Що взяти з собою в похід – список речей від батарейок до намету

Похід на природу з ночівлею в наметі – відмінний спосіб розвіятися, зняти стрес, відволіктися від гаджетів і стрічки новин. Одно- або багатоденний, піший, водний на байдарках або сухопутний на велосипеді – формати походів можуть бути різними. Ідея одна: закинути за плечі дорожній ранець, покласти карту в кишеню старої куртки і відправитися в дивну подорож. Щоб туристичний похід пройшов без сучка і задирки, ми склали список необхідних речей і підготували крутий кешбек від Покупона до 15% на корисні товари для туризму. Наші рекомендації стануть в нагоді і в тому випадку, якщо ви зібралися на екскурсію вихідного дня або в готовий тур зі знижкою від Покупона до 45%.

Рюкзак і основні речі для походу

  • Рюкзак – те, з чого починаються збори в туристичний похід. «Будинок за спиною» повинен бути максимально зручним, функціональним і містким, щоб взяти з собою всі речі, необхідні для життя в умовах природи. Від цього залежить ваш комфорт і кількість пройдених кілометрів. І звичайно, настрій, який буде у вас протягом подорожі. Загалом, без хорошого, легкого рюкзака з якісної тканини з ортопедичною спинкою не обійтися. Місткість залежить від тривалості походу і кількості речей, які ви плануєте упаковувати. Для поїздки вихідного дня або одноденного екскурсійного туру цілком підійде невеликий рюкзак до 20 л. Для походу на природу на вихідні з ночівлею вистачить рюкзака на 40 л. Збираєтеся до лісу або в гори довше, ніж на один день, і мова йде про багатоденний похід? Беріть рюкзак на 60 л, навіть якщо йдете групою. Коли маршрут довший за 5 км, краще брати рюкзак на 80 л. Вибирайте рюкзак на Покупоні онлайн і отримуйте кешбек на особистий рахунок для подальших покупок.
  • Ніж, сокира або лопата – речі, необхідні для виживання в дикій природі. У кожного учасника багатоденного походу повинно бути щось одне, обов’язково з гострим лезом.
  • Компас, актуальна карта – від правильного орієнтування на місцевості залежить ефективність зусиль групи.
  • Порожня пластикова пляшка об’ємом 1,5-2 літри на кожного члена групи.  Ємність необхідна для поповнення запасів питної води.

Товари для активного відпочинку можна знайти в каталозі Покупона – з кешбеком і доставкою від Нової Пошти.

Речі для ночівлі

Куди б ви не вирішили йти в похід з ночівлею – в довколишній ліс на вихідні або в багатоденний похід в Карпати – заздалегідь подбайте про нічліг під відкритим небом.  Якісний сон – обов’язкова умова для благополучного подорожі.

Намет

Правильна намет  – ваш затишний будинок під час походу
Правильна намет  – ваш затишний будинок під час походу

При виборі намету орієнтуйтеся на пору року. Легкі по вазі, літні моделі з тонкої тканини підійдуть тільки для травня – серпня. Демісезонні варіанти – для квітня, вересня – жовтня. Утеплені зимові – для періоду з листопада по березень.

Пару слів варто сказати про місткість намета – яка є найбільш оптимальною?  Найбільш популярними на сьогоднішній день є двомісні намети. Завдяки сучасним матеріалам, вони легкі (вага – до 3 кг) і комфортні. Гарна новина для туристів з дітьми: в більшості двомісних наметів поміщається 2 дорослих і дитина до 5 років. Для сім’ї з дітьми старшого віку потрібно підбирати намет побільше. Якщо ж ви віддаєте перевагу розміщуватися в наметі одні, то краще купити одномісний і не носити зайву вагу.

Читайте також: Як вибрати намет для походу.

Спальник

Спальні мішки бувають у формі кокона або ковдри. І ті, і інші модифікації забезпечують комфорт і збереження оптимальної терморегуляції під час сну. При виборі спального мішка враховуйте його сезонність. Тонкий спальник підійде для ночівлі влітку. Демісезонний – для весни та осені, максимально утеплений – для зими.

Зручний спальник  – маст-хев для вдалої подорожі з наметами
Зручний спальник  – маст-хев для вдалої подорожі з наметами

Килимок

Килимок-пінка або каремат – необхідна в поході річ. На ньому сидять і на нього укладають спальник, щоб не тягнуло холодом з землі. Без каремата можна застудити нирки або промокнути під час нічного дощу. А так можна зіпсувати не тільки відпочинок, а й здоров’я.

