Вейкбординг і кайтинг в Україні: де покататися з вітерцем

Водний спорт з року в рік стає все популярнішим і популярнішим, а теплий український клімат цьому сприяє. З травня по вересень-жовтень майже всі великі водойми країни – від моря до Дніпра – вкриваються строкатими бордами і різнокольоровими вітрилами кайтерів, вейкбордерів і віндсерферів. Де найкрутіші місця для новачків і профі, які клуби та школи водного спорту пропонують навчання і оренду спорядження, скільки це коштує – про це розповість #PokuponBlogTeam.

Спробуйте річний драйв на смак – та вперед – підкорювати хвилі, великі і маленькі, під вітрилом або з катером, та ще й з гарячими знижками Покупону до 45% на водний спорт і розваги!

Київ і область

Що таке кайтсерфінг? Це різновид водного спорту, в основі якого – рух по воді на дошці під дією сили тяги, яку створює повітряний змій (кайт), що надувається вітром. Завдання кайтера – утримувати і керувати кайтом, щоб натяг не спадав.

Лебедівка

У 40 кілометрах від Києва, у Вишгородському районі на березі Дніпра розташоване село Лебедівка. Це місце популярне серед фанатів кайтингу, тож у погожі дні з гарним вітром тут може бути затісно. Сюди приїжджають кататися під західним і північним вітром, мілина – досить широка. Локація добре підходить для новачків, але займатися краще під наглядом інструктора – дерева і каміння можуть стати перешкодою для вдалого старту.

Кайтсерфінг в Лебедівці
Кайтсерфінг в Лебедівці

Козаровичі

Ще одна крута, популярна і влітку і взимку точка для кайтсерфінгу – Козаровичі на західному березі Київського моря. Берег тут досить високий, пляж вкритий травою, поруч з локацією багато місця для парковки і розкладки кайтов. Напрямок вітру – північно-східний, східний і південно-східний.

Розсікаючи хвилі в Козаровичі
Розсікаючи хвилі в Козаровичі

Ровжі

Досвідчені кайтери оцінять локацію в селі Ровжі. На відстані близько кілометра від населеного пункту знаходиться лиманне господарство, де можна не тільки покататися на кайти, а й повноцінно відпочити на природі. На березі є платні гостьові будиночки для ночівлі. У Ровжі приїжджають покататися під вітрами від північного до південного.

кайтинг гарантує заряд бадьорості і гарного настрою
кайтинг гарантує заряд бадьорості і гарного настрою

Вейкбординг буває двох видів: катерний та кабельний. У першому варіанті спортсмен їде по воді за катером, тримаючись за фал. У другому роль катера виконує механізована канатно-буксирувальна установка. Вейкбордер може обмежитись ковзанням по хвилях, а може, якщо йому дозволяє вправність і навички, виконувати різноманітні трюки за допомогою хвиль і трамплінів.

Труханів острів

Справжній рай для фанатів вейкбордингу – Труханів острів. Тут є є чимало гарних місць, шкіл і клубів для досвідчених спортсменів і початківців:

  • Клуб «BreakWater» на Трухановому острові: тут можна покататися на водних лижах за катером, смачно і недорого перекусити і навіть влаштувати веселе паті. Ціна за 1 хвилину катання на дошці – 40-50 грн, діє система знижок.
  • База «Adrenalin», яка знаходиться там же, на Трухановому острові. Тут можна замовити навчання у досвідченого інструктора, якщо ви новачок у вейкбордингу. На базі любителів покататися на борді чекають катера з автоматичною баластною системою, яка забезпечує створення потужних хвиль і захоплююче катання. Хвилина катання на орендованому спорядженні за катером коштує близько 50-56 грн. Вартість навчання у інструктора становить 850 грн за півгодини.
  • Клуб «tryWake» знаходиться на Трухановому острові на Московському мості. Тут катаються і початківці вейкбордери, і бувалі профі. За необхідності, можна взяти пару уроків у тренера: одне заняття (теоретична частина плюс 10-хвилинне катання) обійдеться в 980 грн. Оренда вейкборду коштує від 790 грн в день.
  • Школа вейкбордингу «Sporteventxtrem» на Трухановому острові – це місце, де свою частку адреналіну можуть отримати як досвідчені підкорювачі хвиль, так і аматори у вейкбордингу. Одне навчальне заняття з професійним тренером триває 45 хвилин і коштує 1190 грн.

«X-Park»

Клуб «X-Park» на території парку Дружби народів на березі Юр’ївської затоки. Ця локація – справжній рай для любителів водного спорту. Тут можна взяти напрокат або купити спорядження, покататися на кільцевій і лінійній канатній дорозі і насолодитися вітром і хвилями на борді. Година катання за катером тут коштує близько 500 ₴.

