Що потрібно знати про тату перед набиванням: правда та міфи
Світ тату з кожним роком розвивається все швидше, з’являються нові стилі та техніки набивання, більше людей починають звертати увагу та захоплюватися сучасним художнім татуюванням. Якщо ви хоч раз замислювалися про гарну натільну прикрасу, але залишаються сумніви: «бити чи не бити?» – тоді ця стаття для вас.
BlogPokuponTeam розповість, як вибрати жіноче або чоловіче татуювання, чи обов’язково закладати в тату якесь значення, з якими стереотипами та страхами ви можете зіткнутися, чого очікувати від процедури (карта болю), як убезпечити себе при набиванні тату та правильно вибрати татуювальника, в тому числі зі знижкою від Покупон до 50%.
32 акцій
Стереотипи та страхи: до чого бути готовим?
«А що скажуть люди?» – фраза, яка вбила більше мрій, ніж будь-що інше у світі.
Більшості людей довкола нас немає ніякої справи до того, як ми виглядаємо, що носимо, який маємо колір волосся і які у нас татухи. Але є й ті, кому не подобається, що інші не вписуються в їхнє уявлення про «нормальну людину». Тому далі ми поговоримо про те, з чим у суспільстві можуть зіткнутися ті, хто наважився набити тату на тілі ?
1️⃣ Незважаючи на те, що сучасні художні татуювання абсолютно ніяким чином не пов’язані з криміналом, мітками, бандами та ув’язненими, у деяких представників старшого покоління, як і раніше, існує ця думка. Ви повинні бути до неї готові, щоб після нанесення тату не відчувати себе «білою вороною» у світлі висновків бабусі біля під’їзду ?
2️⃣ Подейкують, що через татуювання не беруть на роботу, вони можуть шкодити в житті. Але якщо ви подивитеся уважніше, то у будь-якій трудовій сфері побачите людей з такими прикрасами. У магазинах, ресторанах, великих компаніях, серед творчих натур, поліції і навіть політиків є особи з татуюваннями. То що, не беруть?
3️⃣ Осуд. Ви ніколи не зможете догодити всім і кожному. Завжди знайдеться хтось, кому не до вподоби ви, ваш спосіб життя чи спосіб самовираження. Є у вас татуювання чи ні – люди знайдуть до чого причепитися. А чи давати їм ще один привід – вирішувати вам. Якщо ви сильно вразливі та залежите від громадської думки, тату краще не робити, принаймні доти, доки не розберетеся (самостійно або з психологом) у своїх почуттях та справжніх бажаннях.
Кому не можна робити татуювання?
Тату робиться шляхом введення пігменту під шкіру. З огляду на свою інвазивність процедура має протипоказання двох типів: постійні та тимчасові.
Постійні протипоказання:
- Гемофілія, тромбоцитопенія та інші захворювання згортання крові;
- Підвищений рівень фібриногену (білок, що синтезується в печінці);
- Хронічні запальні захворювання;
- Онкологія;
- Порушення імунітету;
- Цукровий діабет;
- Хвороби серцево-судинної системи;
- Захворювання печінки (гепатит), ВІЛ, СНІД;
- При гіпертонії (підвищеному кров’яному тиску);
- Розлади психіки (нестабільності) чи епілепсія.
Тимчасові протипоказання:
- Алергічні реакції (при алергії на один із видів фарби, можна спробувати барвники іншого виробника).
- Запальні процеси на шкірі (при герпесі на стадії загострення).
- ГРВІ та підвищена температура.
- При вагітності та грудному вигодовуванні немає суворої заборони на тату, але краще набивати заздалегідь, при плануванні дитини, або вже після грудного годування. Пов’язано це із ризиком занесення інфекції.
- Алкогольне сп’яніння.
Читайте також:
Гіпертонія: як знизити тиск
Біль в області серця: причини і що робити
Висипання на шкірі: чому з’являються і як боротися
Як обрати татуювання для жінки чи чоловіка
Коли ви зважили «за» і «проти», і, як і раніше, залишилися вірними своїй мрії – настав час обирати ескіз та стилістику тату.
Впевнено говорити, що ті чи інші татуювання підійдуть жінкам чи чоловікам ми не будемо. У сучасному світі поняття «чоловічого» і «жіночого» вкрай розмито, у світі тату зокрема. Так, є картинки та техніки нанесення натільного мистецтва, які частіше використовують дівчата чи хлопці, але й винятки ніхто не скасовував. Далі ми поговоримо саме про поширеність по гендеру.
Жіночі татуювання
Прекрасна половина людства частіше віддає перевагу ніжним невеликим та середнім татуюванням.
Найпоширеніші тематики:
- Квіти.
- Тварини.
- Дівчата.
- Мандали.
- Геометричні візерунки.
- Серця.
- Космос (місяць, планети, зірки).
За технікою виконання тату добре виглядатимуть: Графіка, Віпшейдінг, Геометрія, Дотворк, Нео традишнл, Мінімалізм, Акварель, Реалізм.
Чоловічі татуювання
Світ чоловічих татух не обмежується нічим, сильна стать вибирає тематику відштовхуючись від захоплень, хобі, напряму роботи, улюблених героїв, комп’ютерних ігор, міфології та інших занять.
Серед чоловічих татуювань поширені:
- Жінки.
- Машини, мотоцикли.
- Гроші, зброя, дорогоцінності.
- Боги, ангели, демони.
- Вікінги.
- Черепи, скелети.
- Персонажі ігор та фільмів.
- Орнаменти, руни.
Стилістика виконання таких зображень: Реалізм, Нью скул, Неотрад, Графіка, Японія, Блекворк, Полінезія, Трайбл, Скандинавія.
