Грибок нігтів: симптоми, лікування та профілактика

Онихомикоз (грибок ногтей)

Нігтьовий грибок ㅡ поширене захворювання, яке, при всій його видимій невинності, може дуже негативно вплинути на здоров’я всього організму. Читайте в огляді #BlogPokuponTeam як розпізнати і лікувати грибок, до яких наслідків для здоров’я може призвести запущена інфекція, і навіть чи можна робити педикюр при мікозі.

Акції
Лікування грибка нігтів у клініці «Gold Laser»
Київ, Льва Толстого вулиця, 9А
-68%
600 грн
299.0 грн
Лікування грибка нігтів у центрі «TOP Laser»
Київ, Велика Китаївська вулиця, 10А
-62%
600 грн
399.0 грн
Показати всі
6 акцій

Далі у нашій статті про таке:

Симптоми нігтьового грибка

Грибок нігтів або оніхомікоз ㅡ ураження нігтьової пластини інфекцією, що призводить до повного руйнування нігтя. Грибок вражає як ноги, так і руки. Найчастіше мікоз починається на нігтях великого пальця і поширюється між пальцями ніг і по всій стопі.

Попадання інфекції відбувається через прямий контакт із поверхнями, зараженими грибком. Наприклад, загальна душова, басейн, громадська лазня.

Також у зоні ризику люди, які довго перебувають у взутті. У закритому взутті ноги більше пітніють, утворюється сприятливе середовище для дріжджових грибків.

 Грибкова інфекція починається дуже безневинно, як біла або жовто-коричнева пляма під нігтем на руках або ногах. У цьому головна небезпека хвороби, адже у легкій стадії інфекція майже не турбує, про лікування частіше замислюються у вже запущених випадках, коли хвороба призводить до почорніння або відшарування нігтьової пластини.

Саме тому важливо знати перші симптоми грибка, як він починається і вчасно почати з ним боротися. 

Початкова стадія хвороби проявляється так:

🔹 Відбувається потовщення рогового шару, у вигляді нашарування.
🔸 Нігтьова пластина змінює колір (знебарвлюється рожевий відтінок, з’являється жовтизна, почорніння, стає світло-коричневою або землисто-сірою).
🔹 Край нігтя крихкий, розсипається або рваний.
🔸 Ніготь деформується, з’являється розшарування.
🔹 Пластина може відокремлюватися від нігтьового ложа.
🔸 З’являється специфічний неприємний запах на місці враження.
🔹 Свербіння і печіння.
Симптоми нігтьового грибка не завжди легко помітити
Симптоми нігтьового грибка не завжди легко помітити

Окремо варто поговорити про симптоми, при яких не допоможе жоден «Екзодерил» або поради Комаровського, а необхідно відразу звертатися до лікаря.

Ознаки запущеного грибка:

🔸 Кровотеча довкола ураженого місця.
🔹 Набряк.
🔸 Біль при ходьбі.

Окреме питання ㅡ грибок при діабеті, адже лікувати оніхомікоз у людей з цим діагнозом дуже складно. Діабетикам слід звертатися до дерматолога за перших ознак грибка.

Акції
Лікування грибка нігтів у центрі «TOP Laser»
Київ, Велика Китаївська вулиця, 10А
-62%
600 грн
399.0 грн
Лікування грибка нігтів у клініці «Platinum Laser»
Київ, Лесі Українки бульвар, 1/4
-66%
600 грн
299.0 грн
Показати всі
6 акцій

Запущений мікоз ㅡ це незворотне ушкодження нігтя, що призводить до порушень роботи всієї імунної системи.

Лікування грибка на нігтях: професійне та в домашніх умовах

Лікування залежить від тяжкості стану та типу грибка-збудника. Іноді, щоб побачити позитивні результати, можуть знадобитися місяці. І навіть після лікування грибкова інфекція може дати рецидив. Тому не займайтеся самолікуванням, за перших ознак, коли виправити проблему легко, краще зверніться до лікаря-дерматолога або подолога.

Нігтьовий грибок потребує професійного лікування
Нігтьовий грибок потребує професійного лікування

Основні методи лікування

Пероральні протигрибкові препарати

Для лікування грибка нігтів найчастіше призначають таблетки нового покоління, що містять протигрибковий засіб широкого спектра ㅡ ітраконазол. Ці препарати довготривалого інгібування допомагають вирости новому нігтю без інфекції, повільно замінюючи інфіковану частину. Середній курс лікування ㅡ 6-12 тижнів. 

Через побічні ефекти таблетки протипоказані вагітним, дітям, людям із захворюваннями печінки або застійною серцевою недостатністю, а також тим, хто приймає певні ліки.

Протигрибковий лак для нігтів

Найпоширеніший і недорогий засіб для лікування грибка в домашніх умовах. Ефективні лаки містять речовину циклопірокс, наприклад, популярний і доступний в Україні Екзодерил. 

Лак треба наносити на уражені нігті та навколишню шкіру щодня. Такий тип лікування призначають при грибкових захворюваннях у дітей. Він майже не має протипоказань.

