Видалення родимок – як краще прибрати новоутворення

Видалення родимок – як краще прибрати новоутворення

Родимки (невуси) можуть з’являтися на шкірі в різних місцях: від пальців ніг до маківки. Вони бувають різного кольору та розміру, вродженими чи набутими, і здебільшого – безпечні. Однак, іноді, ці нешкідливі, на перший погляд, новоутворення можуть не просто доставляти дискомфорт у повсякденності, а й загрожувати життю через рак шкіри.

BlogPokuponTeam розповість, коли новоутворення потрібно видаляти, які існують методи виведення родимок і що робити після процедури.

Акції
Видалення шкірних новоутворень у «Family Clinic»
Київ, Професора Підвисоцького вул., 19
-86%
300 грн
99.0 грн
Видалення шкірних новоутворень у Dr. Estet Vel»
Київ, Урлівська вулиця, 10А
-62%
750 грн
299.0 грн
Показати всі
11 акцій

Чому треба видаляти родимки?

Невуси – доброякісні новоутворення. Але через деякі фактори, наприклад: надмірне перебування на сонці або в солярії, випадкове травмування або генетичну схильність родимка може переродитися в меланому (ракову родимку).

Меланома – один із найбільш швидких та агресивних видів раку – з таким довго не живуть. Але якщо виявити хворобу на ранній стадії, то в більшості випадків прогноз сприятливий (докладніше про те, як відрізнити меланому від хорошої родимки читайте у нашій окремій статті).

Тільки дерматолог, провівши дерматоскопію, зможе визначити доброякісність чи злоякісність новоутворення та за необхідності направить до фахівця більш вузького профілю: дерматолога-онколога, біопсію та патогістологічне дослідження, при підтвердженні раку – в онкоцентр.

Але, на щастя, далеко не кожна родимка перероджується на рак. Новоутворення часто видаляють з естетичних причин, наприклад на обличчі, через незручне розташування (на ступнях, шиї або голові) або коли невус постійно травмується і завдає дискомфорту.

У тому чи іншому випадку, якщо дерматолог порекомендував вивести родимку, – краще з цим не затягувати. Далі ми розповімо, які існують способи видалення новоутворень та чим вони відрізняються ?

Акції
Обстеження у дерматолога у центрі «Велес»
Київ, Анни Ахматової вулиця, 13В
-64%
600 грн
239.0 грн
Консультація дерматолога у центрі «Прайм+»
Вишневе, Святошинська вулиця, 27Б/70
-43%
490 грн
279 грн
Показати всі
14 акцій

Як краще видаляти родимки

Сучасна апаратна косметологія дозволяє проводити процедури видалення новоутворень з мінімальною травматизацією і без шрамів або рубців в подальшому. Але перед тим, як записуватися на терапію, потрібно пройти діагностику утворення у дерматолога. Тільки лікар після детального обстеження зможе сказати, який саме метод видалення підійде вам найкраще:

 • Лазерне видалення – малотравматичний метод, при якому лазерний промінь руйнує клітини родимки, не пошкоджуючи навколишні тканини.
 • Радіохвильова коагуляція передбачає вплив на тканини радіохвилями. Тепло руйнує пігментовані клітини родимки та новоутворення відокремлюється від навколишньої шкіри.
 • Електрокоагуляція проводиться за допомогою електричного струму. Спочатку родимка висікається, а потім зона припікається струмом, щоб зупинити кровотечу та запобігти інфекції.
 • Для кріодеструкції використовується рідкий азот. Під впливом низьких температур клітини новоутворення руйнуються та гинуть.
 • Хірургічне видалення проводиться за допомогою скальпеля. Новоутворення та частина навколишньої тканини вирізається, після чого накладаються шви.

Лазерне видалення новоутворень

Видалення бородавки лазером
Видалення бородавки лазером

Лазерне видалення утворень здійснюється з використанням спеціального лазерного обладнання, яке видає високоенергетичний світловий промінь.

Принцип роботи лазера, спрямованого на видалення родимок, полягає у тому, що лазерний промінь точково фокусується на родимці, та його енергія впливає на меланін – пігмент, що міститься у невусі. Меланін поглинає це випромінювання, що призводить до нагрівання та руйнування клітин.

Внаслідок лазерного впливу родимка поступово зникає. Якщо утворення маленьке і знаходиться на поверхні шкіри – достатньо одного сеансу, якщо велике та глибоко посаджене – 2-3 процедури (точну кількість визначити зможе лише дерматолог).

Після видалення, в області впливу лазера, може утворитися скоринка, яка з часом зникне, головне не здирати і не чухати ранку, щоб не занести інфекцію.