Читайте також:
✔️Стилі тату – як обрати?
✔️Як доглядати за татуюванням
Тату зі змістом
Поринувши в історію татуювань, а вона, між іншим, почалася ще з первісних людей, можна сказати, що тату справді мали значення. У різні часи у племен натільні малюнки позначали знак племені, роду, тотема, були ознакою хоробрості, оскільки наносилися дуже болючим способом.
Зараз деякі люди продовжують вірити в значення символів або символізм тварин. Наприклад:
- Тату лева ? означає владу, повагу.
- Сова ? – мудрість та знання.
- Змія ? – вічність, терплячість, стійкість до неприємних життєвих моментів.
- Череп ? – швидкоплинність життя.
- Татуювання підків, конюшини, мандал ? нібито приносять удачу та позитивно впливають на долю.
Але також варто розуміти, що в різних народах та релігіях інтерпретація цих значень може бути іншою, взагалі без сенсу або навіть із негативним посилом. Тобто, знову все зводиться до того, що думки людей розходяться і боротися з цим неможливо.
Більшість тату-майстрів як, власне, і людей із татуюваннями сміються з питання «А що означає твоє тату?». У відповідь на нього можете почути: «Нічого», «Це просто картинка», «Лев означає лева», а іноді кумедніші та саркастичніші на кшталт: «А що означає твоя куртка, чому вона чорна?», «Про що твій макіяж?» та подібний абсурд ?
Хоча для деяких людей татуювання справді мають значення, але це не щось загальноприйняте, а швидше своє, особисте. Батьки набивають портрети маленьких дітей, люди, які працюють із тривалими відрядженнями, – щось пов’язане з сім’єю, хтось б’є важливу дату у своєму житті чи фразу, яка допомагає підбадьоритися у важкі періоди.
Особистий символізм нерідко зустрічається серед власників татуювань, а ось чи вірити в значення тату у всіх інших сенсах – вирішувати вам. Чи може вплинути татуювання на долю, енергетику людини або життя загалом – ніхто точно не знає. Але однозначно щоденні вчинки мають більший вплив на власне життя, ніж картинка на тілі.
Карта болю: чого чекати від першого сеансу?
Нічого! Не чекайте і не накручуйте себе дарма, больовий поріг річ суворо індивідуальна та непередбачувана. Ніхто не зможе сказати наскільки боляче чи не боляче вам буде при набиванні тату на тому чи іншому місці.
Статистично жінки більш стійкі до болю та переносять тривалі тату сеанси легше за чоловіків.
Ступінь болісності місць орієнтовно можна вивчити на карті болю:
- Обличчя, голова, лікті, ключиці, ребра, зона бікіні, коліна, стопи – дуже боляче.
- Ікри, сідниці – терпимо.
- Стегна, руки, плечі – зовсім не боляче.
Анестезія
Якщо ви знаєте, що сильно сприйнятливі і не переносите навіть легкого поколювання, попросіть татуювальника нанести спеціальний знеболюючий крем перед набиванням тату. Цей знеболювач безпечний, призначений спеціально для татуювань і не викликає негативних наслідків у вигляді розпливчастості картинки при загоєнні.
Алкоголь – не анестезія! У жодному разі не вживайте алкогольні напої за кілька днів до та після сеансу, а бажано і до повного загоєння.
По-перше, спиртне діє на всіх по-різному, комусь алкоголь допоможе впоратися з болем, а в інших навпаки загострить почуття.
По-друге, при вживанні міцних напоїв кров ненадовго розріджується і кровотеча посилюється. Від втрати крові ви звичайно не помрете, але через рясне її виділення майстру буде складніше працювати, кров змішуватиметься з фарбою і якість тату може бути гіршою від очікуваного.
Вибір майстра: якість та безпека
Щоб майбутнє татуювання вас тільки тішило, і не викликало негативних наслідків, при виборі майстра враховуйте два основні критерії: стерилізація та якість (досвід татуювальника).
Стерильність
Ваше здоров’я понад усе, тому етап дезінфекції вкрай важливий. Перед тим, як почати набивати татуювання, зверніть увагу на такі моменти:
- Спочатку татуювальник зобов’язаний обробити робочі поверхні спеціальним розчином (Бацилолом або його аналогами). Після цього робочий стіл, кушетку або підставку під руку (залежно від місця нанесення татуювання) обгорнути плівкою.
- Тату машинка. Якщо вона провідна, то на сам провід одягається захисний плівковий чохол, а на тримач – бар’єрний захист (бандажний бинт).
- Голки та картриджі – одноразові розхідники, які відкривають при вас.
- Перед початком роботи з клієнтом тату-майстер обробляє руки та надягає одноразові рукавички.
Хороший майстер тату
Вибрати тату-майстра нескладно, дивіться портфоліо, читайте реальні відгуки клієнтів на Покупоні та відштовхуйтесь від стилістики тату. Віддавайте перевагу саме тому спеціалісту, який працює у необхідній вам техніці. Тільки він зможе зробити тату високої якості.
Ще один важливий критерій – умови, місце. Це має бути спеціалізований салон, а не домашній чудотворець. У салоні є необхідне обладнання та матеріали для комфортного та безпечного нанесення тату. До того ж простежити за сумлінною стерилізацією набагато простіше, адже ви можете прийти на процедуру трохи раніше та особисто побачити тонкощі процесу (іноді робоче місце готується заздалегідь, до приходу клієнта).
А з якими стереотипами та страхами стикалися ви? Що бентежить чи стримує вас від нанесення тату чи ви вже змінили своє сприйняття? Діліться у коментарях.