Тайський масаж: екзотичний релакс із цілющим ефектом
Стрес, хронічна втома, напруженість, зниження працездатності, поганий сон, занепад сил, спазми в м’язах і суглобах, головний біль, запаморочення, хвороби внутрішніх органів – короткий перелік проблем, з якими допомагає впоратися тайський масаж. Як правильно його роблять, чому від нього така користь, які є техніки, яка ціна – розбиралася #PokuponBlogTeam. Бонус – знижки до 55%, щоб цілюща практика була ще доступнішою.
23 акцій
Читайте в нашій статті:
- Що таке тайський масаж
- Користь тайського масажу
- Різновиди та техніки
- Протипоказання: в яких випадках не можна робити тайський масаж
- Ціни на сеанси
Що таке тайський масаж
Тайський масаж – невід’ємна частина тайської культури – дуже популярний не тільки у себе на батьківщині, в Таїланді, а й у всьому світі. Він входить до списку нематеріальної спадщини людства ЮНЕСКО. Є безліч варіацій та спрямованостей цієї техніки – для схуднення, для пар, для дітей, а у полегшеному варіанті – для вагітних. Що це за методика, у чому суть та секрет популярності?
Традиційний тайський масаж – стародавня система оздоровчої терапії, що виникла під впливом релігійних, медичних, філософських вчень. Особливі дотики, натискання на певні точки, фізичні вправи допомагають зберегти зовнішню красу та повернути внутрішню гармонію.
З давніх часів це мистецтво опановували виключно у храмах. Перші сліди його існування було знайдено у монастирі Ват Пхо – у вигляді скульптур масажистів, які датуються 14 століттям. Історично ця практика нерозривно пов’язана із буддистським вченням. Історія її налічує понад дві тисячі років. Як свідчать древні тексти, цю техніку розробив близький друг Будди та особистий лікар одного індійського царя Джівака Кумар Бхаші.
Процедура трактується як «метта» – то є симпатія, чиста любов, добровільне принесення добра. Спокійна, умиротворена обстановка повинна сприяти щирим, добрим стосункам між цілителем і пацієнтом. Щоб налаштуватися і досягти головного завдання – здоров’я і гармонії – перед початком сеансу майстер читає мантру, присвячену батькові-засновнику техніки.
У сеанс входить:
- Опрацювання м’язів;
- Розкриття суглобів;
- Рефлексологія;
- Акупунктура;
- Елементи йоги, стретчингу (динамічної розтяжки).
- Найголовніше – активізація цілющої енергії самого організму.
Енергетичні канали
Тайські цілителі впевнені: здоров’я – це енергетичний баланс. Їхні вірування кажуть, що цілюща енергія тіла людини тече по енергетичних каналах «сен». При порушеннях руху потоків енергії в каналах, блокадах і закупорках виникають захворювання. Усунувши енергетичний дисбаланс, людина знаходить здоров’я і душевну рівновагу – їх слід розглядати як єдине ціле.
Каналів «сен» в тілі безліч, стародавні тексти описують близько 72000. Основними вважаються 10 основних енергетичних ліній «сен сиб» – саме їх опрацьовує традиційний тай масаж.
Читайте також: Види масажу для тіла
Користь тайського масажу
Що лікує тайський масаж? Коротку відповідь на це питання дати не вдасться. Організм – єдине ціле, тому лікувальний ефект відчувається на всіх рівнях:
- Поліпшується емоційний стан: правильний вплив на організм знижує рівень гормону стресу – кортизолу – в крові, підвищує настрій та знімає зайву напругу.
- Активізується мікроциркуляція крові, що позитивно впливає на здоров’я судин та шкіри.
- Поліпшуються обмінні процеси в органах і, як наслідок, знижується набряклість та в’ялість шкіри.
- Тіло стає більш гнучким, суглоби та зв’язки стають податливішими і краще реагують на розтяжку.
- Пропрацьовуються глибокі («пасивні») м’язи, знімаються зажими та спазми, завдяки чому зчезають болі у спині та попереку.
Перші сеанси можуть бути досить болючими з незвички, проте важливо не зупинятися та продовжувати курс. З кожним разом неприємних відчуттів буде все менше, ви почнете відчувати легкість, розслаблення та приплив енергії. Більшість відзначає зникнення м’язових зажимів та покращення стану спини.
Завдяки давнім методикам приховані резерви організму прокидаються і починають працювати на оздоровлення. Як результат – велика користь для організму, порятунок або ослаблення симптомів навіть давніх хронічних недугів, таких як:
- Остеохондроз – структурна зміна міжхребцевих дисків, суглобів хребта, зв’язок.
