Вступна кампанія 2024 ㅡ умови вступу 2024 до ВНЗ
У 2024 році, аби вступити до українського ВНЗ, абітурієнти складатимуть лише НМТ, національний мультимедійний тест на бакалавра та магістра, а ЗНО в умовах воєнного стану скасовано. BlogPokuponTeam розповість про нові правила вступу 2024, які документи потрібно для вступу в університет, у коледж і коли їх подавати, про прохідні бали НМТ та пільги при вступі до вузу.
4 акцій
Вступна кампанія 2024: коли подавати документи на вступ 2024 до університету та на нмт
Прийом та реєстрація заяв до вищих навчальних закладів починається з 1 липня та закінчується 31 липня 2024 року. У цей період потрібно створити на сайті ЄДЕБО електронний кабінет абітурієнта, а мультитест вже має бути зданий.
Реєстрація на НМТ проводиться з 14 березня по 11 квітня 2024 року, на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) через персональний електронний кабінет вступника, а також через додаток «Дія». Вступ без НМТ та без ЗНО можливий до професійно-технічного училища, коледжу чи недержавних навчальних закладів після 9-10 класу школи.
Тестування проходитиме у травні-червні 2024 року у дві сесії:
- Основна – з 14 травня до 25 червня.
- Додаткова – з 11 до 19 липня. У додатковій сесії можуть брати участь ті, хто з поважних причин (наприклад, проживання на окупованій території, переривання сесії через повітряну тривогу) не здав нмт в основний термін.
Які документи потрібно для вступу в університет
Для зручності та безпеки всі абітурієнти, у тому числі випускники 9, 11 класів та бакалаври, у 2024 році можуть подати документи в електронному вигляді через електронний кабінет вступника. Зареєструватись потрібно на порталі vstup.edbo.gov.ua. Умови вступу на заочне навчання та на бюджет відрізняються лише кількістю прохідних балів, а процедури подання документів та здачі НМТ однакові.
Щоб створити власний електронний кабінет абітурієнта, потрібен наступний список документів для вступу до ВНЗ:
- Електронна пошта (e-mail), яка надалі служитиме вашим логіном.
- Дані сертифіката ЗНО або НМТ (за його відсутності можна зареєструватись за номером паспорта).
- Серія та номер атестата про здобуття повної загальної середньої освіти.
- Військовий квиток (приписне).
- Після активації кабінету необхідно ввести номер телефону.
- Завантажити свою фотографію формату 3Х4 (надалі вона може використовуватися для студентських документів, тому має бути у високій якості, краще паспортного зразка).
- Додати кольорову фотокопію шкільного атестата та додатки до нього.
Додаткові документи для пільговиків:
- Довідка за місцем реєстрації для сільського коефіцієнта.
- Довідка ВПО для біженців.
- Довідка про інвалідність, у тому числі для інвалідів війни та рекомендації органів охорони здоров’я та соціального захисту населення.
- Рішення щодо надання статусу дитини-сироти.
- Посвідчення постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС.
- Посвідчення учасника бойових дій.
У цьому відео ви знайдете повну інструкцію щодо створення електронного кабінету абітурієнта
Можливість подавати документи до навчальних закладів відкривається з 1 липня 2024 року. Саме на цьому етапі вам потрібно прикріпити до списку документів мотиваційний лист. Зверніть увагу, що він має бути індивідуальним для кожної заяви.
Згідно зі вступними правилами 2024 року подати заяви можна максимум на 5 спеціальностей на бюджетні місця та до 20 на контрактну форму.
Національний мультипредметний тест
Цього року вступ до вузів проходитиме без ЗНО у класичному розумінні, але у більш спрощеному форматі – національного мультипредметного тесту. Для вступу до ВНЗ 2024, окрім результатів НМТ 2024 року, можна буде скористатися результатами НМТ 2022-2023, ЗНО 2021 або матурального іспиту (випускних екзаменів в польських ліцеях і технікумах, на основі яких абітурієнти вступають до польських закладів вищої освіти).
Також серед нововведень до НМТ додався ще один обов’язковий предмет. Тобто цього року абітурієнти складатимуть 4 предмети.
На тестування дається 240 хвилин по 60 хвилин на кожен блок. Всі тести проходитимуть в один день у два етапи по 120 хвилин на 2 предмети, з перервою між ними у 20 хвилин.
НМТ включає 3 обов’язкових предмети для вступу та один на вибір:
- Українська мова (без літератури).
