Як заощадити на проїзді у Києві
З діючими розцінками у громадському транспорті, витрати на проїзд середньостатистичного українця сягають щонайменше 20 грн на день, або 440 грн на місяць. А якщо доводиться їздити щодня і змінювати не один вид транспорту, або добиратися з передмістя, — в рази більше, не кажучи вже про можливе подорожчання проїзду 2022 року до 20 грн за одну поїздку. Як можна заощадити на проїзді у Києві, — розбиралася PokuponBlogTeam.
Читайте у нашій статті:
- Що дає єдиний електронний квиток
- Де купити та як поповнити е-квиток «Київ Цифровий»
- Як користуватися електронним квитком
- Пільги на проїзд
- Альтернативні види транспорту містом
Що дає єдиний електронний квиток
Єдиний електронний квиток, або е-квиток — це пластикова транспортна картка, якою можна оплачувати поїздки в будь-якому громадському транспорті Києва:
- метро;
- автобуси;
- трамвай;
- тролейбуси;
- понад 150 маршрутних таксі.
- фунікулер;
- міська електричка.
До початку 2021 року це була Kyiv Smart Card (Київ Смарт Кард), потім – е-квиток «Київ Цифровий», але функціонал та переваги для пасажирів залишаються колишніми. Більше не потрібно передавати за проїзд, видивлятися кондуктора, відволікати водія, створюючи небезпечний прецедент для ДТП, та мучатись з окремими проїзними по кожному виду транспорту.
На відміну від разового QR-квитка електронний квиток дає знижку на проїзд. Так, якщо до 10 поїздок за річним проїзним обходяться по 8 грн, то з передоплатою вартість разового проїзду знизиться до 6,50 грн в залежності від необхідної кількості поїздок.
«Київ Цифровий» дозволяє заощадити на поїздках у будь-якому громадському транспорті Києва за передоплатою
Тарифи електронного квитка та вартість однієї поїздки за передоплатою:
- 10-19 поїздок — 7,70 грн.
- 20-29 поїздок — 7,40 грн.
- 30-39 поїздок — 7,10 грн.
- 40-49 поїздок — 6,80 грн.
- 50 поїздок — 6,50 грн.
Якщо користуєтесь громадським транспортом по 3-5 разів на день, вигідніше оформити місячний проїзний:
- 46 поїздок — 290 грн по 6,30.
- 62 поїздки — 390 грн.
- 92 поїздки — 575 грн по 6,25.
- 124 поїздки — 770 грн по 6,20.
- Безліміт – 1300 грн. Підходить для тих, хто виконує понад 200 поїздок на місяць (6-7 разів на день змінює транспорт), або користується проїзним всією родиною.
Транспортну картку можна придбати і на більш короткий термін. Наприклад, для періодичних ділових відряджень до столиці з великою кількістю важливих зустрічей по всьому місту.
- 24 години — 100 грн.
- 48 годин — 150 грн.
- 72 години — 200 грн.
Де купити та як поповнити е-квиток «Київ Цифровий»
Єдина транспортна карта продається:
- У касах на станціях київського метрополітену.
- У терміналах самообслуговування на станціях метро та лініях швидкісного трамвая.
- У мережі Т-кіоск.
Вартість картки «Київ Цифрової» — 50 грн. Термін дії — 12 місяців з дати останнього використання. А поповнити е-квиток можна:
- У мобільному додатку Київ Цифровий.
- У касах КП «Київський метрополітен».
- В особистому кабінеті киянина (потрібно зареєструвати себе).
- У терміналах самообслуговування Київ Цифровий, Ibox, EasyPay, PrivatBank, 2Click, Ощадбанк.
- На сайті КП ГІОЦ
- У кіосках Преса, ТурІнфо, Т-Кіосках.
- На платіжних порталах IPay, Portmone, EasyPay, Приват24
- У мобільних додатках інтернет-банкінгу Приват24 та Ощад 24/7.
Купити або поповнити е-квиток можна в понад 2600 точках по всьому Києву:
Як користуватися електронним квитком
Після придбання транспортну картку необхідно зареєструвати у додатку Київ Цифровий для смартфонів у меню профілю «Карти» або на веб-порталі надання електронних послуг. Програма доступна для завантаження як у GooglePlay, так і AppStore.
