Ручна поклажа і багаж – розміри і норми Ryanair, Wizz Air та інших авіакомпаній
В Україні на період війни авіарейси зупинено, але багато українців продовжують користуватися послугами авіакомпаній, літаючи із сусідніх країн. Причому попит завжди був і залишається насамперед на бюджетні авіаквитки, за умовами яких, як правило, є обмеження щодо багажу.
BlogPokuponTeam розповість про правила провезення багажу та ручної поклажі, яким повинен бути розмір сумок і валіз, що можна брати із собою в салон літака, а які речі потрібно скласти в багажний відсік, і що вам категорично не дозволять пронести на борт.
88 акцій
Що називають ручною поклажею?
Давайте розберемося, що таке взагалі ручна поклажа. Якщо ви регулярно літаєте, то швидше за все і самі добре знаєте що, скільки і в чому можна проносити в салон літака. Але для тих, хто летить або купує квитки вперше, деякі моменти можуть бути не настільки очевидними.
Існує три типи перевезень речей у літаку:
- Особисті речі – те, що ви можете проносити до салону без будь-якої доплати. Для них діють ті ж правила, що і для ручної поклажі.
- Ручна поклажа – дорожня або дамська сумка, невеликий рюкзак або валіза на коліщатках, які ви берете з собою в салон і ставите, як правило, на полицю над вашим сидінням або під сидіння.
- Багаж. Найчастіше виходить за межі габаритів і ваги ручної поклажі, має нестандартну форму і розмір (наприклад, чохол для музичних інструментів, коляска чи клітка для тварини). Багаж перевозиться у багажному відділенні літака, і його вміст не підлягає суворому контролю. Деякі авіакомпанії можуть за необхідності запропонувати два багажні місця, але найчастіше така опція доступна лише пасажирам бізнес-класу.
Габарити ручної поклажі Wizz Air, Ryanair, SkyUp та інших популярних авіакомпаній
Wizz Air
Компанія Візз Ейр має понад 400 маршрутів по Європі та 18 хабів (Будапешт, Катовіце, Варшава, Гданськ, Софія, Клуж-Напока та інші).
Пасажирам лоукостера дозволено безкоштовно проносити до салону літака ручну поклажу (одну сумку, валізу, рюкзак) вагою до 10 кг та габаритами 40x30x20 см. А також товари без мита, куплені в аеропорту, верхній одяг та друковану продукцію (газети, журнали).
Щодо додаткового багажу – валізи (або її перевантаження) – за нього потрібно буде доплатити. При цьому також важливо враховувати вимоги щодо розмірів та ваги.
Ryanair
Користуючись послугами найбільшого та найвигіднішого лоукостера в Європі пасажирам безкоштовно дозволено брати на борт лише один багаж максимальними габаритами 40x20x25 см при покупці тарифу Value.
Купуючи квиток з пріоритетною посадкою (тариф Regular), багаж може становити вже 2 ручні поклажі: велику сумку – 55×40х20 см і меншу – 40x20x25 см.
У тарифі Flexi Plus ви можете брати в літак маленьку ручну поклажу 40x20x25 см та багаж до 20 кг.
Пасажирам з немовлятами дозволено ще одну сумочку маленької ручної поклажі до 5 кг, а також складаний візок та автокрісло.
SkyUp
Літаючи зі SkyUp за тарифом Economy Basic на борт, можна брати багаж 55х40х20 см до 9 кг. Додаткові речі (парасолька, ноутбук, книги, газети, товари Duty Free) повинні знаходитися всередині сумки ручної поклажі.
В Economy Standard входить дві поклажі: стандартна – 55х40х20 см до 9 кг та друга – 35х20х10 см вагою до 5 кг.
Із тарифом Economy Flex – дві стандартні: 55х40х20 см до 9 кг.
Пасажирам з обмеженими можливостями можна літати з необхідним інвентарем: складне крісло-коляска, тростина, милиці, ходунки тощо.
Багаж, який входить у вартість квитка (безкоштовний у Economy Standart та Economy Flex), повинен відповідати вимогам: одна валіза до 23 кг та розміри до 158 см. За додаткову сумку необхідна доплата.
Більше авіакомпаній та їхні вимоги до розміру та ваги ручного багажу
- Lufthansa – вага 8 кг, габарити 55х40х23 см.
- KLM – 12 кг, 55х35х25 см.
- Pegasus Airlines – найдешевші квитки: вага до 3 кг, габарити 40х30х15 см; найдорожчі квитки на міжнародних рейсах включають два місця ручної поклажі: одне – до 8 кг, розміром 55х40х20 см та друге – до 3 кг, габарити до 40х30х15 см.
5 акцій
Що можна брати у ручну поклажу?
Які колючі і ріжучі предмети можна перевозити в ручній поклажі, а які у багажі?
