Куди поїхати в жовтні: оксамитовий сезон в Україні

Відпустка в жовтні 🍁 – чудова ідея. Другий місяць осені, зазвичай, тішить теплою стабільною погодою (в середньому +14oC) та сонечком з мінливою хмарністю. У народі – «бабине літо», а для відпочиваючих – «оксамитовий сезон»: як провести цей час максимально круто і цікаво? Покупон продовжує відкривати для вас Україну і розповідає, куди поїхати в жовтні і де зупинитися з вигідними знижками до 75%.
Буковель
Курорт Буковель в усі сезони користується популярністю, і осінь не виняток. Жовтень – середина сезону, золота пора, коли Карпати одягаються в усі відтінки жовто-червоної палітри 🍂 І це перший привід поїхати сюди в цей час. Про решту – розповідаємо далі 👇

Чим зайнятись
Отже, що цікавого чекає вас на курорті Буковель в другому місяці осені?
- Прогулянки осінніми лісами, які можна доповнити збиранням грибів і барвистими фотосесіями.
- Трекінг і сходження на вершини.
- Катання на квадроциклах.
- Велопрогулянки.
- Рафтинг по річках Чорний і Білий Черемош, Стрий, Прут. Сезон сплавів по воді починається в квітні-травні і триває до жовтня, якщо річки повноводні і погода сприяє.
- Посиденьки в місцевих ресторанах з традиційним карпатським меню.
- SPA-релакс: лазні на дровах, купання в чанах і інші розслаблюючі розваги.
Читайте також:
Що взяти з собою в похід
Сходження на Говерлу
Де зупинитись
«Mardan Palace SPA Resort»: казковий готель-палац серед Карпатських гір, створений для незабутнього відпочинку. На гостей чекають затишні номери, ресторан та кафе-бар, спа-послуги: сауна на дровах, хаммам, римська парна, джакузі, соляна шахта, басейн. У переліку додаткових зручностей тренажерний зал, дитяча кімната, лаунж-зона з каміном.
«Podgore Spa & Resort»: затишний заміський комплекс, де є все для вашого комфорту. Готель розташований на упорядкованій території з садом, фонтаном та трьома басейнами (відкритим, закритим, дитячим). Відвідувачам пропонується відпочинок у соляній кімнаті, розслабляючий масаж, сауна, широкий асортимент страв європейської та української кухні в ресторані. У готелі є власна піцерія.
«Villa Leku SPA Resort»: місце з домашньою атмосферою ідеально підходить для того, щоб відпочити всією родиною. Облицювання номерів виконане з дерева, що надає інтер’єру особливої автентичності. На території є сауна, ресторан у старовинному стилі та піцерія з дров’яною піччю.
Читайте також:
Курорт Буковель – що подивитись
Що подивитись і куди піти в Яремче
Чим зайнятись у Ворохті



25 акцій
Татарів
Ще один мальовничий курорт, на який варто поїхати в жовтні, – село Татарів. Тут панує приємний мікроклімат, вітряна погода – рідкість. А все завдяки вигідному розташуванню: в долині річки Прут, в оточенні гір, які надійно захищають від вітрів. Це поселення користується любов’ю відпочиваючих з початку ХХ століття і до цього дня приваблює туристів в будь-який сезон.

Що робити в Татарові в жовтні
Збираючись в Татарів, заплануйте собі одну з таких розваг:
- Прогулянка до 15-метрового водоспада Женецький Гук.
- Підйом на гору Вухатий Камінь (1864 м): на вершині можна помилуватися надзвичайною панорамою і сфотографуватися з двома кумедними камінцями, що нагадують вуха кроликів.
- Відвідування церкви Святого Димитрія, побудованої в 1870 році. На її стінах збереглися унікальні темперні розписи, а сам храм є втіленням традиційного гуцульського архітектурного стилю.
- Збирання грибів в місцевих лісах. При необхідності, в селищі можна знайти досвідченого грибника, який підкаже, де і що можна збирати.
- Відпочинок в лазні – ідеальний варіант релаксу для осінньої відпустки в Карпатах.
Де зупинитись
«Рута»: місце, де відпочиваєш душею та тілом. Симпатичний еко-комплекс в автентичному дизайні розташований на акуратній, доглянутій зеленій території. Крім базових зручностей, тут є спа-розваги: сауна, фітобочка, масаж і соляна кімната.
Мигове
Один з найпопулярніших курортів на Західній Україні – Мигове, тихе селище на висоті 740 метрів над рівнем моря. Взимку тут не злічити любителів гірськолижного спорту, однак і восени Мигове переповнене туристами. У ці місця в жовтні приїжджають за красивою осінньою природою, активним відпочинком і неквапливим релаксом.

