Як вибрати блендер – незамінний помічник для дому
Процес готування можна значно прискорити і спростити, якщо мати під рукою спритного помічника – блендер, подрібнювач або чопер. Ці девайси є чудовою альтернативою габаритної техніки. Треба тільки визначитися, який краще відповідає вашим запитам: занурювальний, стаціонарний, повноцінний кухонний комбайн, подрібнювач або компактний чопер. Редакція Покупона розповість як вибрати хороший блендер.
Читайте в нашій статті:
- Типи блендерів: який вибрати – занурювальний або стаціонарний
- Яка повинна бути потужність блендера
- Вибір за додатковими параметрами
- Чек-ліст: коли і кому потрібен блендер
Типи блендерів: який вибрати – занурювальний або стаціонарний
Блендер – електричний прилад, який призначений для подрібнення продуктів. Він ідеально підходить для того щоб робити пюре, муси, емульсії, смузі, коктейлі, збивати рідкі суміші, в тому числі тісто, колоти лід.
На ринку є 3 основних типи блендерів:
- Стаціонарний.
- Занурювальний.
- Комбіновані моделі.
Стаціонарний блендер
Така модель складається зі знімної чаші і мотора. Його величезна перевага полягає в тому, що він повністю автоматизований. Вам просто необхідно додати всі інгредієнти в чашу і включити прилад. Такий тип блендерів виключає розбризкування подрібнених продуктів.
Блендери такого типу погано справляються з рубкою горіхів, подрібненням твердих фруктів і овочів. Стаціонарні блендери за рахунок відцентрової сили відкидають частину продуктів на стінки чаші, і продукт через свою щільності не перемішується. У підсумку виходить не зовсім однорідна маса, або доводиться зупиняти блендер, щоб вручну зняти шматочки зі стінок.
Але стаціонарні блендери ідеально підходять для смузі, пюре, супів, мусів, коктейлів, майонезу, рідкого тіста, а деякі навіть – для колки льоду.
Мінуси стаціонарного блендера:
- В середньому обсяг чаші стаціонарного блендера – 1,2-2 л, а мінімальний обсяг продуктів для більшості моделей – 250 мл. Тобто, ви не зможете приготувати дуже маленьку порцію.
Занурювальний блендер
Має конструкцію мотора і ноги, що занурюється, з насадками. В цьому випадку ви можете перемішувати продукти не тільки в спеціальній чаші, а в будь-якій зручній для вас ємності.
Переваги занурювального блендера:
- Є можливість ставити додаткові насадки: віночок для збивання, насадка для пюре або м’яса, що в рази збільшує функціональність приладу.
- Стаціонарний блендер дуже компактний, його можна зберігати в шухлядці і діставати по мірі необхідності.
- Дуже добре справляється навіть з найменшими порціями, наприклад, для приготування вдома дитячого харчування.
- Потужні моделі добре перемелюють будь-які овочі, фрукти, м’ясо, лід за рахунок того, що можна подрібнювати продукти під різними кутами.
Недоліки занурювального блендера нечисленні. З ним потрібно безпосередньо брати участь в процесі подрібнення, постійно утримувати в руці і переміщати по ємності. За відгуками заглибні блендери гірше стаціонарних справляються з коктейлями. Але це спірне питання, оскільки даний недолік повністю компенсують спеціальні насадки.
Комбінований девайс
Це різновид занурювального блендера зі стаціонарної чашею і ножами, куди зверху підключається мотор. За якістю і різноманітністю виконуваних завдань комбінований блендер більш універсальний. Зберігаючи всі переваги заглибних моделей, він також діє як чопер або подрібнювач, тобто швидко і ефективно рубає навіть найтвердіші продукти.
Читайте також: Як вибрати соковижималку
Яка повинна бути потужність блендера
Потужність – найважливіша характеристика блендера, визначає швидкість і діапазон оброблюваних продуктів. У сучасних блендерів вона варіюється від 140 до 1200 Вт. При цьому мінімально необхідна потужність приладу за відгуками повинна становити 450 Вт, інакше ви зможете максимум збивати яйця. Зверніть увагу: чим вище потужність, тим важче тримати занурювальний блендер. Потужний професійний блендер впорається з колкою льоду в великих обсягах або перемелюванням сирого м’яса для приготування фаршу.
63 акцій
Читайте також: Як вибрати м’ясорубку
Вибір за додатковими параметрами
Окрім потужності при виборі блендера варто звернути увагу на інші параметри і критерії.
Обсяг і матеріал чаші
Стаціонарні блендери рідко відрізняються в матеріалах. Зверніть увагу, щоб чаша була щільною, гладкою і протиударною. Скляна чаша блендера довговічніша, тоді як на полікарбоновій згодом можуть з’явитися подряпини і вона втратить прозорість.