Багато колючих і ріжучих предметів заборонено проносити в салон, але більшість з них без проблем можна провозити в багажі. До них відносяться:
- небезпечна бритва або станок із двостороннім лезом;
- канцелярський ніж;
- льодоруб (при здачі в багаж не забудьте запакувати його у спеціальний захисний чохол);
- мультитул (складний інструмент) з лезами;
- столовий ніж;
- штопор;
- ножиці будь-якої форми;
- пила;
- сокира.
Предмети, які деякі авіакомпанії можуть дозволити пронести до салону, але краще не ризикувати та запакувати їх у багаж:
- вилки;
- в’язальні спиці;
- складаний ножик з лезом до 6 см або ніж для масла;
- швейні голки;
- ножиці будь-якої форми та призначення з лезами коротше 6 см;
- манікюрне приладдя (пилка, кусачки, пінцет). Якщо навіть ви достеменно дізналися, що на конкретний рейс авіакомпанія дозволила взяти з собою манікюрний набір, краще упаковати його в спеціальний чохол.
- Окремо відзначимо мисливські ножі, які краще і зовсім не брати, оскільки митний контроль найімовірніше їх відбере, при перетині кордону.
З цієї групи предметів у ручну поклажу можна однозначно брати:
- одноразову або безпечну бритву зі змінними касетами;
- електробритву.
21 акцій
Які рідини можна брати до літака?
Будь-які рідини, креми, пасти потрібно пакувати у багаж. У салон літака можна взяти хіба що рідини, об’єм яких не перевищує 100 мл.
Обмеження стосуються не тільки харчових продуктів, а й косметики, аерозолів, парфумів та алкоголю (за винятком тих, що були куплені у duty free).
Провозити алкоголь у ручній поклажі можна у двох випадках:
- Він упакований у тару не більше 100 мл.
- Був куплений у дьюті фрі перед вильотом, і у вас є чек та фірмова упаковка.
Навіть якщо ви взяли спиртне в салон, розпивати його зазвичай категорично заборонено правилами авіакомпанії.
Перевезення алкоголю в багажі дозволено, але в тих обсягах, які дозволяє митний контроль країн, звідки і куди ви летите. Якщо з Франції ви вивезете 10 літрів вина, то митниця України забере 8 із них.
Україна має такі обмеження щодо ввезення алкоголю:
- 1 л алкоголю міцністю понад 22%;
- не більше 2 л вина;
- не більше 5 л пива.
Два слова про перевезення тютюнових виробів. В Україну можна ввозити не більше:
- 200 цигарок (приблизно 1 блок);
- 50 сигар;
- 250 г тютюну, в тому числі і для кальяну.
Всі тютюнові вироби, у тому числі і деталі кальянної установки, провозять у багажі літака. Це не стосується айкосів, електронних сигарет, вейпів та одноразок, які можна брати у ручну поклажу. У салон літака можуть дозволити взяти виключно колбу для кальяну, але її краще акуратно упаковати в багаж. А ось що стосується вугілля, то його доведеться купувати після прибуття, оскільки легкозаймисті предмети на борту суворо заборонені як у ручній поклажі, так і в багажі.
101 акцій
Яку техніку можна брати із собою у літак?
У ручній поклажі дозволено перевезення таких речей:
- смартфон;
- планшети та ноутбуки (пасажирам, які прибувають до США або Британії з Єгипту, Йорданії, Кувейту, Марокко, Катару, Туреччини, Саудівської Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратів заборонено провозити в салоні літака будь-який гаджет, розмір якого більший за смартфон);
- фотоапарат;
- відеокамера;
- електрична зубна щітка;
- фен;
- праска та плойка для волосся (додатково потрібно уточнювати з приводу газової бездротової плойки);
- мультиварка (якщо її розміри не перевищують допустимі);
- електронні цигарки;
- зарядні пристрої до будь-яких зі згаданих гаджетів;
- павербанк.
Щодо штативів, селфі палиць та моноподів краще уточнювати окремо — найчастіше обмежень немає, але деякі авіакомпанії можуть попросити запакувати їх у багаж.
Категорично не можна провозити в ручній поклажі:
- блендери;
- м’ясорубки;
- кухонні комбайни та іншу техніку, серед деталей якої є леза.
Табу на їжу: чим годувати однорічну дитину в тривалому польоті?
З їжі у літак можна брати:
- вода, сік та інші безалкогольні напої у ємностях не більше 100 мл;
- йогурт, варення, мед, джем, масло в ємностях трохи більше 100 мл;
- м’який сир у закритих харчових контейнерах не більше 100 мілілітрів;
- печиво та цукерки, мюслі у вигляді батончиків;
- горіхи та сухофрукти;
- яблука та банани;
- хліб;
- бутерброди, ковбаса та сир.