Сидушка

Теж вельми корисна річ в будь-якому поході.  Цей невеликий відріз пінки або каремата кріпиться ззаду для того, щоб можна було вільно сісти в будь-якому місці.

У поході серед необхідних особистих речей повинна бути сидушка на гумці
У поході серед необхідних особистих речей повинна бути сидушка на гумці

Документи, гроші

  • Паспорт і свідоцтво про народження (для дітей) або їх копії. Без документів вас не зможуть застрахувати і записати в лісництві, щоб ви вільно пересувалися по місцевості. Документи в будь-якому випадку потрібно мати при собі, навіть якщо ви їдете в готовий організований тур.
  • Готівкові гроші: картка банку в лісових або гірських селищах абсолютно марна.
  • Роздруковані квитки. Купити або роздрукувати квитки краще заздалегідь. Так ви уникнете проблем з провідниками, переплат, електричок, що йдуть без вас, і зайвих нервів.

Аптечка

Мінімальний набір ліків потрібно брати в похід обов’язково. Навіть якщо особисто з вами нічого не станеться, ви зможете допомогти товаришеві або такому ж туристу в біді. Можна купити готову аптечку по типу автомобільної, де зібрані засоби для термінової допомоги. Решта необхідні препарати докупити.

 В аптечку зберіть найнеобхідніші ліки
 В аптечку зберіть найнеобхідніші ліки

Ось приблизний список вмісту аптечки для походу:

  • Медичні рукавички.
  • Ножиці.
  • Антисептик. Краще покласти зеленку, адже йод не можна наносити на відкриту рану. Альтернатива зеленці і йоду – хлоргексидин, антибактеріальний і протигрибковий засіб. Його добре використовувати для промивання ран, обробки подряпин. Засіб не обпікає тканини, не залишає слідів на одязі і спорядженні (речовина прозора). Перекис знадобиться, щоб прискорити згортання крові.
  • Для зупинки кровотечі: джгут, стерильні бинти, лейкопластири бактерицидні і рулонні, вата, марлеві серветки, перев’язувальний пакет.
  • Знеболюючі: кетанов і німесил – від сильного болю, спазмалгон і цитрамон  – від спазмів.
  • Засіб для загоєння ран і подряпин: левомеколь, пантестин або його аналог пантенол в формі піни.
  • Крем від засмаги: потрібен в будь-яку пору року, особливо якщо ви зібралися в гори.
  • Гіпертонікам: для зниження тиску можна взяти раунатин, папазол або будь-який інший препарат, який вам допомагає.
  • Гіпотонікам: для підвищення тиску захопіть кофеїн в таблетках або цитрамон.
  • Сердечникам: знадобиться корвалмент.
  • Жарознижуючі: з діючою речовиною парацетамолом (ефералган, рапідол) або ібупрофен (нурофен, МІГ).
  • Противірусні: аміксин, гропринозин, амізон.
  • Від діареї: імодіум, ніфуроксазид, особливо при поїздці на море. Стане в нагоді для знезараження шлунка при попаданні морської води.
  • При харчовому отруєнні: адсорбенти ентеросгель, активоване вугілля або атоксил.
  • Для поліпшення травлення: ефективний мезим або панкреатин.

Буває, що в поході вам обов’язково потрібно приймати якісь ліки. В цьому випадку, візьміть в поїздку спеціальну пляшку для води з пігулницею або пляшку-органайзер.

Пляшка з пігулницею
Пляшка з пігулницею

Читайте також: Як економити на ліках.

Предмети гігієни

Так, митися з милом доведеться в гірській річці, антисанітарія веде до подразнення і зниження імунітету. Вам знадобляться такі засоби гігієни:

  • Шампунь, мило, зубна паста в маленьких ємностях, зубна щітка.
  • Сухі та вологі серветки, туалетний папір – те, що завжди стане в нагоді не тільки в поході, але і на екскурсії вихідного дня.
  • Ватяні палички для вух і ватяні диски.
  • Бритва, гребінець.
  • Гігієнічні прокладки і тампони, гумки для волосся і все, що потрібно дівчині або жінці.
  • Манікюрні ножиці, щипчики (можна використовувати для видалення скалок).
  • Зволожуючий і загоюючий креми. У поході без пересушування шкіри, засмаги або легких ранок не обходиться. Крем допоможе впоратися з ними.
  • Дезодорант.
  • Засоби від комах і крем від засмаги.
 Гігієна в поході  – річ необхідна
 Гігієна в поході  – річ необхідна

Посуд для багатоденного походу

Посуд і їжу потрібно порівну розділити між учасниками. Так не доведеться нікого чекати і в разі затримок чи форс-мажору у кожного буде що поїсти. З посуду і обладнання для польової кухні слід взяти:

