Регулювання пластикових вікон: як змінити режим з літнього на зимовий і навпаки
Металопластикові склопакети красуються мало не на кожному вікні багатоповерхівок і приватних будинків – настільки міцно вони зміцнилися в житті людини завдяки своєму естетичному зовнішньому вигляду, невибагливості у догляді, хорошого рівня термо- і звукоізоляції, високим експлуатаційним якостям і довговічності. А ще їх не треба (по-старому) утеплювати ватою або поролоном. Конструкція пластикових вікон і так передбачає достатню герметичність. Однак чи знали ви, що вчасно встановивши режим «зима», ви можете досягти ще більшого енергозбереження? Як це зробити власноруч – читайте в нашій статті.
3 акцій
Режими функціонування металопластикових вікон
Деякі металопластикові вікна – з сучаснішим класом фурнітури – мають функцію регулювання за сезонами. Це дозволяє переключити вікна в один із кількох експлуатаційних режимів:
- Зимовий – забезпечує кращі енергозберігаючі показники металопластикового вікна при знижених температурах за рахунок більшої щільності примикання рами до стулки. Такий режим моментально позначається на утепленні квартири і будинка.
- Літній – дозволяє повітрю краще циркулювати і виробляти мікропровітрювання в кімнаті за рахунок меншого примикання стулки до рами.
- Стандартний режим, коли ексцентрик (цапфа) – торцева втулка, яка потрібна для замикання конструкції – зафіксований посередині, і щільність прилягання стулки до рами середня. Стандартний режим забезпечує помірну вентиляцію та запобігає зайвому навантаженню на ущільнювач.
88 акцій
Навіщо потрібна зміна режиму зима-літо на пластикових вікнах?
Основний аргумент на користь своєчасної зміни сезонних режимів – продовження терміну експлуатації пластикового вікна. На холод і спеку матеріал реагує стисненням і розширенням відповідно. Регулюючи фурнітуру, ви міняєте щільність, з якою стулка прилягає до рами, і тим самим знос ущільнювача і кріплення знижується.
Не залучаючи фахівців і переставивши режим самостійно, можна також вирішити такі проблеми з вікнами:
- Тягне з вікна – переведіть його на режим «зима», і холод чи пил вам не будуть страшні.
- Відкриття та закриття потребує особливих зусиль: можливо, вікно заклинило у положенні провітрювання, і, відрегулювавши положення цапф, ви усунете неполадку.
- Провисло вікно – що можливо, коли петлі вже зношені. Можна відразу змінити фурнітуру, але спочатку спробуйте відрегулювати, підтягти, перевівши на режим зими і посиливши притиск, це може спрацювати на якийсь час. Якщо не допомогло, викликайте віконного майстра.
Фахівці рекомендують проводити регулювання вікон двічі на рік. З настанням сильних холодних дощів наприкінці осені встановлюється зимовий режим. На літній режим вікна бажано переводити приблизно наприкінці квітня, коли на вулиці встановлюється температура близько 20°. Переналаштовувати вікно на літо обов’язково, оскільки в зимовому дуже швидко зношується ущільнювач, що призводить до порушення герметичності.
Як зрозуміти, чи можна поміняти режим
Щоб визначити, чи можете ви переводити вікна з «літа» на «зиму», відкрийте стулку та огляньте її бічну частину.
Сам процес налаштування полягає в повороті ексцентриків (цапф). Якщо цапфа овальна, або в ній є отвір для шестигранного ключа або викрутки-зірочки, найімовірніше така система передбачає перемикання і налаштування режимів на літній/зимовий час.
Також зверніть увагу на бренд – з більшою ймовірністю можливість зміни режиму буде присутня у фурнітури від зарубіжних виробників: Maco, Aubi, GU, Sieqenia, Roto.
67 акцій
Як перевести вікна в зимовий режим власноруч: покрокова інструкція
- Визначте, як розташовані ексцентрики – вам потрібно буде переставити кожен з них. Чим більше вікно, тим більше на ньому ексцентриків, але найчастіше їх три: на бічній стороні, де розташована ручка, і по одній вгорі і внизу вікна.
- Протріть кожну деталь фурнітури, очистіть її від пилу і мастила, щоб ексцентрики легше проверталися.
- На поверхні ексцентрику знайдіть мітки, за якими можна визначити режим роботи фурнітури. Якщо він овальний, зверніть увагу, як він розташовується відносно горизонту.
