Чистка обличчя: види, показання до застосування, результати до і після
![](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2019/07/image1-7-1024x640.png)
Шкіра обличчя надзвичайно сприйнятлива до багатьох факторів. Контакт з декоративною і неправильно підібраною доглядовою косметикою, вплив ультрафіолету і шкідливих домішок в атмосфері (пилу, вихлопних газів), дисфункції самого організму – все це негативно позначається на стані шкіри. Як результат – чорні цятки, лискучий блиск, надмірна сухість, різного роду висипання і тьмяний колір обличчя. Ось чому очищення – важливий етап в захисті шкіри і необхідна умова її здорового зовнішнього вигляду. Ми розповімо які бувають чистки обличчя, коли яку потрібно робити і якого ефекту до і після чекати. А також поділимося, в яких салонах процедуру професійного чищення обличчя можна пройти з відмінною знижкою до 80%.
Читайте в нашій статті:
- Навіщо потрібна косметична чистка обличчя
- Як проходить професійна чистка: основні етапи
- Ультразвукова чистка обличчя
- Механічна чистка обличчя
- Вакуумне очищення шкіри
- Лазерний пілінг в салоні
- Чистка особи хімічними пілінгами
Навіщо потрібна косметична чистка обличчя
Чистка обличчя – це косметологічна процедура очищення шкіри від забруднень, шкірного сала і відмерлих клітин. Саме з чистки починається будь-який професійний догляд за шкірою. Регулярне проходження такого б’юті-ритуалу дозволяє вирішити масу естетичних проблем:
- передчасне старіння і в’янення шкіри;
- нерівний бляклий тон;
- акне та інші хронічні запалення.
Чому виникають такі неприємні наслідки? Як відомо, нашу шкіру пронизують сальні залози, покликані зволожувати її і оберігати від зовнішніх факторів. Від впливу пилу, бруду, косметичних засобів вони забруднюються, провокуючи появу прищів і тих самих чорних цяток.
Очищення шкіри може проходити і в домашніх умовах за допомогою пінок для вмивання, пілінгів, спеціальних щіточок. Ці засоби добре полірують і очищують зовнішній шар шкіри. Але не завжди такого догляду досить.
У плані більш глибокого очищення пор, видалення старих вугрів, комедонов і чорних цяток, професійна косметологічна чистка обличчя в салоні справляється набагато краще.
Чистка обличчя, яку робить косметолог, націлена торкнутися найглибших шарів епідермісу і видалити забруднення. Тому така процедура є необхідною для кожного, кого турбує:
- надмірний жирний блиск;
- розширені пори;
- комедони або чорні цятки;
- вугрі (акне) на стадії загоєння;
- зниження тонусу і погіршення тургору шкірного покриву;
- нерівний колір особи;
- ознаки передчасного старіння шкіри.
Коли і скільки разів косметологи рекомендують робити професійну чистку залежить від стану, типу шкіри і виду чищення обличчя. В середньому частота процедур зводиться до одного чищення у 3-6 місяців. А деякі види потрібно проходити курсом.
Читайте також:
- Як доглядати за шкірою обличчя після 30 років ㅡ кращі звички краси
- Як доглядати за обличчям після 35 років ㅡ що потрібно вашій шкірі?
- Догляд за обличчям після 40 років ㅡ зупиняємо час
- Як доглядати за шкірою обличчя після 45 років: домашній і професійний догляд
- Догляд за шкірою обличчя після 50 років ㅡ що повинна знати кожна жінка
Як проходить косметологічна чистка: основні етапи
Незалежно від типу, професійна чистка обличчя проходить з дотриманням таких етапів:
Консультація косметолога. Спеціаліст оглядає шкірні покриви, збирає анамнез і рекомендує, що потрібно робити в кожному конкретному випадку.
- Демакіяж – видалення косметики з поверхні шкіри.
- Очищення шкіри – умивання з допомогою очищувальних пінок, гелів.
- Ексфоліація – відлущування, зняття ороговілого шару за допомогою кислотних і ензимних пілінгів.
- Нанесення гідрогелю – для розкриття пір. Холодне гідрування – альтернатива розпарювання, яке може негативно позначитися на стані судин шкіри.
- Чистка обличчя одним із способів – мануальним або апаратним. На цьому етапі відбувається безпосереднє видалення всього, що накопичилося в глибоких шарах дерми.
- Нанесення маски за типом шкіри (порозвужуючої, заспокійливої, зволожуючої) – косметолог підбирає в кожному конкретному випадку.
- Тінізації – відновлення рівня PH на поверхні шкіри.
- Нанесення завершального крему з SPF.
