Гайд по Затоці: що подивитися, куди піти і де зупинитися
![](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/zatoka-main-2-1.jpg)
Курорт Затока – як інь і янь, дві ділянки суші між протокою, з’єднані залізничним мостом. Одна частина тяжіє до Кароліно-Бугаз, а друга простягається довгою косою, розділяючи Чорне море і Будакський лиман. Сімейний Лиманський район, рибальський Морський, тусовочний центральний і спокійний на околиці Кароліно-Будакської коси – Затока пропонує різні формати відпочинку на морі. А Покупон – гарячі знижки до 60% у кращі готелі курорту.
Читайте в нашій статті:
- Затока: в якому районі краще відпочивати
- Найкращі недорогі готелі і бази відпочинку
- Як доїхати
- Розваги в Затоці: куди піти і чим зайнятися
- Що подивитися: яскраві пам’ятки
Затока: в якому районі краще відпочивати
Затока в Одеській області – найтепліший курорт Причорномор’я і другий за популярністю після Південної Пальміри. Розташоване курортне смт на надзвичайно красивій Кароліно-Бугазькій косі довжиною в 20 км і шириною від 80 до 500 метрів. З одного боку Затока омивається солоними водами Чорного моря, з іншого – прісноводним Дністровським лиманом.
![Вид на Затоку. Гирло Дністра розділяє ділянки суші, а міст з'єднує](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/06/zatoka-3-1024x768.jpg)
Приємний морський бриз допомагає легко переносити літню спеку, а пляжний плавальний сезон триває з середини травня до середини вересня. Але найкомфортніший пік сезону припадає на липень і серпень. Середня температура повітря влітку може досягати +28oC,а температура води – +23oC.
![Віддалена ділянка Кароліно-Бугазької коси](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/budagzkaya-kosa-1.jpg)
У Затоці прекрасні пейзажі, гостинні жителі і чудові можливості для відпочинку. Курорт нерозривно пов’язаний з більш старим місцем – Кароліно-Бугаз і є його продовженням. Умовно косу можна поділити на три курортні райони, кожен з яких самобутній і в різному ступені притягує туристів. Скрізь піщані пляжі і хороший інтернет коннект. Читайте докладно про кожен район і визначайтеся куди саме поїхати відпочивати.
Лиманська і Кароліно-Бугаз
Зі станції Лиманська починається курорт Затока. Від Кароліно-Бугаз до Лиманської всього 2,5 км. Цьому району притаманні найширші у Затоці піщані пляжі з пологим заходом у воду. Тут особливо комфортно відпочивати з маленькими дітьми.
![Пляж біля готелю «Гудзон» в Кароліно-Бугаз](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/zatoka-plyaj-1024x682.jpg)
Інфраструктура досить розвинена, водних розваг вистачає як дітям, так і дорослим. Морські прогулянки на водних велосипедах, скутерах, пляжний волейбол, різноманітні гірки і батути – ви легко знайдете собі заняття, якщо раптом набридне лежати на пляжі.
Курортна зона в районі станції Лиманської не відчуває нестачі і в магазинах, торгових павільйонах, ресторанах, кафешках і нічних клубах.
Станції Морська і Дружба
Ці райони дихають більш спокійною атмосферою, відрізняються не надто широкою береговою лінією, менш розвиненою інфраструктурою і мінімальним набором розваг. Найвужчі пляжі – на станції Морська.
![Пляж біля станції Морська](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/06/plyaj-morskaya-zatoka.jpg)
Є готелі, бази відпочинку, продуктові магазинчики, бари, кафе, заклади громадського харчування. Але все ж переважає приватний сектор. Незалежно від місця розташування до моря або лиману всього кілька хвилин пішої прогулянки.
Курортна зона Дружба, як і Морська, розрахована на типовий пляжний відпочинок на морі. З місцевих розваг можна виділити риболовлю – фанатам, що не проти щодня закидати в море спінінг, варто пильніше придивитися до цих районів :)
Станція Сонячна
За Дружбою йде станція Сонячна. Інфраструктура тут жвавіша, але і ціни на житло і розваги теж вище. Першу лінію займають як правило готелі, турбази та пансіонати, а приватний сектор захований на другий-третій.
Пляж не можна назвати широким, але позасмагати і побудувати замки з піску місця вистачить :) На окремих ділянках піщане покриття закінчується, переходячи в вузькі кам’янисті смуги. У морі зустрічається більше рослинності.
