Про що розмовляти з дівчиною та не скочити на слизьке на першому побаченні: корисний гайд для хлопців

Збираєтесь на перше побачення з дівчиною і не знаєте, з чого почати розмову? Полюбляєте веселитися на вечірках в оточенні незнайомих красунь, але не знаєте, на якому конику під’їхати до дами, що вам сподобалася? Не знаєте, як поводитись при першому знайомстві й на які теми можна розмовляти під час побачення, а які чіпляти не треба?

Не біда! По-перше, ви не самотній. По-друге, ми вам зараз детально розповімо та пояснимо: як спілкуватися із симпатичною вам дівчиною; що можна і не можна казати на першому побаченні; як правильно вести цікаву бесіду, аби дівчина не тільки не заснула, але ще бажано й закохалась у вас; як не дати запалати сварці на перших етапах спілкування; і як навчитися під час спілкування з жінками бути кращою версією себе, але при цьому залишатися собою. Приємного й корисного вам читання :).  

Хлопець і дівчина п'ють каву та посміхаються один одному

Звідки береться ніяковість?

Напевно, кожному хлопцеві знайоме це огидне відчуття сором’язності та невпевненості у собі під час розмови з симпатичною дівчиною. З чого почати розмову? Яких тем можна торкатися, а про що краще навіть не заговорювати? Куди дівати руки й очі? І що робити, аби у погляді співрозмовниці читалося не німе запитання, а захоплення та щира зацікавленність?

Давайте розберемося з основними причинами, що так часто заважають юнакам відчувати себе впевнено під час розмови з представницями прекрасної половини людства.

Комплекси

Так-так, вони, ріднесенькі. Навіть якщо ви не замислювались про їхнє існування чи просто не придавали значення, на першому побаченні (а іноді й на другому, й на третьому) вони обов’язково вспливуть, якщо їх не впізнати та не обеззброїти завчасно.

До речі, особливо яскраво комплекси себе проявляють, якщо дівчина, з якою ви наважились познайомитись ближче, є справжньою красунею – саме поряд з красивими й доглянутими дівчатами невпевнені у собі парубки зазвичай починають тушуватися. 

Чоловік та жінка сидять поруч на дивані у напружених позах

Частіше за все причиною тому стає елементарна неосвідченість, молодий вік та звичайне для підліткового періоду невміння адекватно співвіднести чужі позитивні якості із своїми. Але іноді буває й так, що комплекси ростуть разом з нами, заважаючи нормально сприймати себе та оточуючих людей, особливо представників протилежної статі.

Завищені очікування

«Не створи собі кумира» – корисна заповідь не тільки для релігійних людей, але й для будь-якої дорослої людини, котра прагне дивитися на світ тверезо, а не тільки через рожеві окуляри. Але, на жаль, це правило часто-густо перестає працювати, коли очі застилає полуда закоханості: дівчина, що стає об’єктом зітхань, підноситься на п’єдестал, перетворюючись на ідеал та саму досконалість.   

Чоловік та жінка дивляться один на одного

А потім раптом виявляється, що вона – цілком звичайна людина, що, як і всі, їсть, п’є, пітніє та має дві-три прозаїчних вади. Але це – потім. А спочатку треба пережити кілька перших побачень, часто нервових та незграбних саме з тої причини, що хлопець дуже багато нафантазував про дівчину та боїться виявитися недостойним змальованого в уяві ідеального образу. 

Повільність

Боязким хлопцям та чоловікам властива деяка повільність в усьому, що стосується спілкування з протилежною статтю: невпевненість у собі народжує страх перед активною дією. У підсумку ви боїтеся почати розмову, задати питання, що вас цікавить, вперше доторкнутися до симпатичної вам дівчини, навіть якщо момент та настрій до цього прихиляють.

Дівчина нудьгує, поки хлопець дивиться у свій планшет

З таких ситуацій є три варіанти виходу: все ж таки перебороти свій страх та піддатися внутрішньому імпульсу, не роздумуючи по десять хвилин, перш ніж наважитись, наприклад, на запрошення до кіно; дочекатися, доки дівчина сама проявить ініціативу (так, іноді й таке трапляється); змиритися з тим, що всі лаври дістануться іншому, сміливішому та впевненішому. 

Як стати впевненішим 

Але давайте на занепадати духом! Будь-яка проблема є вирішуваною, і всі ці психологічні зажими, нерішучість на початку знайомства, ніяковість під час зустрічі з яскравою та красивою дівчиною можна перемогти! Головне – знати, як!

Психологічні прийоми, котрі допоможуть у спілкуванні з дівчиною

Щоб не нервувати на першому побаченні та зуміти сподобатися незнайомій дівчині, щоб не ніяковіти під час зустрічі з коханою жінкою та відчувати себе впевненішим і розкутішим у процесі спілкування, бажано мати у своєму арсеналі декілька корисних психологічних прийомів. А якщо все зовсім погано, і страх виявляється сильнішим за вас, не соромтеся для початку завітати до психотерапевта, до того ж на Покупоні є можливість обрати прекрасного та чуйного спеціаліста, та ще й за приємною акцією. 