Давайте розберемося, які види чисток обличчя пропонують косметологи в салонах краси. Якій краще віддати перевагу, коли і з якою регулярністю робити ту чи іншу процедуру.
![Чистка обличчя](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/07/chistka-lica.jpg)
Ультразвукова чистка обличчя
Чистку обличчя ультразвуком можна назвати самою делікатною і атравматичною з усіх чисток шкіри.
Особливості ультразвукової чистки:
- Косметолог видаляє забруднення і відмерлі клітини шкіри спеціальним приладом – скрабером, за допомогою звукових хвиль.
- Ультразвук м’яко і ніжно впливає на пори та зовсім нешкідливий для здоров’я.
- Паралельно здійснюється масаж, який покращує обмінні процеси в епідермісі.
- Відсутність наслідків у вигляді почервоніння і роздратування. Така процедура відмінно підходить для чутливої шкіри або проблемної з куперозом.
У той же час, уз-чистка має один мінус ー поверхневе очищення в порівнянні з іншими процедурами. Верхній ороговілий шар зчищається добре, пори звужуються, а ось чорні точки прибираються погано. Такого м’якого пілінгу достатньо для профілактики висипань і закупорки пір.
Для стійкого ефекту ультразвукову чистку рекомендують проходити курсом від 4 до 10 процедур. Скільки і як часто, залежить від індивідуальних особливостей і стану шкіри. Процедура є атравматичною, тому її можна робити від 4 раз на рік. Для власниць жирної і схильної до акне шкіри – раз у 1-1,5 місяця. Для дівчат із сухою шкірою інтервал між сеансами має бути більшим.
А щоб б’юті догляд був ще доступніше, рекомендуємо скористатися знижками від Покупона до 70% на ультразвукову чистку обличчя. Так, в середньому по Києву ця процедура коштує від 500 грн, а за акційною ціною від Покупона обійдеться до 200 грн.
Читайте також: Ультразвукова чистка обличчя
![Уз-чистка обличчя](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2019/07/image2-16-1024x683.jpg)
Механічна чистка обличчя
Ручна, мануальна або механічна чистка обличчя – це класичний спосіб глибокого очищення забруднених пір. Косметолог проводить таку очистку в кілька стандартних етапів:
- очищення шкіри;
- розпарювання або нанесення професійного гидрируются гелю (гарячого або холодного), який розм’якшує ороговілі клітини;
- видалення комедонів і дозрілих прищів спеціальним інструментом (ложкою уно);
- завершення процедури нанесенням заспокійливої, порозвужуючої маски для обличчя.
Вкрай не рекомендується видавлювати прищі і чорні цятки вдома самостійно. Це може викликати несприятливі наслідки:
- Стискання та розтягування шкіри при видавлюванні прищів веде до утворення зморшок, подразнення, травмована область запалюється.
- Пори ще більше розширюються.
- Травматичні рухи і тиск провокують посилення вироблення шкірного сала.
- Руками на обличчя можна занести бактерії і спровокувати ще більші запалення.
В результаті таких непрофесійних маніпуляцій пори засмічуються ще сильніше і проблема, природно, не йде.
У салоні косметолог стимулює розкриття пір спеціальними засобами. Сама чистка проводиться за допомогою інструментів, які ретельно дезінфікуються. У підсумку виходить ефект до і після, заради якого варто регулярно проходити цю процедуру у професійного майстра. Основний плюс механічного чищення обличчя – глибоке очищення і видалення чорних цяток.
Але є і мінуси у цієї процедури:
- залишкові почервоніння;
- ефект травматизації шкіри;
- відносна хворобливість, набряклість.
Неприємні наслідки механічного чищення можуть виднітися на обличчі протягом 2-3 днів після процедури. Тому записуватися до косметолога краще за кілька днів до значущих для вас подій. Краще не планувати важливих заходів і зустрічей, щоб дати шкірі час і можливість відновитися. Фахівці рекомендують після механічного чищення не використовувати макіяж і доглядові засоби до повного загоєння і закриття пір.
Механічне чищення вигідно проходити зі знижкою до 80% від Покупона. Середня ціна по Києву на цю процедуру – від 500 грн, а зі знижкою від Покупона механічне чищення можна зробити за 200 грн.
Читайте також: Як позбутися від чорних цяток: способи чистки пір в домашніх умовах
Професійна глибока чистка проблемної шкіри не обмежується однією процедурою. Якщо обличчя всипане прищами і є свіжі запалення, краще пройти кілька сеансів поступово до повного очищення. Не рекомендується зловживати механічним чищенням обличчя, якщо у вас купероз і капіляри розташовані близько до поверхні шкіри. У цих випадках можна зробити більш щадні процедури, наприклад, комбіновану або атравматичну чистку. Далі ми розповімо про них докладніше.