Скляна чаша стаціонарного блендера витримає навіть випробування льодом
Критерій обсягу чаші більш актуальний для стаціонарних блендерів. Продумайте заздалегідь, які порції страв ви будете готувати в блендері. Враховуйте, що при покупці приладу з великою чашею ви не зможете приготувати невелику порцію соусу або чого-небудь.
Критерій обсягу чаші більш актуальний для стаціонарних блендерів. Продумайте заздалегідь, які порції страв ви будете готувати в блендері. Враховуйте, що при покупці приладу з великою чашею ви не зможете приготувати невелику порцію соусу або чого-небудь.
Матеріал деталей блендера
Для занурювального блендера краще вибрати металеву ніжку, так ви зможете без шкоди обробляти навіть дуже гарячу їжу. А ще метал на відміну від пластика не буде фарбуватися і буде служити довше. Так що навіть впустивши насадку, ви можете бути впевнені в її цілості.
Зверніть увагу, наскільки швидко і легко розбирається конструкція блендера і чи можна його мити в посудомийній машині.
Швидкісні режими
Швидкість блендера може бути від 1 до 30. Від швидкості залежить і режим. Чим більше швидкостей, тим точніше ви можете підібрати режим для потрібного продукту. При цьому високі обороти дозволяють перемелювати шматочки максимально швидко, мінімальні – більш ретельно. Перед покупкою дорогого девайса об’єктивно подумайте, скільки швидкостей для вас оптимально, чи будете ви використовувати стільки режимів і програм. Або можливо, варто зупинити свій вибір на більш бюджетної моделі з меншими наворотами?
Режими актуальні для заглибних блендерів. Практично у всіх є турбо режим, який короткочасно включає блендер на максимальну швидкість. Такий режим допоможе домогтися максимально ніжною і однорідної консистенції після обробки продуктів на більш низьких швидкостях. Додатково може бути режим пульсації, який допомагає працювати з дуже твердими продуктами і при цьому не дозволяє блендеру перегрітися.
Насадки
Блендер – популярна побутова техніка, тому виробники постійно вдосконалюють модельний ряд і розширюють його функціонал. Наприклад, для заглибних блендерів пропонується великий вибір насадок. Насадка з хвилястими краями допомагає створювати потоки в ємності для перемішування і підтягувати продукти до ножа. Стаціонарні та комбіновані моделі блендерів можуть мати різні види насадок для нарізання продуктів соломкою, кубиком, шинкування і тертя.
Практично у всіх, навіть бюджетних моделях, є насадка-віночок по типу міксера, яка допоможе швидко збити продукти в піну. Але якщо ви часто печете вдома, то для замішування тіста доцільно купити планетарний міксер.
Портативний або від мережі
Серед пропозицій на ринку є портативний блендер, який працює як від мережі, так і від акумуляторної батареї або батарейок. Так ви можете користуватися приладом в будь-якому зручному для вас місці. Портативний блендер ідеальний для подорожей та для людей, які ведуть активний спосіб життя.
81 акцій
Читайте також: Як правильно вибрати хороший міксер
Чек-ліст: коли і кому потрібен блендер
Блендер незамінний для:
- Маленької кухні. Цей компактний девайс займає зовсім небагато місця, виконуючи при цьому багато функцій кухонного комбайна.
- Сім’ї з маленькою дитиною. За допомогою блендера можна готувати пюре маленькими порціями для прикорму.
- Людям, які готують невеликі порції їжі. Якщо ви живете одні, удвох або просто намагаєтеся готувати кожен день свіжу їжу, краще замість комбайна вибрати все-таки блендер. Так ви зможете готувати невеликі порції і при цьому мити мінімум деталей.
- Для адептів правильного харчування. Блендер, як і соковижималка– атрибут приготування здорової їжі. Допоможе швидко зробити домашні соуси, включаючи майонез, ягідні і фруктові соки, смузі і багато іншого.
Читайте також:
✔️Детокс дієта
✔️Як перевірити свій вітамінний статус
✔️Інтервальне голодування – дієта для швидкого схуднення
✔️Розвантажувальні дні: як правильно проводити
Вибір блендера складний тільки на перший погляд. Взявши до уваги всі нюанси, ви точно виберете ідеального і незамінного помічника на кухні. А яка модель блендера сподобалася вам – пишіть в коментарях.
У меня комбинированная модель 3 в 1 (миксер, погружной блендер и чаша для измельчения). Вещь очень удобная, места занимает не много и выполняет все необходимые от него функции. Это второй мой такой девайс, первый был слабоват и качество пластика не очень (некоторые шлицы начали слизываться и он ушел в утиль). Купила подороже и более популярной фирмы, работает уже два года и служит отлично, перемалывает все что нужно и нареканий никаких. Однозначно незаменимый помощник на кухне.