Голубі озера Чернігівщини: чим зайнятися і де відпочити

Україна – красива країна, в якій є і гори, і степ, і море, і ліси, і красиві озера. Чернігівщина славиться як раз останніми двома: лісами і водоймами. Саме тут знаходяться Голубі, або Блакитні озера, які щорічно приваблюють чимало туристів з України та країн ближнього зарубіжжя. #PokuponBlogTeam розповість, чим примітна ця природна локація, які тут розваги і де можна зупинитися любителям відпочинку на природі.

Ваш відпочинок стане ще приємнішим зі знижками Покупону: вибирайте готелі в Чернігівській області та заощаджуйте до 20%.

Голубі озера: цікаві факти

На околиці села Олешня в Чернігівській області розкинулися Блакитні озера – три водойми неймовірної краси. Свою назву вони отримали не просто так: вода в них кришталево чиста, прозора, свіжа і відрізняється особливим блакитно-синім відтінком, як у морі. Озерна група користується великою популярністю: тут відпочивають не тільки українці, а й жителі Білорусі, Литви та Польщі.

голубі озера

Що варто знати про Голубі озера?

  • Розташовані водойми на місці кар’єрів, в яких добували кварцовий пісок. У 1960-і роки ями наповнила джерельна вода, завдяки чому і з’явилися Голубі озера. На одному з озер досі ведеться видобуток піску.
  • Своїм кольором і прозорістю водойми зобов’язані тому самому найчистішому і найдрібнішому кварцовому піску. Світле піщане дно надає озерам схожість з прибережними водами теплих морів на південних курортах, і чим ясніша погода, тим яскравіша блакить води. Максимальна глибина – 20-25 метрів.
  • Навколо Блакитних озер росте сосновий ліс, тож повітря тут насичене ароматами хвої і смоли. А розбавляють цей «стрункий ансамбль» берези і акації.
  • Вода в озерах не застоюється – а все тому, що їх живлять підземні джерела. Вони забезпечують постійну циркуляцію води і підтримують її незмінний рівень.
  • Береги на озерах досить обривисті і круті, але для бажаючих купатися обладнано цілих п’ять пологих пляжів з чистим білим піском. На березі також є кафе та ларьки зі снеками та напоями, всюди розставлені урни для сміття, є майданчики для активних розваг типу волейболу, туалети та роздягальні.
вид на озеро
берег озера

Читайте також: Шацькі озера – «перлина Волині»

Де зупинитися

Хто живе поблизу, в Чернігівській області, приїжджає сюди, щоб повалятися на пляжі і поїхати в той же день ввечері, але багато туристів воліють розтягнути відпочинок на довше. Цьому сприяє розвинена інфраструктура, в тому числі для тих, хто їде у відпустку з наметами, а не в готель.

сосновий ліс та озеро

На Голубих озерах є кемпінг для зелених туристів, тож якщо хочете відпочити «дикуном», сміливо беріть з собою намет, спальник та інші туристичні приналежності. Можна зняти і житло: орендувати будиночок, приватний котедж з тих, що здають місцеві жителі, або приглянути турбази. На Блакитних озерах є комфортні бази відпочинку з якісним сервісом. Ціни на проживання варіюються від демократичних (близько 250-300 грн за добу) до помірно дорогих (1500 грн за добу).

Додатково заощадити вам допоможуть акції Покупону на проживання в готелях Чернігівської області: бронюйте житло зі знижками до 20%.

берег озера

Еко-комплекс «Голубі озера» 

Поєднання приголомшливо красивої природи, свіжого повітря, супер-сучасного комфорту і крутого сервісу – це комплекс «Голубі озера». Тут панує заспокійлива атмосфера, яку гармонійно доповнює велика кількість різноманітних зручностей і розваг. На території є:

  • Котеджі різних категорій, обладнані всім необхідним.
  • Ресторан з сільською кухнею і великим меню.
  • Звичайні альтанки, тераси та альтанки на воді.
  • Банний комплекс з чаном на відкритому повітрі.
  • Кальян.
  • Конференц-зал.
  • В еко-комплексі можна проводити корпоративи, дні народження, святкові банкети, весілля, для дітей є дитячі кімнати відпочинку та аніматори.
спуск до води
еко-комплекс голубі озера
тераса на озері

Слідкуйте за знижками Покупону на відпочинок в «Голубих озерах» і не пропустіть можливість повноцінно відпочити на природі зі знижкою до 20%.