![Механічна чистка](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2019/07/image3-17.jpg)
Вакуумне очищення
До атравматичних видів можна віднести вакуумну чистку обличчя. Процедура проводиться за допомогою приладу зі спеціальною насадкою, всередині якої створюється негативний тиск.
У процедури вакуумного очищення є очевидні плюси:
- Очищення глибоких шарів шкіри. Високий тиск дозволяє в щадному режимі витягнути сальні пробки і інші забруднення, видалити відмерлі лусочки.
- Усунення запалень.
- Легкий масажний ефект: поліпшення кровообігу і обмінних процесів в шкірі.
- Лімфодренажний ефект – насичення шкірних покривів киснем і поживними речовинами, підвищення еластичності.
- Безболісність. Шкіра не піддається механічній дії і залишається без значних пошкоджень. Таких наслідків, як почервоніння і набряклість, при вакуумному чищенні немає.
Є у цієї процедури протипоказання:
- дерматоз в гострій стадії;
- рожеві вугри;
- судинні зірочки (купероз);
- запалення на шкірі;
- дуже суха, чутлива шкіра.
Для підтримки гарного стану шкіри косметологи рекомендують робити чистку обличчя вакуумом 1 раз на місяць. Зі знижкою Покупона до 55% вакуумна чистка обличчя обійдеться набагато дешевше. Так, середня ціна по Києву на цю процедуру – 400-600 грн, а зі знижкою від Покупона чистка обличчя вакуумом обійдеться в 250 грн.
![Вікуумне чищення](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2019/07/image6-15.jpg)
Лазерний пілінг
Вважається одним з найсучасніших і ефективних методів глибокого очищення шкіри. Більш щадний, ніж механічне чищення. Апарат дозволяє налаштувати глибину проникнення лазерного променя в залежності від індивідуальної проблеми. Промінь, впливаючи на шкіру, активізує процес природної регенерації. В результаті відбувається відмирання старих клітин і посилене утворення нових.
У цієї процедури є ряд незаперечних переваг:
- глибокий вплив на епідерміс;
- локальна дія на різні навіть найбільш делікатні ділянки (декольте, навколо очей, губ);
- звуження пор;
- позбавлення від акне і постакне;
- зменшення прояви шрамів, нерівностей на шкірі;
- видалення пігментації;
- поліпшення кровотоку;
- омолоджуючий ефект: поліпшення тургору шкіри, зменшення кількості і глибини зморшок, посилення вироблення колагену і еластину.
Ефект до і після очевидний:
Особливості процедури лазерного пілінгу (що робити до і після процедури а також відчуття під час сеансу):
- За 2 тижні до процедури не засмагати, не пити антибіотики, не проходити інші процедури чистки обличчя;
- За 3 дня не користуватися спиртовмісною косметикою, не ходити в лазню.
- Під час сеансу больових відчуттів не виникає, тільки тепло і легке поколювання.
- Після процедури шкіра може почервоніти, це нормально. Через 2-3 дні в місцях обробки лазером утворюється корочка, яку не можна чіпати і видаляти. Необхідно посилено зволожувати ці ділянки – зволожуючою сироваткою, кремом. Через 7-10 днів шкіра повністю очиститься від кірочок, залишиться новий шар молодих клітин. Тон вирівнюється ще через пару днів.
Для правильного відновлення шкіри необхідно дотримуватися пост процедурного режиму:
- 3 дні: не контактувати зі спиртовмісними засобами, користуватися сонцезахисними засобами при виході на вулицю;
- тиждень: не відвідувати сауну, басейн, уникати тривалого перебування на вулиці, виключити підвищені фізичні навантаження;
- 2 тижні: не засмагати.
Якщо ваша мета – позбутися від небажаної пігментації, краще робити таку чистку саме в холодну пору року, коли менше сонця.
Протипоказання:
- вагітність, годування грудьми;
- онкологія;
- захворювання крові;
- хвороби аутоімунного характеру;
- цукровий діабет;
- інфекційні захворювання з підвищеною температурою тіла;
- шкірні хвороби в зоні обробки;
- схильність до рубцювання шкіри.
Відчутного ефекту до і після можна досягти курсом процедур. В середньому рекомендують 2-5 сеансів, з інтервалом в 1 місяць між сеансами.
Курс лазерного пілінгу обійдеться значно дешевше зі знижкою до 70% від Покупона. Середня ціна одного сеанса по Києву – 600-700 грн, а зі знижкою Покупона – від 200 грн.
