Як перестати гризти нігті – дієві поради

Як перестати гризти нігті – дієві поради

Оніхофагія, або по-простому, звичка гризти нігті зустрічається досить часто як у дорослих, так і у дітей. Найчастіше на такі нервові дії людину спонукає певний емоційний стан. BlogPokuponTeam розбиралася, чому діти та дорослі гризуть нігті та шкіру навколо нігтів, як відучитися це робити і до кого звертатися, якщо нічого не допомагає, і самому кинути звичку не виходить.

Акції
До 10 консультацій від психолога Жанни Точеної
Київ, Борисоглібська вулиця, 7
-85%
600 грн
149.0 грн
Показати всі
32 акцій

Чому люди гризуть нігті

Оніхофагія зазвичай з’являється з дитинства або підліткового віку і нерідко переходить у доросле життя. Жінки більше схильні до цієї звички, однак у чоловіків вона теж зустрічається. На думку психологів обгризання провокує емоційна та інтелектуальна напруга, тобто від нервів. Тому оніхофагію ще називають «нервовною звичкою».

Найчастіші причини:

 • Нудьга, монотонність. Нудьгуючи або виконуючи якусь нецікаву тривалу дію, людина може почати кусати нігті, щоб скоротити час і розважити себе.
 • Концентрація. Під час роботи, коли завдання вимагає особливої уваги хтось починає тягнути руки в рот, причому навіть не помічаючи цього.
 • Стрес та тривожність. Звичка гризти, як спосіб впоратися з нервовими ситуаціями. У процесі людина трохи заспокоюється.
 • Психологічні та емоційні проблеми. Нездатність витримувати емоційний тиск оточуючих, незадоволеність своїм життям, психосоматика, тривожний розлад, депресія, обсесивно-компульсивний розлад та інші психічні проблеми можуть стати поштовхом.
 • Генетика. Науково не доведено, що оніхофагія передається у спадок. Але якщо ваші батьки страждали від цієї звички, то велика ймовірність, що і у вас вона буде.

Також не варто забувати і про банальне, власне про саму звичку у прямому розумінні. Якщо в дитинстві людина починає гризти нігті, і батьки дитини залишать цю проблему поза увагою, то в дорослому віці таке кусання може бути спровоковане нічим іншим, як звичною дією, сформованою роками.

Чого не вистачає, якщо хочеться гризти нігті? Крім емоційних та нервових проблем, такі дії можуть свідчити про нестачу в організмі кальцію, магнію, вітамінів групи В.

Акції
Аналізи в лабораторії «GenLab» на Драгоманова
Київ, Драгоманова вулиця, 25
-27%
250 грн
199.0 грн
Аналізи у мережі лабораторій «Дніпролаб»
Київ, Ялтинська вулиця, 8
-40%
180 грн
108.0 грн
Показати всі
52 акцій

До чого призводить кусання нігтів – негативні наслідки

Гризти нігті шкідливо
Гризти нігті шкідливо

Кусання нігтів – шкідлива звичка, яка впливає на здоров’я в цілому. Крім зіпсованого манікюру та естетично непривабливих рук, обгризання загрожує рядом інфекційних, кишкових та стоматологічних проблем.

Наслідки:

 1. Травмування шкіри та інфекційне ураження рук. Задирки, врослі нігті, інфекції, бородавки – все це може наслідувати звичку тягнути руки в рот. Через дрібні травми шкіри ризик нагноєнь і запалень збільшується.
 2. Токсичне отруєння та кишковий розлад. Якщо дівчина з манікюром, особливо з гель-лаком, регулярно обкушує частинки покриття, воно потрапляє в кишечник. Гель-лак містить шкідливі речовини і може спричинити отруєння. Крім цього, регулярне облизування пальців сприяє потраплянню у рот мікробів і бактерій, що може призвести до дисбактеріозу.
 3. Часті застуди. Брудні руки, які постійно потрапляють у рот, одна із причин захворювань на ГРВІ.
 4. Стоматологічні проблеми. Зламані зуби, пошкоджена емаль, неправильний прикус у дітей, виразки на слизовій ротової порожнини – наслідок кусання нігтів.

Якщо ви помітили, що ваша дитина або ви самі починаєте гризти нігті – звички треба позбавлятися на корені. Чим раніше ви вживете заходів, тим легше буде відучитися самостійно або відучити ваше чадо. Далі ми розповімо про найпоширеніші способи позбутися оніхофагії 👇

Акції
Обстеження у терапевта з ЕКГ у «Pharmaclinic»
Київ, Бастіонна вулиця, 2/1
-40%
420 грн
249.0 грн
Невропатолог або терапевт у клініці «Медпроф»
Київ, Вишгородська вулиця, 31
-57%
500 грн
239.0 грн
Показати всі
17 акцій

Як відучитися гризти нігті

Існує безліч способів позбутися гризіння нігтів. Найчастіше це виходить зробити в домашніх умовах самостійно, звичайно не за 1 день, але за кілька тижнів точно. Але іноді, якщо нічого не допомагає, потрібна допомога психолога.