Що робити в Миговому
Жовтневі дні в Миговому можна провести дуже захоплююче і з користю для душі і тіла:
- Пройтися по одному з гірських маршрутів – до села Долішній Шепіт або урочища Дунавець-Фундоя. На кожному з них на вас чекають приголомшливі види і красоти дикої природи.
- Закупитися гуцульськими смаколиками на ринку Берегомет в 7 км від Мигово.
- Отримати дозу адреналіну під час спуску по річці Черемош (якщо погода хороша).
- Поганяти в пейнтбольному клубі, який працює цілий рік.
- Розслабитися в «Трембіті» – розважальному комплексі з боулінгом, музикою, рестораном і кальяном.
Читайте також: Курорт Мигове – що подивитись і чим зайнятись
Де зупинитись
«Карпаты»: мальовничий котеджний комплекс пропонує гостям казковий відпочинок серед природи. З комфортабельних номерів відкриваються гірські краєвиди. На території готелю можна відпочити в альтанці з мангалом, поплавати в басейні з підігрівом або джакузі, розслабитись у фітозоні, насолодитися масажем ніг рибками Гарра Руфа. Також гостям доступна оренда велосипедів та настільні ігри.



5 акцій
Славське
У жовтні відмінним вибором для відпочинку стане Славське у Львівській області. Це невелике селище в мальовничій гірській долині саме по собі гарне, а восени тут і зовсім казка. Славське оточене віковими лісами, в його околицях вистачає цікавих пам’яток, тож, приїхавши сюди, ви точно не нудьгуватимете.

Чим зайнятись у Славському в жовтні
Привабливість Славського не обмежується наявністю гірськолижних трас, восени і, зокрема, в жовтні тут теж є що робити:
- Гуляти по лісу і вздовж річки Опір, насолоджуючись місцевими краєвидами.
- Кататися на конях.
- Влаштовувати велопрогулянки.
- Дивитися на гори з висоти крісельного підйомника: на горах Тростян (1232 м), Менчул (1072 м), Високий Верх (1243 м), Погар (841 м).
- Проїхатися з вітерцем на квадроциклах.
- Сходити до сауни або порелаксувати в карпатському чані з травами.
- Замовити у місцевих гідів екскурсію на Тростян або Високий Верх, а також на водоспад Шипіт або озеро Синевир.
Де зупинитись
«Дзвінка»: затишний готель з 24 зручними номерами, оточений горами та лісами з кришталево чистим повітрям. На території є кафе, в якому подають страви української кухні, також гостям пропонується можливість розслабитись у фінській сауні, пограти у більярд та настільний теніс, посмажити шашлик на мангалі в альтанці.



7 акцій
Читайте також:
🔷 Що подивитись і де покататись у Славському
🔶 Водоспади західної України
Орявчик
Невелике село у Львівській області (знаходиться за 130 км від Львова) названо на ім’я річки, в долині якої розташоване. Від Орявчика недалеко до Сколе та Національного природного парку Сколівські Бескиди – приблизно 15 км. Село, хоч і старовинне, але не багатолюдне, і більше розраховане на туристів: тут є 3 гірськолижні підйомники, розвинений готельно-ресторанний бізнес, та й взагалі просто красиво.
Чим себе зайняти в Орявчику
Відпочинок в Орявчику вибирають найчастіше ті, хто мріє про єднання з природою та любить спокійні прогулянки на природі. У жовтні тут можна:
- Влаштувати прогулянку околицями та насолодитися осінніми гірськими пейзажами.
- Половити рибу в річці.
- Скуштувати місцевої кухні в колоритній колибі.
- Відвідати старовинну дерев’яну церкву Благовіщення (1862 року побудови) та дзвіницю (1801 рік).
Де зупинитися
«Аляска»: затишна садиба, оточена лісом та гірською річкою, зустрічає гостей 10-ма просторими котеджами. Крім будиночків, обладнаних усіма зручностями, на території комплексу на вас чекають альтанки для відпочинку на свіжому повітрі, лазня та чани, зона барбекю, спортивні майданчики та смачні страви в кафе-їдальні.