  • Сірники в герметичному пакеті і кілька запальничок.
  • Фінські свічки і сухий спирт в таблетках, щипкова піч за бажанням.
  • Пальник з газовим балоном. Витрата газу на одну людину залежить від умов (температури, висоти над рівнем моря). В середньому це 60-75 г газу в день (якщо готувати їжу 2 рази плюс 3 чая). Так, на тиждень знадобиться в середньому 500 г газу. В екстремальних умовах витрата газу збільшується в 2-3 рази.
  • Казанок з кришкою 1-2 літри на 2 людини.
  • Тринога і гачок для казанка.
  • Посуд – 1 глибока тарілка або миска, 1 чашка, 1 ложка на людину. Краще брати пластикову або алюмінієву.
  • Черпак для казанка, консервний ніж або універсальний швейцарський ніж.
Який похід без багаття?
Який похід без багаття?
Газовий пальник - альтернатива багаттю
Газовий пальник – альтернатива багаттю

Що брати з їжі

Якщо мова йде про тур вихідного дня, то в програму поїздки може входити обід або похід в ресторан. Але все-таки бажано брати з собою щось поїсти, особливо якщо ви відправляєтеся в поїздку з дітьми.

Щоб визначитися, скільки їжі брати з собою, можна скористатися додатками для розрахунку харчування в поході. Головний критерій у підборі продуктів – вага. Беріть максимально легку за вагою і поживну їжу. Наприклад, замість голландського сиру  – косичку, замість звичайної ковбаси – суху. З провіанту з розрахунком на триразове харчування рекомендується брати:

  • Каші. Пшенична, гречана і ячна – самі живильні. Не забудьте пересипати їх в пластикові пляшки або загорнути мінімум в 2 –3 пакета, щоб не висипалися. Якщо залишити кашу замоченою на ніч, то на ранок вона буде готова – залишиться тільки розігріти і присипати спеціями. Інша справа – використання каш з попередньою термообробкою: їх не потрібно варити, тільки залити окропом.
  • Спеції, сіль. Зупиніть вибір на сухих спеціях з вмістом цибулі, моркви, перцю, селери і солі. Упакувати сіль можна в баночку з-під вітамінок або в коробку з-під сірників. 
  • Супи в брикетах. Варяться у великій кількості води разом з кашами та тушонкою. Виходить ситно.
  • Хлібці, галети, сухофрукти, горішки. Легкі і поживні «перекушування» – улюблена частина трапези туристів. Універсальні для будь-якого прийому їжі, довго зберігаються і практично нічого не важать.
  • Консерви. Тушонка, шпроти в металевих банках – обов’язкове доповнення до каші. Довго зберігаються і не псуються.
  • Геркулес з фруктами. «Заправка» для ранку. Швидко готується, легко засвоюється.
  • Чай, кава, какао, сухе молоко. Доповнення для приємною трапези.
  • Шоколадки, козинаки. Солодощі для одноденного або нетривалого походу.  Легко псуються на спеці, тому рекомендується з’їсти в перші 1-3 дні.
  • Батончики із сухофруктів. Живильні і компактні, дуже добре йдуть вприкуску з чаєм. Батончики значно легше фруктів і підійдуть для тривалих багатоденних походів.

Картоплю, рис, манку, сосиски, напівкопчені м’ясо і рибу, швидкопсувні продукти не варто брати з собою в похід.

 Важливо правильно підібрати набір продуктів для походу
 Важливо правильно підібрати набір продуктів для походу

Яку кількість продуктів брати

 Приблизний список їжі з собою на тиждень:

  • Гречка, рис і вівсянка – 300 г кожної крупи.
  • Фруктові мюслі – 1 пачка.
  • Вершкове масло топлене  – 200 г.
  • Рослинна олія – ​​500 мл.
  • Фініки, інжир, курага, чорнослив, фундук, кешью, мигдаль – 300 г кожного сухофрукта.
  • Згущене молоко в м’якій упаковці – 2 пакети.
  • 500 мл банка меду або півкілограмова пачка цукру або півлітрова банка варення.
  • 20 пакетиків заварного чаю.
  • Дві упаковки зернистого сиру по 250 г.
  • Фруктовий пакет – 2 яблука, 3 апельсина, 2 банана.
  • Одна палка ковбаси або 0,5 кг сиру.
  • Дві буханки хліба.
  • Дві упаковки фруктового соку.
  • Овочевий набір – 5 огірків і помідорів, 3 морквини, качан капусти і 4 шт солодкого перцю.
  • Спеції для овочевих салатів.
  • Морепродукти: печінковий паштет, консервований тунець, шмат лосося в вакуумі, м’ясо криля і рибна консерва – по штуці кожного.
  • М’ясні консерви: паштет з телятини, з курячого м’яса.
  • Консервовані овочі: 1 банка зеленого горошку, 2 банки кукурудзи, 1 банка кабачкової ікри, 1 банка соте з овочів.
  • Печиво, цукерки, снікерси і різні шоколадні батончики – за смаком.