Насамперед, вам потрібно поставити собі запитання: «Чому я гризу нігті?». Визначити ситуації чи почуття, які провокують вас на кусання. Тривога? Нудьга? Складне завдання на роботі? Намагайтеся відстежити закономірність і як тільки знайдете свій провокатор, можна підбирати способи, які допоможуть позбутися шкідливої звички.

Лак для позбавлення від шкідливої звички гризти нігті
Лак для позбавлення від шкідливої звички гризти нігті
Акції
Манікюр та педикюр від подолога Anna Ivanova
Київ, Героїв Севастополя вулиця, 26
-40%
250 грн
179.0 грн
Манікюр та педикюр з покриттям у «JB Professional»
Київ, Петра Григоренка проспект, 36А
-39%
350 грн
229.0 грн
Показати всі
7 акцій

Що робити, щоб перестати тягнути пальці до рота:

 1. Мінімальна довжина нігтів. Дорослому або підлітку потрібно регулярно (раз на тиждень) підстригати нігті та прибирати задирки на пальцях. Таким чином спокуса буде набагато меншою, адже відкусити просто нічого.
 2. Манікюр. Дівчата можуть спробувати зробити манікюр із нарощуванням нігтів. Гель для нарощування досить щільний і згризти його не просто. До того ж є шанс, що бажання ходити з гарним манікюром більше, ніж бажання його погризти.
 3. Спеціальний лак. Такі лаки мають дуже гіркий смак. Перші спроби кусання відразу відбивають бажання сунути руки до рота.
 4. Закрийте нігті. Якщо є можливість сховати руки – зробіть це. Носіть рукавички, наклейте пластир чи наклейки на пальці – будь-що, що не дозволить вам легко дістати до нігтів.
 5. Тримайте під рукою їжу. Часто коли люди концентруються або чимось дуже захоплені, з’являється бажання жувати. Носіть із собою льодяники, снеки, жуйки – будь-які дрібні продукти, які можна жувати замість нігтів.
 6. Займіть руки та рот. З’явилося бажання гризти нігті? Знайдіть що можна стискати, торкатися, покрутити руками: еспандер, ручку, поп-іт. А пожувати, як ми писали вище, можна льодяник, жуйку.
 7. Відвикайте поступово. Якщо швидко кинути звичку ви не в змозі, спробуйте обмежити себе. Спочатку виберіть один палець, який не можна кусати, а потім збільшуйте кількість.
 8. Вчіться не нервувати через дрібниці. Дрібні стреси у повсякденному житті найчастіша причина об’їдання нігтів. Спробуйте подружитися зі своїм внутрішнім станом, частіше хваліть себе, ведіть щоденник досягнень.
 9. Допомога психолога. Якщо самостійно позбутися звички не виходить, психолог за допомогою когнітивно-поведінкової терапії допоможе замінити безкорисну модель поведінки на іншу.

Якщо ви помітили оніхофагію у дитини, спочатку поясніть, що це шкідливо і можна зіпсувати зуби, занести інфекцію. Постарайтеся відволікати і перемикати увагу дитини на іншу дію, як тільки побачили, що вона потягла пальці в рот. Забезпечте цікаве дозвілля, адже у дітей ця звичка з’являється найчастіше від нудьги. Регулярно обрізайте дитині нігті, при необхідності покрийте їх спеціальним дитячим лаком проти гризіння. Але не здумайте користуватися «народними порадами» на кшталт помазати гірчицею, часником, йодом тощо. Ці засоби можуть обпекти слизову оболонку і викликати алергію, що тільки нашкодить вашій дитині. Якщо ж звичка не минає – зверніться до дитячого психолога.

Акції
До 10 консультацій для дітей від психотерапевта
Київ, Лесі Українки бульвар, 34
-67%
400 грн
229.0 грн
Консультації для дітей від психолога Вікторії
Київ, Малоземельна вулиця, 75Д
-76%
600 грн
239.0 грн
Показати всі
6 акцій

Читайте також:
✔️Як розпізнати та боротися з депресією
✔️Як вибрати свого психолога
✔️Які аналізи потрібно здавати щороку
✔️Модний осінній манікюр
✔️Куди поїхати у листопаді
✔️Парки Києва та передмістя

А у вас є звичка гризти нігті, як ви намагаєтеся відучитися? Діліться у коментарях.

Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубліковано. Обов'язкові поля відмічено *