- Проверните ексцентрик шестигранним ключем, викруткою або плоскогубцями (якщо він овальної форми). Якщо ви переводите вікно на зимові налаштування, то мітка повинна дивитися в бік приміщення, а овальна цапфа – розташовуватися горизонтально.
Докладну інструкцію про те, як переналаштувати вікно з літнього режиму на зимовий і навпаки, дивіться на відео.
Двері на балконі: переклад з зимового режиму на літній
Налаштувати балконні металопластикові двері, змінити силу її прилягання до ущільнювача і перевести з зимового режиму на літній можна самому. Зробити це дозволяє наявність одного з 4 типів притискних систем:
- Ексцентрики, які можна обертати.
- Приховані петлі, з боку яких здійснюється притиск.
- Відповідна планка, яка зміщується.
- Петлі з регульованим притиском.
Найчастіше виробники використовують перші два варіанти конструкцій, 3 і 4 варіанти складніше технологічно і використовуються рідко.
23 акцій
Як відрегулювати балконні двері на зимовий та літній період
На знову встановлених дверей цапфи зафіксовані в середньому положенні. Поки ущільнювач новий, система досить герметична і переводити її на «зимові рейки» особливо не має сенсу. На час теплого періоду систему потрібно підкрутити так, щоб максимально послабити притиск.
Обертаючи ексцентрик від себе, ви підсилюєте примикання і здійснюєте переведення фурнітури двері на «зиму», а до себе – налаштовуєте літній положення. Зробити це вийде і без інструменту, руками відтягнувши цапфу на себе, але можна використовувати шестигранний ключ або плоскогубці – це залежить від конфігурації системи. Тільки з плоскогубцями сильно не старайтеся, щоб не деформувати фурнітуру.
Для визначення щільності прилягання по периметру за орієнтир візьміть мітку на ексцентрики. Якщо двері правильно відрегульована і в однаковій мірі стикається з усією коробкою, то можна просто встановити мітки всіх цапф в однакове становище.
Як перевірити, чи правильно вам вдалося налаштувати двері? Візьміть звичайний аркуш паперу, акуратно затисніть його між рамою та стулкою, поверніть ручку, а потім спробуйте витягнути – у літньому режимі папір витягуватиметься з зусиллям, але не рватиметься, у зимовому не повинен витягуватися взагалі.
214 акцій
Для визначення щільності прилягання дверей по периметру за орієнтир візьміть мітку на ексцентрики. Якщо двері правильно відрегульована і в однаковій мірі стикається з усією коробкою, то можна просто встановити мітки всіх цапф в однакове становище.
Як перевірити, чи правильно вам вдалося налаштувати двері? Візьміть звичайний аркуш паперу, акуратно затисніть його між дверима і ущільнювачем, поверніть ручку, а потім спробуйте витягнути – папір повинна витягувати із зусиллям, але не рватися.
Дивіться відео про регулюванню балконних дверей.
Як бачите, налаштувати металопластикове вікно або балконні двері на один з сезонних режимів – руками, шестигранником або іншим інструментом – не складно. Важливо також пам’ятати про своєчасне технічне обслуговування ваших вікон (мастило, заміна ущільнювачів, фурнітури) – це значно продовжує термін їх служби.
Читайте також:
? Як заощадити на опаленні будинку і квартири
? Кращі способи економити воду
? Лайфхаки для економії електроенергії
? Модні образи осінь-зима 2023-2024
? Стильні стрижки для жінок
? Цікаві місця на Західній Україні
? Мікроструми для обличчя – швидке омолодження
А на ваших вікнах передбачено перехід на літнє та зимове положення? Чи вийшло переключити пластикові вікна на зимовий режим, і чи є помітний ефект? Діліться в коментарях.
Для такого дела нужно иметь и качественный инструмент. Лично я могу вам посоветовать отличный сайт, где его можно купить – https://yato24.com.ua/ Тут очень большой выбор товаров и все по низким ценам. Всем рекомендую!
Вітаю, а де подивитися чи в мене на вікнах є функція переведення вікон у зимовий чи літній режим?
Алла, вітаємо, відчиніть вікно і перевірте, чи є на торці ексцентрики, а по периметру вікна – планки. Якщо так, то тоді можна змінити режим пластикового вікна на зимовий або літній, залежно від сезону. Дякуємо, що читаєте наш блог ?
Чудова стаття про регулювання вікон )
Ольга, дякуємо, що читаєте наш блог і за коментар ?
Ухты, я посмотрел, у меня тоже видете ли так можно делать, и никто из мастеров главное это не говорили когда устанавливали окна.. Буду знать на будущее)