Що можна побачити і куди піти в Яремче: ідеї відпочинку, пам’ятки і розваги
Яремче – один з найпопулярніших карпатських курортів в будь-яку пору року. Взимку туристи насолоджуються гірськолижним спортом і видом засніжених гір з бугельного витягу, влітку – відправляються в піший похід мальовничими околицями. Активний відпочинок або спокійний лаунж? Лижі чи екскурсії? Або все разом? #PokuponBlog в ролі гіда по Яремче розповість, як провести час на курорті, що подивитися, чим зайнятися і де зупинитися зі знижками до 20%, які завжди доречні.
3 акцій
- Цікаві місця в Яремче
- Популярні екскурсії: що подивитися в околицях
- Гірськолижні траси
- Кращі недорогі готелі: де зупинитися
- Як дістатися
Цікаві місця в Яремче
#PokuponBlog пропонує вам список кращих пам’яток Яремче, які обов’язково слід відвідати.
Водоспад Пробій
Пробій випливає з річки Прут, що розділяє місто на два береги. Його висота становить 8 метрів. Туристи відзначають дуже бурхливу течію і гучне, зачаровує звучання розбивається об каміння води. Над водоспадом розташовано кілька мостів, з яких відкривається приголомшливий вид. Також до водойми можна вийти знизу, через ліс.
Парк легенд «Гедзьо»
Помилувавшись на водоспад Пробій, не йдіть далеко – поруч знаходиться фентезійний парк «Гедзьо», де обов’язково варто побувати тим, хто любить чарівні історії. Локація оформлена як невелике чарівне село з казковими будиночками та гобітськими норами (прямо як у фільмі «Володар кілець»). Тут можна влаштувати тематичну фотосесію в ельфійських плащах, смачно поїсти у стилізованому кафе та випити елю у затишному пабі.
Час роботи: щоденно 10:00-17:00.
Вартість квитка: дорослий – 250 грн, дитячий – 200 грн, для дітей до 6 років та учасників бойових дій – вхід безкоштовний, для ЗСУ – знижка 50%.
Сувенірний ринок в Яремче
Недалеко від водоспаду Пробій любителі колоритних дрібничок і ласощів знайдуть сувенірний ринок – найбільший і найпопулярніший в українських Карпатах. Чого тут тільки немає! Цілющі гірські трави, карпатський чай, мед і горіхи, керамічний посуд, вишиванки на будь-який смак, вироби з вовни і дерева, ягідні вина і багато-багато іншого – асортимент товарів на ринку вражає уяву.
24 акцій
Скелі Довбуша
Це місце – група древніх скель химерної форми – має унікальну, магічну атмосферу, в яку хочеться занурюватися без відпочинку. Сюди легко дістатися, тому насолодитися казковим гуцульським лісом може навіть сім’я з маленькими дітьми. Пройшовши скелі, можна піднятися на найближчу гору Маковицю, звідки відкривається панорамний вид на селище.
Скеля Слон
Слоном називають підніжжя гори Маковиці. Така назва з’явилася через його схожість з фігурою слона, якщо спостерігати здалеку. Житлові комплекси та підніжжя розділяє річка Прут. Місце підійде для пікніку і усамітнення вдалині від туристів з фотоапаратами.
Міні-зоопарк
Подивитися і навіть погодувати диких кабанів, косуль, оленів, орлів можна в симпатичному міні-зоопарку на околиці Яремче на вулиці Грушевського. Вольєрне господарство відкрили на території Карпатського національного природного парку з метою збереження диких видів тварин і їх розмноження. Прогулянка зоопарком стане приємним доповненням до вашої подорожі: це містечко прекрасне не тільки симпатичними тваринами, але і красивим ландшафтним дизайном, дерев’яними будиночками, альтанками і містками.
78 акцій
Карпатський національний природний парк
На території парку збереглися рідкісні види флори і фауни, суворо охоронювані лісничими. Величезні простори дозволять туристам влаштувати повноцінний похід зі сходженням на найближчі гори і ночівлею в наметах біля багаття. На території парку висаджено хвойні, листяні і змішані ліси, ландшафт складають в основному передгірні рівнини і пагорби. У лісовій глушині можна зустріти диких звірів, в тому числі ведмедів, лосів, оленів і кабанів.
Ресторан-музей «Гуцульщина»
Тим, кому хочеться розмакувати гуцульський колорит у всіх сенсах, обов’язково варто заглянути в ресторан-музей «Гуцульщина». Там ви зможете скуштувати традиційні карпатські страви та насолодитися автентичним інтер’єром закладу. Їжу вам приготують у справжній дров’яній печі, облицьованої старовинним косовським кахлем, а подадуть – в унікальному керамічному посуді з розписом. Час в ресторані відраховує дерев’яний годинник з механічними фігурками, а нотку затишку вносять шедеври ткацтва з овечої вовни.
