Відпочинок у Бакоті – що подивитися і як доїхати

Відпочинок в Бакоті

Україна не перестає дивувати своїми казковими красотами. Цього разу мова піде про Бакоту – райський куточок, розташований на території Національного природного парку Подільські Товтри в Хмельницькій області. Колись тут було село, тепер Бакотою називають берега Дністра поруч з руїнами древнього скельного монастиря. Ці місця приваблюють все більше і більше туристів, які приїжджають сюди насолодитися природою і доторкнутися до старовини. PokuponBlogTeam розповість, чому вам варто поїхати в Бакоту, чим цікава її історія, і які є готелі у Хмельницькій області біля Бакоти, де можна зупинитися і комфортно відпочити. 

Читайте в нашому огляді:

Історія Бакоти

Приїхавши в Бакоту, ви будете вражені чудовими краєвидами: високі зелені береги над блакитною гладінню Дністра з відображенням нескінченного небесного купола… Здається, що так тут було завжди. Однак це не так.

Бакота, Україна – одне з наймальовничіших місць у країні
Бакота, Україна – одне з наймальовничіших місць у країні

Бакота – так називався населений пункт, який існував в цих місцях щонайменше з XIII століття. Перша згадка про нього датується 1240 роком. У ті часи це було велике, за середньовічними мірками, місто, яке відігравало важливу роль в житті Галицько-Волинського князівства. 

Бакота, цікаві факти:

  • З огляду на дату першої згадки в Іпатіївському літописі, Бакота старша за Львів. Тож якщо б вона існувала до цього дня, її жителям було б чим пишатися.
  • У 1255 році Бакота разом з усім Дністровським Пониззям потрапила під ярмо Золотої Орди. Монголо-татари зруйнували Бакотський замок і практично повністю винищили місцеве населення, яке не побажало здатися і прийняти мусульманську віру.
  • Як мінімум з середини XIV століття в Бакоті існував чоловічий скельний монастир. Вперше він згадується в 1362 році в київському літописі, причому описали його там як «давно існуючий».
  • Згідно з переказами, засновником монастиря був преподобний старець Антоній Печерський – саме той, завдяки якому з’явилася і існує донині Києво-Печерська лавра.
  • У 1431 році жителі Бакоти, яка перебувала тоді на кордоні Литви і Польщі, підняли повстання, знищили польських і литовських феодалів-гнобителів і проголосили незалежність.
  • 1434 рік став кінцем для Бакоти-міста: поляки придушили тривалий бунт, покарали призвідників, спалили будинки, знищили замок і розігнали місцевих жителів. Так почалася історія Бакоти-села.
  • Після кількох століть мирного існування настала радянська епоха і час занепаду: в 1933 році місцевий монастир закрили, в 1947 році страшний голод забрав життя більше ніж третини населення.
  • У 1981 році завершилася історія Бакоти. Влада розселила залишки населення по довколишніх селах, а місцевість затопили водою для будівництва Новодністровської ГЕС.
  • Якийсь час тут можна було побачити чимало закинутих монастирських келій, усипальниць і молитовен із старовинними фресками. Однак в 1996 році відбувся масивний обвал на Білій горі, який знищив майже всю цю красу. Дещо від стародавнього чернечого гуртожитку все ж збереглося – нечисленні руїни приваблюють туристів і паломників як найдавніший зразок пещерно-монастирської архітектури середнього Подністров’я. 
Бакота – тур вихідного дня ідеальний спосіб відпочити
Бакота – тур вихідного дня ідеальний спосіб відпочити
Акції
Тур до Буковелю Осінній релакс від Miracle Travels
Вся Україна
-24%
12500 грн
9999.0 грн
Тур вихідного дня до Карпат з «Miracle Travels»
Вся Україна
-22%
6500 грн
5015.0 грн
Показати всі
106 акцій

Що подивитись у Бакоті

Скельний монастир

Бакотський скельний монастир, а точніше, те, що від нього залишилося, – унікальний історичний пам’ятник, який варто відвідати, якщо ви хочете відчути атмосферу цих місць всією душею.

скельний монастир у Бакоті

Руїни монастиря вперше виявив археолог В. Антонович в кінці XIX століття. У той час залишки комплексу займали куди більше місця. Це зараз, після зсуву 1996 року, там залишилися лише лічені келії і печери. Але і вони приваблюють туристів і паломників, які приїжджають сюди помолитися і насолодитися диханням старовини. У монастирі є оглядовий майданчик, з якого відкривається приголомшливий вид на пейзажі Бакоти.

