День Української Державності: коли відзначаємо, суть та історія свята

День Української Державності: коли відзначаємо, суть та історія свята

24 серпня 2021 року на церемонії, присвяченій Дню незалежності України, Президент Володимир Зеленський підписав указ про започаткування нового державного свята – Дня Української Державності.

Як українці відзначають День Української Державності, чи є додаткові вихідні, яка концепція та історія свята – розповість BlogPokuponTeam.

Акції
Від 2 ночей в «Asiya Hotel» біля моря в Одесі
Одеса, Семена Яхненка вулиця, 10А
-20%
2600 грн
2079.0 грн
Від 2 ночей зі сніданками у «Беркут. Перевал»
Яблуниця (Івано-Франківська область), Довгий Грунь вулиця, 512
-25%
2000 грн
1499.0 грн
Показати всі
69 акцій

Як відпочити на День Української Державності шукайте на Покупоні в розділі «Літній відпочинок».

Коли День Української Державності

День Української Державності – дата свята

День Української Державності щорічно відзначається 15 липня і у мирний час є офіційним вихідним днем. Раніше свято відмічали 28 липня, але після проведення Архієрейського собору 24 травня 2023 року Православна Церква України попросила перенести свято у зв’язку з календарною реформою, посилаючись на те, що з 2024 року свято князя Володимира Великого відзначатиметься 15 липня.

28 червня 2023 року Президент В. Зеленський вніс до Верховної Ради України законопроект, який переносить День Української Державності з 28 на 15 липня. За законопроект проголосували позитивно і свято офіційно перенесли на нову дату.

Зауважимо, що у 2023 році День Української Державності ще відмічається по старому – 28 липня, а вже з 2024 року – 15 липня.

День Української Державності – історія та суть свята

Історія Дня Української Державності
Історія Дня Української Державності

День Української Державності – свято, яке відзначається, щоб підтвердити, що українська держава має понад тисячолітню історію, а також для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про нібито єдність походження українського та російського народів.

Історія створення української держави підтверджується першими згадками про столицю Давньоруської держави – місто Київ, а також події, пов’язані з діяльністю князя Київського Володимира. 988 року він прийняв християнство як державну релігію, що стало для України важливим цивілізаційним вибором. Християнство сприяло розвитку культури, освіти та кириличної писемності. Давня Русь успішно інтегрувалася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Її державотворчі традиції тривали аж до сучасної незалежної України.

День Української Державності встановлено на честь видатного державника Київського князя Володимира Великого та його рішення про хрещення Київської Русі-України. Це свято також є виявом поваги до видатних представників української історії та борців за державність та незалежність України, таким як Тарас Шевченко, Леся Українка, Михайло Грушевський та інші.

Акції
Знижка 40% на все меню від ресторану «Doggeriz»
Київ, Дніпровська набережна, 14
-40%
0 грн
30 грн
Знижка 30% на доставку від ресторану «Шашличок»
Доставка по Києву та області до 30 км
-30%
0 грн
30 грн
Показати всі
81 акцій

В основі державних заходів, що проводяться у День Української Державності, лежить ідея спадщини тисячолітніх державотворчих традицій України від часів Давньоруської держави до сьогодення. Це свято також відображає прагнення українців до свободи та самостійності, що завжди було важливим аспектом національної ідентичності.

Традиції військового подвигу та захисту державності є невід’ємною частиною Дня Української Державності, що відображає спадщину воїнів-русичів, козаків, січових стрільців, воїнів УПА та сучасних Збройних Сил України.

Нерозривно пов’язані зі святом символи України також відображають національні традиції та ідентифікують українську територію впродовж історичного періоду.

Акції
Від 1 ночі відпочинку у комплексі «Krakow»
Київ, Брест-Литовське шосе, 8А
-26%
1195 грн
885.0 грн
Від 1 ночі з харчуванням у Золоті Піски на Дніпрі
Куліші (Дніпропетровська область), Зелена вулиця, 1Ж
-55%
4500 грн
1999.0 грн
Показати всі
69 акцій

Символіка

Символіка Дня Державності України
Символіка Дня Державності України

День Української державності – зовсім молоде свято, під яке були розроблені спеціальні символічні дизайни. Їх головна мета – створити відчуття єдності та привнести почуття ідентичності.

У рамках святкування Дня Державності всі бажаючі можуть використовувати розроблений дизайн та експозиційні макети, шрифти, логотипи, патерни та кольори. Важливо відзначити, що використання цих елементів айдентики для соціальних мереж, на плакатах тощо – безкоштовне та не вимагає жодних дозволів (знайти їх можна на сайті Міністерства культури).

Кожен із тризубців, представлених у патерні, має своє значення. Вони символізують боротьбу, незалежність, історію та національну ідентичність. Колірна гама також обрана свідомо – тілесний, малиновий (як на козацьких хорогвах), жовтий (як скотч у військових), а також синій, взятий із українського прапора.

Заходи до Дня Української Державності

У зв’язку із військовим станом в Україні урочистих заходів на свято не заплановано. Цього дня прийнято класти квіти до пам’ятників, меморіальних дошок та місць поховання видатних осіб, які зробили значний внесок в українську державу, борців за незалежність, загиблих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та тих, хто віддав життя у війні, захищаючи Україну та українців від збройної агресії росії.

У День Української Державності проводять церемонії підняття Державного прапора України.

Якщо цей день за календарем вихідний, або компанія на власний розсуд вирішує зробити для співробітників вихідний, то можна погуляти містом, відпочити в заміському комплексі, відвідати з дітьми цікаві місця.

Акції
Виграй романтичний відпочинок на Різдво у Мигово
Мигове (Чернівецька область), Буковинська вулиця, 178
-0%
0 грн
20 грн
Від 2 ночей з сніданками та SPA в Карпати в Мигово
Мигове (Чернівецька область), Буковинська вулиця, 178
-45%
9300 грн
5999.0 грн
Показати всі
89 акцій

Читайте також:
✔️Парки Києва та передмістя: 20 найкращих місць
✔️Музеї Києва: 16 найцікавіших експозицій
✔️Де посмажити шашлики у Києві та під Києвом
✔️Найкращі комплекси з відкритим басейном у столиці
✔️Відпочинок у Карпатах влітку: найкращі готелі
✔️Куди поїхати на море в Україні

Україна – суверенна та незалежна держава зі своєю багаторічною історією та традиціями – не творіння хворобливої уяви, не паросток «совка» і не має нічого спільного з «братським народом»! Слава Україні! Слава нашим Героям!

Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубліковано. Обов'язкові поля відмічено *