- Хвороби суглобів: артрит, артроз.
- Радикуліт.
- Мігрені, часті головні болі, запаморочення;
- Захворювання внутрішніх органів.
- Дитячий церебральний параліч.
- Діабетична нейропатія – м’язова слабкість, що виникає на тлі ураження периферичних нервів.
Як часто треба робити тайський масаж? Оптимально – курсом з 7-15 процедур з перервою в 1-3 дні. Таким чином вам найкраще пропрацюють проблемні зони, відновлять тонус м’язів і шкіри, усунуть наслідки стресу і приведуть до ладу нервову систему. За допомогою Покупону можна записатися на курс зі знижкою до 55%.
Читайте також: Користь масажу
Різновиди та техніки
Щоб правильно зробити справжній тайський масаж, майбутнього масажиста треба навчитися цьому мистецтву у хорошого майстра. В ідеалі – закінчити курси у фахівця, що отримав кваліфікацію в Королівстві Таїланд.
Кожен сеанс проходить в заспокійливій атмосфері. Процедура досить довга, і може тривати від 1 до 3 годин. Ви переодягаєтеся в спеціальний бавовняний костюм (так-так, все робиться через одяг!), лягайте на твердий мат (татамі). Необхідно повністю розслабитися, відключитися від зовнішньої суєти і довірити себе майстру. Рухи майстри не силові, а м’які, немов тягучі. У роботі він активно задіює не лише руки: тай масаж роблять за допомогою ніг (стоп), колін і ліктів.
Вміла взаємодія з тілом включає:
- Акуратні натискання на точки стоп, що дозволяють розслабитися і повністю віддатися процесу.
- Плавні погладжування шкіри, що «відключають» мозок, налаштовують його на розвантаження і повноцінний відпочинок, повне перебування в поточному моменті і фізичних відчуттях.
- Скручування спини (і хребта), які зазвичай не викликають дискомфорту, дозволяють розробити глибокі м’язи, рідко задіяні в повсякденному житті.
Існує кілька основних видів: традиційний (нуад тай), з трав’яними мішечками (нуад пракоп самунрай), оліями, стоунтерапія, масаж обличчя та голови, техніка у 4 руки.
Масаж трав’яними мішечками
Терапевтичний ефект та користь досягається за рахунок дії гарячих трав’яних компресів, якими розігрівають м’язи перед початком процесу. У грубу тканину загортають куркуму, імбир, лимонне сорго або інші трави, нагрівають мішечок на пару, після чого масажують їм м’язи. Тепло відкриває пори, а трави покращують мікроциркуляцію крові, готуючи тіло до інтенсивнішого впливу. Запах трав’яних зборів має ефект ароматерапії: проходить безсоння, хронічна втома, напруга, заспокоюються нерви.
З маслами
Більш розслабляючий вид: його роблять не на татамі, а на масажному столі. Техніка з застосуванням ароматичних масел має як косметичний, так і терапевтичний ефект. Що дає такий сеанс:
- Живлення і омолодження, підвищення еластичності шкіри.
- Очищення, видалення шлаків.
- Релакс: позбавлення від стресів, нервових розладів, безсоння.
- Нормалізацію роботи серця і судин, органів шлунково-кишкового тракту, гормональної системи.
Рефлексотерапія
В основі методики лежить уявлення про те, що кожна точка у стопі відповідає за певну частину тіла. Спеціальною паличкою (нуад тао) масажист опрацьовує ці точки, опосередковано впливаючи інші зони організму.
Методики використання дерев’яних паличок для масажу ніг – понад 2 тисячі років. Спочатку її застосовували тайські ченці з метою зменшити навантаження на свої руки. А заодно – аби більш точно і глибоко опрацювати енергетично активні точки. Для цього використовується паличка з дерева завдовжки близько 15 см. Їх у майстра кілька – з закругленими кінцями різного діаметру. За допомогою такого асортименту можна посилювати чи послаблювати вплив на тіло клієнта.
Техніка в 4 руки
Техніка тайського масажу, що виконується у чотири руки, збільшує кількість маніпуляцій удвічі. За відведений їм час майстри встигають ретельніше опрацювати необхідні зони на тілі. Ефект від такої процедури набагато більший, ніж від тієї, яку робить один майстер.
Дивіться відео урок, як правильно виконувати техніку в 4 руки:
Тайський масаж голови і обличчя
Включає плавну і глибоке опрацювання найбільш напружених зон голови і обличчя:
- потиличну;
- скроневу;
- тім’яну;
- лобову;
- підборіддя;
- вилиці і щелепи.
