Ліміти і талони на пальне: як заправлятися в умовах дефіциту

У травні проблеми з пальним гостро відчули всі українські водії. Брак на заправках, ліміти в одні руки, кілометрові черги і «спеціальні» талони на паливо – нові реалії для власників авто. #BlogPokuponTeam розповідає що потрібно знати про паливні картки, економію, де і чи варто їх купувати.

Картки і талони на паливо – що вони дають?

Головна перевага талонів (по 10, 20… літрів) полягає у тому, що водії мають змогу купити дизельне пальне, бензин або газ за фіксованою ціною, яка діяла на момент оплати. Хоча, як виявилося, не всі АЗС дотримувалися цього правила, коли ціна на горюче в Україні різко підскочила. На WOG, наприклад, потрібно було доплачувати різницю. 

З паливною карткою і талонами ви можете заправити авто на потрібну вам кількість літрів без встановлених в період дефіциту обмежень на одну машину (звісно, за умови наявності пального на азс).

Талони на пальне в Україні

Однак, паливні картки і талони на бензин та ДП можуть оформити лише юридичні особи, заключивши з АЗС відповідний Договір. Приватні особи можуть купити їх лише «з рук», чим власне і користуються українські «стартапери». 

Де купити талони на пальне?

В Інтернеті, зокрема на сервісах типу olx, besplatka тощо, зустрічаються оголошення про продаж талонів на бензин та дизельне пальне від заправних станцій Шелл, ВОГ, Окко, БРСМ, АВІАС, ЛУН, КЛО, Energy, Socar, а також заправку авто по паливним карткам. За літр в середньому просять 50-80 грн за ДП або 95-й. Але в такій схемі є маса підводних каменів.

Де купити талони на пальне WOG, Okko, KLO

Чого варто остерігатися при купівлі талонів на пальне?

Перш ніж купувати талони на паливо «з рук», зважте всі «за» і «проти». Так, існує спокуса залити повний бак, замість дозволених десяти літрів. Але існує також ряд недоліків і ризиків:

 • Талони на паливо мають термін дії, тому потрібно уважно дивитися аби не купити прострочений або з недостатнім запасом часу для їх використання.
 • Спекуляція у цій темі – одна з найпоширеніших схем для шахраїв, тому можна отримати підроблений талон чи QR-код, який просто не приймуть на АЗС.
 • Економія виявляється досить сумнівною, адже ціна у 60-70-80 грн при вартості 95-го бензину на заправках 38 грн і дизпалива – 50 грн (на 11.05.22) зовсім не приваблює. До того ж, як ми вже писали вище, деякі АЗС відпускать горюче за придбаними до війни талонами тільки з доплатою по діючим цінам.

Як бути приватним водіям?

Для приватних водіїв аналогічно паливним карткам і талонам на бензин і дизельне паливо працює послуга попередньої оплати у застосунках тої чи іншої мережі заправок типу Fishka від Okko або PRIME від WOG. Через особистий кабінет можна купити паливо онлайн в необхідній кількості за діючою на момент купівлі ціною. 

Деякі програми лояльності (якщо ви зареєстровані) передбачають покращені ліміти, наприклад, по 20-30 літрів замість п’яти-десяти на одне авто, а газом – без обмежень. 

Крім того застосунки дозволяють швидко і зручно знайти де є пальне. Карта АСЗ покаже перелік всіх працюючих АЗС у містах України, найближчу до вас і діючі обмеження на кожній окремо.

Дізнатись про наявність пального на АЗС тут і зараз можна також з Телеграм-каналів в різних містах України, в яких підписники діляться актуальної інформацією: де є бензин, ДП, газ, чи є черга на заправку тощо. Найпопулярніші чати і боти:

 • У Києві: @azskiev2 та @AZS_Kyiv;
 • Наявність у Вінниці (@palyvovinnitsa);
 • Луцьк. Пальне (@palne_lutsk);
 • Рівне (@palne_rivne);
 • У Львові: @palne_lviv; АЗС Львів Пальне (@AzsLviv); @lvivazs;
 • Хмельницький (@palne_khmelnytskyi);
 • Ковель (@palne_kovel);
 • В Обухові (@palne_obukhiv);
 • Пальне Івано-Франківськ (@fuelif);
 • Бот Є_Пальне (@FuelInfoBot) – бот, де ви можете розповісти або дізнатись про наявність пального (бензину, газу або ДП) у своєму регіоні: Вінницька, Волинська, Кіровоградська, Київська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Одеська, Львівська, Закарпатська, Житомирська, Дніпропетровська області.

Альтернативи: як зекономити на пальному

У поїздках по місту, обирайте альтернативний економний спосіб пересування: велосипед, електросамокат чи каршерінгом (тільки щоб авто було з електричним двигуном 😉). Покупон зібрав для вас актуальні пропозиції прокату велосипедів зі знижкою до 50% 🔥 – користуйтесь з насолодою.

Акції
Знижка 50% на прокат велосипедів на ВДНГ
Київ, Академіка Заболотного вулиця, 9
-50%
0 грн
15 грн
Знижка 50% на прокат велосипедів від «Velolife»
Київ, Академіка Глушкова проспект, 1
-50%
0 грн
15 грн
Показати всі
2 акцій
Як зекономити на пальному
Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубліковано. Обов'язкові поля відмічено *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.