Разом – 16-18 кг вантажу, в залежності від вибору.

Щоденний раціон повинен бути повноцінним, живильним, але і не перевантажувати шлунок. Головне – здоров’я кожного члена групи.

Який одяг і взуття брати в похід

Незалежно від сезону, коли ви їдете в похід, вибирайте зручний, практичний і «дихаючий» одяг і взуття.

Одяг для походу: зручний і надійний
Одяг для походу: зручний і надійний

Загальний набір одягу та взуття, який потрібно зібрати в поїздку:

  • Базове взуття, в якому ви будете проходити маршрут. Воно повинне бути максимально міцним, зручним, ні в якому разі не натирати і не тиснути. Під час пішого походу можуть зустрітися камені, калюжі, болота, колючі гілки, пісок. А улюблені кеди точно не розраховані на таке навантаження. Дівчині рекомендуємо одягати взуття на низькому ходу. Навіть якщо ви їдете в одноденну екскурсію вихідного дня, навряд чи зможете подолати не один кілометр пішки на тоненьких шпильках.
  • Сандалії або шльопанці для відпочинку.
  • Нижня білизна.
  • Термобілизна – для холодної пори року.
  • Похідні шкарпетки без гумки.
  • Похідні штани (підходять для будь-якого сезону): жіночі, чоловічі.
  • Теплий флісовий светр під горло.
  • Непромокаючий куртка-вітровка.
  • Синтетичний дощовик. Не рекомендується брати поліетилен – його легко порвати.
  • Головний убір – бандана, кепка, шапка.
  • Рукавички – з пальцями (+1 до спритності і +1 до безпеки) або без (+2 до безпеки).

Додаткова «сезонний одяг»:

  • Шорти і футболки з коротким рукавом, сорочка від сонця, парео, купальний комплект – стануть в нагоді влітку в спеку.
  • Лижна куртка, теплий і легкий вовняний светр, утеплена шапка – для походу взимку і пізньою осінню.

Також не забудьте про «чистової» комплект  – той, в якому ви повернетеся додому.  Підібрати чоловічий та жіночий одяг для майбутнього походу можна на Покупоні.  Хороший кешбек при покупці товарів дозволяє заощадити на інші потрібні речі.

Читайте також: Як вибрати термобілизну, яке краще і для кого.

Додатковий вантаж: речі для комфорту

Крім основного вантажу в похід можна взяти додатковий. Це можуть бути:

  • Все для хобі: гітара, фотоапарат з декількома змінними зарядженими акумуляторами або батарейками, папір і олівці.
  • Електроніка: смартфон, Mp3-плеєр, повербанк з сонячними панелями, смарт-годинник.
  • Додаткові інструменти: ізоляційна стрічка, налобний ліхтарик з батарейками, моток білизняний мотузки, голка і нитки, ґудзики, супер-клей. Якщо збираєтеся йти в гори – стануть в нагоді альпенштоки.
  • Сонячні окуляри.
  • Плед – незамінний для комфортної парковки п’ятою точкою на землю. Згодиться, коли потрібно додати комфорту подорожі.

Читайте також: Як вибрати павербанк.

Отже, головні «чотири кити» зборів в похід:

  • якісне спорядження;
  • загальний вантаж не більше половини від вашої ваги;
  • правильно зібрана поклажа;
  • і гарний настрій 🙂
 І вилазка вихідного дня і багатоденний похід  – це справжня пригода
 І вилазка вихідного дня і багатоденний похід  – це справжня пригода

Якщо ми щось забули – діліться в коментарях своїм списком маст-хев спорядження для подорожей з рюкзаком.

1 коментар
  • Наталья

    Вот в мое время… Рюкзаки и палатки были ужасно тяжелые…Правда, студенткой ходила в походы по Крыму и Карпатам. В Карпатах вообще был рюкзак-колобок – страшно натирал плечи.
    А в Крыму у меня уже был рюкзак станковый, с металлическим каркасом. Удобнее, но современные конечно намного круче, легче и эргономичнее. И палатки сейчас легкие, с продуманным дизайном.
    Аж захотелось снова в поход!

Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубліковано. Обов'язкові поля відмічено *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.