Гайд по татуюванню для початківців: як вибрати стиль, майстра і не помилитися

Вибір татуювання — відповідальна задача, адже малюнок, набитий на шкірі за допомогою голки, швидше за все, залишиться з вами на все життя. Звести татуювання непросто, тому перед візитом до тату-майстра важливо зважити всі за і проти. Редакція Покупону допоможе впоратися з сумнівами, розповість, які бувають стилі тату, посвятить вас у нові модні тенденції і підкаже, як вибрати тату, майстра та салон, та ще й зі знижками до 80%.

Тату індустрія сьогодні

У країнах Східної Європи досі живе ідея, що татуювання — явище маргінальне. Але потроху такі ідеї відживають своє. Сьогодні тільки зашорена молода людина скаже, що татуювання – це в’язниця, армія і кримінальні угруповання. Старше покоління і люди похилого віку схильні не приймати естетику татуювань, але тут вже нічого не поробиш – вони виховувалися в зовсім іншій епосі.

Індустрія татуювань не стоїть на місці: сьогодні одна тенденція, а завтра в Insatgram вибухнула інша. Тому сліпо гнатися за модою — не потрібно. Вибирайте татуювання, які завтра не втратять актуальності. Ретельно опрацюйте ескіз з художником: поєднуйте стилі, скомпонуйте нові і традиційні напрямки самобутністю і нестандартними рішеннями. Дуже важливо, щоб майстер був досвідченим, добре знав свою справу і дотримувався всіх норм санітарної безпеки — тоді ви точно не пошкодуєте про своє рішення прикрасити тіло малюнком або візерунком. Спростить вибір Покупон — на сайті ви зможете підібрати гарний салон і досвідченого майстра, керуючись відгуками клієнтів. А знижки дозволять заощадити до 70% від прайсу послуг на татуюванні або татуажі.

Читайте також: Перманентний макіяж: модні та актуальні техніки, їхні переваги та відмінності

Нестаріючі стилі, поза модою і часом, — це американський олдскул, гравюра, традішнл, текстові і японські татуювання. Йти до тату-майстра або художника без єдиного уявлення про те, чого хочеться – не слід. Заздалегідь ознайомтеся зі стилями, напрямками, щоб скласти якесь уявлення про бажане. Тепер наочно переглянемо популярні стилі:

Гравюра

Мінімалізм

Лайнворк

Стара школа

Дотворк

Нео-традішнл

Блекворк

Орнаментал

Скетч стайл

Акварель

Японський стиль

Хендпоук

Леттерінг

Геометрія

Тепер давайте подивимося, які нові ідеї та напрямки зароджуються і розвиваються. Мова буде йти не про стилі, а скоріше про тенденції. Наприклад, сьогодні не рідкість побачити тату з написом кирилицею, деякі створюють ескізи за мотивами творів мистецтва. 

В Instagram вже не дивують тату, зроблені нарочито погано — авангардні. Колись, в лихі дев’яності модними вважалися татуювання з колючим дротом, — мода циклічна, сьогодні такий ескіз виглядає свіжо. Тату на внутрішньому вусі або тонкі лінії на обличчі – роблять все частіше. Сьогодні повсюдно відчувається прагнення до мінімалізму, тому і в тату індустрії мінімалізм став якоюсь класикою. 

Дівчата люблять набивати собі ботанічні мотиви, рослини. У недавньому часі виник новий напрям — мікро-татуювання, їх б’ють всі частіше, але особливо зростає тенденція робити кольорові мініатюрні тату. А ще набирає популярність тату на нігтьовій пластині.

Татуювання за мотивами творів мистецтва

Ботанічні мотиви

Кольорові мікро-татуювання

Татуювання на вусі

Як підібрати салон і майстра

Коли скороминуща ідея — «хочу татуювання» – переросла в прагнення, підкріплене усвідомленої рішучістю, тоді починається тривалий період пошуків і сумнівів, що закінчиться або вірним вибором і сприятливим результатом, або промахом і гіркими сльозами. Підбір місця, салону і майстра — болісна справа, особливо для тих, хто вперше б’є татуювання.

Деякі обивателі в поривах сум’яття починають відрікатися від задумки набити тату, побоюючись заразитися інфекцією, але такого боятися не потрібно, — звичайно ж якщо не набивати тату у сусіда в гуртожитку або в сумнівних безіменних закладах.

Щоб не боятися ризиків і непорозумінь, проведіть ретельну ревізію обраної студії: прийдіть в салон, перевірте чистоту, оцініть робоче місце майстра; задайте питання, що хвилюють, попросіть показати сертифікати, ліцензії; зайдіть в інтернет, читайте відгуки, поспілкуйтеся з клієнтами майстра. Здається, що старанні ревізії не потрібні, якщо майстер обраний за рекомендацією надійних знайомих. Але слід все одно заздалегідь познайомитися з татуювальником, обговорити тонкощі – ціни, план роботи, і зрозуміти чи на одній ви хвилі.