Одна з найголовніших переваг процедури – мінімальний ризик утворення шрамів, рубців та кровотечі (якщо дотримуватись рекомендацій дерматолога). Крім того, лазером можна видалити як опуклі, так і плоскі родимки, не торкаючись навколишніх тканин.

Але як і будь-яка терапія, лазерне видалення родимок показано не всім.

Основні протипоказання:

 • Рак шкіри.
 • Інфекція у зоні впливу.
 • Світлочутливість.
 • Вагітність.
 • Схильність шкіри до рубцювання.
 • Цукровий діабет.

Ціна:

 • Середня вартість видалення невусів, бородавок, папілом лазерним методом в Києві – від 300 грн. Шукайте найкращого лікаря на Покупон – читайте відгуки та заощаджуйте на процедурі до 80%.
Акції
Лазерне видалення новоутворень у «TOP Laser»
Київ, Велика Китаївська вулиця, 10А
-57%
1640 грн
739.0 грн
Видалення судинної сітки в кабінеті Natalimage
Київ, Перемоги проспект, 67
-71%
500 грн
249.0 грн
Показати всі
2 акцій

Радіохвильова коагуляція

Видалення родимок радіохвильове
Видалення родимок радіохвильове

Принцип процедури полягає у радіочастотному впливі хвиль. Хвилі створюють електричне поле, яке проникає в родимку та нагріває воду і молекули в ній. При досить високій температурі клітини невуса починають руйнуватися і новоутворення відокремлюється від навколишньої тканини. Відразу після видалення судини припікаються, що повністю виключає ризик інфікування, а якщо дотримуватися рекомендацій фахівця з догляду, то й рубця не залишиться.

Для повного видалення родимки потрібна лише одна процедура, в окремих випадках – дві (залежно від індивідуальних особливостей утворення).

Протипоказання:

 • Вагітність та період годування груддю.
 • Герпес на обличчі, кистях, пальцях (залежно від зони видалення).
 • Індивідуальна непереносимість електропроцедур.
 • Несприйняття анестетиків, алергія.
 • Проблеми зі згортанням крові.
 • Хронічні захворювання під час загострення.
 • Схильність до формування на шкірі келоїдних та гіпертрофічних рубців.

Скільки коштує:

 • Орієнтовна ціна за видалення однієї родимки – від 1000 грн (залежно від складності).
Акції
Видалення новоутворень у клініці «Медпроф»
Київ, Вишгородська вулиця, 31
-45%
350 грн
249.0 грн
Видалення шкірних новоутворень у «Family Clinic»
Київ, Професора Підвисоцького вул., 19
-86%
300 грн
99.0 грн
Показати всі
6 акцій

Електрокоагуляція

Електрокоагуляція родимки на шиї
Електрокоагуляція родимки на шиї

Процедура проводиться за допомогою хірургічного коагулятора. Апарат створює високочастотну напругу, яка розрізає тканину і одночасно спаює її. Тобто новоутворення просто зрізається за раз, а сам метод видалення не викликає кровотеч і виключає ризик інфікування. Ідеально підходить для висічення опуклих родимок, бородавок, папілом.

Часте питання: «Чи можна видаляти родимки на обличчі?» – Так, причому не тільки можна, але й потрібно, особливо якщо ви постійно її чіпляєте або травмуєте.

Протипоказання:

 • Герпес (при загостренні).
 • Злоякісне новоутворення.
 • Психічні захворювання, епілепсія.
 • Наявність кардіостимулятора.
 • Цукровий діабет.

Вартість:

 • Видалення однієї родимки коагулятором коштує в середньому – від 200 грн.
Акції
Видалення новоутворень у клініці «Медпроф»
Київ, Вишгородська вулиця, 31
-45%
350 грн
249.0 грн
Консультація дерматолога, дерматоскопія у MediLand
Київ, Маршала Рибалка вулиця, 11Б
-35%
1450 грн
939.0 грн
Показати всі
9 акцій

Кріодеструкція

Видалення родимки рідким азотом
Видалення родимки рідким азотом

Кріотерапія (кріодеструкція) – безболісна процедура, що проводиться рідким азотом. За допомогою спеціального розпилювача або звичайної дерев’яної палички з ваткою дерматолог наносить речовину на родимку, тим самим заморожуючи її та трохи навколишньої тканини. Під впливом наднизьких температур (-196 °) клітини родимки руйнуються і гинуть, а саме утворення поступово відмирає.

Найкраще цей метод підходить для видалення утворень у верхніх шарах шкіри – достатньо одного сеансу. Якщо родимка велика або глибока – знадобиться більше процедур (точно скаже лікар після огляду).