![Пляж біля бази відпочинку «Блік», Затока Сонячна](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/zatoka-solnechnaya-1.jpg)
Близькість станції Сонячна до лиману створює ідеальні умови для комах. Вирушаючи влітку на відпочинок будь-куди, не завадить запастися аерозолями від мух і комарів, і відлякувачами в номер. Засоби захисту від комах можна замовити онлайн на Покупоні з кешбеком до 15% і доставкою від Нової пошти.
Затока в районі станції Сонячна – це своєрідна золота середина між розміреним Бугаз і надмірно гучним центром.
Станція Бугаз, або центр Затоки
Самий жвавий, галасливий і багатолюдний район. У пік сезону на центральних пляжах доводиться тіснитися і не сильно розраховувати на простір. За рахунок змішування вод Дністровського лиману море тут більш прісне, ніж в інших районах Затоки.
Від станції Бугаз центральна курортна зона плавно перетікає в спокійне, відокремлене, позбавлене шуму узбережжя піщаного Будакського пересипу довжиною близько 18 км. Це місце романтичних пляжів з дрібнозернистого золотого піску; еко-туризму, відпочинку в наметових містечках і відмінних хвиль для віндсерферів.
![Центральний пляж Затоки](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/zatoka-tsentr-1-1024x644.jpg)
Найкращі недорогі готелі і бази відпочинку
У Затоці можна зняти будиночок або кімнату у господарів або забронювати номер в престижному готелі на першій береговій лінії, з поліпшеними умовами комфорту.
В середньому ціни за добу з людини в літній сезон: кімната в приватному секторі – 100-175 (без зручностей), 120-250 (зі зручностями), дерев’яний будиночок/котедж – від 160 (економ) до 320 (стандарт), апартаменти в готелі з сервісом на рівень вище, з басейном – від 450-800 грн. Але завдяки Покупону завжди можна заощадити без шкоди комфорту. Рекомендуємо ??:
Як доїхати
Затока знаходиться в 60 км від Одеси і 20 км від Білгорода-Дністровського. Доїхати можна як на власному автомобілі, так і громадським транспортом з будь-якого куточка України:
- З Центрального одеського залізничного вокзалу кожні 2 години відправляється електропоїзд Одеса – Білгород-Дністровський.
- З Центрального автовокзалу Одеси до Затоки курсують рейсові автобуси.
- Маршрутні таксі кожні 20-30 хвилин відправляються з одеського залізничного вокзалу (№560, Одеса – Кароліно-Бугаз, Білгород-Дністровський) та з автостанції «Привоз». Дорога займає близько однієї години.
- З вокзалів і Міжнародного одеського аеропорту (70 км до Затоки) можна також взяти таксі або зловити попутку. Така поїздка обійдеться мінімум в 350-400 грн.
- У Центральний район Затоки краще добиратися поїздом або електричкою, щоб не стояти кілька годин у заторі на залізничному мосту при переїзді.
- Машиною краще через окружну Одеси, в бік Овідіополя, по автомагістралі Р70. З Києва можна доїхати в середньому за 6 годин.
Розваги в Затоці: куди піти і чим зайнятися
Відпочинок в Затоці досить різноманітний і не зводиться суто до пляжного.
Прогулятися по набережній
Перший кілометр центральної набережної в Затоці з’явився в 2015 році. Вимощена тротуарна доріжка близько 6 метрів в ширину служить не тільки прикрасою центрального узбережжя, а й усього процвітаючого курортного селища. Незважаючи на те, що плиткою вимощені не всі заплановані 12,2 км, тут вистачить місця, щоб перепочити на лавочці, з’їсти по морозиву або покататися на електромобілі.
![1-й кілометр набережній Затоки в 2015](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/zatoka-naberezhnaya.jpg)
До набережної веде не менш красива алея, вимощена тротуарною плиткою і прикрашена ліхтариками.
![Центральна алея, Затока](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/zatoka-tsentr-3.jpg)
Де знаходиться: Затока, вулиця Приморська, 47
Обкатати гірки аквапарку
Традиційні катамарани, банани і плюшки можна урізноманітнити водними гірками в аквапарку «Затока» біля Кароліно-Бугаз. З розваг вас чекає дитячий басейн з підігрівом і гірками, великий басейн з зонами джакузі.
![Аквапарк в Затоці](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/zatoka-akvapark.jpg)
Вхід в аквапарк «Затока» для дітей до 3-х років у супроводі батьків – безкоштовний. На території аквапарку відпочиваючим можна перебувати з 10:00 до 18:00. Комплекс працює щодня.