Отже, як спілкуватися з дівчиною, що вам сподобалася, як зробити розмову цікавішою та не перетворити побачення на похмурий обмін формальними репліками? Розповідаємо:

 • Якщо ваше спілкування поки що на стадії листування в інтернеті, то ви маєте унікальну можливість більш детально вивчити інтереси та захоплення дівчини до того, як зустрінетеся з нею в офлайні. Головне – не перетворювати розмову на допит. Додайте бесіді більше емоцій, не закидуйте дівчину сухими питаннями про місце роботи чи навчання, тему дисертації та професійні плани на найближчі десять років. Питайте про враження, смаки та інтереси, розкажіть про власні, шукайте точки стикання, від яких потім можна буде відштовхнутися під час живого спілкування. 
Чоловік сидить за комп'ютером
 • Живе спілкування – особливий процес, і це, звісно ж, більш високий пілотаж, ніж листування у соцмережах та месенджерах, особливо для молоді, яка обожнює потеревенити онлайн (знаємо, звучить буркотливо, але така вже життєева правда :)). Готуючись до особистої зустрічі, запам’ятайте головне: не варто боятися мовчання, паузи – це нормально, якщо не ставитися до них із марновірним страхом. просто не затягуйте їх, а коротке мовчання використовуйте для перезавантаження мозку та генерації ідей для подальшої бесіди. А ось під час розмови телефоном краще не допускати паузи: ніщо не завдає такого дискомфорту у спілкуванні, як ніякова тиша, що повисла на іншому кінці дроту.
 • Говоріть про себе. Ні, це не заклик до хвастощів та видумування бравурних історій про ваші фантастичні пригоди! Дівчата не люблять, коли перед ними відверто «викаблучуються», тому ідеальним варіантом для автобіографічного оповідання стане якась потішна історія з дитинства чи недавнього минулого, спогад про захоплюючу подорож чи гумористична замальовка з життя вашого універу чи офісу. Однак не перегніть палицю – не варто перетворювати розмову на монолог, присвячений виключно вашій персоні. Розповідаючи про себе, ви повинні продемонструвати співрозмовниці, що чекаєте цікавих щирих історій і від неї.  
 • Вмійте говорити «ні про що». Якщо ваша бесіда не сповнена високого духовного сенсу, це не значить, що вона не має права на життя! Та й дівчина повинна зрозуміти, що з вами можна не тільки обговорювати серйозні теми, але й побалакати про будь-які потішні нісенітниці, розслабитися та розвантажити мозок. Якщо не маєте впевненості у своїй здатності підтримати розмову на будь-яку тему, запишіться на курси риторики – там вас навчать не губитися у складних ситуаціях, красиво говорити та підбирати потрібні слова для будь-якої бесіди.  
Хлопець та дівчина на пікніку п'ють вино
 • Складайте так звану «мапу розмови» – ця вправа допоможе вам правильно побудувати розмову від будь-якої вихідної точки. У якості основи візьміть якийсь факт, котрий ви дізналися про дівчину чи який вона вам розповіла про себе. Наприклад: що вона працює вихователькою у дитячому садку. Ваша задача – не закидати її питаннями в стилі «а коли в тебе починається зміна?» чи «скільки років ти там працюєш?», а зробити так, аби бесіда пішла шляхом емоцій. Спитайте в дівчини, чи подобається їй її робота, чи не втомлює її спілкування з дітьми, чому вона обрала саме цей шлях, зробіть комплімент,  припустивши, що ваша співрозмовниця, ймовірно, є дуже терплячою та доброю, якщо в неї вистачає сил на постійне спілкування з дітьми. Згадайте, чи немає у вас знайомих чи родичів зі схожою професією, розкажіть про свій досвід спілкування з дітьми.     

Про що не можна говорити на перших етапах знайомства

Праві британці, які вважають, що під час світської бесіди з малознайомою людиною краще обговорити погоду, ніж посваритися через політику чи релігію. Тож тримайте список тем та прийомів, які краще не використовувати на початку спілкування із симпатичною вам дівчиною:  

 • Політика. Коли-небудь вам, можливо, й доведеться її зачепити, але не зараз. Залиште гострі дискусії політологам, а самі навіть не думайте питати дівчину про те, за кого вона буде голосувати на наступних виборах, інакше ризикуєте розпалити сварку.
 • Релігія. Про неї можна розмовляти, тільки якщо ви познайомилися у релігійному гуртку, в іншому випадку відкладіть з’ясування конфесійної приналежності вашої співрозмовниці на кращі часи. 
 • Колишні. Це табу. Може бути, коли-небудь, якщо ви перейдете на більш просунутий рівень спілкування і станете парою, у вас вже не буде секретів один від одного, й ви зможете спокійно вголос згадувати про колишні відносини. Але на перших побаченнях заводити розмову про колишніх, це все одне, що у пристрасну ніч назвати партнерку чужим ім’ям. Буде приблизно однаково соромно та огидно. 
 • Скарги на що завгодно й на кого завгодно. Негативу та скигленню не місце на перших побаченнях, адже ви не хочете залишити у дівчини враження похмурого невдахи, що обожнює скаржитись на життя?! Говоріть про щось хороше, аби співрозмовниця пройнялася вашим оптимізмом, не паразитуйте на чужому співчутті, а якщо вже й доведеться казати про невдачі, розповідайте про них, як про пригоди.
 • Вульгарний та недоречний гумор. Всім відомо, що дівчата полюбляють веселих хлопців, що вміють шуткувати та здатні легко розрядити атмосферу, але це не значить, що перед побаченням вам треба завчити напам’ять томик анекдотів чи проінспектувати всі актуальні меми. Та тим більше не слід бравувати вульгарними жартами, від яких в’януть вуха та зникає бажання підтримувати подальшу розмову (а багато хто з хлопців, опинившись у компанії та намагаючись привернути увагу симпатичної дівчини, зловживають саме цим). Будьте собою, імпровізуйте, довіртеся своїй інтуїції – вона підкаже, як і коли пожартувати таким чином, аби це було доречно. 
Чоловік щось розповідає, дівчина дивиться в бік