2 акцій
Кваси
Мальовниче селище в Закарпатській області своєю назвою завдячує «квасним» водам – у Квасах та околицях понад 80 мінеральних джерел типу «Арзні» та «Єсентуки»! Хтось їде до Квасів просто відпочити на природі, хтось – ще й оздоровитись у місцевих санаторіях. Восени тут чудово: крім гір, ще є річка Чорна Тиса, а листяні ліси в жовтні забарвлюються в казкову гамму теплих кольорів.

Чим зайнятися
Розповідаємо, чому можна присвятити свою осінню відпустку у Квасах:
- Влаштувати гірський похід – наприклад, на Петрос чи Говерлу.
- Подивитися на найвищий у Закарпатті каскадний водоспад Труфанець заввишки 36 метрів.
- Побачити гуцульські будиночки на високих пагорбах.
- Спробувати цілющу воду з місцевих джерел.
Де зупинитися
«Лісова казка»: невеликий готель, який потішить домашньою атмосферою та теплим ставленням до гостей. Розташований на акуратній озелененій території, крім базових зручностей, тут є затишні альтанки для відпочинку на повітрі, ресторан, дитячий майданчик, мангал. За 300 метрів знаходиться санаторій «Гірська Тиса», де можна проконсультуватися у лікарів та замовити комплекс лікувально-оздоровчих процедур.


1 акцій
Іспас
Село Іспас у Чернівецькій області знаходиться недалеко від Вижниці, що на березі річки Черемош. В Іспасі життя б’є ключем: ведеться жвава торгівля, тут можна закупитись сувенірами, смачно поїсти та насолодитися довгими прогулянками по селу та околицях. Історія Іспаса сягає корінням у 15 століття, тут є чимало місць, які зберігають дух старовини та народних легенд.
Де зупинитися
«Дача у Івана»: котеджний комплекс на березі озера ідеально підходить для релаксу на природі. До послуг гостей у готелі – проживання в одному з затишних будиночків, зона з мангалом, ресторан, сауна, риболовля, можливість замовити екскурсію або гірський турпохід, катання на катамаранах, велопрогулянки та інші розваги на свіжому повітрі.
Трускавець
Хто хоче поправити здоров’я, зайнятися профілактикою та й просто відпочити в «санаторному» режимі, їде до Трускавця. Це місто вважається одним із найбюджетніших оздоровчих курортів в Європі. І дійсно, співвідношення цін і якості послуг, що тут надаються, є вкрай приємним. Що вже казати про заспокійливу природу та цілющі властивості місцевих мінеральних джерел.

Що робити в Трускавці
Трускавець – це курорт, який радо приймає гостей в будь-який сезон, і осінь не виняток. Розповідаємо, з якою метою можна поїхати до Трускавця в жовтні:
- Пити мінеральну воду і приймати цілющі ванни. У Трускавці та поруч з містом розташовано 14 джерел з водами типів «Нафтуся», «Юзя», «Броніслава», «Марія», «Софія».
- Сходити на Бориславське озеро і помилуватися видами навколо.
- Орендувати велосипеди біля Нижнього бювету і проїхатися парком.
- Прогулятися містом: подивитися місцеві церкви, яких в Трускавці не менше п’яти, зайти до Музею історії міста-курорту Трускавець і Музею М. Біласа.
- Помилуватися природою в ландшафтному парку «Підгір’я», в якому крім акуратних алей, альтанок і зелених насаджень є міні-зоопарк і кафе традиційної гуцульської кухні «Гражда».
- З’їздити на екскурсії в Східницю та до скель Довбуша.
Де зупинитись
«Европа»: невеликий комфортабельний готель за якістю сервісу повністю відповідає своїй назві. У готелі 14 красивих та просторих номерів з м’якими меблями та сучасною технікою, з них 3 – класу суперлюкс. До послуг гостей – ресторан, бар, літня тераса, барбекю-зона і парковка, що охороняється.
«Elite Dnipro»: санаторій для оздоровчого відпочинку серед природи та чистого повітря. У фонді комплексу – 52 номери із сучасним ремонтом та по-домашньому затишною обстановкою. На території є 4 басейни, 2 сауни, фітнес-центр, солярій, бібліотека, бювет з мінеральною водою. Гостям надаються спа-послуги, в санаторії проводяться танцювально-музичні вечори.
«Соламия»: 4-поверховий готель у центрі Трускавця – стильна будівля з красивими інтер’єрами та просторими номерами. Вирізняється високим рівнем сервісу та уваги до бажань гостей. Тут є ресторан з різноманітним меню, також гостям пропонується можливість розслабитися та оздоровитись у соляній кімнаті.



