Штрафи ПДР: де подивитися і як оплатити

Штрафи ПДР – прикра, але цілком ймовірна річ для водія. І якщо з фізичними постановами все цілком прозоро і очевидно – дорожньо-патрульна служба зупинила на дорозі, виписала штраф і видала блакитний папірець із зазначенням статті правопорушення і сумою штрафу, то з автоматичною фіксацією все трохи складніше – водій чи власник авто можуть і не знати про призначення списання, а це у свою чергу може вилитись у кругленьку суму. Тож у водіїв і власників транспортних засобів виникає ряд питань щодо перевірки і сплати штрафів ПДР. З нашого огляду ви дізнаєтесь де подивитися і точно переконатися чи немає виписаних штрафів, навіть тоді, коли не всі вони відображаються у поширених сервісах, як їх можна оплатити і що буде якщо це проігнорувати або зробити невчасно. І нагадаємо, що на сайті Покупон є суперові знижки до 90% на популярні послуги в автосервісі.

Акції
Хімчистка салону авто в СТО на Електриків
Київ, Електриків вулиця, 26А
-44%
4000 грн
2249.0 грн
Шиномонтаж 4 коліс для авто від «Accord Tires»
Київ, Клеманська вулиця, 3
-21%
250 грн
199.0 грн
Показати всі
3 акцій

Як перевірити штрафи ПДР

Штрафи за порушення правил дорожнього руху мали б автоматично підтягуватись і відображатись у виконавчих провадженнях в мобільному застосунку «Дія» – українському електронному сервісі держпослуг онлайн, але не завжди це працює. Тож логічно виникає питання, де подивитися штрафи пдр, щоб точно їх не прогавити, особливо якщо порушення були зафіксовані камерами відеофіксації.

Щоб перевірити чи є у вас штрафи (нові чи старі), не потрібно ані йти у поліцейський відділок, ані чекати на сповіщення поштою. Це можна зробити онлайн у найзручніший для вас спосіб.

Електронний кабінет водія

Е-кабінет водія – послуга головного сервісного центру МВС, найдостовірніший спосіб дізнатися про наявність штрафу за порушення правил дорожнього руху та його оплатити. В той час як приватні онлайн сервіси, мобільні застосунки і чат боти можуть не підтягувати і не відображати призначені штрафи (по відеофіксації або виписані фізично), кабінет водія працює як швейцарський годинник. 

Будучи державним офіційним джерелом, тут зібрані всі відомості про адміністративні порушення, власника авто, транспортний засіб, посвідчення водія, поліс ОСЦПВ. 

Для входу в особистий кабінет знадобиться електронний підпис, Bank ID або Дія.ID (Дія.Підпис). Після авторизації, у відповідному розділі ви можете дивитися свої штрафи: чи є вони, за які порушення, яких статей КУПАП, на яку суму тощо. Можна також фільтрувати по даті, за певний період і по конкретному транспортному засобу, що особливо зручно, якщо ви є власником кількох автівок, або контролюючою особою на підприємстві з власним автопарком.

Де подивитися штрафи пдр в електронному кабінеті водія
Де подивитися штрафи пдр в електронному кабінеті водія
Акції
Діагностика ходової частини від СТО «Ангар»
Київ, Каунаська вулиця, 13
-54%
150 грн
69 грн
Діагностика автомобіля в «AllTime Service»
Київ, Чаплигіна провулок, 21
-56%
80 грн
35.0 грн
Показати всі
5 акцій

У застосунку Дія

«Дія» – електронна держава у смартфоні. В оновленій версії застосунку доступно все більше послуг, в тому числі можна перевірити штрафи на авто. Авторизуйтесь у кабінеті, перейдіть у послуги – Штрафи – Перевірити. При наявності призначення відображатимуться на екрані, а також буде можливість їх оплатити.

Більше сервісів МВС України

Міністерству внутрішніх справ України підпорядковуються департаменти усіх галузей, в тому числі Державтоінспекція. Тому резонно звертатися до офіційних джерел з приводу питань нарахованих штрафів та їх оплати. У своїх сервісах МВС України підтягує дані із реєстру зареєстрованих порушень правил дорожнього руху. 