Топ тем для розмови з дівчиною

І ось, ми дійшли до найцікавішого – до тем, на які можна та потрібно розмовляти на першому, другому та наступних побаченнях, аби спілкування минало невимушено та викликало взаємну зацікавленість. Ці теми прекрасно підійдуть й для спілкування у листуванні, й для відлюдної бесіди на вечірці, й для романтичної прогулянки містом ввечері. 

Книги

У вас, скоріше за все, є улюблена книга, й у дівчини, з якою ви спілкуєтесь, теж, та навіть не одна. Присвятіть частину розмови обговоренню літератури та обов’язково дізнайтеся, які жанри полюбляє ваша прекрасна співрозмовниця, аби при нагоді подарувати їй книгу. Тим більше, що широкий асортимент літератури якраз під рукою – на Покупоні, ще й з приємним кешбеком.  

Хлопець та дівчина читають разом книжки

Кіно

Ще одна безпрограшна тема, особливо на той випадок, якщо ви зустрічаєтесь тет-а-тет у перший раз. Дізнавшись, які фільми дівчині більше за все до вподоби, ви отримаєте унікальну можливість наступне побачення перенести до залу кінотеатру: після спільного візиту до кіно вам точно буде, що обговорити. 

Музика

Розповісти один одному про свої музичні смаки варто хоча б для того, щоб потім було простіше вибирати, на який концерт сходити удвох. Щоправда, ви повинні бути готовим до того, що ваші музичні уподобання можуть відрізнятися. А якщо ні, то є шанс, що слова відомої пісні: «музыка нас связала» – саме про вас :).

Хлопець та дівчина разом слухають музику у навушниках

Подорожі

Поділіться один з одним досвідом подорожей країною та за кордон, розкажіть про найяскравіші туристичні враження, покажіть, якщо є можливість, фотографії з найцікавіших поїздок та обов’язково поцікавтеся, про яку країну мріє ваша співрозмовниця. Як знати, а раптом вам призначено стати міцною парою – на цей випадок бажано мати у запасі пару гарних ідей для спільної подорожі ;).  

Їжа

Кулінарні уподобання – у всіх сенсах ласа тема. Почати розмову про їжу та особливості улюбленої кухні можна під час прогулянки на свіжому повітрі, а продовжити – у затишній кафешці, ресторані чи барі, адже що може бути більше душевним, ніж бесіда за смачною вечерею та чашечкою чогось гарячого (або гарячливого :))?   

Пара п'є каву та посміхається, спілкуючись один з одним

Дитинство

Якщо ви завели розмову про дитинство, це автоматично означає підвищення рівня взаємної довіри, адже далеко не кожну людину ми допускаємо до спогадів про ранні етапи життя та пізнання світу. Потішні історії, серйозні одкровення, спомини про школу, веселі дитячі витівки та підліткові проблеми – ці теми дійсно зближують, і навіть якщо романтичних стосунків у вас не трапиться, дівчина може стати вам гарною подругою, з якою можна поговорити про особисте та наболіле.

«За життя» 

Чому б не зачепити якусь серйозну та цікаву тему на кшталт сенсу життя, пошуку покликання, особистого досвіду у відносинах з різними людьми? Варіантів питань для спільного філософування дуже багато, важко порадити щось конкретне. Головне – будьте щирим, не набридайте та не занурюйтеся у моралізаторство, подібне мало якій дівчині сподобається.

Занотували собі щось? А як ви зазвичай справляєтеся з ніяковістю під час спілкування з дівчатами, чи вам подібна проблема взагалі не знакома? Діліться лайфхаками, котрі допомагають вам переборювати психологічні бар’єри та вести цікаві бесіди.

1 коментар
 • Люда

  Совет для парней – не говорите о политике на первом свидании) Никогда!!) да и вообще – политика не лучшая тема для разговора, так как у разных людей разные взгляды и так далее. поинтересуйтесь чем увлекается собеседник, расскажите о себе, своих увлечениях, но не начинайте диалог со слов “…Ох, а ты видела новогоднее поздравление президента?”
  не надо))

Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубліковано. Обов'язкові поля відмічено *