Для оплати проїзду у громадському транспорті достатньо піднести е-квиток до валідатора, електронного пристрою, який призначений для реєстрації та списування поїздки пасажирів у салоні автобусів, тролейбусів, трамваїв.
На транспортних лініях продовжуватимуть свою роботу контролери з вибірковою перевіркою реєстрації поїздки за допомогою спеціальних пристроїв.
«Київпастранс» створив інтернет-портал, де можна отримати детальну інформацію, як працює транспортна карта Київ Цифрової, яка замінила Київ Смарт Кард. Також свої запитання та пропозиції ви можете озвучити операторам call-центру, які забезпечують повну підтримку пасажирів 24/7 за телефоном +38 (044) 366-55-55.
Пільги на проїзд
Істотно заощадити на проїзді у громадському транспорті у Києві можуть пільговики:
- студенти;
- школярі;
- пенсіонери;
- учасники АТО;
- інваліди ІІІ групи;
- багатодітні батьки.
Пільговий проїзд надається за наявності підтверджуючого документа:
- Студентського.
- Учнівського (з січня 2022 року діятиме лише електронний),
- «Картки Киянина».
Громадяни пільгових категорій із правом на безкоштовний проїзд у муніципальному транспорті, але не зареєстровані у Києві, можуть отримати компенсацію. Для цього потрібно:
- купити квиток за власний кошт;
- зберегти квиток, чек за оплату або отримати банківську виписку, як доказ, що ви
сплатили за проїзд банківською карткою;
- подати ці документи до органів соціального захисту за місцем реєстрації.
Альтернативні види транспорту містом
Громадський муніципальний транспорт має очевидні недоліки — обмеженість маршруту і часу роботи. Тому киянам часто доводиться користуватися іншими засобами пересування:
- Маршрутки — невід’ємна частина буднів зайнятих киян. Громадянам столиці транспортні послуги надає державна структура «Київпастранс» та приватні організації. Вартість проїзду в маршрутних таксі, що входять до підпорядкування «Київпастрансу» — 10 грн по місту. На безкоштовний проїзд мають право учасники АТО та діти-сироти до 18 років.
- Каршеринг — один із видів оренди автомобіля для тих, кому потрібен персональний транспорт на короткий термін. Послуга передбачає кілька тарифних планів, залежно від тривалості та дальності поїздки. Щоб заощадити на проїзді каршерингом, користуйтесь економнішими авто на газу або електромобілями.
- Електросамокати та е-велосипеди — невеликі та маневрені, припарковані по всьому місту, зручні в оплаті прямо зі смартфона, за допомогою яких можна відносно швидко, без пробок дістатися з одного району столиці до іншого. Але це досить небезпечний вид транспорту та підійде не всім.
- Таксі – найкращий варіант, якщо поїздка дуже термінова. А щоб заощадити користуйтесь промокодами від Покупона та отримуйте знижку у найкращих таксо-сервісах Києва.
2 промокодів
Читайте також:
✔️Як доїхати на роботу в Києві без громадського транспорту
✔️Кращі доставки та ресторани суші в Києві
✔️Де в Києві замовити найсмачнішу піцу
✔️Куди піти з дитиною у Києві
А ви користуєтесь карткою Київ Цифровий? Чи відчуваєте економію? Діліться у коментарях ;)
Я вот стараюсь ходить пешком, вот и получается экономия)) не всегда это идеальный вариант, но если расстояние небольшое – то почему бы и не прогуляться)
А как теперь на киев смарт карт будет осуществляться безлимитный проезд на метро? Они эту функцию уберут?
Я слышал, что е-тикет вроде отменили или нет?
нет, пока не применили )
Хоть и были слухи, что пластиковые проездные в метро отменят, как и жетоны, но пока ездим по ним и это хорошо). Кстати, когда в октябре уточняла в кассах метро сколько еще будут активные эти зеленые проездные, сотрудники метрополитена сами достоверно не знали что и как. И на вопрос, как компенсировать остаток на балансе оплаченных поездок в метро (на случай, если все-таки отменят), тоже разводили руками. Идея с Kyiv Smart Card очень неплохая, и конечно надо переходить, тем более что и система скидок (чем больше покупаешь поездок, то есть пополняешь карту, тем дешевле обходится отдельно взятая), как в зеленой пластиковой, только действует на все виды транспорта.