Як кинути пити: позбавляємося від шкідливої ​​звички раз і назавжди

Якщо у вашій голові все частіше звучить це питання і ви усвідомлюєте всю серйозність ситуації, в якій опинилися, то крок на шляху до досягнення мети «кинути пити» вже зроблений. Рішення зав’язати пити — це перший, але, на жаль, найлегший етап на вашому шляху боротьби з алкозалежністю.

Наслідки алкоголізму можуть бути плачевними, якщо вчасно не запобігти цю згубну звичку, але ми знаємо, що у кожної проблеми є рішення, тому зберіться з силами і приготуйтеся дати відсіч алкогольній спокусі! Нижче ми перерахуємо кілька порад, які допоможуть вам це зробити.

Визначте наявність проблеми

«Я кидав, кидаю і буду кидати пити» — ця ситуація вам знайома? Часті думки в житті питущої людини. Можливо, ви дійсно той везунчик, який здатен самостійно подолати тягу до алкоголю і припинити це порочне коло. А може все не настільки погано, як ви собі уявляєте?

Спробуйте зробити паузу в ваших відносинах з пивом (так-так, пиво теж враховується), вином, горілкою та іншими спиртними напоями на деякий час: тиждень, місяць, півроку, рік.

Собі на допомогу ви можете завантажити спеціальний мобільний додаток, який допоможе вам відстежити період, проведений без алкоголю, підтримає вас мотивуючими фразами і цитатами великих людей, покаже яких поганих впливів на здоров’я ви уникли під час відмови від спиртного і дасть поради щодо полегшення самопочуття в важкі хвилини.

Додаток на смартфон «не пью» 1
Додаток на смартфон «не пью»

Почитайте книгу відомого автора Аллена Карра, який успішно зав’язав з випивкою і на особистому досвіді знає що таке перемога над згубною звичкою. У ній докладно описані дієві методи і поради у боротьбі із зеленим змієм. 

Змогли за цей час обмежити свою пристрасть і не доторкнутися до келиха або пляшки? Тоді ситуація у вас під контролем. Ви можете час від часу дозволити собі пропустити стаканчик, але намагайтеся робити це якомога рідше, продовжуючи безалкогольні паузи і прагнучи до відмови від спиртного назавжди.

Якщо все-таки проблема існує, і ви в який раз переконалися, що в домашніх умовах боротися з алкозалежністю не виходить і ви потребуєте допомоги ззовні, то ознайомтеся з рекомендаціями далі.

Не покладайтеся лише на свої сили

Вам потрібно перестати думати про те, що можете зупинитися «бухати» в будь-який момент. Не потрібно жаліти себе, прокручуючи в своїй голові: «Мене ніхто не розуміє і ніхто не зможе допомогти».

Почати боротьбу з алкоголем ніколи не пізно. Так, це завдання не з легких, але ви не повинні розраховувати тільки на свою силу волі. Швидше за все, ви вже не раз давали собі обіцянку покінчити з вживанням спиртного, але тиск оточуючих на веселій вечірці або ваше бажання перекинути чарочку-другу тихим вечором перемагає здоровий глузд.

Жіночий алкоголізм
Не варто думати, що в зоні ризику знаходяться тільки п’ющі чоловіки, алкозалежність у жінок має більш несприятливий перебіг

Алкоголізм — складне харчовий і психофізіологічний розлад, з яким дуже важко справлятися без допомоги фахівців і близьких вам людей. Не вважайте себе слабким, якщо дозволите підтримати вас. Прийміть допомогу з боку, і процес одужання піде набагато швидше.

Зверніться по допомогу до фахівця

Цей пункт випливає з попереднього. Підтримка близьких важлива, але вони не зможуть надати необхідну лікарську консультацію. Не знаєте до кого звернутися? Тільки не до бабки-повитухи, яка за допомогою зілля та магічних рухів спробує «відокремити» вашу пуповину від пляшки зі спиртним. Запам’ятайте: народні методи і знамените «кодіювання» не допоможуть!

Так до кого йти? Для початку можна прийти на прийом до терапевта, який зможе дати вам напрямок до профільного лікаря — нарколога та, якщо в цьому є необхідність, до психотерапевта. Будьте готові відповісти на три основні питання:

  1. Як часто ви відчуваєте, що вам треба випити?
  2. Вам складно контролювати кількість алкоголю, яке ви випиваєте і чи відчуваєте ви коли треба зупинитися?
  3. Вас долає гнів, ви дратівливі, якщо не випиваєте алкоголь, коли вам його хочеться?