Але є й суттєві мінуси. По-перше, лак діє не на всі види нігтьового грибка. Тобто самолікування без попередніх аналізів може не дати жодних результатів. По-друге, процес дуже тривалий. У середньому воно може тривати близько року.

Лікувальний крем для нігтів

Мазі та креми ㅡ ефективний та поширений метод лікування мікозу. Вони швидко забирають перші ознаки грибка на нігтях, але можуть призначатися і в комплексі при лікуванні запущеної стадії.

Протигрибковий крем, такий як Мікосан або Екзодерил ㅡ дешевий засіб та для профілактики грибкових захворювань нігтів. Якщо ви проводите багато часу у взутті, лікарі рекомендують обробляти ноги кремами, щоб зменшити ризик розвитку дріжджових грибків.

Користуватися протигрибковим кремом просто: через 10-15 хвилин після душу на пошкоджені нігті треба нанести засіб з сечовиною (для розм’якшення нігтьової пластини), потім обробити ніготь і шкіру навколо кремом.

Врахуйте, що протигрибкові креми можуть викликати побічні ефекти, такі як висипання. Вони не підходять для вагітних, дітей та діабетиків. Плюс кожен крем має свою діючу речовину, що вбиває певний вид грибків, тому підбирати його повинен тільки лікар, вивчивши результати мікроскопічних досліджень на паразитарні грибки (зішкріб на оніхомікоз).

Лазерне видалення грибка

Лазерне видалення грибка ㅡ швидкий ефективний метод
Лазерне видалення грибка ㅡ швидкий ефективний метод

Лазерне лікування грибка нігтів на ногах використовує точкову потужність лазеру для обробки глибоких шарів тканини та нижньої частини нігтя, де знаходиться грибок. Лазер прогріває лише певний шар, не торкаючись навколишніх тканин, а значить діє безпосередньо на саму проблему. 

На відміну від інших професійних процедур, які вимагають видалення та витончення нігтя під час лікування, лазерне видалення грибка нігтів на ногах дозволяє пластинам залишатися на місці. Крім того, лазерне лікування відносно швидкий метод. Вбити грибок будь-якого виду можна за 4-6 процедур. 

У методу немає протипоказань та побічних ефектів.

Акції
Лікування грибка нігтів у центрі «TOP Laser»
Київ, Велика Китаївська вулиця, 10А
-62%
600 грн
399.0 грн
Лікування грибка нігтів у клініці «Platinum Laser»
Київ, Лесі Українки бульвар, 1/4
-66%
600 грн
299.0 грн
Показати всі
7 акцій

Операція

В особливо запущених випадках лікар може запропонувати тимчасове видалення нігтя, щоб протигрибковий препарат можна було нанести безпосередньо на інфекцію під ним. 

Крайній варіант ㅡ хірургічне видалення пластини та кореня нігтя назавжди. Така операція призначається при запущених рецидивах, ускладненнях, наприклад, діабетичній стопі або похилому віці пацієнта.

Важливо:

Не треба лікувати оніхомікоз за допомогою порад з інтернету чи перевірених народних засобів. Так, обробка нігтів бетадином швидше призведе до тріщин на шкірі та більш швидкого поширення інфекції по нігтях та шкірі. Не ризикуйте своїм здоров’ям, звертайтеся до лікаря за перших ознак грибка

Профілактика грибкових захворювань нігтів

Профілактика грибка нігтів запобігає рецидивам
Профілактика грибка нігтів запобігає рецидивам

Складність лікування грибкової інфекції нігтів у тому, що вона часто рецидивує. Щоб не допустити повторного зараження потрібно дотримуватися правил:

  • Руки і ноги повинні бути чистими і сухими. Приділяйте більше уваги гігієні, особливо ретельно обробляючи уражені ділянки.
  • Доглядайте нігті, в ідеалі, це повинен бути професійний догляд. Регулярний манікюр, педикюр допоможе знизити ризик захворювання. 
  • Уникайте великої довжини нігтів. Дезінфікуйте кусачки, манікюрні ножиці та пилки після манікюру та педикюру.
  • Також краще відмовитися від лаків для нігтів та нарощування на кілька років після захворювання.
  • Вибирайте якісні вологопоглинаючі шкарпетки.
  • Намагайтеся носити взуття з матеріалів, що дихають, обов’язково обробляти його дезінфікуючими засобами і протигрибковими порошками.
  • Обов’язково носіть взуття у басейнах та роздягальнях.
  • Проводьте щомісячний візуальний огляд нігтів у домашніх умовах для виявлення перших ознак інфікування грибком. Ця порада особливо актуальна для людей, які страждають на діабет, і людей похилого віку.

Боротьба з нігтьовим грибком ㅡ посильне завдання з рекомендаціями спеціаліста. Але не варто забувати і про профілактику, гігієну та імунітет. А ви вже зверталися до лікаря з проблемою грибка ㅡ поділіться в коментарях.

Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубліковано. Обов'язкові поля відмічено *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.