Як компактно скласти валізу: поради та лайфхаки
Коли квитки на руках і поїздка спланована до дрібниць, настав час братися за не менш важливий процес – складання валізи. Дуже важливо грамотно підійти до цього питання, щоб взяти з собою все необхідне для відпочинку та вмістити це у невелику сумку або рюкзак.
Як правильно і компактно складати речі у валізу, щоб вони не пом’ялися і не пошкодилися під час транспортування – розповість BlogPokuponTeam.
86 акцій
Ревізія та підготовка речей
Добре подумайте, що вам справді знадобиться у подорожі. Це в тому випадку, якщо ви не любите тягати за собою величезний баул «з усім своїм» або купили авіаквиток з ручною поклажею. Ті речі, які вдома вам здаються необхідними, можуть зовсім не знадобитися в дорозі та на місці відпочинку.
Щоб зібрати та зпакувати у валізу максимальну кількість потрібних і корисних речей, дотримуйтесь цих простих порад:
- Складіть повний список речей, які плануєте взяти. Відштовхуйтеся від того, на який курорт ви їдете, яке там буде харчування та умови проживання. Купальники та шльопанці – для пляжного відпочинку, улюблені окуляри, щоб кататися на лижах, – для гірськолижного курорту.
- Через якийсь час перечитайте список ще раз. Раптом ви його переосмислили та виявили, що на відпочинку можете без чогось спокійно обійтися. Такі пункти викреслюємо.
- Дістаньте всі речі зі списку та покладіть перед собою. Візуально оцініть, чи влізуть вони у вашу сумку чи валізу. Можливо, від чогось знову доведеться відмовитися.
- Подумайте, що з представленого ви хочете помістити в ручну поклажу, а що варто відкласти у багаж. Під рукою вам точно потрібно мати: готівку, паспорт та інші документи, вологі серветки, мобільний телефон, зарядку або повербанк, ліки, без яких вам важко обійтися в дорозі, маленьку пляшечку води. Решту варто максимально ергономічно запакувати і здати в багаж. Обов’язково дізнайтеся, що можна провозити до країни, куди ви прямуєте. Перевірте, чи не прихопили ви із собою заборонені до перевезення предмети: ємності з рідиною понад 100 мл, гострі та ріжучі предмети, наприклад ножиці, кусачки, пилочки та інше. Всі ці предмети перемістіть заздалегідь у багаж, якщо вони потрібні в поїздці.
Для кожного виду громадського транспорту діють свої правила та вимоги до безкоштовного перевезення багажу. Тому, перед тим як збирати валізу, уточніть в авіакомпанії, автобусного чи залізничного перевізника параметри (габарити та вагу) сумки. Наприклад, у більшості авіакомпаній ручна поклажа повинна становити не більше 5-10 кг ваги, а в поїзд можна взяти валізу важче – до 36 кг на одного пасажира. В іншому випадку вас попросять доплатити за багаж або його перевантаження.
Читайте також: Що можна провозити в ручній поклажі та багажі у літаку
Збираємо валізу: лайфхаки
Тепер, коли все необхідне відібрано, потрібно його запакувати. Але не так, щоб просто влізло. Вам має бути зручно діставати речі з будь-якого куточка валізи. Ми поділимося, як досягти такої ідеальної упаковки ?
Спосіб №1: Упаковка одягу рулонами
- Найважчі речі (наприклад, взуття) покладіть на дно дорожньої сумки або валізи. Щоб заощадити простір – усередину кожної туфлі або кросівка покладіть згорнуті шкарпетки та білизну у пакетах. Простір між пакетами із взуттям можна заповнити дрібними та тендітними предметами.
- Одяг, що не мнеться (штани, футболки, спідниці, шорти), краще упакувати рулонами, а не звичайними стопками. Так вони займатимуть менше місця. Складіть виріб навпіл і сформуйте тугий валик. Рулони, що вийшли, покладіть другим шаром.
- Щоб сорочки, сукні та футболки не пом’ялися, складаючи виріб помістіть всередину невеликий відрізок картону. Делікатний одяг краще укладати останнім, верхнім шаром.
- Маленькі та тендітні предмети можна розкласти у проміжках між рулонами та пачками.
- У багатьох країнах прикордонна служба просить перекласти все з косметички в прозорий поліетиленовий пакет для зручності огляду на точці прикордонного контролю та перевірки ручної поклажі. Майте це на увазі заздалегідь.
- Для більшої ергономічності упаковки речей та одягу можна скористатися вакуумними пакетами. Вони допоможуть зробити об’ємні кофти чи надувні матраци набагато меншими.
23 акцій
Лайфхак №2: Органайзери
Для цього способу упаковки речей спочатку вам потрібно придбати органайзери із сітки, тканини та силікону (прозорі). З їхньою допомогою ви зможете скласти речі максимально компактно.
- Взуття та великі речі (наприклад плойку для волосся) складіть у сітку.
- Для засобів особистої гігієни (дезодоранти, шампуні, гелі) використовуйте прозору косметичку із силіконової плівки, тоді навіть якщо щось протіче, ваша сумка та інший багаж залишаться чистими.
- У м’який тканинний органайзер ви можете скласти гребінець, косметику та інші дрібниці (зарядку, навушники тощо).
- Одяг та білизну покладіть у два окремі органайзери з тканини та сітки, таким чином все доїде акуратним та не зім’ятим.
Розклавши все по косметичках вам буде не тільки легко скласти їх у дорожню сумку, але й після приїзду розпакування не займе багато часу та сил.
102 акцій
Спосіб №3: Вертикальне завантаження речей
Такий спосіб допоможе вмістити в валізу значно більше одягу і при цьому він доїде акуратним.
- Спочатку складіть речі приблизно рівними прямокутниками.
- Для зручності поставте валізу вертикально на коліщатка.
- Взуття у пакеті чи сітці поставте на дно.
- Щільний і об’ємний одяг який найменше піддається зминанню (наприклад джинси, пальто, светр) покладіть на взуття, таким чином утворивши «поличку» для подальших речей.
- Потім на «поличку» складайте футболки, майки, білизну та інше.
84 акцій
Читайте також:
✔️Як перевозити котів та собак
✔️Захоплюючі тури та екскурсії по Україні
✔️Їдемо в Ужгород: що подивитися і куди піти
✔️Славське: найкращі ідеї відпочинку в Карпатах
✔️Карпати – пам’ятки Західної України
Ну ось, коли все акуратно та надійно упаковано, можна з легкістю та впевненістю вирушати назустріч пригодам ? А якщо у вас є свої секретики, як компактно упакувати валізу – діліться в коментарях.