Де знаходиться: станція Затока, вулиця Вокзальна, 68.
Лунапарк
Сходіть з дітьми в місцевий парк розваг й атракціонів. Навіть якщо вас не особливо вражають каруселі, діти завжди сповнені ентузіазму до такого відпочинку.
![Лунапарк в Затоці](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/zatoka-lunapark-1024x678.jpg)
Де знаходиться:
Половити рибу у відкритому морі
Для справжнього рибалки відпочинок на морі без риболовлі складно назвати ідеальним. Відпочиваючи в Затоці, неодмінно скористайтеся нагодою порибалити у відкритому морі.
Перший спосіб – з берега. Особливо привертає в цьому плані узбережжя уздовж станції Морська і Дружба, Дністровська балка. Якщо плануєте рибалити на відпочинку, прихопіть з собою снасті, щоб не переплачувати на оренді. На Покупоні можна купити все необхідне для риболовлі онлайн, з кешбеком до 15% і доставкою від Нової пошти.
![Морська рибалка в Затоці](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/zatoka-rybalka-1024x683.jpg)
Другий спосіб – з човна або катера. Але врахуйте, що індивідуальний прокат обійдеться дорожче, ніж у складі екскурсійної групи.
Що ловиться у морі? Бичок попадається практично на будь-яку наживку (в тому числі на блешню), при будь-якій погоді, навіть біля мілководного берега. Більших і цікавих особин – ставриду, камбалу, катран, кефаль, скумбрію – потрібно ловити з вимостків, далі від берега.
Третій спосіб – поїхати на платну водойму. Не зовсім морська рибалка, але і без улюбленого заняття у відпустці на морі не залишитеся. Темі де порибалити в Одесі і Одеській області ми присвятили окремий огляд.
![Морська рибалка з берега](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/zatoka-morskaya.jpg)
Взяти уроки віндсерфінгу
Щоб покататися на дошці з вітрилом, повинні зійтися дві умови: відносно стабільний вітер і наявність водойми. Не обов’язково море. Досить відкритого простору як два олімпійських басейни. Але в Затоці неймовірно сприятливі умови для віндсерфінгу. На дошку зможуть встати навіть діти з 5 років і новачки.
![Віндсерфінг у Затоці](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/zatoka-vindserf-1024x639.jpg)
Багато років в Затоці функціонують школи віндсерфінгу, кайтсерфінгу, вейкбордингу. Вартість першого уроку (1 година) з орендою навчального спорядження обійдеться в середньому 550-650 грн.
![Кайтсерфінг в Затоці](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/zatoka-kiteserfing-1-1024x683.jpg)
Вечірка в нічному клубі
Нічний клуб – найкраще місце для любителів відірватися на вечірці і розчинитися у танцях до світанку під треки модних діджеїв. А де шукати драйвові паті? Звичайно ж, в кращих нічних розважальних клубах Затоки, таких як «Тропікано» на Лазурній, 92 або «Фелічіта» на Приморській, 100.
![Дискотека в «Центрі Літа»](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/zatoka-disco.jpg)
Побувати на фестивалі
Влітку в Затоці часто проходять фестивалі: музично-спортивний «Z-Games», електронної музики «Maevka», дитячі творчі «Акерманські зірки» і «Чорноморські зорі».
![Z-Games 2017](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/z-games-2017.jpg)
Прогулятися містком через Будакський лиман
Поруч з Затокою знаходиться ще одне курортне селище міського типу – Сергіївка. Прямо на узбережжі Будакського, або як його ще називають Шаболатського, лиману. Щоб дістатися до узбережжя Чорного моря, відпочиваючим і місцевим жителям потрібно подолати міст, що з’єднує курорт з піщаним Будакським пересипом.
Лиман мілководний, максимальна глибина досягає 2,2 метра, але пейзажі неймовірно красиві.
![Будакський лиман біля Сергіївки](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/sergeevka-liman-1024x679.jpg)
Що подивитися: яскраві пам’ятки
Одеська область – дуже насичене і привабливе місце для активних і допитливих туристів. Відпочиваючи в Затоці неодмінно скористайтеся можливістю відвідати знакові красиві та цікаві місця в окрузі.