печерний храм
Акції
Від 1 ночі в «Optima Кам'янець-Подільський»
Кам'янець-Подільський (Хмельницька область), Старобульварна вулиця, 2
-15%
1568 грн
1329.0 грн
Від 2 ночей з сніданками та басейном у «Kleopatra»
Кам'янець-Подільський (Хмельницька область), Татарська вулиця, 19
-20%
3300 грн
2639.0 грн
Показати всі
3 акцій

Бакота, монастир – як доїхати:

Акції
Від 1 ночі в «Optima Дворжець» у Львові
Львів, Городоцька вулиця, 107
-15%
1761 грн
1495.0 грн
Від 2 ночей відпочинку у готелі «Екотель» у Львові
Львів, Академіка Андрія Сахарова вулиця, 42
-35%
1300 грн
899.0 грн
Показати всі
6 акцій

Бакота оглядовий майданчик

На рівні скельного монастиря розташовано кілька оглядових майданчиків, з яких відкривається чудовий краєвид на Бакоту. Найпопулярніший майданчик знаходиться над монастирем – це Біла гора заввишки 120 метрів. Тут обладнано кілька місць, звідки можна помилуватися мальовничими краєвидами.

Бакота оглядовий майданчик

Озеро Бакота

Бакотська затока, або, як її називають у народі, озеро Бакота, знаходиться між Старою Ушицею та Колодіївкою, за 55 км від Кам’янця-Подільського. До 1981 року, як уже писали вище, тут знаходилося село Бакота, але тепер на його місці – велика затока, створена дністровськими водами. Над водою височіють скелясті береги – саме вони створюють особливий мікроклімат, м’який та теплий, практично як у Криму.

Відпочинок у Бакоті приваблює туристів, зокрема можливістю вдосталь накупатися. На затоці є дерев’яний причал, катамаран, човни, на яких можна покататися. Щоб комфортно було не лише вдень, а й увечері, обов’язково візьміть із собою засоби від комарів та теплий одяг.

Озеро Бакота

Бакота пляж

Класичних пляжів, звичних туристам, у Бакоті не так вже й багато, у сезон вони зазвичай заповнені до краю. Часто вони використовуються не тільки як місця для купання, але і як причали для моторних човнів.

Які є пляжі в Бакоті:

  • Білогірський – найпопулярніший серед відпочиваючих.

  • Пляж дитячого табору «Бакота»

  • Пляж при базі відпочинку «Теремки» біля Колодіївки. 

Тур в Бакоту

Якщо ви збираєтеся в тур на Бакоту, хочете організувати собі захоплюючий відпочинок на Дністрі, плануйте його так, щоб переглянути й інші гарні місця Хмельниччини. Наприклад, Кам’янець-Подільський. Відстань Бакота – Кам’янець-Подільський складає всього 45 км, тож поєднати в одному турі ці пам’ятки не важко.

У цьому напрямі є багато цікавих турів, які добре продумані за часом та маршрутом з урахуванням найпопулярніших пам’яток Бакоти. Тур Бакота – Кам’янець-Подільський – Хотин від «TOP Tours» складені так, щоб ви за два дні встигли подивитися найяскравіші пам’ятки Хмельниччини. У програму туру входить проживання в готелі, харчування, екскурсія Кам’янцем-Подільським і Хотинським замком, водна прогулянка на кораблику Бакотою, екскурсія до скельного монастиря. Тур до Бакоти на одного коштує 2919 4850 грн зі знижкою Покупону.

Кам'янець-Подільський – Бакота відпочинок: від затоки до фортеці всього 45 км
Кам’янець-Подільський – Бакота відпочинок: від затоки до фортеці всього 45 км
Хмельницька область Бакота: затока та Хотинська фортеця знаходяться в одній області
Хмельницька область Бакота: затока та Хотинська фортеця знаходяться в одній області

Чим зайнятися в Бакоті

Бакота – місце, в якому ви не занудьгуєте. Тут знайдуться цікаві заняття і для любителів історії та старожитностей, і для шанувальників відпочинку на природі, і для тих, хто не уявляє відпустку без екстремальних розваг.

Бакота відпочинок: чим зайнятися і що подивитись
Бакота відпочинок: чим зайнятися і що подивитись

Отже, чим зайнятися в Бакоті?

Бакота: відпочинок із наметами та риболовлею

Береги Бакоти користуються особливою любов’ю в шанувальників відпочинку на природі і фанатів риболовлі. З настанням теплого сезону береги водосховища обростають наметами, в яких відпочивають ті, кому набридла міська метушня. Багато хто виїжджає сюди на вихідні з дітьми, щоб відпочити і набратися сил.