Протипоказання:

 • Респіраторні та вірусні захворювання.
 • Запальні процеси у організмі.
 • Герпес у зоні обробки.
 • Цукровий діабет.
 • Захворювання крові (анемія, лейкоз, гемофілія).
 • Епілепсія.
 • Холодова непереносимість.

Ціна:

 • Від 200 грн за одне новоутворення.
Акції
Обстеження у терапевта з ЕКГ у «Pharmaclinic»
Київ, Бастіонна вулиця, 2/1
-61%
590 грн
299.0 грн
Невропатолог або терапевт у клініці «Медпроф»
Київ, Вишгородська вулиця, 31
-57%
500 грн
239.0 грн
Показати всі
29 акцій

Хірургічне видалення

Операція з видалення родимки – радикальний метод із використанням скальпеля. Оперативне втручання проводиться за призначенням дерматоонколога в інституті онкології, коли діагностується рак.

Саму операцію проводить хірург-онколог: родимку та частину навколишніх тканин вирізають і накладають шви. Після операції видалену тканину відправляють на гістологію.

Подальше лікування залежить від рівня ураження. Якщо захворювання виявлено на ранній стадії – прогноз найчастіше сприятливий. За наявності метастазів може знадобитися хіміотерапія та інші способи боротьби з мутацією клітин.

Пам’ятайте, що будь-яку, навіть найстрашнішу хворобу, можна вилікувати на ранніх стадіях. Тому так важливо придивлятися та прислухатися до будь-яких змін у своєму тілі. Якщо вас лякають якісь із ваших родимок – не зволікайте, зверніться до лікаря.

Акції
Аналізи у мережі лабораторій «Дніпролаб»
Київ, Ялтинська вулиця, 8
-40%
215 грн
129.0 грн
Аналіз визначення COVID-19 в мережі «Ескулаб»
Київ, Олександра Довженка вулиця, 3
-25%
200 грн
178.0 грн
Показати всі
93 акцій

Що робити після видалення родимки?

Нанесення загоюючого крему на місце видалення родимки
Нанесення загоюючого крему на місце видалення родимки

Після видалення родимки важливо дотримуватись певних запобіжних заходів та догляду, щоб забезпечити правильне загоєння та мінімізувати ризик інфекції та утворення шрамів.

Поради:

 • Дотримуйтесь гігієни. Область видалення родимки потрібно м’яко очищати з використанням мила та води. Не тріть і не дряпайте рану.
 • Уникайте потрапляння вологи. Зону видалення утворення не можна мочити протягом кількох днів після процедури.
 • Не здирайте скоринку. Скоринка – природна частина процесу загоєння та захисту рани. Обдираючи її, ви можете занести інфекцію і заробити шрам.
 • Уникайте прямого сонця. Ультрафіолетове випромінювання може пошкодити ніжну шкіру після видалення родимки та збільшити ризик утворення пігментних плям. Кілька днів після терапії намагайтеся не виходити надвір у години пік (з 11:00 до 16:00) і завжди використовуйте сонцезахисний крем з spf.
 • Використовуйте мазі та креми. Лікар порекомендує які ранозагоювальні засоби потрібно наносити на шкіру.
 • Обмежте фізичні навантаження протягом кількох днів після видалення.
 • Спостерігайте за ранкою до повного загоєння. Якщо помітите ознаки інфекції (почервоніння, набрякання, біль, гній, температура) або інші зміни у зовнішньому вигляді – зверніться до лікаря.

Як довго гоїться рана після видалення родимки? Це індивідуальна характеристика, яка залежить від багатьох чинників. У середньому – від 1-2 до 4 тижнів.

Залежно від методу видалення новоутворення, список післяпроцедурних рекомендацій може спрощуватися або доповнюватися. Радьтеся зі своїм лікарем, не соромтеся ставити запитання і чітко дотримуйтесь приписів. Бережіть себе та своє здоров’я.

Акції
Релакс-масаж у 4 руки у студії «BestMassage»
Київ, Харківське шосе, 182
-33%
1500 грн
999.0 грн
2 сеанси релакс-масажу у студії «Mpro Studio»
Київ, Академіка Палладіна проспект, 18/30
-68%
1800 грн
559.0 грн
Показати всі
215 акцій

Читайте також:
✔️Як перевірити родимку
✔️Як позбутися прищів (акне)
✔️Як прибрати пігментні плями на шкірі
✔️Чистка обличчя: результати до та після
✔️Тренди жіночих стрижок
✔️Модний осінній манікюр
✔️9 ідей відпустки в горах

А у вас багато родимок, які потрібно чи хотілося би видалити? Діліться у коментарях.

Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубліковано. Обов'язкові поля відмічено *