У водіїв є кілька способів дізнатися чи є виписані штрафи пдр і одразу здійснити оплату:

  • Офіційний сервіс МВС України перевірки адміністративних правопорушень в галузі безпеки дорожнього руху зафіксованих в автоматичному режимі. 
  • «Штрафы UA» (сайт, мобільний застосунок).
  • Мобільний застосунок «Штрафи ПДР» України.
  • @ShtrafyPDRbot – офіційний бот МВС призначений для пошуку та сплати штрафів, зафіксованих в автоматичному режимі, отримання актуальних сповіщень про зміни в постановах.

Залежно від того, яким сервісом ви будете користуватись, для перевірки потрібно ввести якісь з цих даних:

  • державний номер транспортного засобу (наприклад, АА1234АА);
  • інформацію про власника ТЗ – серію і номер водійського посвідчення, паспорту, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, постанови про накладення адміністративного стягнення; або реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП).
Перевірка штрафів пдр
Перевірка штрафів пдр

Телеграм боти

Сервіс Опендатабот дозволяє безкоштовно моніторити та оплачувати штрафи ПДР через зручний месенджер: Телеграм (OpenDataUABot) і Вайбер. Достатньо надіслати в чат бот ІПН порушника (10 цифр) або номер Постанови (наприклад, ААА 1234567). 

Щоб моніторити штрафи іншої особи, введіть її ІПН, а потім натисніть [📌 Підписатися]. Для пошуку штрафів за ІПН ХХХХХХХХХХ потрібно ввести номер авто, за яким необхідно отримати інформацію щодо штрафів.

Як оплатити штрафи ПДР онлайн

Оплачувати штрафи пдр онлайн можна будь-яким із сервісів, призначених для перевірки наявності стягнень за адміністративні правопорушення. 

Для цього вам потрібно авторизуватись на сервісі (електронний кабінет водія, штрафи юа тощо), вказати реєстраційний номер транспортного засобу, серію і номер Постанови про накладення адміністративного стягнення, дані водійського посвідчення і оплатити за допомогою банківської карти або GPay.

Оплата штрафів за порушення правил дорожнього руху онлайн зі знижкою
Оплата штрафів за порушення правил дорожнього руху онлайн зі знижкою

Зверніть увагу, що при оплаті нараховується комісія, та у вас є можливість отримати знижку 50% на штрафи ПДР, при умові, що ви встигаєте оплатити його у перші 10 днів після нарахування через сервіси МВС.

Акції
Діагностика каталізатора авто від СТО «Глушники»
Київ, Маршала Гречко вулиця, 15
-90%
200 грн
20 грн
Діагностика ходової частини від СТО «Ангар»
Київ, Каунаська вулиця, 13
-54%
150 грн
69 грн
Показати всі
7 акцій

Де оплатити готівкою

Фізично оплатити штрафи можна у найближчому відділенні будь-якого банку. Реквізити для оплати на рахунок Головного управління державної казначейської служби України вказані на звороті Постанови про накладення штрафу, а форма Квитанції є частиною паперового документа.

Що буде якщо не сплатити штраф ПДР

На оплату штрафу відводиться 15 днів з моменту відеофіксації правопорушення або видачі Постанови не в автоматичному режимі. Якщо не сплатити штраф вчасно, його сума зростає вдвічі. Крім того, при накопиченні боргів, виникають труднощі з продажем, перереєстрацією та іншими маніпуляціями з авто.

Нагадаємо, що мінімальна сума штрафу за порушення правил дорожнього руху без створення ДТП у 2022 році в Україні складає 340 грн (за порушення вимог дорожніх знаків, перевищення встановленої швидкості від 20 до 50 км/год тощо).

Жоден не застрахований від помилок, навіть якщо старається сумлінно виконувати всі правила дорожнього руху. Тож якщо раптом вас «спіймала» камера відеофіксації чи зупинила дорожньо-патрульна служба і виписала штраф, старайтеся сплатити його у встановлені терміни, аби не платити більше. Будьте уважні і обережні на дорозі, і обов’язково діліться власним досвідом у коментарях.

Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубліковано. Обов'язкові поля відмічено *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.