Старовинна Одеса
Місто, яке радує легким, теплим і парадоксальним гумором, самобутньою кухнею, атмосферою і масою колоритних пам’яток. У Затоці на кожному кроці зустрічаються вивіски «Екскурсії» – можна приєднатися до екскурсійної групи з гідом, а можна поїхати самостійно.
Обов’язково прогуляйтеся по Дерибасівській, підніміться або спустіться Потьомкінськими сходами, перерахувавши всі сходинки :). Відвідайте Одеський оперний театр – історико-культурний пам’ятник XIX століття, одну з найвизначніших пам’яток Східної Європи на думку американського журналу Forbes.
![Одеський оперний театр](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/odesskiy-operniy-1024x645.jpg)
Вирватися в Одесу можна навіть на кілька днів. Тим більше, що Покупон і тут підготував вам гарячі знижечки до 50% на проживання в кращих готелях міста. Бронюйте житло і досліджуйте більше пам’яток і кращих гастро закладів «перлини біля моря».
Читайте також: Що подивитися в Одесі
Як доїхати: автобусом, електричкою, машиною.
Завод вин Шабо
«Шабо» – це не просто винний завод, а центр культури вина з виноградними плантаціями площею 1000 га. Однойменне селище було засновано французько-швейцарськими переселенцями ще в 1822 році. Пізніше 8 сортів шабських вин, вироблених сім’єю вченого, ботаніка, педагога і винороба Карла Тардана, отримали світову славу.
![Центр культури вина Шабо](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/shabo-tsentr.jpg)
Тепер «Shabo» – перлина виноробства Одещини. До слова, виноградні плантації «Шабо» знаходяться в одних широтах з відомими у всьому світі виноробними регіонами Франції – Бордо і Бургундія.
![Ємності для вина на заводі «Шабо»](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/shabo-emkosti-1024x683.jpg)
Головну площу «Центру культури вина Шабо» символічно прикрашає фонтан Діоніса, давньогрецького бога виноробства, родючості та врожаю. Конструкція виконана в стилі урбанізму з дубових плашок і нержавіючої сталі.
![Фонтан Діоніса, Центр культури вина Шабо](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/fontan-dionisa-1024x698.jpg)
На екскурсії вам покажуть стародавні підвали, де в дубових бочках дозріває іспанське сухе кріплене солодке вино – херес; величезні підземні сховища на глибині 5-9 метрів; коньячний двір, шампанський будинок, сучасний цех холодного розливу, музейний лабіринт.
![На території «Центру культури Шабо»](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/shabo-musey-1024x681.jpg)
На території заводу можна продегустувати напої, відвідати фірмовий магазин і прикупити кілька ексклюзивних сувенірних пляшечок :).
![Підвали, Центр культури вина Шабо](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/shabo-podvaly-1024x680.jpg)
Селище Шабо знаходиться в 12 км від центральної частини Затоки. Дістатися можна на особистому автомобілі, автобусом з автостанції Затока або на електричці до залізничної станції Шабо, звідти 2,5 км пішки, попуткою або таксі. Або ж оформити автобусний тур на місці.
Знаходиться: Шабо (Одеська область), вулиця Швейцарська, 10.
Європейська сироварня
Шабо є батьківщиною не тільки вишуканих вин, але й містом виробництва сиру з голландським корінням :) На заводі використовуються сучасні технології виробництва з Голландії, батьківщини знаменитих сортів голландського сиру.
На екскурсії розповідають як утримувати ферму, годувати і доїти корів, варити сир. Ви продегустуєте різні види сирів, в тому числі і ексклюзивний кіпрський халумі, приготований з трьох видів молока: коров’ячого, козячого та овечого. Звичайна екскурсія коштує 100 грн з людини, з віп дегустацією елітних зрілих сирів і вином – від 750 грн.
Тварин міні-ферми можна годувати і гладити, від чого діти будуть в особливому захваті.
Дістатися сироварні можна електричкою, автобусом, машиною аналогічно як і в Центр культури вина Шабо.
![На сироварні](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/shabo-syrovarnia-1024x683.jpg)
Де знаходиться: Шабо (Одеська область), вулиця Швейцарська, 20.
Білгород-Дністровська або Аккерманська фортеця
На березі Дністровського лиману велично підноситься Білгород-Дністровська, вона ж Аккерманська фортеця XV століття – одна з найяскравіших пам’яток України. Її монументальний вид викликає захоплення навіть здалеку, якщо ви просто прогулюється на катері по морю (гіди часто пропонують такі оглядові екскурсії з Затоки).
