Парк «Буки» — зразок сучасного ландшафтного мистецтва

На березі мальовничої річки Роставиця розкинувся витончений парковий комплекс «Буки». Навіть у самий галасливий день спокійні води в оточенні зелених насаджень і скульптур навіюють думки про прекрасне.
Так, на територію можна потрапити тільки три дні на тиждень, не можна ставити мангали, розпалювати багаття, смажити шашлички і залишатися на нічліг з наметом. Але краса Буцького дендропарку таки варта тривалої дороги і цих невеликих обмежень.
П
Історія створення парку «Буки»
Ландшафтний парк розташований в Київській області, приблизно в 111 кілометрах від столиці. Ще на початку 90-років замість паркової зони тут «красувався» смітник. Ідея очистити і перетворити 2,7 гектара забрудненої сміттям землі була реалізована меценатом Іваном Сусловим. Так, в 1996 році з’явився один з найкрасивіших парків сучасної України.
На території паркової зони в Буках побудована церква святого Євгенія і дзвіниця Данила. Поруч з ними стоїть той самий демонтований фонтан «Рулетка» з Майдану Незалежності: його відреставрували і доповнили підсвічуванням.
Фонтан «Рулетка» — майже 20 років на найвідомішій площі Києва, демонтаж і «переїзд» в Буцький парк.
Над реалізацією проекту в 90-х роках працював український архітектор Юрій Бабич, за що був нагороджений державною премією. Образ його роботи відображений на пам’ятній монеті номіналом в 10 грн.
Чим зайнятися в «Буках»
Добравшись до парку, гості можуть насолодитися приголомшливими видами, зробити барвисті фото пам’яток і ситно пообідати в місцевому ресторані.
Зонально парк можна розділити на дві частини. В одному боці зосереджені фонтан, церква і дзвіниця. Прийом в церкві завжди теплий і привітний. Якщо захочете поставити свічку, вони тут роздаються безкоштовно, а всі пожертви добровільні. У другій частині дендропарку розміщується маєток Суслових, зоопарк і алея казкових статуй. Туди дозволяється входити з гідом і екскурсією.
На території парку всюди, як гриби після дощу, красуються статуї: грошові жаби на каменях біля води, ростовой пам’ятник улюбленому письменникові власника садиби — Максиму Горькому, фігури божества Ктулху, дракона і вежі, пегасів і пушкінського дуба, численні статуї грифонів, янголят У невеликому зоопарку живуть поні, бурі ведмедики, страуси, вовченята, олені і лев.
Молоді сімейні пари часто приїжджають сюди доторкнутися до привезеного з Ізраїлю Святого каменю, що його тримає дівчина-янгол. За легендою, він узятий з місця, де Ісус перетворив воду на вино. Дотик до реліквії обіцяє коханим гармонію і довгі роки щасливого спільного життя. Сімейні фотосесії в Буцькому дендропарку — не рідкість, оскільки знімки тут виходять світлими, теплими і майже казковими.
Хоч у річці Роставиця ви не скупаєтесь, але на катамаранах поплаваєте. Водний транспорт можна орендувати погодинно і насолодитися річковою прохолодою і пейзажами.
Цікавий факт: ведучий до садиби місток частково залитий водою для того, щоб проїжджаючі машини змивали бруд і пил з коліс. Також в парку часто зустрічається цифра «7» — щасливе число мецената.
Графік роботи: п’ятниця, субота, неділя. Вхід на територію парку здійснюється строго з 09:00 до 18:00.
Де поїсти
Ситно, недорого поїсти і навіть зупинитися на нічліг можна в ресторані і гостьовому комплексі «Бакожін». Українське меню ресторану доповнено гриль-меню і стравами, приготованими на мангалі: шашлик, барбекю, овочі. Ресторан стоїть на скелі, звідки відкривається панорамний вид на річку і сам парк.
Як дістатися до парку «Буки»
Як доїхати до Буцького дендропарку і назад на громадському транспорті:
- З Києва до Сквирського райцентру автобусом з автостанції на Либідській (час рейсів 8:00 і 10:20) або електричкою з Південного вокзалу.
- Зі Сквири до Буків автобус відправляється за розкладом: о 10:20 та 12:20. Якщо раптом ви не встигли на ці два рейси, чекайте попутку. До Буків майже рукою подати — 14 км.
- Останній прямий зворотний рейс до Києва йде з автостанції Сквири о 17:40 або з Буків о 17:30 (зупинка поряд з парком) відправляється автобус до Білої Церкви. З Білої Церкви до Києва можна дістатися маршруткою (відправляються кожні 15-30 хвилин до 20:00 вечора) або автобусом (імовірно на ж / д вокзал або на автостанцію на метро Либідська).
На особистому авто найкоротший шлях — по одеській трасі, на Митницях направо по Сквирському шосе через Фастів і далі по трасі Т1013 до місця призначення (GPS координати: 49º50’19.73 “, 29º39’30.5”).
Щоб заощадити на поїздці і харчуванні, скористайтеся готовими турами від Покупон за доступними цінами.