Бакота кемпінг: відпочинок у Бакоті на відкритому повітрі
Бакота кемпінг: відпочинок у Бакоті на відкритому повітрі

На Дністрі добре ловиться окунь, щука, судак, плотва, лящ, короп і інша прісноводна риба. Тож якщо ви скучили за вікендом на природі, хапайте намети, вудки, мангал, смачну їжу, купальники для плавання – і вперед, до Бакоти!

Бакота намету: багато хто віддає перевагу дикому відпочинку на Бакоті
Бакота намету: багато хто віддає перевагу дикому відпочинку на Бакоті

Глемпінг на Бакоті

Якщо хочете поєднувати відпочинок на природі з комфортними умовами готельного рівня, вибирайте глемпінг. Цей тип відпочинку набирає популярності в Україні, і Бакота не стала винятком. Глемпи обладнані як сучасні готельні номери: зазвичай це міні-будиночки або просторі намети з усіма необхідними зручностями, на кшталт ліжка, душу, міні-кухні, столика, гамака і затишної веранди. Відпочинок на Бакоті у глемпі коштує від 2000 грн/добу.

Відпочинок біля Дністра у комфортному глемпі
Відпочинок біля Дністра у комфортному глемпі

Поплавати Дністром

Одна з популярних розваг в Бакоті – водні прогулянки, для яких ви можете орендувати каяки та байдарки. Також ви можете організувати собі SUP-серфінг: вартість оренди сапбордів на Бакоті стартує від 300 грн/годину. На базі клубу «Маяк», Бакота, можна зняти будиночок, вартість проживання – від 2800 грн/добу у двомісному номері.

Відпочинок на річці Дністер: у Бакоті можна поплавати на катері, яхті, сапборді
Відпочинок на річці Дністер: у Бакоті можна поплавати на катері, яхті, сапборді
Акції
Від 2 ночей з сніданками та SPA в Карпати в Мигово
Мигове (Чернівецька область), Буковинська вулиця, 178
-45%
9300 грн
5999.0 грн
Виграй романтичний відпочинок на Різдво у Мигово
Мигове (Чернівецька область), Буковинська вулиця, 178
-0%
0 грн
20 грн
Показати всі
3 акцій

Зайнятися дайвінгом

Здавалося б, що цікавого можна знайти під водою в Дністрі? Тим часом, дайвінг – ходова тема в Бакоті. Любителі пірнання знайдуть тут скелі з гніздами річкових раків або з колоніями молюсків. Флора на дні водосховища теж заслуговує на увагу: танцюючі водорості заворожують і нагадують про русалок та інших міфічних істот, які можуть таїтися в річкових глибинах.

Бакота, дайвінг – чудовий спосіб отримати масу яскравих вражень
Бакота, дайвінг – чудовий спосіб отримати масу яскравих вражень
Акції
Знижка 65% на шашличні сети від Шашлик від Рафаеля
Київ, Миколи Закревського вулиця, 51/2
-65%
2700 грн
50.0 грн
Знижка 50% на шашличні сети від Шашлик від Рафаеля
Київ, Миколи Закревського вулиця, 51/2
-50%
0 грн
70.0 грн
Показати всі
63 акцій

Політати на параплані

Любите екстремальні розваги? Тоді параплан – це ваш вибір! Тільки уявіть, які пейзажі постануть перед вашим поглядом, коли ви підніметеся на висоту декількох десятків, а то і сотень метрів. Політ на параплані подарує вам ковток адреналіну, допоможе скинути емоційну напругу і відкриє доступ до незабутніх вражень. А допомога досвідченого інструктора з надійної фірми зробить ваш політ абсолютно безпечним.

Політати на параплані
Акції
Від 1 ночі у готелі «Клумба» у центрі Одеси
Одеса, Мала Арнаутська вулиця, 12
-30%
1650 грн
1155.0 грн
Від 1 ночі восени з сніданками в «Optima Одеса 4*»
Одеса, Пантелеймонівська вулиця, 25
-15%
1420 грн
1205.0 грн
Показати всі
8 акцій

Влаштувати ефектну фотосесію

Гортаючи фоточки в огляді, ви встигли усвідомити, скільки крутих селфі можна наробити на тлі неймовірних ландшафтів Бакоти? Не мрійте – а просто приїжджайте скоріше і влаштовуйте фотосесію мрії. Круті знімки з такими краєвидами у вас вийдуть і за допомогою аматорської камери. Але уявіть, яку красу вам назнімає професійний фотограф 😍 

Бакота – фотосесія найкращий спосіб зберегти більше спогадів про поїздку
Бакота – фотосесія найкращий спосіб зберегти більше спогадів про поїздку
Бакота: тур з фотосесією – відмінне рішення для молодят або закоханої пари
Бакота: тур з фотосесією – відмінне рішення для молодят або закоханої пари

Покататися на велосипеді

Бакота користується популярністю у любителів покататися на велосипеді. Це місце часто включають в програму різних веломаршрутів. Найкраще вибирати тури, в які входить не тільки прогулянка, а й захоплюючі екскурсії, ночівля в гарних готелях і зупинки в цікавих красивих місцях. Велотур з орендою велосипеда обійдеться приблизно в 2,5 тисячі гривень або більше, в залежності від розцінок організаторів.