Вейкбординг – відмінна розвага для тих, хто любить водний спорт
Вейкбординг – відмінна розвага для тих, хто любить водний спорт

Якщо хочете самостійно навчитися правильно кататися на кайти – ловіть навчальне відео:

Харків

Red monkey wake park

Парк активних розваг «Red monkey wake park» пропонує широкий спектр водних забав: сапсерфінг, вейкскейтинг і, звичайно ж, вейкбординг. До індивідуального або парного заняття зазвичай входить інструктаж від досвідченого тренера і 3 заїзди на канатній дорозі. Трос протягнутий на висоті 10 метрів, дозволяє розвинути гарну швидкість і виконувати нескладні трюки. Вартість півгодини катання на 1 особу – 1500 грн, на 2 особи – 3000 грн. Ще ви можете замовити цілий вейк-день на двох, який включає в себе:

  • Катання на каяках – 1 година.
  • Заплив на катамаранах – 1 година.
  • Катання на сапах – 1 година.
  • Вейкбординг – 1 година.

Вартість послуги «Вейк-день» становить 2600 грн, але якщо бажаєте заощадити, скористайтеся сертифікатом Покупону і заплатіть на 55% дешевше! В ціну входять не тільки водні пригоди, а й інструктаж, а також оренда обладнання та жилетів. А після насиченого активностями дня ви завжди можете відпочити в лаунж-зоні, де можна замовити улюблені напої і смачну їжу.

Парк «Red monkey wake park» – місце, до якого обов’язково слід зазирнути влітку
Парк «Red monkey wake park» – місце, до якого обов’язково слід зазирнути влітку 

Вейкпарк «Квітучий» 

У харківському вейкпарку «Квітучий» поціновувачі водного спорту відкриють для себе цілий світ різноманітних розваг. Тут є канатна дорога (цілих 3 варіанти!), яку з легкістю опанує і вейкбордер-аматор. 10 хвилин розваги в будні обійдуться вам в 200 грн, а у вихідні – в 250 грн. Також ви можете спробувати себе в кайтингу. Канатна дорога в вейкпарку імітує тягу вітру, і учень має можливість без ризику для себе практикуватися в умінні управляти своїм тілом і дошкою. А після такої лайт-версії кайтингу можна вже і на море їхати 🙂

Нехай «Квітучий» і не море, але й тут можна чудово покататися на борді
Нехай «Квітучий» і не море, але й тут можна чудово покататися на борді

Дніпро

Яхт-клуб «Екотур» 

Не важливо, чи знайомі ви з кайтингом на практиці або хочете вперше спробувати порозсікати на воді з повітряним змієм – в яхт-клубі «Екотур» двері відчинені для всіх. Тут можна орендувати спорядження, а також взяти урок з кайтсерфінгу. Якщо ви не вмієте стояти на дошці, вам доведеться спочатку освоїти це вміння — урок балансування на кайти коштує ₴500 за годину. Управлятися з повітряним змієм вас навчать за ₴200 на годину.

Вейк-парк «360»  

Парк «360» – ідеальне місце для фанатів вейкбордингу. Тут ви зможете покататися на хвилях за катером або проїхатися на канатній дорозі. В’їзд до території вейк-парку платний, ціна складає ₴50. Вартість катання досить демократична: 5 хвилин на водних лижах або вейкборді за катером обійдуться приблизно в ₴35.

Кайтинг – хорошая разминка для тонуса мышц всего тела
Кайтинг – хорошая разминка для тонуса мышц всего тела

«Sentosa Cable Park» 

Ще одна локація для вейкбордерів в Дніпрі – «Sentosa Cable Park». Тут ви не нудьгуватимете, особливо якщо покатаєтеся по кільцевій або реверсивної канатній дорозі. Шанувальники водного спорту можуть тут орендувати спорядження для катання. Оренда вейкборду для початківців коштує ₴80 в годину і 140 в день, стандартного – ₴100 на годину і ₴180 в день, гідрокостюму – ₴50 в годину і ₴ 00 на день, а також шолома – ₴30 незалежно від часу.

Запоріжжя

Вейкпарк «Adrenaline Wake»

У вейк-парку можуть кататися навіть ті, хто жодного разу в житті не стояв на дошці. Тут є досвідчені інструктори, які детально розкажуть і покажуть, як правильно стояти на вейкборді і тримати рівновагу. Тож, заручившись підтримкою тренера, ви дуже скоро опануєте ази вейкбордингу і навчитеся ловити кайф від цього виду спорту. За 10 хвилин катання за катером ви заплатите 150 грн, а оренда обладнання тут безкоштовна.

На водні розваги можна приїхати великою компанією
На водні розваги можна приїхати великою компанією

Кирилівка

Покататися на кайте можна і в Кирилівці. Тут працює цілих три школи кайтсерфінгу і віндсерфінгу: «Neptun», «WindForce» і «Тортуга». Навчання кайтингу тут, як і в інших місцях, в середньому коштує близько 30-50 доларів за годину. Для кайтингу відмінно підходить і морське узбережжя з неглибоким дном, і хвилі Утлюкського лиману. Вода тут прогрівається швидко, тож сезон починається вже в травні, і триває до середини жовтня.

