Як вибрати свій неповторний Power Bank серед мільйонів інших

Повербанки з’явилися в продажу відносно недавно, але активно і безповоротно набирають популярність. Зручність і користь цього пристрою ми вже розглянули раніше. Зараз же поговоримо, як підібрати портативний акумулятор так, щоб він не став ще одним безглуздим гаджетом, закинутим на верхню полицю шафи, а перетворився на справжню чарівну паличку для вашої техніки.

Обираючи повербанк, зверніть увагу не тільки на функціональність, а й на різноманітність форм

Перед походом в магазин або переглядом варіантів в інтернеті варто відповісти собі на кілька важливих запитань:

  • для яких пристроїв підбираємо повербанк?
  • як часто буде використовуватися зовнішній акумулятор?

Тільки після цього можна починати переглядати і порівнювати варіанти. Характеристики, на які варто звертати увагу в першу чергу, щоб зробити хороший вибір:

Сумісність

Хоча повербанки називають зовнішніми акумуляторами, з технічної точки зору, їх структура значно складніше. Портативний зарядний пристрій захищений від перезарядки, самостійної розрядки або перепадів напруги, чим не можуть похвалитися звичайні акумулятори.

Повербанк — універсальний пристрій. Однак, є деякі моделі смартфонів або ноутбуків, які мають свій зовнішній адаптер харчування, не сумісний зі стандартними повербанками. Щоб уточнити цю деталь краще принести техніку, яку хочете заряджати за допомогою PowerBank відразу в магазин або хоча б показати продавцеві фото роз’єму для електроживлення.

Більшість гаджетів, в т.ч. повербанки розраховані на 5 В постійного струму. Якщо ви володар унікальної моделі гаджета, краще подивіться, чи збігаються показники вхідної напруги вашого пристрою з вихідною напругою обраного повербанка.

Функціональність

Суть повербанка в тому, щоб зарядити ваш пристрій тоді, коли немає доступу до стаціонарних джерел електроенергії. Однак є ряд додаткових корисних функцій, якими може володіти портативний акумулятор:

  • два USB-порти дозволяють заряджати кілька пристроїв. Найчастіше ця характеристика властива повербанкам з великою ємністю.
  • цифровий індикатор заряду показує, на скільки відсотків заряджений повербанк. У багатьох останніх моделях він вже замінив звичайну лампочку, яка лише відзначає заряджений чи розряджений повербанк.
  • світлодіодний ліхтар — дрібниця, але приємно. Так як повербанки часто використовують мандрівники, в т.ч. любителі походів в гори, то ліхтар зайвим точно не буде.
Сонячні повербанки працюють за принципом сонячної батареї

Для тих, хто наслідує сучасні еко-тенденцій в світі, виробники пропонують повербанки з сонячною батареєю. Такі зарядні пристрої можуть заряджатися як від розетки, так і просто лежачи на сонці.

Ємність

Якщо ви вже визначилися, для чого вам PowerBank, то вибір ємності не займе багато часу. Ємність, як правило, впливає на вагу, розмір, час повної зарядки і ціну зарядного пристрою, тому не варто відразу поспішати і вибирати максимальний заряд, який сьогодні доходить до 20000 мАч.

Якщо повербанк потрібен вам просто «про всяк випадок», якщо смартфон розрядиться у невдалий час і у невдалому місці, то Вам достатньо компактного акумулятора ємністю до 5000 мАг.

Для ноутбука і смартфона, які часто і довго використовуються протягом дня для роботи, чудово підійдуть повербанки ємністю до 12000мАч. Вони дозволять зарядити обидва пристрої або один кілька разів протягом дня, а вночі такий акумулятор зарядиться за 6-8 годин, поки ви відпочиваєте.

Повербанки з підвищеною ємністю понад 12000мАч прекрасно підійдуть тим, хто часто подорожує. Якщо ви на тиждень йдете в гори з наметами і переживаєте, щоб ваш смартфон був на зв’язку, на випадок, якщо потрібно подивитися дорогу. Або якщо ви їдете у відрядження на інший кінець світу, то переносний зарядний пристрій на 20000мАч саме для вас.

На Покупоні ви можете вибрати повербанк відповідної ємності за вигідною ціною, та ще й отримати за нього кешбек. Не пропустіть можливість самому протестувати всі переваги зовнішніх зарядних пристроїв.

Ємність акумулятора пропорційна його габаритам

Габарити і вага

Логічно припустити, що чим більше розмір повербанка, тим більше його ємність, але все залежить від якості. Іноді недобросовісні виробники можуть помістити крихітні акумулятори малої ємності у великий корпус. Серед надійних виробників портативних зарядних пристроїв варто виділити: Rombica, HIPER, Inter-Step, Xiaomi Mi, Canyon.

Вага і габарити часто залежать від типу акумулятора всередині повербанка. Так наприклад літій-полімерний акумулятор набагато важче літій-іонного. Те ж саме стосується розмірів, адже неможливо ємний габаритний акумулятор помістити в крихітну коробочку.

На вагу також впливає матеріал каркаса. Це може бути пластик або метал. Хоча відомі виробники використовують якісний і міцний пластик, краще все ж акцентувати увагу на металевих повербанках, тому що при падінні вони точно менше пошкодяться.

Дизайн

Найбільш різноманітні в дизайні невеликі акумулятори, які за рахунок первинних габаритів і ваги дозволяють виробникам максимально експериментувати з формою. Як правило металеві повербанки не такі цікаві в дизайні, як пластикові, які за рахунок властивостей матеріалу можуть приймати будь-яку форму.

Деякі компанії виробляють повербанки, схожі на іграшки

Описані критерії розташовані в порядку важливості, тому не варто при виборі портативного зарядного пристрою орієнтуватися в першу чергу на дизайн.

Вибір повербанків в магазинах дуже широкий і ви легко підберете той, який ідеально підійде, якщо визначитеся з метою покупки і ознайомитесь з характеристиками пристроїв.

Повербанки яких виробників ви вже пробували використовувати? Розкажіть про його оригінальний дизайн і особливості. Що сподобалося, а який функціонал вважаєте безглуздим?

Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубліковано. Обов'язкові поля відмічено *