Як навчитися грати в більярд: правила і техніка для початківців
Більярд — цікава і захоплююча розвага, якщо знати, як грати. Але на перший погляд навіть традиційна американка здається складною і непосильною новачкові, не кажучи вже про хардкорний російський аналог. Щоб гра приносила задоволення і успіхи, потрібно осягнути всі її секрети. Їх і розкриє початківцям BlogPokuponTeam на прикладі найпростішого різновида більярда — американського пулу або, як його ще інакше називають, «Вісімка». А щоб теорія підкріплювалася практикою, користуйтеся знижками в кращих більярдних клубах вашого міста від Покупона :)
Читайте:
- Що потрібно для гри в більярд
- Правила гри в американський пул
- Терміни і поняття
- Техніка гри
- Рекомендації новачкам
Що потрібно для гри в більярд
Кий
Стандартна довжина кия (або шафт) в американському більярді ідеальна для новачків — 145 см. Існують і інші в залежності від довжини столу, на якому граєте. Для порівняння в російському більярді кий — 158-164 см, тому він відчутно важче. Впоратися з таким дівчині, навіть якщо вона професійно грає в більярд, не просто. Варіативним буває і наконечник по жорсткості, про що свідчить спеціальна наклейка. На початку середньомягкий буде найоптимальнішим.
Стіл
Ідеальним вважається більярдний стіл, довжина якого в два рази більше ширини. Цей стандартний показник в американському пулі становить — 215-275 см, з широкими лузами, щоб в них було не складно потрапити.
У російському більярді стіл, як правило, досягає приблизно 366 см довжини. Але на аматорському рівні допускаються менші. А ось лузи дуже вузькі — щоб в них потрапити потрібна багаторазово натренована точність. Так що не забувайте регулярно практикуватися зі знижками від Покупона в кращих більярдних вашого міста.
Кулі
Для американського пулу потрібно 15 смугастих і зафарбованих куль з парними і непарними цифрами, і одна головна біла куля. З її допомогою проводяться всі прямі удари києм по інших кулях. Суворий російський більярд і тут безжалісний до новачків, адже його кулі більші і важчі.
Трикутник
Цей допоміжний більярдний аксесуар використовується перед початком гри. У нього поміщають всі кольорові кулі з цифрами для швидкої розстановки в правильну стартову трикутну позицію.
Крейда
Профі гравці перед своїм ударом частенько натирають наконечник кия чимось синім в кубічній упаковці. Це спеціальна крейда — необхідна для створення кращого тертя і контролю удару.
Допоміжна опора для кия
Деякі відмінні комбінації ударів часто формуються з вкрай незручних позицій для здійснення удару протягом гри. У таких випадках на виручку гравцям приходить — допоміжна опора для кия. Але з нею теж потрібно навчиться поводитися.
Правила гри в американський пул
Правила американського пулу — найлегший спосіб для «чайників» долучиться до цієї елітної гри. Засвоївши їх, інші види більярду вивчати простіше.
- Розставте кулі за допомогою трикутника. За турнірними правилами «Вісімки», чорна куля з цифрою 8 ставиться в центр третього ряду.
- Перший гравець розбиває піраміду. Якщо в цей момент він забиває кулю в лузу, то протягом гри буде грати кулями цього типу — смугастими або повними, а противник протилежними. Забивши пару куль різного типу, дозволяється вибрати якими з них будете грати.
- Завдання гри — швидше суперника загнати свої кулі в лузи (биток не береться до уваги). Після, туди ж потрібно відправити чорну 8-ку слідом, і закінчити партію.
- Серія ударів одного гравця триває, поки він успішно закидає свої кулі в лузи до першого промаху або фолу, потім хід передається наступному гравцеві.
- Випадково забиті чужі кулі зараховуються противнику.
- Якщо гравець забиває вісімку до того, як разкатав свої кулі по лузах, йому зараховується поразка. Та ж доля його чекає, якщо і биток слідом виявиться в лузі.
- Коли биток випадково потрапив в лузу — це вважається фолом. Хід переходить супернику і він отримує право вдарити битком по своїм кулям з будь-якої точки по лінії дому.
- Під час прицілювання і удару хоча б одна нога повинна залишатися на підлозі.
- Не можна торкатися куль одягом, руками та іншими частинами кия, крім наклейки. Торкнувшись, гравець отримує умовний штраф, який учасники партії обговорюють заздалегідь.
