірити і забезпечити технічно справний стан і комплектацію автомобіля (ст. 2.3, п. А);
- технічний стан машини має відповідати встановленим стандартам (ст. 31.1);
- забороняється їздити на машині, якщо гальмівний шлях перевищує допустиме значення (для легкових автомобілів – 14.7 метрів, ст. 31.4.3) і якщо є несправності або невідповідності коліс і шин певним умовам (порізи, розриви, залишкова висота малюнка нижче мінімально допустимої).
В якості рекомендації у примітці закону зазначено, що якщо водій часто експлуатує транспортний засiб в умовах слизької проїжджої частини, йому бажано ставити відповідну гуму, яка буде сприяти більш безпечній їзді.
Оштрафувати за гуму не по сезону чи несвоєчасну заміну вас ніхто не оштрафує, але кожен водій має усвідомлювати всю відповідальність за ситуацію, яку він створює на дорозі. Крім того, є проект постанови Кабміну про «Про внесення змін до Правил дорожнього руху», якою планується заборонити їздити на літній гумі в період з 1 жовтня до 31 березня.
23 акцій
Коли потрібно перевзувати авто
Міняти резину на зимову потрібно якщо:
- Температура на вулиці +7°С і нижче. А за температури близько -5°С – перевзуватися і ставити зиму потрібно якомога швидше.
Коли змінювати гуму на літню:
- За +10°С і вище слід міняти шини на літні, коли дороги стають чистими від снігу і настає стійке потепління.
В умовах клімату України перехід на зимову гуму починається приблизно з середини жовтня, з першими нічними заморозками, але до перших снігових опадів. А от перевзуватись на літню гуму потрібно навесні – у період з кінця березня до початку квітня. Таким чином, заміна гуми має відбуватися в ідеалі двічі на рік.
24 акцій
Читайте також:
✔️Які аналізи треба здавати щороку
✔️Що подивитися і де погуляти у Львові
✔️Куди поїхати на вихідні з Києва
✔️Де погуляти з дітьми у Києві
✔️Тренди чоловічих стрижок 2024
Скільки коштує перевзути авто
Вартість шиномонтажу залежить від типу кузова машини і радіуса коліс. Чим він менше, тим дешевше перевзувати. Міняти гуму на паркетниках, мікроавтобусах, джипах – дорожче, порівняно з седанами і хечбеками.
💲Середня вартість по Києву:
- Легкові авто R13-22 – 880-1350 грн.
- Паркетники, мікроавтобуси, джипи R15-22 – 1130-1500 грн.
Зазвичай у вартість входить:
- заміна гуми (монтаж, демонтаж);
- балансування.
За додаткову оплату:
- підкачка;
- прокатка;
- відновлення шини (проколи, грижі, вулканізація, ремонт бічних порізів тощо).
пропонуємо класне рішення – зі знижками на pokupon.ua шиномонтаж обійдеться дешевше на 30% в кращих сервісах вашого міста.
Що потрібно знати, перевзуваючи авто
Не в кожного є можливість (та й бажання) на вихідних або після роботи, засукавши рукава, перевзувати машину самостійно. Тим більше, це важко робити без спеціального обладнання – (щонайменше домкрата і балонного ключа). Одна справа – поміняти один комплект гуми з дисками на інший (просто переставити колеса), і зовсім інша – проводити заміну шин на одному комплекті дисків відповідно до сезону.
Коли є можливість полегшити собі життя, навіть в таких питаннях як перевзування машини, – варто скористатись нею. Перехід на сезонну гуму на шиномонтажному сервісі економить ваш час і сили.
Змінюючи гуму на шиномонтажі, прослідкуйте, щоб механік працював з усіма колесами одночасно. Так вийде одразу оцінити, чи всі вони однаково зносились, і куди яке треба ставити. В цілях безпеки і більш комфортної їзди шину в гіршому стані потрібно переставляти на задню вісь.
Не важливо на які шини ви зібрались переходити – зимові чи літні, – важливо міняти не одне або два, а відразу 4 колеса, з однаковим покриттям і ступенем зносу. Це грає особливо важливу роль для гарного зчеплення з дорогою при екстреному гальмуванні. Причому, для рівномірного зношування за рекомендацією фахівців потрібно міняти задні і передні шини місцями кожні 8-10 тисяч кілометрів пробігу. Передні колеса працюють інтенсивніше, ніж задні, а перестановка дозволяє регулювати баланс зносу.
Простежте, щоб перед балансуванням майстер очистив колесо від бруду, піску, стороннього сміття (в ідеалі – промив водою), і щоб з кожного боку на диску було не більше 1-2 грузиків, інакше колесо вважається викривленим, і його необхідно міняти.
8 акцій
Де зберігати шини
Якщо у вас є зайве місце на балконі, або ніхто не буде спотикатися об гірку коліс в передпокої, можна зберігати колеса і вдома. В іншому випадку доведеться шукати альтернативу: в гаражі, на дачі або на спеціальному складі для тимчасового сезонного зберігання шин.
Головне, щоб приміщення було сухим і закритим. Правильно зберігати шини у вертикальному положенні, а щоб не порушувати геометрію, їх потрібно перевертати раз у два місяці. Ні в якому разі не кладіть зверху важкі предмети і не підвішуйте колеса.
9 акцій
Коли час купувати нову гуму
Незалежно від того, як часто ви експлуатуєте машину, рано чи пізно приходить час купувати нову гуму. Як зрозуміти, коли це необхідно робити? Орієнтуйтеся на стан і глибину протектора. У нових легкових літніх шин він становить 6-8 мм, у зимових – 8-10 мм, а в позашляховиків – 15-20 мм.
Якщо ви «доїздились» до критичних 1,6 мм на літній та до 4 мм на зимовій, час купувати новий комплект шин. Чим більше стерся протектор, тим більше автомобіль схильний до аквапланування (повної або часткової втрати зчеплення з дорогою).
Висоту протектора можна виміряти кількома способами:
- лінійкою з глибиноміром,
- штангенциркулем,
- 10-копійчаною монетою (чим менше її обідок закриває бортик насічки, тим актуальнішою стає купівля нової гуми),
- за спеціальним індикатором зносу або кольоровим шаром (залежить від виробника).
Старі шини, які не придатні до експлуатації, дуже бажано здавати в пункти утилізації задля збереження довкілля або залишати безпосередньо на сервісі.
98 акцій
Читайте також:
✔️Будь у тренді – модні кольори та тенденції манікюру
✔️Останні новинки кіно, які варто подивитися
✔️Топ серіалів, від яких складно відірватися
✔️Найкращі доставки і ресторани суші у Києві
✔️Куди поїхати в Карпати з дітьми за ідеальним ретритом
Тепер ви знаєте, коли потрібно перевзувати авто на зиму і на літо. Слідкуйте за погодою і завчасно записуйтесь на шиномонтаж – в розпал сезону у майстрів великий потік машин.
А коли і на які критерії орієнтуєтесь ви при виборі і зміні зимової та літньої гуми на авто? Діліться у коментарях.
Цього року перейшла на зимову гуму на авто десь на початку листопада.