Розваги

Хочете урізноманітнити відпочинок на Блакитних озерах, щоб не обмежуватися ледачим лежанням на пляжику? Тоді дивіться, які розваги тут є і чим можна зайнятися у вільний від купання і загоряння час.

Риболовля

На озерах є спеціальні місця для фанатів риболовлі. Багато риби тут наловити, швидше за все, не вдасться, але приємно провести час з вудкою ви напевне зможете. Акваторія Голубих озер – місце, де мешкає карась, окунь, короп, плітка, щука, лящ, судак. Кращий час ловити рибу на цих водоймах – осінь.

риболовля

Збір грибів та ягід

Влітку в сосновому борі починається сезон грибів та ягід. Можна знайти білий і польський, підосичники, підберезники, маслюки, іноді рижики. Ягідний урожай потішить ласунів дикою малиною, ожиною, брусницею і чорницею.

збір грибів

Оренда плавальних засобів

В озерах можна не тільки купатися, але і плавати в човнах: на каяках, байдарках, сапбордах і катамаранах. Орендувати водний транспорт можна в еко-комплексі «Голубі  озера», вартість прокату стартує від 70 грн за годину.

оренда човнів на голубих озерах

Читайте також: Вейкбординг і кайтинг в Україні

Велоспорт 

Навколо озер облаштовані зручні велодоріжки для тих, хто любить покрутити педалі на свіжому повітрі. Тому якщо ви належите до цієї категорії відпочиваючих, приїздіть із власним велосипедом або беріть в оренду місцевий. Оренда обійдеться приблизно в 100 грн за годину катання.

велоспорт на голубих озерах

Активні розваги

Який пляжний релакс без періодичного струсу у вигляді запального волейболу або тенісу? У прибережній зоні облаштовані майданчики для активних ігор з м’ячем, а ракетки та інші ігрові приналежності можна орендувати.

волейбол на пляжі

Зимовий відпочинок

Голубі озера радо зустрічають гостей не тільки влітку, а й взимку. Звичайно, купатися в холодну пору року вже не вийде (якщо тільки ви не моржуете), але широкий спектр чисто зимових розваг залишить у вас не менше яскравих вражень. Якщо мороз достатньо сильний, озера замерзають, і на них можна покататися на ковзанах. У сніжну погоду в цих місцях популярні лижі, санчата та тюбінг.

зимовий відпочинок на голубих озерах

Екскурсії

В околицях Голубих озер є чимало цікавих пам’яток, з яких можна скласти невелику культурну програму. Наприклад, в селі Добрянка майже на самому українсько-білоруському кордоні ви знайдете єдиний в регіоні старообрядницький храм святого Дмитра Солунського, зведений в 1790 році. А в старовинному Любечі, до якого їхати півгодини, є Антонієва печера, підземна церква, яку викопав засновник Києво-Печерської лаври святий Антоній. Там же знаходиться кам’яниця Полуботка – старовинний будинок початку XVIII століття, в якому колись жив наказний гетьман Павло Полуботок.

кам'яниця Павла Полуботка

Читайте також: Що подивитись в Бакоті

Як дістатись

Розповідаємо, як доїхати до Голубих озер. Тріо блакитних водойм розташоване недалеко від селищ Щурово і Олешня. Щоб дістатися туди, для початку вам потрібно потрапити в Чернігів – потягом або автобусом, в залежності від того, що їде туди з вашого міста.

У Чернігові найкраще сісти на електричку, і звідти їхати на станцію Грибова Рудня, яка розташована неподалік від села Олешня. Звідти до озер можна дійти пішки стежкою або доїхати автівкою (таксі або попутка). Де знаходяться Блакитні озера і як туди потрапити зі станції Грибова рудня, дивіться на мапі.

Читайте також: Найцікавіші екскурсії Україною

А ви вже бували на Голубих озерах або тільки плануєте насолодитися місцевою природою? Діліться планами та враженнями!

Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубліковано. Обов'язкові поля відмічено *