Також можна брати термопакети із сухим льодом не більше 2 кг для збереження продуктів та порожню пляшку, щоб набрати питну воду у фонтанчиках після проходження митного контролю, що особливо актуально, якщо попереду тривалий переліт.
У кожній країні є власні обмеження на ввезення товарів, з якими варто обов’язково ознайомитись перед подорожжю, оскільки всі ваші продовольчі запаси можуть залишитися по той бік кордону.
Абсолютно в усіх країнах заборонено провозити через кордон як у ручній поклажі, так і в багажі сире м’ясо. Також на більшості митниць у вас відберуть молочні продукти, яйця та сало, яке багато пасажирів беруть як презенти. У цьому разі потрібно враховувати не вимоги авіакомпанії, а правила перетину кордону тієї чи іншої країни.
Більш лояльні умови щодо провезення їжі та води для немовлят. Ви можете взяти поїсти малюкові до 2 років стільки їжі, скільки йому знадобиться на час перельоту. Єдина умова: вода, дитяче харчування, молоко (зокрема зціджене грудне) та інші рідини мають бути розфасовані у ємності до 100 мл.
42 акцій
Обмеження з перевезення спортивного спорядження, робочих та музичних інструментів
Музичні інструменти можна без проблем проносити вручну, якщо габарити дозволяють. Аналогічна ситуація з великими інструментами при здачі їх у багаж (наприклад, віолончель або барабанна установка), проте в цьому випадку авіакомпанія просить упаковувати інвентар у жорсткий чохол, що не гнеться, щоб його не пошкодили при завантаженні. Деякі перевізники пропонують придбати додаткові пасажирські місця для габаритних інструментів.
Що стосується спортивного інвентарю, то він у повному комплекті відправляється в багажний відсік, як і електротранспорт (гіроскутери, сігвеї, моноколеса та інше). Єдине, можна залишити при собі м’ячі (у більшості випадків їх попросять здути) та іноді дрібні предмети, наприклад ракетки для настільного тенісу.
Робочі електроінструменти та ручні інструменти, навіть добре упаковані, вас попросять обов’язково здати у багаж.
Чи дозволено брати із собою ліки?
Лікарські препарати, які продаються без рецепта, можна провозити в заводській упаковці. Для решти потрібно взяти з собою рецепт від лікаря і задекларувати. І в першому, і в другому випадку обов’язково переконайтеся, чи можна ввозити препарат до країни прибуття (наприклад, у США і Європі заборонено «Корвалол»). Варто також відмовитися від наркотичної трави, як, наприклад, марихуана, яка в деяких країнах продається в аптеках, як ліки.
Дозволені препарати у твердій формі не мають інших обмежень щодо перевезення. Розчини та емульсії підпадають під загальні правила перевезення рідин – не більше 100 мл. Також можна провозити інсулін та пов’язані з ним препарати, але в цьому випадку краще захопити довідку від лікаря про його необхідність.
Не можна брати з собою ртутний градусник, колючі та ріжучі медичні інструменти, наприклад, шприци.
Куди подіти кота, собаку та інших домашніх тварин?
З транспортуванням домашніх улюбленців літаком все не так просто. Жодних жорстких обмежень немає, але не всі авіакомпанії беруть тварин. Наприклад, компанія МАУ допускає на борт тільки собак або кішок, а Ryanair не перевозить жодних вихованців (за винятком собак-поводирів на деяких маршрутах). Детальніше про перевезення тварин ми розповімо в нашій окремій статті.
Читайте також: Як перевозити котів та собак
Список предметів, які забороняється везти із собою у літаках
Через український кордон не пропустять у вашому багажі та ручній поклажі:
- вибухові речовини, зброю, органічні пероксиди, отруйні речовини, намагнічені матеріали;
- речовини тваринного походження, які не вживають у їжу, але можуть використовуватись як хімічна добавка, добрива, у фармацевтиці, промисловості та сільському господарстві;
- незадекларованих тварин;
- незареєстровані корми та ветеринарні препарати;
- наркотичні засоби, рослини та психотропні речовини;
- предмети порнографічного характеру для збуту;
- ґрунт, насіння, саджанці, хвойну кору, бамбук;
- етилований бензин та свинцеві добавки до нього;
- легкозаймисті предмети (крім невеликих літій-іонних акумуляторів). Щодо сірників та одноразових запальничок теж варто уточнювати при кожному окремому рейсі;
- рибальське та мисливське спорядження, яке заборонено законом (наприклад, капкани, електровудки).
Що стосується звичайних вудок, то їх можна провозити, проте здебільшого краще упаковати в багаж.
На дозволену зброю знадобиться низка дозволів: на носіння, зберігання та вивезення зброї за кордон, а також ваш мисливський квиток.
Митна перевірка може зайняти тривалий час, тому краще приїхати до початку реєстрації на рейс і одразу повідомити, що ви перевозите вогнепальну зброю. Предмет у вас конфіскують на час польоту (тобто в ручну поклажу ви його взяти ніяк не зможете) і видадуть відразу після прибуття в аеропорт призначення.