Ще порада — не ходіть робити татуювання в салони краси або в місця непрофільні, там рідко зустрінеш досвідченого тату-майстра. Тату-послуги мають проводитися в особистих студіях або майстри примикають до відомих студій, об’єднуються з грамотними наставниками.

close up tattoo machine. Man creating picture on hand with it in salon

Вибираючи майстра, орієнтуйтеся не тільки на досвід і популярність в соцмережах, але і на манеру малювання і естетичні погляди. Тату-майстер — художник, у якого приватне естетичне світовідчуття. Тому пріоритет віддавайте татуювальнику, чиї роботи схожі з вашим художнім баченням. Крім цього, часто майстер досконало володіє однією технікою, або віртуозно комбінує два або три стилі. Приходити до татуювальника, чиє портфоліо рясніє хендпоук стилем, з проханням зробити американський олдскул – нерозумно.

Якщо до татуювальника приходити з готовим ескізом, не виключено, що майстер запропонує поліпшити малюнок, — не відмовляйтеся. Татуювальник заздалегідь бачить недоліки в ескізі, які згодом будуть виглядати не так, як планувалося. Наприклад, малюнок з великою кількістю дрібних деталей, після загоєння, з чималою ймовірністю, стане каламутним і незрозумілим. З цієї ж причини рекомендується дивитися роботи тату-майстри не свіжі, а вже загоєні: оцініть контрасти кольорів, відтінків, наявність патьоків, вдивіться в опрацювання ліній і деталей.

І важливо зрозуміти, татуювання — це дорого. Тому, не спокушайтеся на дешеву ціну, бо зводити тату ще дорожче і складніше. Батько олдскульного стилю, знаменитий татуювальник Моряк Джеррі говорив: «Хороші татуювання не дешеві, а дешеві татуювання не хороші». Але якщо ви все ж встигли помилитися з вибором майстра і не залишилося іншого варіанту, окрім як звести невдале тату, вам завжди допоможуть перевірені майстри зі знижками Покупону до 70%.

Що потрібно знати і як підготуватися до процедури

Нанесення татуювання – це боляче, але у кожної людини різний больовий поріг. Деяким лоскотно і хочеться спати, коли інші — ревуть. Анестезію роблять рідко, лише коли тату б’ється в місцях, де тонка шкіра і виступають кістки. Однак, за бажанням клієнта, майстер покриє шкіру знеболюючою маззю, незалежно від задуманого місця для тату. Але такий захід небажаний, адже біль — стерпна, а шкіра від знеболюючої мазі «дерев’яніє», що заважає татуювальнику.

Якогось спеціального зводу правил перед нанесенням тату — немає. Однак майстри рекомендують прислухатися до наступних порад:

 • перед сеансом щільно поїжте і напередодні виспіться — це допоможе легше перенести біль, позбавитися від дратівливості і нездужання;
 • не пийте кави і алкоголь перед сеансом. Інакше підніметься тиск, що призведе до виділення лімфи — це зайві незручності для майстра;
 • перед візитом в тату-салон медики рекомендують здати аналізи: на ВІЛ, гепатит В і С, сифіліс, для виключення алергічних реакцій — імуноглобулін Е загальний і еозинофільний катіонний білок, а також коагулограмму для визначення показників згортання крові. Це необхідно для безпеки вашої, майстри та інших клієнтів. Знижки Покупона дозволять вам заощадити на потрібних аналізах до 90%.

Після сеансу можливі набряки і підвищена температура. Але якщо прислухатися до порад, тоді наслідки будуть не настільки відчутні. І не потрібно після того, як набили тату, відразу ж мчати виконувати справи, — краще відпочити, відновити сили. 

Важливо пам’ятати, що протягом двох тижнів після сеансу не можна займатися спортом, ходити в басейн і перегріватися. Втім, поради та рекомендації дасть особисто майстер, у кожного свій підхід і техніка роботи. Слід беззаперечно дотримуватися рекомендацій свого майстра.

У разі появи неприємного запаху від татуювання і гнійних виділень терміново зверніться до лікаря.

Наостанок обговоримо: що значить татуювання

Сьогодні татуювання — це мистецтво, а татуювальник — художник. Минули часи, коли татуювання означало ранги, касти і соціальний клас. Значення у татуювання тільки одне – яке придумав її носій. Люди сьогодні б’ють тату для естетики, самовираження. А значення, це справа особиста, кожен може вигадувати власний сенс. 

Серед розмаїття, яке можливо через повний відступ від ідеї про значення тату, вкрай безглуздо слідувати стереотипам і штампам, орієнтуючись на придуманий кимось сенс.

А тепер час спілкування! Чи була корисна наша стаття? Чи є у вас татуювання? Чи відчували ви дискомфорт, коли його робив майстер? Діліться вашим досвідом в коментарях або задавайте питання, на які ми з великим задоволенням відповімо 😉

3 коментарів
 • Регина

  мечтаю о татушке, уже очень давно… проблема в том что не могу определиться с рисунком. место выбрала давно (на запястье), а вот насчет рисунка нравится или элемент картины , Дали например или же какой-то растительный орнамент или минималистичная надпись. Наверное пока определюсь то уже сын вырастет и пойдем вдвоем с ним делать

 • Лори

  хочу себе на бердре татуху как на фотке вашей ….ВОУ

 • Софі

  Прикольна ідея тату на вусі)

Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубліковано. Обов'язкові поля відмічено *