- Історія України.
- Математика.
- Предмет на вибір (українська література, англійська, іспанська, німецька, французька, біологія, географія, фізика, хімія).
Тест проходитиме офлайн у спеціальних центрах тестування, про які повідомляють школи.
Тест можна складати як в Україні, так і в інших країнах Європи та світу, про це можна дізнатися в українському консульстві в тій країні, де ви зараз перебуваєте. Проведення іспиту погоджено у 57 містах у 32 країнах.
Детальніше про те, як зареєструватися на мультитест (спрощене ЗНО) та грамотно обрати опціональний предмет дивіться на відео
Для студентів бажаючих вступити на магістратуру, які здобули ступінь бакалавр, проводитимуть єдине професійне вступне тестування, єдиний вступний іспит, а також розглядатимуть мотиваційний лист. Усю інформацію про дати проведення тестів має повідомити деканат навчального закладу, де ви навчаєтесь.
Для вступу на деякі спеціальності, окрім обов’язкового мультитесту, університети проводять додаткові творчі конкурси:
- Фізична культура та спорт, хореографія.
- Дизайн.
- Образотворче, музичне, аудіовізуальне та сценічне мистецтво.
- Архітектура та містобудування.
Для участі у творчому конкурсі потрібно обов’язково зареєструватися на сайті навчального закладу, куди плануєте вступати.
36 акцій
Який прохідний бал для вступу у вищі навчальні заклади
Для того, щоб здати НМТ, потрібно набрати мінімум 100 балів за конкурсною системою підрахунку. Сам НМТ розраховується за тестовою системою балів, і мінімальний прохідний по кожному предмету свій 👇
Після складання мультитесту тестові бали за спеціальною формулою переводяться у конкурсні зі шкалою 100-200 балів.
Зверніть увагу, що якщо абітурієнт не набере мінімального прохідного балу НМТ хоча б з одного предмета, то не зможе вступити до ВНЗ за результатами мультитесту 2024 року.
Для того, щоб вступити на бюджет, потрібно набрати мінімум 130 балів (ця умова не поширюється на дітей-вступників загиблих захисників України), а для спеціальностей: право, публічне управління та адміністрування, міжнародні відносини, медичні спеціальності – 150 балів. Середній бал для вступу на бюджет можна переглянути на сайті обраного ВНЗ.
Прохідний бал для вступу за контрактом кожен університет визначає самостійно, але так чи інакше абітурієнт має здати всі предмети не менше, ніж на 100 балів.
229 акцій
Вступ до вузу для дітей з тимчасово окупованих територій
Діти, які перебувають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ), також мають право на здобуття освіти в Україні. Саме тому цього року зроблено низку кроків по спрощенню подання документів та вступу.
Випускники старших класів, які зареєстровані та перебувають на тимчасово окупованих територіях, зможуть вступити до українських ВНЗ дистанційно, без здачі НМТ.
Для цієї категорії абітурієнтів державою також передбачено спеціальну квоту (Квота-2) на вступ до українських установ вищої та професійної вищої освіти на бюджет. До цієї групи входять особи, які:
- проживають на тимчасово окупованій території;
- проживають на лінії зіткнення та адміністративному кордоні;
- переселилися з цих територій після 1 січня 2023 року.
Абітурієнту, який має право на квоту, потрібно вказати це при створенні електронного кабінету вступника на сайті, надавши необхідні документи, що підтверджують таке право. У разі відмови у квоті, абітурієнт може брати участь у конкурсі на загальних умовах.
Докладно проконсультуватися про вступну кампанію 2024 можна, зателефонувавши на гарячу лінію МОН за номером 0 (800) 504-425.
55 акцій
Читайте також:
✔️Книги, які слід прочитати кожному
✔️Як підвищити самооцінку, щоб бути впевненим у собі
✔️Як швидко підтягнути англійську самостійно
✔️Куди піти на побачення з дівчиною у Києві
✔️ТОП-30+ пам’яток України, де варто побувати
✔️Про що говорити при знайомстві, на побаченні з дівчиною
✔️Відпочинок у Карпатах з дітьми: найкращі курорти
✔️Найкращі комплекси з басейном у Києві та за містом
Вступна кампанія 2024 ㅡ хвилюючий період для дітей та батьків. Щиро бажаємо, щоб тести та подання документів пройшли максимально легко. А якщо у вас залишилися питання, чи є бажання поділитися корисним досвідом ㅡ пишіть у коментарях.