10 акцій
Читайте також:
🔷 Трускавець – місто здоров’я
🔶 Їдемо в Ужгород – пам’ятка туристам
🔷 Що подивитись в Мукачеві
Східниця
Популярний бальнеологічний курорт у Львівській області, де ви знайдете всі компоненти відпочинку мрії: чисте гірське повітря, аромат лісів, мальовничі краєвиди та цілющу воду. Навколо Східниці багато цікавих визначних пам’яток, і у самому селищі розвинена інфраструктура: санаторії, готелі, спа-готелі. На території Східниці налічується 38 джерел мінеральної води.

Чим зайнятися у Східниці
Жовтень – середина осені, золота пора, і в Східниці в цей час є багато варіантів відпочинку та розваг:
- Лікування та профілактика мінеральними водами.
- Грибне полювання.
- Культурний відпочинок та огляд пам’яток: музей Є. Стоцького, кімната-музей народного побуту, парк «Святого Пантелеймона Цілителя», одна з найкрасивіших прикарпатських церков – церква св. Петра та Павла.
- Поїздка до заповідника «Тустань».
- Спа-відпочинок.
Де зупинитися
«Villa Grand»: готель поєднує в собі все, що потрібно для відпочинку та оздоровлення. У комплексі є сауна та лазня на дровах, більярд, в оздоровчому центрі на гостей чекають лікувальні та косметологічні процедури, у тому числі масаж і джакузі-релакс. У ресторані подають страви європейської та української кухні, а любителі вина та міцних напоїв гідно оцінять місцевий бар.



7 акцій
Шаян
Село Шаян знаходиться в Закарпатській області, оточений мальовничими лісами та горами і славиться своїми цілющими мінеральними джерелами. Склад місцевих вод близький до «Боржомі» та «Єсентуки», основна сфера їх використання – лікування захворювань шлунково-кишкового тракту. Шаян – це місце з особливим мікрокліматом, найчастіше тут м’яка та безвітряна погода, що робить курорт привабливим для відпочинку у будь-яку пору року.
Де зупинитися
«Шаян Гора»: готельний комплекс для тихого відпочинку на лоні природи чудово підходить для того, щоб зупинитися тут всією родиною. На території є альтанки та дитячий майданчик, у самому готелі – дитяча кімната, конференц-зал та масажний кабінет. У ресторані подають українські та європейські страви, також можна скористатися мангалом.


1 акцій
Іршава
У передгір’ї Карпат туристів чекає маленька і дуже гостинна Іршава, яка стала містом відносно недавно – в 1982 році. В осінній сезон сюди приїжджають, щоб недорого відпочити в оточенні природи і кристально чистого повітря.

Чим зайнятись в Іршаві
Іршава – не найжвавіший карпатський курорт, він скоріше підходить для спокійного сімейного відпочинку, тож і розваги тут відповідні:
- Прогулянки містом: обов’язково варто побачити Центральний міст-арку, Довжанський замок XVIII століття недалеко від села Довге і діючий музей-кузню «Гамора» в Лисичові.
- Спілкування з природою в Національному природному парку «Зачарована долина».
Де зупинитись
«Астур»: готельно-ресторанний спа-комплекс з 16 номерів ідеальний для спокійного неквапливого відпочинку на природі, особливо якщо любите риболовлю. Готель стоїть на водоймі, де гості можуть годинами ловити рибу. При готелі є ресторан, де подають страви української та гуцульської кухні, також до послуг гостей спа та екскурсії.