Отримавши відповіді на ці питання, медик з’ясує наскільки серйозна ваша проблема, встановить вашу мету (пити менше або взагалі відмовитися від алкоголю), напише індивідуальний план лікування і призначить необхідні препарати.

Психотерапевт допоможе вам знайти корінь проблеми, заглибитися в нього шляхом самоаналізу, після цього внести зміни в поведінковий мотив, позбутися депресії і нервозності. Задумайтеся про те, що пияцтво сильно впливає на відносини в подружній парі з дружиною або чоловіком, іншими родичами, тому радимо вам сходити на прийом з близькою людиною, щоб психотерапевт зміг допомогти вам налагодити взаємозв’язок і позбутися від почуття самотності.

Чоловік на прийомі у лікаря

Не довіряєте державним лікарням — зверніться до приватних фахівців, які приділять вам належну увагу і детально розглянуть існуючу проблему з алкоголем з усіх боків. На Покупоні зібрані знижки на послуги хороших фахівців вашого міста. Читайте відгуки та обирайте свого доктора.

Запишіться на групову терапію

Групова терапія реально працює! За статистикою 7 з 10 людей справляються з алкоголізмом не самостійно, а за допомогою підтримки з боку учасників групи і куратора. Решта просто продовжують своє лікування.

Зустрічі з людьми, які поділяють вашу проблему, вкрай важливі. На таких анонімних зборах ви зможете спостерігати успіхи інших співгрупників, отримати дозу непоганої мотивації і віри в свої сили, а часом почути сумні історії з життя учасників терапії, які допоможуть протверезити вашу голову на довгі роки.

Як знайти таку групу? Введіть в пошуковику вашого браузера запит «Анонімні алкоголіки» або «Клуб анонімних алкоголіків» і ваш населений пункт — результат не змусить себе чекати.

Групова терапія

Не наважуєтеся вселюдно розповісти про вашу алкозалежності? Телефонуйте на національну гарячу лінію з питань реабілітації нарко- та алкозалежних за номером 0-800-507-703. Досвідчені психологи підтримають ваше бажання розпрощатися з алкоголем і дадуть відповідь на всі виниклі питання. Дзвінки з українських мобільних операторів безкоштовні.

Проведіть реабілітаційний період в спеціалізованій установі

«Навіть не хочу про це чути» – перша думка, яка може промайнути в голові у людей, чиї проблеми з алкоголем вже перейшли допустиму межу. Дуже даремно! Допоможіть собі, потрібно перестати опиратися реальності. Ніхто не може вас змусити, але не варто боятися і уявляти собі кадри з фільмів жахів, в реальному житті все інакше.

Пацієнт на прийомі у доктора

Чого вам варто остерігатися, так це синдрому відміни, який може наздогнати вас в період боротьби за ваше здоров’я. Вільні від алкоголю дні можуть стати болючими: головні болі і судоми, галюцинації і тремтіння в кінцівках — так може реагувати організм на свідому відмову від спиртного. Полегшити ці страждання допоможуть лікарі в профільній лікарні. Все ще не можете допустити таку думку? Тоді, як мінімум, попросіть лікаря виписати вам процедури і таблетки для полегшення цього стану.

Прийом медикаментів, що викликають огиду до алкоголю

Ліки подібного типу будуть ефективні тільки при дотриманні певних правил, а невірне використання може спричинити за собою серйозні побічні ефекти.

Зазвичай медик може призначити дюфастон або регулон. Інші назви та особливості препаратів уточнюйте на прийомі у вашого доктора.

Не займайтеся самолікуванням! Медикаменти такого специфічного типу може призначити тільки лікар. Без рецепта ви не зможете придбати їх в аптеці.

Будьте цілеспрямовані і терплячі

Лікування від алкоголізму займає чимало часу і вимагає витривалості і терпіння. Не впадайте у відчай, якщо на цьому нелегкому шляху будуть зриви — це нормальне явище. Без помилок ви не досягнете більшого успіху в будь-якій справі.

Щаслива жінка на закаті

Бажаємо всім читачам бути сильними в протистоянні з вашими згубними звичками. Кожен день говоріть собі або людині, яка потребує підтримки: «Ти все зможеш!».

Діліться своїм досвідом в коментарях, можливо, комусь це  буде корисно!

1 коментар
  • Елена

    Спасибо большое за статью, очень интересная и много нужного написано. Сама не планирую бросать, но хочу уменьшить количество употребления. Думаю некоторые вещи, возьму из написанного.

Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубліковано. Обов'язкові поля відмічено *