3 акцій
Читайте також: 10 ідей відпочинку у Карпатах з дітьми
Популярні екскурсії: що подивитися в околицях
Цікавинки є не тільки в Яремче, але і в околицях: гори, озера, водоспади та інші природні пам’ятки, які приваблюють любителів походів і еко-туризму. Ви можете зупинитися в Яремче і виїжджати на екскурсії в околиці, а можете вибрати захоплюючий тур, в якому Яремче буде лише частиною програми, до якої увійдуть Івано-Франківськ, Микуличин та інші чарівні місця Карпат.
Гора Маковиця
Межує з курортом, гора досягає висоти 984 метри. Практично вся поверхня вкрита лісами, ближче до вершини дерева рідшають і змінюються чагарниками, рясним трав’яним покровом. Піднятися наверх можна одним з двох маршрутів: через Скелі Довбуша або від каменю Довбуша біля залізничного тунелю.
Скеля Писаний Камінь
Мабуть, одне з найкрасивіших для відвідування місць із загадковою історією. На тутешніх каменях висічені зображення людей і геометричні фігурки, а легенди свідчать, що саме звідси прийшли велетні Карпи – засновники Карпат. На каменях свого часу побували і знамениті українські письменники: Франко, Кобилянська і Коцюбинський. Дістатися можна або пішки, або автобусом. Маршрут не вимагає особливої підготовки і починається від Буковецького перевалу. Поблизу розташоване село Буковець.
154 акцій
Підйом на Говерлу
Виклик для справжнього туриста – підкорити найвищу точку України. В середньому, дістатися до вершини в 2061 метр над рівнем моря можна за три доби, маршрут вважається досить простим навіть для новачків. Під час сходження ви насолодитеся приголомшливими карпатськими краєвидами, пройдете Петрос – четверту за висотою вершину, а також познайомитеся з побутом і кухнею місцевих жителів.
Читайте також: Що потрібно знати підкорювачу Говерли
Підйом на гору Хом’як
Сходження займе менше доби, незважаючи на висоту в 1500 метрів. До початку підйому можна дістатися на місцевому транспорті. На вершині знаходяться селища Яблуниця і Татарів. Також з верхівки можна сходити до незвичайного лісового водоспаду – Женецького Гуку. У весняну, осінню або зимову пору туристи можуть зробити привал в колибі – так називаються карпатські пастуші будиночки. У них немає печей, однак відведено місце для багаття, виходу диму і великого казана. Найчастіше всередині розміщені необхідні для побуту приналежності.
Читайте також: Що подивитися в Карпатах – пам’ятки і найкрасивіші місця Західної України
Підйом на верхівку Попа Івана
Піп Іван розміщений на чорногорському хребті, трохи нижче Говерли – на висоті 2016 метрів. Підйом здійснюється з самого високогірного села – Дземброні, шлях туди і назад займе приблизно 10 годин. Дорогою туристи побачать могутній хвойний ліс, Мунчельські водоспади, скелі «Вухаті камені» і кордон з румунськими Карпатами. Даним маршрутом найчастіше проходять ретельно сплановані екскурсії з гідом.
Водоспад Гук у Татарові
Приблизно в 40 хвилинах їзди від Яремче шумить мальовничий водоспад Гук Женецький. Надійно захований в лісовій гущавині Карпатського національного природного заповідника, він, тим не менш, користується великою популярністю серед туристів і любителів дикої природи. Водоспад Гук – ідеальна мета для захоплюючого пішого походу, і фоточки тут виходять дивовижної краси.
86 акцій
Читайте також: 17 водоспадів на західній Україні – чим розчулюють Карпати
Озеро Молодості в Буковелі
Якщо ви відпочиваєте в Яремче влітку, не полінуйтеся з’їздити на знамените озеро Молодості в Буковелі. Всього година їзди в одну сторону, відстань 41 км, проте які враження! Туристи люблять озеро за чисту теплу воду, акуратний пляж і купу водних розваг: катамарани, гідроцикли, байдарки, гірки і не тільки. У міжсезоння сюди добре приїжджати на риболовлю – неподалік є невеликі форелеві озера. Береги озер забезпечені комфортабельною інфраструктурою для любителів спокійного відпочинку.
Гірськолижні траси
Якщо в теплу пору року в Яремче приїжджають заради екскурсій і гірських походів, то взимку тут традиційно трапляється наплив фанатів лижного спорту.