3 акцій
Заміський відпочинок
Коли не хочеться напружуватися і їхати далеко-далеко, а мрії про повноцінний відпочинок не залишають, саме час задуматися про пару днів у якомусь заміському готелі. Влаштуйте собі релакс-вікенд подалі від роботи і маси домашніх справ. Іноді пара ночей, проведених в затишному номері, кілька годин SPA і ріг достатку під назвою «шведський стіл» здатні забезпечити непогане перезавантаження.
«City Holiday Resort & SPA 5*» (Петропавлівська Борщагівка, Київська область): готельний комплекс на закритій території соснового парку – райський куточок для тих, хто тікає від міського шуму. На території готелю знаходиться сучасний спа-центр з фінською, римською та російською парними, басейном, соляною кімнатою, масажним кабінетом та не тільки. У ресторані пропонують вишукані страви європейської кухні.
«Голубі озера» (Олешня, Чернігівська область): еко-комплекс серед соснових лісів та блакитних озер – чарівне місце для любителів відпочинку на природі. Тут є ресторан, гриль-бар, альтанки з мангалами, спортивні майданчики та водні розваги за сезоном. Для проживання надаються будиночки на території, що охороняється.
«Nester-House» (Шацькі озера): затишна туристична база на упорядкованій озелененій території площею 4 га. До озера Світязь – 200 метрів, навколо турбази – хвойні ліси, де можна гуляти та кататися на ровері. У самому готелі є масажний кабінет та ресторан, де частують стравами з місцевих екологічно чистих продуктів.
«Чудодієво» (Вишпіль, Житомирська область): заміський комплекс удалині від міської та сільської забудови, оточений хвойними лісами, озерами та зеленими галявинами. На території хутора – 24 будиночки, озеро, на березі якого теж є будиночок та колиба, альтанки, футбольний та волейбольний майданчики, російська лазня, пасіка. З розваг – риболовля, катання на човнах, прогулянки природою.



37 акцій
Читайте також:
🔷 Найзахопливіші тури та екскурсії Україною
🔶 Цікаві пам’ятки західної України
А ви вже вирішили, як і де будете відпочивати в жовтні? Діліться ідеями та планами в коментарях.
у меня в октябре день рождения и хоть раз хочется уже отпраздновать его в поездке. у меня 2 варианта куда бы хотела: в карпаты – судя по фото там невероятно красиво осенью, все в желто-оранжево-красных цветах и атмосферно. ну и вариант 2 это барселона или лиссабон. надеюсь в этом году хоть что то из этого получится
Давно хотів побувати в почаївській лаврі і от влітку 2019 року нарешті вирвались з друзями. Сподобалось те, що на території монастиря можна зупинитись. Не обов’язково в той же день їхати назад. Та і є на що подивитись. Словом непоганий вікенд видався. Я рекомендую вам якось проїхати сюди. Чудово можна провести вікенд і перезавантажитись.
Отдыхали летом в Египте.Конечно было лучше, чем отдых на украинских курортах, но в Египте тоже есть нюансы. На территории отеля все супер, но как выходишь в город, то местные торговцы пытаются впарить вам всякую чушь.
В этом году для отпуска мы выбрали Сицилию. С погодой очень повезло: каждый день было около 27 градусов тепла, ясная погода, и это во второй половине октября! Остров невероятно понравился: из колоритного Палермо, в котором мы остановились, на автобусе было легко добраться до красивейшего пляжа Монделло, расположенного между двумя горами. Цвет моря здесь ярко-бирюзовый, песочек чистейший, а в многочисленных кафе на берегу можно подкрепиться пиццей, рисовыми шариками аранчини и божественным джелато. Один день отдыха мы выделили на поездку в городок Чефалу, который входит в список самых красивых малых городов Италии. Добираться туда менее часа на электричке. Очень рекомендую ехать на Сицилию в октябре, ведь погода комфортна, море прогрето за лето и нет толп туристов.