Бакота розваги: можна покататися велосипедом
Бакота розваги: можна покататися велосипедом

Бакоту не даремно називають «українською Атлантидою». Історія затопленого села з багатим історичним минулим нагадує легенду про стародавню цивілізацію, що потонула в незапам’ятні часи внаслідок сильного землетрусу.

Акції
До 3 занять великим тенісом від KAMON Tennis
Київ, Академіка Вернадського бульвар, 32
-50%
440 грн
255.0 грн
2 години прокату ендуро-мотоциклів від Kvadro_bro
Бровари, Молодіжна вулиця, 6
-20%
3000 грн
2399.0 грн
Показати всі
55 акцій

Бакота готелі: де зупинитися

Шукаєте у Бакоті житло? Є кілька варіантів. Можете пригледіти бази відпочинку на Бакоті, розташуватися дикуном з наметами або орендувати житло в яхт-клубі «Маяк». А ще – зупинитися в одному із комфортабельних готелів Хмельницької області зі знижкою Покупону до 25%.

«Біля річки» (Кам’янець-Подільський): 1 день відпочинку для одного за 799 1150 грн зі сніданками та релаксом у лазні чи чані.

«Optima Collection Кам’янець-Подільський»: 1 доба проживання для одного за 1269 1498 грн – зі сніданками «шведський стіл» та всіма необхідними зручностями.  

Акції
Від 1 ночі в «Optima Кам'янець-Подільський»
Кам'янець-Подільський (Хмельницька область), Старобульварна вулиця, 2
-15%
1568 грн
1329.0 грн
Показати всі
1 акцій

Як доїхати до Бакоти

До Бакоти не йдуть поїзди, але до неї можна доїхати іншими способами. Сюди можна дістатися автівкою – власною або попутником через сервіс Bla Bla Car. Дивіться координати Бакоти і будуйте маршрут від вашого міста на мапі.

Де відпочити на Бакоті: зупинитися можна у Кам'янці-Подільському
Де відпочити на Бакоті: зупинитися можна у Кам’янці-Подільському

Також до Бакоти легко дістатися з Кам’янця-Подільського, правда, враховуйте, що вам доведеться пройтися пішки. З Кам’янця рейсовий автобус на Стару Ушицю довезе вас до села Грушка, де вам і потрібно буде вийти. Далі пішки, орієнтуючись за вказівниками. Відстань від Грушки до Бакоти – 7,5 кілометрів або 10-15 хвилин ходьби.

Акції
Тур вихідного дня до Карпат з «Miracle Travels»
Вся Україна
-22%
6500 грн
5015.0 грн
Тур до Буковелю Осінній релакс від Miracle Travels
Вся Україна
-24%
12500 грн
9999.0 грн
Показати всі
16 акцій

Якщо ви їдете до Бакоти з Києва або будь-якого іншого великого міста в Україні, то вам потрібно спочатку дістатися Кам’янця-Подільського – поїздом або автобусом – і звідти за вказаним маршрутом добиратися до пункту призначення. До речі, ви можете полегшити собі життя і замість самостійної подорожі, в якій вам доведеться самому вирішувати питання транспорту і житла, забронювати готовий тур. Якщо ви не з тих, хто любить самостійно планувати подорожі, вибирайте організовані тури до Бакоти під керівництвом досвідченого гіда.

Читайте также:

🔶 Що подивитися у Кам’янець-Подільському
🔷 Хотинська фортеця – цікаво про історію та легенди
🔶 Культурний і гастрономічний Львів – маршрут за 2 дня
🔷 100+ ідей для літнього манікюра
🔶 Відпочинок у Карпатах з дітьми: 8 кращих курортів
🔷 Топ-30 пам’яток України, які варто побачити
🔶 10 аналізів, які потрібно здавати кожен рік
🔷 Тури та екскурсії Україною – найцікавіші маршрути

А ви вже були в Бакоті чи тільки плануєте з’їздити? Діліться враженнями та планами у коментарях.

Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубліковано. Обов'язкові поля відмічено *