![Білгород-Дністровська фортеця, вид зверху](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/akkermanskaya-krepost-2-1024x768.jpg)
Але ми настійно рекомендуємо скористатися нагодою і відвідати фортецю особисто, тим більше, що вона знаходиться приблизно в 20 км від центру Затоки. Детальніше про неї читайте в нашому окремому огляді.
![Аккерманська фортеця в променях заходу](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/akkermanskaya-krepost-1-1024x683.jpg)
Де знаходиться: Білгород-Дністровський (Одеська область), вулиця Адмірала Ушакова, 2В.
Доїхати можна електричкою Бугаз – Білгород-Дністровський або Одеса – Білгород-Дністровський, або машиною, або автобусом з автостанції Затока, або у складі екскурсійної групи.
Дунайський заповідник Вилкове
Вилкове, в 160 км від Затоки, – містечко в українській Бессарабії. Розташоване на островах Кілійського гирла дельти Дунаю, пронизаних великою кількістю проток. Через їх схожість з венеціанськими каналами і велику кількість човнів, в народі Вилкове прозвали українською Венецією. Колоритна природа і катання на човні – найпопулярнішому місцевому транспорті – перше, чим варто зайнятися туристу. Якщо спробувати домовитися з місцевим жителем, прогулянка обійдеться дешевше, ніж в агентстві. Година коштує мінімум 300 грн, з екскурсоводом – 500 грн.
![Вилкове](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/vilkovo-5.jpg)
![Майже тропічна прогулянка на човні каналами Вилкове](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/vilkovo-3.jpg)
Вилкове також славиться самобутньою липованською (старообрядницькою) кухнею. Вона об’єднала традиції української, російської, молдавської, болгарської, гагаузької, турецької кулінарії, які адаптувалися під пісні страви і прості смаки з мінімальною кількістю спецій і достатком риби. Тут, в гирлі Дунаю вона завжди солодка, жирна і особливо смачна. А страви з делікатесного, порівняного за жирністю зі скумбрією, чорноморського оселедця – дунайки – щось на кшталт традиційного одеського форшмака. Варто також спробувати відварну дунайку і вилківську юшку, найпопулярніші місцеві страви.
![Обеліск Вилківській дунайці](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/vilkovo-1-1-1024x683.jpg)
![Вилківська уха](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/vilkovo-2-1024x683.jpg)
Будучи у Вилкові, відвідайте історико-краєзнавчий музей «Будинок рибалки», створений художником А. Шароновим у 2002 році. У музеї представлені 54 авторських полотна, ікони, предмети побуту старообрядців, а також древніх народів, які проживали на території Бессарабії, зброя часів Задунайської Січі, Російсько-Турецької і Великої Вітчизняної війни.
Побувайте у заповідного узмор’я нульового кілометра, позначеного символічним знаком «0 км».
Читайте також:
Вилкове – «українська Венеція» і мекка південно-української кухні
Частина оглядової екскурсії єриками Вилкове можна подивитися на відео
Як дістатися: до Вилково можна доїхати автобусом з Одеси або Білгород-Дністровського, або машиною.
Бессарабське екопоселення Фрумушика-Нова
Одна з найбільш незвіданих туристичних точок України, яка приваблює допитливих туристів у пошуках гастрономічних пригод. Це і етнографічний музей, і зоопарк, і найбільший в Європі овечий комплекс каракульської породи, і виноробня, і центр сімейних розваг.
![Фрумушика-Нова, або Бессарабське Пирогово](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/frumushika-hata-1024x683.jpg)
Автором ідеї туристичного комплексу став Олександр Паларієв – одеський бізнесмен, послідовник роду Паларієвих. Пообіцявши батькові відродити рідні степи, викуплені ще дідом на гроші, отримані у винагороду за відданість батьківщині і в якості компенсації за каліцтво в Кримській війні.
Туристичний комплекс, будівництво якого почалося в 2006 році, займає територію молдавських сіл Фрумушика-Нова і Рошія. Після Другої світової війни, навесні 1946 року людей звідси виселили і розбили військовий полігон площею 24,5 тисячі га.
![Фрумушика в перекладі з молдавської означає «гарненька»](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/frumushika-1-1024x683.jpg)
Чим зайнятися і що подивитися а екопоселенні Фрумушика-Нова:
- Найбільший в світі гранітний пам’ятник чабану (пастухові) Фрумушики-Нова. Його висота 16 м 43 см і вага 1080 тонн побили рекорди Гіннеса. На статую пішло 152 кубометрів лабрадориту, що в грошовому еквіваленті вимірюється близько 200 тисячами гривень. А будували пам’ятник за технологією єгипетських пірамід, оскільки жоден кран не міг підняти брили на таку висоту.