Яремче вважається одним з найстаріших курортів України та ідеальним місцем для новачків у гірськолижному спорті. Тут є достатньо умов, щоб навчитися стояти на лижах і з’їжджати з гірки:
- Перша траса протяжністю 300 метрів, з перепадами висот 70 метрів.
- Друга траса – 200 метрів з перепадами висот 30 метрів.
- Один приватний бугельний витяг довжиною 300 метрів і висотою 650 метрів над рівнем моря, розташований в трьох кілометрах від центру Яремче. Вартість одного підйому – 30 грн, безліміт на день коштує 500 грн.
- Прокат гірськолижного спорядження. Середня вартість оренди комплекту лиж – 100-220 грн.
- Можливість замовити послуги інструктора, який розповість і покаже, як правильно кататися. Ціни уроків стартують від 90 грн за годину.
Читайте також:
✔️Як навчитися кататися на гірських лижах
✔️Уроки катання на сноуборді для початківців
Де зупинитися
В Яремче в будь-який час року знайдеться гарне житло на будь-який смак і гаманець: готелі, котеджі, апартаменти, приватні садиби. Замовляйте номери в готелях заздалегідь, якщо хочете розміститися з максимальним комфортом, і не забудьте скористатися знижками Покупону до 20% на відпочинок в Яремче.
Зупинитись рекомендуємо у готельному комплексі «Карпатські зорі»: за 5199 6400 грн на вас чекають 3 дні відпочинку для двох зі сніданками «шведська лінія» та комплексними вечерями, щоденним безлімітним відвідуванням спа-комплексу та релаксом у зоні відпочинку.
2 акцій
Читайте також: Сплави на байдарках і каякінг: як і де покататися
Як дістатися
Яремче – популярний курорт, тому сюди нескладно дістатися як громадським транспортом, так і автівкою. З великих міст (Львів, Івано-Франківськ, Ужгород, а також Київ, Харків, Дніпро і Одеса) є прямі автобусні маршрути, також можна доїхати потягом – найчастіше з пересадками.
Київ-Яремче
З Києва треба їхати поїздом до Івано-Франківська, а звідти ви доберетеся до Яремче на маршрутному таксі з центрального автовокзалу. Також можна сісти на потяг до Рахова – на цьому напрямку Яремче буде проміжною станцією, і ви зможете вийти прямо в пункті призначення.
На авто з Києва до Яремче можна доїхати трасою Р32 – дорога займе приблизно 9 з половиною годин.
63 акцій
Харків-Яремче
З Харкова до Яремче можна дістатися двома поїздами: «Харків – Рахів» та «Харків – Кваси». У цих напрямках Яремче є проміжною станцією.
Автомобілем з Харкова в Яремче краще їхати по трасі М-03. В дорозі – близько 15 годин.
Львів-Яремче
Сідайте на поїзд «Львів – Рахів», «Одеса – Рахів» або «Кременчук – Ворохта» та доїдете зі Львова прямо до Яремче.
На машині зі Львова до Яремче потрібно їхати трасою Н09 приблизно за 3-4 години.
Одеса-Яремче
З Одеси доведеться їхати спершу до Тернополя або до Івано-Франківська поїздом «Одеса – Ужгород» або «Одеса – Чернівці». Як з Івано-Франківська, так і з Тернополя до Яремче можна дістатися на автобусах з центрального автовокзалу. Є і прямий автобусний рейс з Одеси в Яремче – «Одеса – Рахів».
На особистому авто з Одеси до Яремче ви доїдете по трасах E95/М05, на дорогу піде приблизно 11-12 годин.
Дніпро-Яремче
З Дніпра прямі залізничні рейси до Яремче не йдуть, тому для того, щоб потрапити на курорт, вам доведеться спочатку поїхати до Києва або до Львова. Як дістатися з Києва та Львова до Яремче, дивіться вище.
Автівкою з Дніпра до Яремче дістатися можна по трасах Е50/М12 приблизно за 16 годин.
Читайте також:
✔️Як цікаво відпочити у Буковелі
✔️Що подивитися у Ворохті
А ви бували в Яремче? Або тільки плануєте довгоочікувану відпустку на карпатському курорті? Діліться планами і враженнями в коментарях!
Якраз їдемо з дітьми на відпочинок в Яремче. Хочемо, щоб і вони дуже не втомилися, але й в похід їх повести. Дякую за ці місця. Ми обов’язково підемо на Маковицю (там ж не важкий підйом?). І на Скали Довбуша глянемо. А готель вибрали “Ведмежа Гора”. За відгуками зрозуміли, що дял сім’ї саме те, що потрібно.