Таке стимулювання енергетично активних точок дає потужний ефект:
- розслаблення м’язів очей;
- зняття напруги в шийному відділі;
- зменшення частоти та інтенсивності головних болів;
- нормалізація артеріального тиску;
- зникає втома і біль, думки уповільнюють свій хаотичний біг;
- підвищується рівень енергії і життєвої сили.
- напруга спадає, заспокоюється нервова система.
221 акцій
Гарячим камінням
Стоунтерапія є різновидом тайського масажу, коли тіло масажують за допомогою гарячого каміння. Традиційно обробка починається зі стоп, спини, потім увага приділяється рукам, грудям, животу та обличчю. Стоунтерапія знімає напругу, наслідки стресу, нейтралізує погану енергію. Серед позитивних наслідків техніки:
- Активізація обміну речовин.
- Стимуляція роботи гормонів, посилення імунного захисту організму.
- Нормалізація нервової системи.
- Повний релакс.
На відео дивіться майстер-клас, як робиться стоунтерапія:
Протипоказання: в яких випадках не можна робити тайський масаж
Тайський масаж, як вище згадувалося, передбачає досить серйозний силовий вплив на м’язи, суглоби, спину. Тому перед тим, як записуватися до салону, проконсультуйтеся з лікарем, щоб переконатися, чи немає у вас абсолютних і відносних (тобто тимчасових) протипоказань.
Захворювання та стани, при яких екзотична техніка протипоказана:
- Свіжі травми: вивихи, розтягнення, переломи.
- Захворювання вен та серцево-судинної системи, підвищений артеріальний тиск.
- Шкірні захворювання, рани, незагоєні шрами, виразки.
- Наявність злоякісних утворень.
- Схильність до тромбозу.
- Остеомієліт.
- Загострення хронічних захворювань.
- Гарячка, гострі запальні процеси, ГРВІ.
- Психічні захворювання.
- Вагітність (можна робити масаж обличчя та шиї).
- Психічні захворювання.
- Післяпологовий період.
- Післяопераційний період.
На масаж не варто приходити з порожнім чи, навпаки, переповненим шлунком. В ідеалі варто поїсти не пізніше ніж за дві години перед процедурою.
Протипоказання носять індивідуальний характер. Якщо лікар дав добро, безсумнівно варто спробувати цю методику давньої тайської медицини – не пошкодуєте. Крім відчуття справжньої гармонії і щастя ще вилікуєте тіло і душу.
Читайте також: Протипоказання до масажу
Ціни на сеанси
Середня ціна по Києву за 1 сеанс тайського масажу тривалістю 1 годину – від 600 до 1900 грн, залежно від салону та кваліфікації майстра. Покупон дозволяє заощадити та пройти курс сеансів дешевше – зі знижкою ціна становитиме від 269 грн. А дві години такого блаженства обійдуться, відповідно, у суму від 900 грн. Вибираючи масажиста, орієнтуйтесь на відгуки на сайті, зібрані з усього інтернету.
Читайте также:
✅ Масаж обличчя
✅ Як перестати сутулитись
✅ Зарядка для спини
Ви вже встигли відвідати сеанси тайського масажу, які техніки випробували? Діліться враженнями в коментарях!
дуже залежить вій майстра, один раз так сходила, що тільки й чекала коли закінчиться ( тому тепер завжди уважно читаю відгуки перед тим як обрати салон
Делала тайский массаж в Таиланде и в Киеве и поняла, что результат зависит только от массажиста, поэтому необходимо, чтобы массаж делали именно тайцы и обязательно поинтересоваться, где они учились технике массажа, а также важно сделать как минимум 5 сеансов, а в идеале 10 сеансов, делать через день. После этого, если отличный массажист, в течение года у вас не будет проблем со здоровьем.
уже так давно на Покупоне присматриваю разные виды массажей, есть зажимы и напряженные участки в теле + сидячая работа, хочется немного себя привести в чувство. Интересно было бы попробовать тайский массаж. много о нем слышала, а сейчас благодаря статье подробно узнала и заинтересовалась
Информация здесь мне очень понравилась про тайский массаж. Мой парень очень устает на роботе, работает умственно, и ему нужен отдых, уже столько массажей от себя перепробовала, но вот думаю применить технику тайского массажа,
Была пару раз на тайском массаже, первый раз на массаже ног только, а второй всего тела. Очень понравилось, расслабляет, массаж весьма необычен, хоть и бывало немного больно иногда. После массажа чувствуешь себя как новенький. Попробовать всем советую, хотя бы раз.