![Пам'ятник чабану, Фрумушика-Нова, Одеська область](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/pamyatnik-chabanu-frumushika.jpg)
- Відвідати ботсад скульптур, присвячених історії Бессарабської землі.
![Ботсад скульптур](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/frumushika-botsad-1024x683.jpg)
- Відвідати Парк-музей соцреалізму, де серед безлічі інших скульптур можна побачити пам’ятники Леніна і Сталіна. Ідея позбавлена політичного підтексту і виникла після відвідування Олександром Паларієвим парку Грутас в Литві.
![Музей пам'яток соцреалізму](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/frumushika-musey-1024x683.jpg)
- Сходити у музей сільськогосподарської техніки.
- Прогулятися по території, познайомитися з національними садибами періоду XIX-XX століть, самобутньою культурою українського, молдавського, болгарського, гагаузького, російського, німецького, єврейського народів.
- Погодувати тварин в міні-зоопарку.
- Порибалити.
- Продегустувати фірмові вина з власної виноробні і покуштувати самобутню молдавську кухню: овечу бринзу, приготовлену за традиційними рецептами, плацинди, баранину, заму, запечене ягня, схожі на тефтелі молдавські ковбаски з фаршу мітитеї, каварму (холодну застиглу відварну баранину в жовто-помаранчевому жиру) і ще багато чого, про що ніколи не чули більшість українців.
![Соковите ягня](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/05/frumushika-yagnenok-1024x683.jpg)
- Поплавати у відкритому басейні.
- Попаритися в лазні або чані.
- Пограти у волейбол, футбол, міні-гольф.
- Дітям пограти на дитячому майданчику.
Як дістатися: найкраще їхати автівкою через Сарату, оновленою 300-кілометровою трасою M15, близько 130 км в один бік.
Погодьтеся, вимальовується цікава і захоплююча подорож по Одеській області, якщо ви вирішите відпочивати в Затоці. Ще й заощадити на житло вийде завдяки знижкам Покупона до 60%. Діліться враженнями, якщо ви вже були на цьому курорті і з задоволенням поїдите туди знову :).
во-первых, Каролина Сабанська никакого отношения не имеет к историческому названию Каролино-Бугаз. Татарское селение Бугаз (Буаз) известно с 1770-х гг. Во время русско-турецкой войны 1787—1791 гг. было уничтожено. После 1792 г. территория современного села вошла в границы земельной дачи А. М. Грибовского, которую 1802 выкупил граф Игнаций Сцибор-Мархоцкий. Бугаз был снова заселен в начале 1820-х сыном Игнация — Каролем Сцибор-Мархоцким, в честь которого получило свое второе название — Каролино. Впервые селение «Каролино» упомянуто в завещании И.Сцибор-Мархоцкого от 14.12.1822 г.
во-вторых, на фотографии с подписью “Пляж вдоль побережья станции Морская, Затока” на самом деле изображен пляж Чкаловский в Одессе
В-третьх, мост не через залив, а через устье реки Днестр. Река перед впадением в море образует Днестровский лиман. На самом деле никакого залива в географическом понимании там нет, несмотря на название поселка.
ну и в последнем абзаце – ехать в Фрумушику-Нова нужно через СаратУ, а не СаратЫ.
а в остальном – все так.
Кстати, именно благодаря долгие годы размещенному в степи полигону эти степи не возделывались и сохранились в первобытном виде, чуть ли не единственные в Украине девственные степи.
И еще обратите внимание на Овидиополь – небольшой городок с большой историей. По местной легенде, именно здесь отбывал ссылку римский поэт Овидий за свою поэму “Наука любви”
Здравствуйте, благодарим за ваш отзыв и исчерпывающее дополнение. Возможно версия происхождения названия Каролино Бугаз в честь имени Собаньской ошибочная, но она существует среди литераторов. В любом случае мы дополним обзор и историческими сведениями. Остальные опечатки и неточности также подкорректируем :).
“И еще обратите внимание на Овидиополь – небольшой городок с большой историей. По местной легенде, именно здесь отбывал ссылку римский поэт Овидий за свою поэму “Наука любви””
Увы, это действительно только легенда) Овидий был сослан в Томы.