При покупці авіаквитків вам завжди запропонують доплатити за ручну поклажу та багаж, повідомивши вимоги до них. Якщо ви не впевнені, чи немає у вашій валізі заборонених речей, ви можете будь-якої миті перечитати правила провезення на сайті авіакомпанії, якою летите, або звернутися на її гарячу лінію.
Читайте також:
✔️Найцікавіші тури та екскурсії по Україні
✔️Культурний та гастрономічний Львів
✔️Їдемо до Ужгорода: що подивитися і де зупинитися
✔️Визначні пам’ятки Західної України
Як часто ви літаєте на літаку ✈️? Чи завжди доплачуєте за багаж чи обмежуєтеся ручною поклажею? Чи траплялося, що під час реєстрації у вас відбирали якісь речі і в яких аеропортах — діліться в коментарях своїм досвідом.
Буду дуже вдячна за відповідь. Планую летіти Райнейр в Йорданію. На подарунки замовили креми для обличчя та рук. Я планую купити по 50 мл 8 шт у фірмових упаковках, та 4 по 72 мл в тюбиках. Чи зможу я провезти у ручній кладі такий товар, бо загальний об”єм їх становить 688 мл? І чи можу додати ще рідину типу парфум 50 мл?
Доброго дня! Імовірніше, все перераховане ви не зможете взяти у ручну поклажу, щось доведеться покласти в багаж, або залишити. Ryanair не регулює перевезення рідин у ручній кладі, це роблять аеропорти з яких відбувається виліт. За правилами більшості аеропортів пасажир може перевозити ємності з рідиною об’ємом до 100 мл, але не більше 10 шт (у вашому випадку перевищення по кількості тюбиків). Крім того, всі ці ємності потрібно упакувати в прозорий пакет об’ємом до 1 л і пред’явити на контролі окремо від інших речей. Але краще уточнити інформацію безпосередньо на сайті аеропорту, з якого будете летіти. Деякі аеропорти дозволили провозити до 2 л рідини у ручній кладі.
Чи можна провозити чехол з костюмом в літак в Ryanair?
Доброго дня, Марина! Дякуємо за запитання! Авіаперевізник Ryanair не забороняє перевезення костюмів у чохлі за умови, що чохол буде не більше дозволених габаритів ручної поклажі. Такий чохол буде вважатися окремою одиницею багажу. За більш детальною інформацією радимо звернутися безпосередньо до авіаперевізника на офіційному сайті.
появилась идея ребенку взять в путешествие самокат складной. вот интересно можно ли его на борт и дорогая ли будет доплата за его перевозку
просто всегда летаем лоукостерами и гуляем в день больше 10 км в новых странах. поэтому нашему шестилетке было б очень удобно на самокате рассекать
думаю все колюще режущие под запретом. я вот тоже бритву никогда не вожу, мне кажется лучше не рисковать, а может просто у меня какая-то фобия насчет того что будут что-то забирать мое и придется выкинуть)). мне еще вот что интересно: по какому принципу пищит рамка когда через нее проходишь?на меня пищит через раз, пару раз на сына 6 лет пищала, то он теперь так заметно напрягается когда там проходит
летаем только лоукостерами. в принципе никогда не было проблем с наполнением ручной клади, слышал что все жидкости до 100 мл должны быть упакованы в прозрачный пакет, но у меня они лежат по всему рюкзаку и никогда никто не придрался
Хочу поделиться своим опытом, оказывается в некоторых самолетах запрещено заряжать телефоны пауэрбанком. Об этом узнал не так давно, в одном из последних путешествий и очень удивился. не помню точно это Wizzair или Ryan, так как пользуюсь в основном этими двумя перевозчиками. Запрещают как раз-таки из-за опасности перегрева и взрыва устройства.
Вот всегда были сомнения насчет одноразовой бритвы, почему то была уверена, что однозначно в ручной клади нельзя. а оказывается можно, и это очень удобно, так как летаем исключительно с рюкзаками. Сыну всегда берем 0.5 бутылку воды на борт, всегда пропускают без проблем, только один раз в Швеции Ryanair забрали воду, аргументировали что положено только до 3 лет вроде бы.
Интересно, кому может понадобится провозить в самолете топор)) Не знала,что животных можно брать с собой на борт.
Сейчас столько штук всяких продают для комфортного перелета, и маленькую косметику, и маникюрные наборчики. Для детей всего куча и туалетики для путешествий, и подушки и гамачки… Конечно, денег оно стоит, но нервы дороже. Я не часты путешественник, но и девайсы есть не просят эти. Купил и лежат до нужного случая. Кроме косметики, конечно, ее каждый раз покупаю в маленьких баночках.