Читайте також: Лазерний карбоновий пілінг обличчя
![Лазерний пілінг](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2019/07/12.jpg)
Чистка обличчя хімічними пілінгами
Процедура хімічного пілінгу дозволяє усунути недоліки шкіри за допомогою нанесення спеціальних препаратів.
Залежно від типу шкіри і проблем, які необхідно вирішити, в косметології застосовуються різні види хімічного пілінгу.
Поверхневий – найбільш м’який і щадний пілінг, зачіпає верхні шари епідермісу. Не передбачає реабілітаційний період і може проводитися навіть у весняно-літній період. Його рекомендують молодим дівчатам з проблемною шкірою, в якості підготовчого етапу до більш глибокої комплексної очистки. Для проведення процедури використовують гликолевую, мигдалеву, молочну кислоти.
Серединний – більш глибокий пілінг. Активні речовини в ході процедури проникають не тільки в роговий шар, але досягають епідермісу. Після пілінгу протягом тижня залишається сильне лущення. Використовувані кислоти: саліцилова, ретинол, резорцин, ТСА, PRX33, склад для пілінгу Джесснера. Серединний пілінг має більш виражений і стійкий ефект, ніж поверхневий:
- усуває пігментацію, веснянки;
- вирівнює тон шкіри;
- скорочує кількість вугрових висипань;
- нормалізує процес виділення шкірного сала, усуває жирний блиск;
- розгладжує зморшки;
- підтягує шкіру.
В середньому результат до і після серединного пілінгу видно протягом 2-3 місяців.
Глибокий – повне відторгнення епідермісу. Під час процедури під контролем професійного косметолога шкіра піддається хімічному опіку. Після цього епідерміс повністю оновлюється і стимулює зростання нових молодих клітин. Процедуру проводять в стаціонарних умовах із застосуванням анестезії. Період реабілітації – до півроку. Показання – глибокі зморшки і рубці, вік від 60 років. Результат – омолоджуючий ефект, усунення зморшок – зберігається протягом декількох років. Для процедури використовують фенолвмісні препарати.
В цілому, при правильному використанні пілінги надають на шкіру сильний вплив:
- підвищують здатність шкіри до регенерації;
- запускають обмінні процеси;
- пробуджує резервні властивості шкіри;
- усуває комедони, вугрі, постакне;
- згладжують рубці, нерівності;
- усувають жирний блиск, звужують пори;
- зменшують пігментацію;
- допомагають боротися з ознаками старіння: підвищують еластичність, тургор, розгладжують зморшки.
Важливо вибрати досвідченого професійного косметолога, в цьому вам допоможуть реальні відгуки, на Покупоні вони зібрані з усього інтернету. Вибирайте салон і майстра і проходьте процедуру пілінгу зі знижкою до 85%. Так, середня ціна 1 сеансу хімічного пілінгу по Києву стартує від 400 грн, а на Покупоні – до 200 грн.
Частота проведення процедури хімічного пілінгу залежить від показань, стану шкіри. В середньому це 1 раз в 2 тижні, найбільш ефективно – курсом 6-10 сеансів.
![Хімічний пілінг](https://blog.pokupon.ua/wp-content/uploads/2020/07/himicheskij-piling.jpg)
Пам’ятайте, правильно підібрана, регулярна чистка обличчя дозволяє підтримувати шкіру чистою, гладкою, здоровою і молодою. А ви звертаєтесь до косметолога за професійним чищенням? Яка підходить вам найбільше? Діліться в коментарях :)
Как по мне, чистка лица – маст хев для всех. И они действительно помогают избавиться от загрязнений, акне, черных точек, выровнять цвет и т.д. Единственное о чем нужно всегда помнить, что проблемы с кожей не всегда можно решить только чисткой, важен комплексный подход. Я имею ввиду, что если есть высыпания, то возможно причина не только в том, что вы не знали как ухаживать за кожей и получили такой результат, тут речь может идти о гормонах (особенно касается нас – женщин) и о не правильном питании. Хороший косметолог сможет определить какую вам нужно чистку по типу кожи, более жесткую (механическую) или щадящую (уз), и если он не заинтересован в том, чтобы назначить вам как можно больше процедур у него, то обязательно порекомендует и даже настоит на анализах и обращению к диетологу (возможно), ну или к другим обследованиям, чтобы определить изначальную причину проблемы. Просто лично я боролась с прыщами чистками, масками и т.д. достаточно долго, да результат был, но полностью избавиться не получалось, пока мне другой косметолог не сказал пройти гормональный тест, и вот после того как оказалось, что у меня проблемы с ними, я пропила курс лекарств, тогда чистки начали помогать намного лучше и, наконец-то, мне удалось привести кожу в порядок.