Терміни і поняття
Для американського більярду важливо знати основну термінологію, необхідну для прискорення і спрощення процесу гри.
Биток — куля, за допомогою якої відбуваються всі удари. Це свого роду посередник між києм і кулею-ціллю. В американському більярді це біла куля, в російському — червона.
Розбиття — момент на початку гри, коли перший гравець «розбиває» прицільним ударом піраміду куль, вибудувану трикутником. Верхній шар піраміди повинен стояти на нижній позначці столу (дивіться на картинці).
Фол — ситуація, в якій биток потрапляє в лузу або вилітає зі столу.
Дім — область на більярдному столі між лінією дому і верхнім бортом (дивіться на зображенні нижче). З центральної точки лінії дому відбувається розбиття.
Техніка гри
«Це все добре, але як тримати кий?» — запитаєте ви. Правші його основу тримають в правій руці, лівші — в лівій. А порядок дій аналогічний.
Для початку оберіть ціль — кулю свого типу, яку найвірогідніше забити в лузу, виходячи з її положення і битка. Підійдіть до борту столу і прийміть стійке положення, виставивши вперед ліву ногу трохи зігнуту в коліні. Ноги поставте приблизно на ширині плечей. Нахиліться і зіпріться на стіл витягнутою вперед лівою рукою за 15-20 см до битка. Сформуйте відкритий міст — положення кисті для опори кия. Не відриваючи пальці, підніміть долоню від столу, а основу великого пальця щільно притисніть до вказівного. Покладіть кий на верхівку утворивши рогатку, опорну руку зберігаючи нерухомою.
Професійний більярдисти використовують варіант кистьового упору для кия закритий міст — для кращого контролю під час прицілювання і удару. Кисть з зігнутими пальцями ставиться на бік, вказівний палець розгинається і трохи відводиться в сторону. Верхівка кия лягає на суглоби великого і середнього пальця, А вказівним злегка затискається.
Детальніше, як правильно ставити руку в більярді в відео:
Під час замаху переконайтеся, що кий плавно рухається вперед-назад в руці, не йдучи в бік. Прицільтесь в точку на битку (новачкам варто уявити ніби вони б’ють не по битку, а по прицільній кулі) і вдарте з розмахом по ньому. Розрахувавши все правильно, прицільна куля закотиться в лузу по заданій ударом траєкторії, а биток змінить становище на столі для наступного ходу. Пам’ятайте, биток не повинен залетіти в лузу слідом за прицільною кулею, інакше — фол. Якщо удар не вийшов, не переживайте — це справа практики. А щоб отримати її в потрібній кількості, користуйтеся знижками від Покупона до 40% в кращі більярдні клуби в вашому місті.
Детальніше, як цілитися і зробити прямий удар з зупинкою битка, дивіться на відео.
Прямий удар по рівній лінії — базовий в більярді. Для досягнення перемоги майстер цієї гри застосовує складні геометричні комбінації, щоб загнати в лузи відразу кілька куль. Що і робить її такою захоплюючою!
Як зробити складні удари від борту, через кулю і довгі удари дивіться у відео.
Рекомендації новачкам
- Не поспішайте робити хід відразу після промаху суперника, коли кулі ще в русі на столі. Дочекайтеся їх повної зупинки.
- Не турбуйтеся, якщо гра пішла не за вашим планом, ситуація на столі може змінитися в будь-який момент! Думайте не про перемогу, а про правильні і якісні удари.
- Перед грою зробіть невелику розминку з декількох прицільних ударів по кулях на столі.
- Огляньте кий перед грою. Він повинен бути рівний, а наклейка на наконечнику — круглою і в міру зношеною.
- Дослухайтеся до порад майстрів і професіоналів з більярду. На те вони і профі, щоб давати уроки правильної стійки, ударів і стратегій гри.
Деякі поради новачкам від майстрів спорту з гри в більярд.
Більярд — ніколи не вийде з моди. Так що пограти в нього варто і хлопцю, і дівчині. Тим більше партію можна провести удвох, утрьох і покомандно, зібравшись дружньою компанією. А щоб награтися вдосталь, користуйтеся знижками від Покупона і розкажіть про ваш перший досвід на більярді в коментарях :)
Это развлечение, моя слабость. Спасибо за столь познавательные видосы, теперь не буду упрямо говорить парню как я правильно держу свой кий ( по своему)..)) В следующий раз постараюсь следовать советам от видео-урока, все таки кое что новенькое для себя узнала.
все, теперь точно обыграю мужа в бильярд)))