Читайте також: Що подивитися в Кирилівці

Одеса та Чорне море

Коблево

У Коблеві з нещодавнього часу є цілих два споти для кайтсерфінгу. Перший – на березі Тилігульського лиману, вздовж дамби. Берег тут трав’янистий і не дуже великий, основні напрями вітру – північно-західний, північний, північно-східний. Другий спорт – на піщаних косах. Тут досить велика мілина, а кататися можна з двох сторін. Основні вітри – південний, південно-східний, але можливі також північно-східний, північно-західний, південно-західний і південно-східний. Новачкам головне правильно вибирати пляжі, щоб вітром не віднесло в море. На лимані, на другий косі розташована станція Кайт Клуб Одеса з рятувальними човнами, а на морі є станція «Surf HUB» з досвідченими інструкторами.

Кайтинг у Коблеві
Кайтинг у Коблеві

Коса в Сергіївці

Підійде для кайтсерфінгу і коса в Сергіївці. Вона невелика за розміром, але тут велика мілина. При бажанні, можна переїхати лиман на кайти і вийти в море, щоб насолодитися хвилями і вітром на повну котушку. На березі може одночасно розміститися не більше 10 кайтив – це треба враховувати, збираючись на екстремальний відпочинок. Тут можна кататися під будь-якими вітрами, але основні напрямки – південний, південно-західний і південно-східний.

Вейкпарк «Черноморський» 

Покатеньки на вейкборді – основний профіль вейкпарку «Чорноморський», який знаходиться в селі Малодолинське. Щоліта тут збирається велика кількість фанатів вейкбордингу, щоб пострибати на хвилях за катером. Ви можете оформити абонемент на весь сезон і приїжджати в будь-який час, щоб розважатися. Для тих, хто любить гучні тусовки, у вейкпарку регулярно організовують вечірки, фестивалі та змагання.

Вейкбординг з трамплінами – рівень профі
Вейкбординг з трамплінами – рівень профі

Читайте також: Куди поїхати на вихідні з Одеси

Черкаси

Кайт-клуб на «Рів’єрі»

Якщо ви хочете покататися на кайте в Черкасах, то вам потрібно йти на пляж «Рів’єра». Тут в сезон збираються практично всі черкаські кайтери, щоб покататися на хвилях під сильним вітром. У кайт-клубі можна навчитися кайтсерфінгу, якщо ви новачок. Курс навчання коштує близько 350 доларів, а спорядження для уроків надається в оренду безкоштовно.

Черкаський кайтинг
Черкаський кайтинг

Вейкпарк «Union»  

На березі Дніпра в Черкасах ви можете проїхатися по хвилях за катером. Вейкпарк «Union» пропонує широкий спектр водних розваг, і серед них, звичайно ж, є вейкбординг та кайтинг. У парку є канатна дорога, яку, без сумніву, оцінять новачки. Ціни тут невисокі, стартують від 100 гривень за півгодини прокату вейкборда. Шолом, жилет, борд з падсі, баланс борд і базовий інструктаж – безкоштовно!

Локації на Азовському морі

Генічеськ

Спот у Генічеську – дуже зручний як для досвідчених кайтерів, так і для початківців. Тут дуже гарні умови: чистий і малолюдний піщаний пляж, море з одного боку і спокійний лиман з іншого. Тут добре розвинена інфраструктура, тож без житла, смачної їжі і веселих паті ви не залишитеся. У Генічеську знаходиться декілька шкіл і станцій кайтингу на будь-який смак. Це «Спот Гайд» і «WINDRIDER». Ціни на навчання стартують приблизно з 45 доларів за годину. Кращий напрям вітру в Генічеську – північно-східний, але в цілому спот працює під всі вітри.

Кайтер на тлі сонця, що заходить, в Генічеську
Кайтер на тлі сонця, що заходить, в Генічеську

Читайте також: Пляжі Генічеська та Арабатської стрілки

Лазурне

Джарилгачська лиман в Лазурному – ідеальне місце для навчання кайтингу. Зазвичай тут дуже мало людей, тому ніхто не буде заважати вам тренуватися і вчитися керувати кайтом. Поблизу від села працює виїзна школа кайтсерфінгу «WINDRIDER». Основні напрямки вітру в Лазурному: південний, південно-східний, східний. Якщо дмуть інші вітри, краще їхати на Ягорлик, хоча він і знаходиться приблизно в 100 кілометрах від Лазурного.

Ягорлик

Спот Ягорлик – найдикіший з числа найбільш популярних в Україні. Нескінченний морський горизонт, дикий пляж, практично повна відсутність людей і туристичної інфраструктури. Проте ніщо не відволікає від кайтингу, і якщо ви новачок, який тільки вчиться, цей варіант взагалі для вас ідеальний. Головне захопити з собою намет, спальник і необхідне спорядження.

Кайт-спот в Ягорлику
Кайт-спот в Ягорлику

Читайте також: Куди поїхати на морі в Україні

А ви вже пробували себе в кайтингу і вейкбордингу? Діліться улюбленими місцями для водних розваг!

Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубліковано. Обов'язкові поля відмічено *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.